Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung Galaxy S8 ve S8+ Resmen Tanıtıldı!

Vergileri ekleyince 4200'e gelmiyor mu ? Telefonda toplam %56 vergi var diye biliyorum bu rakam üzerinden hesaplayınca 4200 TL yapıyor.

4400TL vergili ve kâr marjlı fiyat. Son satış fiyatı yani.

%25 ÖİV, %18 KDV, %6 TRT vergisi var.

Vergileri çıkarınca 2814TL yapıyor. Güncel kur nedir? 3.65

771$ yapar o da. ABD'de zaten 750$'a vergi ve kar marjı eklenmiş olarak satılacak bu cihaz.

Sence Türkiye'ye tek seferde en az 5000 tane bu cihazı sokacak firma adet başı ne kadardan iskonto yapar?

Ben söyleyim 600$ ve daha altı fiyata alır. Yani ortada bana göre en az 171$ kar marjı ve 460$ civarı da vergi var.

Bu telefon %5 telefon vergisi adı altında devletin de yasaklarıyla 50-100TL kar marjı ile çok rahat Türkiye'de 2350TL'ye satılabilir yani.

Ayrıca hangi akla Finger (el) ID yı kamera'nın okadar yanına yaparlar ?

Kim bilir kaç kere yanlışlıkla kamera ya değilcek. Böylece kamera lens de pislencek.
Bu mu muazzam (usability) dizayn ???
Hele Solak yahut büyük ellerin varsa bu durum daha vahim.

Nexus 6P de bu daha iyi çözüldü.
f96fa54b573ddf0e7d2d3f607d1b6219.jpg

Incelesen mesela o arkadaki fingerprint scanner ekstra bir opsiyon oldugunu bilirdin.

On taraftaki home tusunda force touch var yani oyle de kilidi acabiliyorsun ayrica ön kamerasi ile irisscanner kilit acma opsiyonu da var mesela.

Adamlar istedigini kullan demis resmen. Ha sirf fingerprint scanner kullanacam diyorsan bencede ortaya dogru yapilmasi daha iyi olurdu kullanim acisindan.

Verstuurd vanaf mijn SM-G925F met Tapatalk

Ülkeye giren telefona tam yüzde 50 oranında vergi ödüyorsun. 750x3.65 ten bu telefonun girişi yaklaşık 2750 lira. 2750:2 den yaklaşık 1375 lira vergi ödüyorsun. Dolar 2 tl olsa ve yüzde 25 vergi ödesen senin dediğin 620 tl ve üzeri kar marjı mıdır nedir onunla birlikte 2500 liraya denk geliyor.

Dalga mı geçiyorsun sen, yoksa ticaret mi bilmiyorsun? Türkiye'ye bu cihazın giriş fiyatı 750$ değil onu anla bi. Tamam devlet geçiriyor da, Türkiye'ye tek kafa ithal eden firma da devlet kadar geçiriyor.

4400TL vergili ve kâr marjlı fiyat. Son satış fiyatı yani.

%25 ÖİV, %18 KDV, %6 TRT vergisi var.

Vergileri çıkarınca 2814TL yapıyor. Güncel kur nedir? 3.65

771$ yapar o da. ABD'de zaten 750$'a vergi ve kar marjı eklenmiş olarak satılacak bu cihaz.

Sence Türkiye'ye tek seferde en az 5000 tane bu cihazı sokacak firma adet başı ne kadardan iskonto yapar?

Ben söyleyim 600$ ve daha altı fiyata alır. Yani ortada bana göre en az 171$ kar marjı ve 460$ civarı da vergi var.

Bu telefon %5 telefon vergisi adı altında devletin de yasaklarıyla 50-100TL kar marjı ile çok rahat Türkiye'de 2350TL'ye satılabilir yani.

Anladım dediğini yüksek kar marjı koyuyor olabilirler ki koyuyorlardır da bilgim de yok itirazım da lakin bu saydıklarının yanında telefonu getiren firmanın ödediği vergiler ve diğer giderleri de var; gümrük vergisi, nakliye vs gibi.

Şimdi biz bunları konuşuyoruz ama yazılan fiyatlara bakar mısın, 2000 küsür lirayı sanki çok düşük bir meblağmış gibi algılıyoruz, halbuki o bile bir cep telefonu için oldukça yüksek bir rakam. Bu kur neden bu kadar yüksek, bizim alım gücümüz neden bu kadar az diye sorgulayan yok ya ona tilt oluyorum.

Öyle saça böyle tarak yani kısacası, artık sinirlenmiyorum böyle şeylere hakettiğimizi yaşıyoruz.

Alper Altun 'u da Samsung Türkiye Iletişim Çalışanı yaptık ... eliştirilerin arkasından koşuyor :D

Arif sen şaka yollu takılmaya devam et kardeşim. Senin mantığa göre iPhone 10 yıldır aynı telefonları dayıyor millete. Böyle bir mantık yok.

Galaxy S8 çekirdek olayında bu cihazda yeniliğe gitmiş mesela. 8 çekirdek lazım olmadığı sürece 4 çekirdek tam kapasite, 4 cekirdek yarım kapasite calışacak. Bu da batarya süresine %20-25 eko demek oluyor. Nasıl bir yenilik seni tatmin eder bilmiyorum.

O gösterdigin cihaz arkası lens apartları durumu S7'de var zaten kardeşim. Muht bu cihazda da lilerleyen günlerde piyasaya sürerler

Dalga mı geçiyorsun sen, yoksa ticaret mi bilmiyorsun? Türkiye'ye bu cihazın giriş fiyatı 750$ değil onu anla bi. Tamam devlet geçiriyor da, Türkiye'ye tek kafa ithal eden firma da devlet kadar geçiriyor.
Yav ben işin ticaret kısmından bahsetmiyorum. Benim şikayetçi olduğum iki şey var birincisi dolar kuru diğeri yüksek vergi oranları. İthalat sürecinde dönen olayları bilmiyorum.

Acikcasi ilk resimler leaked olunca pek begenmemistim ama dünkü tanitimdan ve boxup videolarindan sonra fikrim degisti.

Güzel telefon yapmislar begendim, ha ben yine de o kadar para verip almam prensibime karsi bir telefon icin bu kadar para harcamak.

Üst Alt