Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme

Aksine Android daha rahat. Kullanıcıya daha fazla seçenek sunuyor, Apple ürünleri sana kendi istediğini veriyor sadece. Donma problemleri öncesinde vardı evet ama Note 4te hiç yaşamadım desem yeridir, onda ram seviyesinin etkisi önemli. Keza uygulamalara esneklik daha hafif olduğu için yazılım ve uygulama uyumu da problemli olabiliyor.

Appleın temel artısı kendi donanımları ve yazılımlarını optimize ediyorlar böylece çok daha geri seviyedeki donanımlarla Android cihazlarla aynı performansı elde ediyorlar ya da ediyorlardı artık Android cihazlar da başarıyor bunu.

S3 mini döneminde yaşadığın problem normal zira o dönem Samsung telefonlar rehbere bile gecikmeli girerdi. Akıcı kullanıcı deneyimi için Rom atmak gerekiyordu.

Şu anki durum ise tüm cihazlarda kullanmayacağın seviyede özellikler var sırf fiyat için, aslında insanların ihtiyaç duyduğu cihazlar çok daha basit günümiz koşullarına rağmen.

Evet onu söyledim zaten. S3 mini'den sonra teknoloji de gelişti marka da kendini geliştirmiştir. Ama işte insanın kendi deneyimleri ve alışkanlıkları en önemli rehber. Ayrıca ios'un daha güvenli olduğunu okumuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Evet onu söyledim zaten. S3 mini'den sonra teknoloji de gelişti marka da kendini geliştirmiştir. Ama işte insanın kendi deneyimleri ve alışkanlıkları en önemli rehber. Ayrıca ios'un daha güvenli olduğunu okumuştum. Ne kadar doğru bilmiyorum.
Daha güvenli doğru çünkü IOS kütüphanesine uygulama eklenmesi için katı koşullar var. Yabancı yazılıma izin verilmez. Androidde durum öyle değil, istersen bilinmeyen kaynak uygulamalarını da .apk dosyalarını indirip kurabilirsin.

Ben hala o dönem aldığım Note 4'ü kullanıyorum.Telefonun tek eksisi güneş ışığı olmadı mı kamera kötü,onun dışında ne servis gördü ne yavaşladı hala aldığım günkü performansına yakın.Defalarca da yere düştü hiçbir şey olmadı.Note 4 özelinde mi böyle yoksa Samsung özelinde mi böyle onu bilmiyorum ama Samsung,Note 4'ten dolayı çok kredi kazandı bende.Bundan sonraki telefonum olursa da Samsung Note serisi olacak muhtemelen.6 senedir aynı telefonu neredeyse aynı performans kullanıyorsun,Nokia tuşlu telefon kullandığım dönemde bile 6 sene aynı telefonu kullanabilmişliğim yok.

Bunu anlatmaya çalışmıştım ben de. Senin kişisel tecrübelerinle Note 4 sebebiyle Samsung kredi kazandı, bende S3 mini yüzünden kredi düşürdü, Apple kredi kazandı. Bu süreçte kazanılan alışkanlıklar markaya olan bağlılığa sebep oldu. O gün dikkatimi Note 4 çekseydi belki ben onu alırdım ve Samsung telefon kullanmaya devam ederdim. Boyut olarak bayağı büyük olduğu için o dönem hiç Note serisine bakmamıştım.

Kesinlikle ben de anneme verdim yoksa hala kullanırdım. S9 plusı piyasaya göre ucuza aldığım için ona geçtim ama her seride aynısı olmadı, Note 3 ve 5 beğenilmemişti. Sonraki seri patladı ama son seriler yine iyi bildiğim kadarıyla.

Şarj konusunda da başarılı bir seriydi. Batarya değiştirmek de kolaydı keza, kasası açılan son seriydi sanırım.

Note 5,az daha daha iyi donanıma sahip olmasına rağmen batarya değişmiyordu (Şimdi standart oldu ama o dönemde tüketici hazır değildi buna.) ve en önemlisi microsd kart yuvası yoktu.Zırt pırt hafızası doldu deniyordu Note 5 için,ondan uzun ömürlü olmadı.Çok çabuk telefon değiştirdiler Note 5 kullanıcıları.Sağlamlık konusu da sıkıntılı,çok fazla Note 5 ekran kırılma olayı oldu mesela.Note 4'te pek göremezsin ekranım kırıldı vb. diyeni.

Note 10+'ı çok beğendim ben,çok absürd gelişmeler olup da yeni seriler inovatif şeyler gelmezse eski meski demem onu alırım muhtemelen

Note 10 plus var bende, 1 seneyi gecti alali, ne yavaslama var ne de batarya problemi. Fazla kullanmazsam 2 gun rahat gidiyor. Aldigimda pahaliydi yeni cikmisti piyasaya ama simdi 780 euroya alinabiliyor. Ilk ciktiginda 1100 euroydu. Samsung'un ust segmendeki yeni cihazlari cok klas artik. Zaten fiyat olarak da Iphone gibi pahali oldular maalesef ama yapacak birsey yok.

Konu dönüp dolaşıp alışkanlığa geliyor yani. Ben smartphone piyasası oluştuğundan beri Samsung kullaniyorum. 4 tane Samsung telefonum olmustur. 2 sene once işyerinden bana iPhone 6 vermişlerdi iş icabı, telefonun kullanımı beynimin yanmasina sebep oldu. Belkide benim telefonumdan cok daha konforlu, ama hic kullanamadim. Bu sebepten 2 hafta sonra dolabımin karanlik kosesinde kayboldu

Kullanım konusu gerçekten çok önemli.

Ben de mesela Samsung A5 var 3,5 senedir kullanıyorum. Bozulsun da yenisini alsın diye bekliyorum ama hâlâ tıkır tıkır çalışıyor, bi ara ekran sorunu vardı ama nedense kendi kendiliğine düzeldi bir gün. Tahminime göre batarya kapasitesi biraz azaldı ama normaldir neredeyse 4 senelik kullanımda.

sent via GSC

2010'dan bu yana iPhone kullanıyorum.

Bir tanesi henüz ikinci yılı dolmadan benim eşekliğimden kaynaklı, 14. kattan zemine çakılıp parçalandı. Hoş, ekranın büyük bölümü paramparça olsa da hala çalışıyor telefon. :asd:

Sonrasında aldığım 6S'i yaklaşık 4 sene kullandım. O da benim ihtiyaçlarıma cevap verememeye başlayınca bu yıl başında XR'a geçiş yaptım.

İş gereği; 24 saatin -abartısız- uykudan geriye kalan 16-17 saati aktif olarak Twitter ve Instagram kullanmak zorunda olan biri olarak müthiş memnunum.

Yarın telefon almam gerekirse -ki ekonomik olarak bu şuan mümkün görünmüyor- bir şekilde gidip yine iPhone almak zorundayım.

Bu 'enayilik' mi yoksa 'fanboy'luk mu derseniz, bunun adı mecburiyet.

iPhone almamak için zilyon tane çeşitli marka arasından elli bin tane gerekçe sayılabilir.

Ekran kalitesi, fotoğraf kalitesi vs. vs. 10 yıldır Apple kullanan biri olarak benim tek gerekçem tıkır tıkır işleyen Apple ekosistemi. Hadi süslü lafları da geçeyim, abi dümdüz rahatlık benim amacım. :D

Telefondan kopyaladığım hayvan gibi blok bir metni, bilgisayarda cmd+v ile yapıştırabiliyorken elin oğlu telefonun arkasına 7 tane kamera koysa da adınımız enayiye çıksa da nafile :D

İlk akıllı telefonum Samsung S3 Mini'ydi. O zamanlar çok yoğun çalışıyordum ve telefonu sadece konuşmak için kullanıyordum, öğle tatilinde biraz Twitter, gün içinde çektiğim birkaç fotoğraf. Bu kadar. İkinci senesinde beni yormaya başladı. Üçüncü senede gece mesajlaşırken kapandı bir daha açılmadı.

Sabah uyanınca tekno marketlerin internet sayfalarına bilgi amaçlı baktım. Telefondan anlayan, teknolojiyi takip eden biri değilim. iPhone SE modeli piyasaya yeni çıkmış. Tüm siteler reklamını yapıyordu. Boyut olarak telefonlar büyüyordu o zamanlar. Bu küçük diye hoşuma gitti ve aldım. Fiyatı da bütçeme uygundu ertesi gün gittim aldım. Hiçbir özelliğini bilmeden. Turkcell'deki çocuğa "telefon iyi mi?" diye sordum. "Abi 6S Plus'ın tüm özelliklerini taşıyor." dedi. Bir şey demedim. Çünkü 6S'in özelliklerini bilmiyorum.

Geçen nisan ayında 4. yılı bitti telefonun. 4 sene boyunca devamlı kullandım. Günün toplamda 2-3 saati telefonum elimde. Haftalık bildirimde öyle yazıyor. Salgın ilk başladığında bu süre 5 saate de çıkmıştı. Onun dışında taş gibi telefon. Defalarca elimden düştü. Düşüşü yumuşatmak için refleksle ayağımı uzatıp telefona şut çekip duvara çarpmışlığı bile var. Kenarlardaki minik göçmeler dışında taş gibi telefon.

Şu an tek sorun pili. Tükendi. 350 TL'ye pilini değiştirecektim. Tavsiyelere göre sahte bir pil takmanın daha uygun olacağı söylendi. Mantıklı geldi. Birkaç gün içinde pilini değiştireceğim ve sıfır telefon olacak. Bu şekilde ben bu telefonu en az bir sene daha kullanırım. Dolayısıyla toplamda 6 seneyi aşkın süre kullanmış olacağım telefonu.

Bu bağlamda 2100 TL'ye alınan telefonu en az 6 sene kullanmak enayilik mi? Bu süreçte çevremde çeşitli markalarda telefon kullananların devamlı telefon değiştirdiğini de görüyorum ve bugün en ucuz en adi telefon 1500-2000 TL. ki ben o fiyata telefon alanı da görmedim. Herkesin dilinde 4 bin liralar dönüyor.

Ben sadece telefon genelinden bahsetmedim hocam, genel olarak sattıkları ürünler aşırı pahalı. Tek iyi noktaları yazılım, onun haricinde donanım konusunda kazıklanmak isteyenler Apple ürünü almaya devam edebilir.

Benim ilk ve son kullandığım ürün iphone 3GS idi. 1 sene kullandıktan sonra güncelleme geldi, neyse iyi hoş dedik güncelleştirdik. Telefon aşırı yavaşladı. Sonra dedim neyse eski versiyona döneyim bari, baktım Apple ona da izin vermiyor. Neyse yer altı yöntemleriyle eski sürüme dönelim dedim, o da mümkün değil (guncellemeden önce birşeylerin yedeklenmesi gerekiyordu, tam olarak hatırlayamıyorum şuan). Tek çare o zaman yeni çıkan iphone 4s'i almaktı.

Buna ek olarak ben yazılım mühendisiyim ve uygula geliştirmek istedim. Ama malesef bunu sadece imac'lar da yapabiliyorsun. Yani bir uygulama icin gidip bir imac almak zorundasin! Bunu yapan başka firma yok.

Ben OnePlus kullandim tam 5 sene, ilk çıkaniydi. Hiç sorun yaşamadım. Gecen sene Xiaomi Mi 9 aldım, canavar gibi çalışıyor.

Genel olarak Apple tüketiciyi çok güzel öpüyor diyelim. Resmen hem paranızı alıyor, hem de size istedikleri gibi kullandiriyor.

Note 10 plus var bende, 1 seneyi gecti alali, ne yavaslama var ne de batarya problemi. Fazla kullanmazsam 2 gun rahat gidiyor. Aldigimda pahaliydi yeni cikmisti piyasaya ama simdi 780 euroya alinabiliyor. Ilk ciktiginda 1100 euroydu. Samsung'un ust segmendeki yeni cihazlari cok klas artik. Zaten fiyat olarak da Iphone gibi pahali oldular maalesef ama yapacak birsey yok.

Aynı cihazı kullanıyorum. Tasarım, materyal, ergonomi muazzam. S Pen ise işin bambaşka bir boyutu. Sürekli not olmanız gereken bir mesleğiniz var ise kıymetini o zaman anlıyorsunuz.

Şimdi bu cihazı 6 - 7 Bin TL bandında satıp, üzerine 10 Bin TL daha koyup, kutusundan şarj cihazı bile çıkmayan Iphone 12 almak :) Net geri zekalılık değil mi ?

Aynı cihazı kullanıyorum. Tasarım, materyal, ergonomi muazzam. S Pen ise işin bambaşka bir boyutu. Sürekli not olmanız gereken bir mesleğiniz var ise kıymetini o zaman anlıyorsunuz.

Şimdi bu cihazı 6 - 7 Bin TL bandında satıp, üzerine 10 Bin TL daha koyup, kutusundan şarj cihazı bile çıkmayan Iphone 12 almak :) Net geri zekalılık değil mi ?
Ben yillardir Samsung kullaniyorum, dogruyu soylemek gerekirse bazi modelleri cok problemliydi. Ancak Galaxy S8 den sonra bir anda buyuk sicrama yaptilar, hem kalite olarak, ekran olarak zaten piyasanin en iyisi Samsung yillardir, ama eski batarya/yavaslama problemleri de artik kalmadi software'de. Yeni Android de cok iyi optimize olmus ki cihaz super hizli calisiyor, yani o klasik : Android/Samsung larda kasma oluyor lafi da tarih oldu.

Ben bir kac defa Iphone kullanmaya calistim, merak ettim bir gun acaba Iphone alsam nasil olur diye. Yakin dostlarimin telefonlarina bakarak tabi, ama alisamiyorum ve icerigini de begenmiyorum. Zaten kendine has bir sistemleri var, beni hic tatmin etmeyecegini o zamandan beri anladim.

Galiba yillarca Android[Samsung] kullanan birisi icin artik nasil Iphone kullanmak zor olsa gerek aynisi da bir Iphone kullanicinin bir gunde Android cihazina gecmesi de zor olur elbet. Bir de Iphone 12 de sarj aleti koymamalari da sacmanin daniskasi. Neymis, kablosuz sarj aletleri kullanacagiz yakinda, ya da eski Iphone daki sarj aleti koyun diyorlar. Simdi ben Samsung kullandigim icin bu Iphone cihazlarin detaylarini pek arastirmadim da.

Ama Samsung da soyle birsey olur; Bugun Note 10 plus de 45W hizli sarj destegi var, ama kutusunda bunu vermiyorlar ve ayriyetten satin alabilirsiniz diyor Samsung. Ama paketinde tabiki normal sarj aleti var o da 25Watt destekli yanilmiyorsam. Bu benim icin yeter, ama isteyen daha hizlisini gidip alabiliyor 40-50 euro falan sanirim. Simdi yarin bir gun daha yeni modeller ciktiginda diyelim ki o yeni Samsung telefonun standart sarj aleti 60 Watt, simdi kutusuna hic bir sarj aleti koymasalar ve deseler ki ; zaten evinizde kesin eski telefondan kalma bir sarj aleti var onu kullanin diye koymadik. Sacma degil mi? O eski dedikleri sey mesela 25Watt ama yeni cihazdaki standart cok daha yuksek, yani yine mecbur ayriyetten yenisini almak gerek. Zaten bende bu sarj aletleri 2 senede bir bozulur ya da kablosunda problem cikar, oyle ya da boyle yenisi lazim oluyor. 1000 euro telefona verdikten sonra yaninda standart bir tane koysunlar bir zahmet.

Yakın bir zamanda hepsi bu uygulamaya geçerler. Ancak bugüne bakıldığında tuhaf bir durum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bunu anlatmaya çalışmıştım ben de. Senin kişisel tecrübelerinle Note 4 sebebiyle Samsung kredi kazandı, bende S3 mini yüzünden kredi düşürdü, Apple kredi kazandı. Bu süreçte kazanılan alışkanlıklar markaya olan bağlılığa sebep oldu. O gün dikkatimi Note 4 çekseydi belki ben onu alırdım ve Samsung telefon kullanmaya devam ederdim. Boyut olarak bayağı büyük olduğu için o dönem hiç Note serisine bakmamıştım.

O dönem kocaman gelen şimdi küçük.6 inç ve %85 ekran/gövde oranı altında telefon kalmadı nerdeyse.

Üst Alt