Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme

Iphone kullanicisiyim androide geçtim bin pişmanım hayatımda bu kadar donanım olup bir s.ke yaramayan telefonları nasıl yapmışlar hayret.
Oyun perfonmansi desen Iphone içinden geçiyor
Hız desen içinden geçiyor Iphone.

Tek artışı benim için bedava dosya yönetimi ve sarji.

Başka hiç bir boka yaramaz android.

Şarj aleti koymaması çevrecilik demesi tamamen yalanda buna alay eden diğer firmalar 2 sene sonra aynı şeyi yapacaklar bakin görün.Koca apple salak ya düşünemedi dalga geçileceğini belki de bedava reklam mantığı ile düşündüler.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şu an kullandığım iPhone'da 2 Gb ram var. Önce kullandığım Android telefonda da 2 Gb ram vardı. İnternette üç sekme açtığım zaman ana ekran uygulaması dahil bütün uygulamaları bellekten siliyordu her şey baştan açılıyordu. Aynı durumu iPhone'da yaşamıyorum. Android üreticileri Android düzgün çalışsın diye ram'i dayamak zorunda kalıyor. Bütün multitasking testlerinde iPhone önde çıkıyorsa o kadar Ram ne işe yarıyor diye sormak lazım asıl.

Ayrıca Apple donanımdan kısıyor diye bir şey denemez son model iPhone her zaman piyasadaki en iyi chipsetle çıkıyor.
Hangi telefonu kullanıyorsun bilmiyorum. Ama Android, 5.0'dan sonra olması gerektiği gibi stabil bir hale geldi. Bu sorun aşılalı çok oluyor. Ben fil tarihinden kalma GM Discovery ile bile 10 tane sekme açıyorum, herhangi bir kasma veya belleği silme vs sorunu yaşamıyorum. Telefon da ağzına kadar dolu. Uygulamaların çoğu da APK. Abim Xiami kullanıyor, diğer abim LeEco diye Çinli bir marka kullanıyor, ondan önce G3-G4 kullandım. Yengem yıllardır Huawei kullanıyor. Hiçbir sıkıntı da yaşamadık şimdiye kadar.

Sen sıkıntı yaşıyorsan burda suçlu Android değil yani. Kullandığın modelden kaynaklıdır veya kullanmayı bilmiyorsundur. Reklamlardan malware yiyip yiyip telefon çok yavaş diye ortada gezinenler de var.

Kaldı ki, burda mevzu bu değil. Apple 650 dolarlık telefona niye giriş seviye android donanımı koyuyor, kamyonla para verip elde powerbank ile niye dolaşıyorsunuz diyorum ben. :D

Ha bir de açıkça Apple efendi güncellemelerle telefonu yavaşlatıyoruz demişti ama o konuya girmeyelim. XD

Android özgürlüktür, özelleştirmedir, ihtiyacın olan şeyi 1 milyon farklı yolla yapabilmektir, cihaza hükmetmektir.
Cihazın yavaşladığı filan da yok. Telefon kullanmayı bilmiyorsanız suçlusu Android değil.

Neyse, yine sonu gelmeyecek bir tartışmanın içine girmek istemiyorum. Ama neyin ne olduğu belli. Gerisi de fasa fiso.

Ek olarak, hala Apple gibi bir firmaya para kazandırmayı kendine yediren varsa buyursun, tutan yok zaten.

Hangi telefonu kullanıyorsun bilmiyorum. Ama Android, 5.0'dan sonra olması gerektiği gibi stabil bir hale geldi. Bu sorun aşılalı çok oluyor. Ben fil tarihinden kalma GM Discovery ile bile 10 tane sekme açıyorum, herhangi bir kasma veya belleği silme vs sorunu yaşamıyorum. Telefon da ağzına kadar dolu. Uygulamaların çoğu da APK. Abim Xiami kullanıyor, diğer abim LeEco diye Çinli bir marka kullanıyor, ondan önce G3-G4 kullandım. Yengem yıllardır Huawei kullanıyor. Hiçbir sıkıntı da yaşamadık şimdiye kadar.

Sen sıkıntı yaşıyorsan burda suçlu Android değil yani. Kullandığın modelden kaynaklıdır veya kullanmayı bilmiyorsundur. Reklamlardan malware yiyip yiyip telefon çok yavaş diye ortada gezinenler de var.

Kaldı ki, burda mevzu bu değil. Apple 650 dolarlık telefona niye giriş seviye android donanımı koyuyor, kamyonla para verip elde powerbank ile niye dolaşıyorsunuz diyorum ben. :D

Ha bir de açıkça Apple efendi güncellemelerle telefonu yavaşlatıyoruz demişti ama o konuya girmeyelim. XD

Siz düzgün çalıştığını sanıyorsunuzdur. Ben de tekrar iPhone'a dönene kadar normali Android telefonumdaki gibi zannediyordum. Tekrar elime iPhone alınca gözüm açılmıştı. Kullandığım telefon da Android 7.0 idi bu arada.

Ayrıca ben de diyorum ki Apple A11-12-13-14 chipsetlerinin hepsinin benchmark sonuçlarına bakın, hangisine giriş sınıfı denebilir? Hepsi döneminin en iyi Snapdragon chipsetlerini tokatlıyor. Multitasking testlerine bakıyorsun gene iPhone'lar tokatlıyor. Android telefonlar kağıt üstünde iyi gözükür pratikte sonuç vermez.

İnsanlar hangi telefon düzgün çalışır hangisi çalışmaz diye loto oynamak zorunda değil kesinlikle. 10 tane telefon alıp hangisi düzgün çalışacak diye deneme şansım yok. İnternettten 150 tane inceleme videosu izleyip onlardan tahmin yürütmeye çalışacak vaktim hiç yok.

Powerbank kullanmıyorum telefonun şarjı çok rahat bir günü tamamlıyor. Plus'lar ve X sonrası bütün modellerin şarj süresi gayet iyi. iPhone'un şarjı gitmez olayı 5'ler falan varkendi.

Şu an kullandığım iPhone'da 2 Gb ram var. Önce kullandığım Android telefonda da 2 Gb ram vardı. İnternette üç sekme açtığım zaman ana ekran uygulaması dahil bütün uygulamaları bellekten siliyordu her şey baştan açılıyordu. Aynı durumu iPhone'da yaşamıyorum. Android üreticileri Android düzgün çalışsın diye ram'i dayamak zorunda kalıyor. Bütün multitasking testlerinde iPhone önde çıkıyorsa o kadar Ram ne işe yarıyor diye sormak lazım asıl.

Ayrıca Apple donanımdan kısıyor diye bir şey denemez son model iPhone her zaman piyasadaki en iyi chipsetle çıkıyor.
Yazılım-donanım optimizasyonu çok güçlü lakin üç sekme açınca takılan telefon pek kalmadı. Appleın 2 gblık versiyonları çıktığından Androidlerde ağırlık 4 gb ram vardı yani arada nesil farkı da vardır o telefonların.

Ha donanım olarak güçlü olan Androidler daha düşük donanımlı Apple modellerine göre daha ucuz.

Şu an bu konuda bahsedildiği gibi farklar kalmadı. Apple kameraları daha gerçekçi renklere sahip o avantajı var. Androidde özellikle Samsung modeller daha yapay ama renkli görüntülere sahip bu da tercih meselesi yapıyor.

Androidde dış müdahale şansının çok daha fazla olması da önemli bir özgürlük.

Telefonu sadece basit amaçlarla kullananlara Appleın daha kullanışlı gelmesi doğal ama dediğim gibi aynı nesil modeller arasında belirgin farklar falan yok artık.

Telefon performansinin yalnizca batarya ve ram kapasitesi olmadigini bilmek icin kucuk bir arastirma yapmaniz yeterli. Android ve Apple’i yillarca kullandigim icin maddi gucunuz neye yetiyosa onu alin arkasini dusunmeyin derim. Eskisi kadar buyuk farklar yok telefon markalari arasinda. Ayni durum arabalar icin gecerli.

Ram miktarı fazla olunca cihaz daha hızlı olacak zanneden tayfa ile megapiksel yüksek olunca telefon daha kaliteli fotoğraf çekecek zanneden tayfa kardeş sanırım. Kompleks şeyler yerine böyle basit şeyleri pazarlayıp insanları kandırmak daha kolay.

Telefonda kullanılan işlemcinin ve işlemci tipinin, depolama biriminin okuma yazma hızının performansa etkisi RAM'in etkisinden çok daha fazladır halbuki.

Yahu adamlar ilaveten şarj aleti satıp 'bugüne kadar silkelediğimiz yetmedi, daha fazla silkeyelim' demişler.

Daha hala trend diyen var, çevre duyarlılığı diyen var. Emperyalist dünyada son kullanıcı lehine bir şey olmaz, soktukları/sokacakları kazığı güzelleme çabaları bunlar..

Madem çevre duyarlılığı olan bir firma, geliştirsin çevre dostu bir şarj yöntemi, bedava sunsun kullanıcılarına. Biz de gerçekten çevreye duyarlı bir firmaymış diyelim.

Yahu adamlar ilaveten şarj aleti satıp 'bugüne kadar silkelediğimiz yetmedi, daha fazla silkeyelim' demişler.

Daha hala trend diyen var, çevre duyarlılığı diyen var. Emperyalist dünyada son kullanıcı lehine bir şey olmaz, soktukları/sokacakları kazığı güzelleme çabaları bunlar..

Madem çevre duyarlılığı olan bir firma, geliştirsin çevre dostu bir şarj yöntemi, bedava sunsun kullanıcılarına. Biz de gerçekten çevreye duyarlı bir firmaymış diyelim.
Elma fanboylari kadar tehlikeli bir marjinal grup yoktur bence. Bu marka bagimligi nereye kadar gidecekse gitsin artik. Her gecen gün daha da yüceltiyorlar bu markayi. Apple calisanlari bile bu kadar savunmuyordur kendi ürünlerini. 64GB telefonu hala fahis fiyattan satiyorlar.

Elma fanboylari kadar tehlikeli bir marjinal grup yoktur bence. Bu marka bagimligi nereye kadar gidecekse gitsin artik. Her gecen gün daha da yüceltiyorlar bu markayi. Apple calisanlari bile bu kadar savunmuyordur kendi ürünlerini. 64GB telefonu hala fahis fiyattan satiyorlar.

Gerçekten enteresan insanlar var. 16 Bin TL'ye alacağı telefona ilaveten para ödeyip şarj cihazı alacak. Apple da çevreye duyarlı firma olacak :)

Yazılım-donanım optimizasyonu çok güçlü lakin üç sekme açınca takılan telefon pek kalmadı. Appleın 2 gblık versiyonları çıktığından Androidlerde ağırlık 4 gb ram vardı yani arada nesil farkı da vardır o telefonların.

Ha donanım olarak güçlü olan Androidler daha düşük donanımlı Apple modellerine göre daha ucuz.

Şu an bu konuda bahsedildiği gibi farklar kalmadı. Apple kameraları daha gerçekçi renklere sahip o avantajı var. Androidde özellikle Samsung modeller daha yapay ama renkli görüntülere sahip bu da tercih meselesi yapıyor.

Androidde dış müdahale şansının çok daha fazla olması da önemli bir özgürlük.

Telefonu sadece basit amaçlarla kullananlara Appleın daha kullanışlı gelmesi doğal ama dediğim gibi aynı nesil modeller arasında belirgin farklar falan yok artık.
Abi telefona nerdeyse en ufak bir müdahalede bulunamıyorsun. Telefonun kasması için bir sebep yok ki zaten.
Android kasıyor denen şehir efsanesini de anlamlandıramıyorum. Nasıl bir kasma bu, yıllardır cözemedim gitti. Elime birçok markanın telefonu geçti yani.
Kaldı ki adamlar isteseler Android modellerde olduğu kadar RAM de koyarlar, batarya da koyarlar. Bugün Iphone 10'da 2.7000 m/ah batarya ve 3 GB RAM var. 2700 m/ah batarya mı ve 3 GB RAM mi kaldı. Orta seviye telefonlarda bile 3000 m/ah batarya ve 3 GB RAM standart olalı yıllar oluyor.
Yazılım ile donanım konusundaki eksikliği kapatmaları kullanıcıyı yolunacak kaz muamelesi yapmaları gerçeğini değiştirmiyor.
Bir teknoloji ne kadar analog olursa o kadar daha az sıkıntı çıkartır ve kaynaklarını daha garantici bir şekilde kullanır. Daha az donanımla sentetik testlerde daha fazla performans vermesi doğal yani.
Hala gram gram artışla RAM ve batarya koyuyorlar. Geçmişte millet amiral gemisi para ödeyip elde power bank ile dolaşıyordu. Biz bunları eleştiriyoruz. Ama anlatamıyoruz milete.

Okulda arkadaş telefondan bilgisayarı kontrol edip çar kasıyordu yazılımla.
Para yatırmaya mecbur eden oyunlarda lucky patcher, game hacker ile filan sınırsız para hilesi yapıyorum.
Geçen 1.5 gb'lık videoyu free bir android yazılımla editledim.
Mağazadan kaldırılmış programlara dahi APK ile erişiyorum.
Ücretli program olsun, oyun olsun beleşe APK ile erişiyorum.
İstediğim gibi telefona tema vs yükleyebiliyorum.
ROM atabiliyorum.

...

Bu liste daha uzar gider. Ama tek gerçek var, Android candır.

Bence çok kasıyorsunuz, mesajları okursanız iş kullanıcı deneyimine bakıyor sadece Apple ürünlerini kullananlarda bir takıntı var o da daha çok algısal ve yazılım kaynaklı.

Lansmanda şarjı bitme noktasına gelen telefonlar yıllarca satıldıysa bu da satılacaktır. Ha Türkiye için insanlar 20 bin verir mi mevzu burada. 10 bin olsa herkes almak için yarışacaktı yine.

Abi telefona nerdeyse en ufak bir müdahalede bulunamıyorsun. Telefonun kasması için bir sebep yok ki zaten.
Android kasıyor denen şehir efsanesini de anlamlandıramıyorum. Nasıl bir kasma bu, yıllardır cözemedim gitti. Elime birçok markanın telefonu geçti yani.
Kaldı ki adamlar isteseler Android modellerde olduğu kadar RAM de koyarlar, batarya da koyarlar. Bugün Iphone 10'da 2.7000 m/ah batarya ve 3 GB RAM var. 2700 m/ah batarya mı ve 3 GB RAM mi kaldı. Orta seviye telefonlarda bile 3000 m/ah batarya ve 3 GB RAM standart olalı yıllar oluyor.
Yazılım ile donanım konusundaki eksikliği kapatmaları kullanıcıyı yolunacak kaz muamelesi yapmaları gerçeğini değiştirmiyor.
Bir teknoloji ne kadar analog olursa o kadar daha az sıkıntı çıkartır ve kaynaklarını daha garantici bir şekilde kullanır. Daha az donanımla sentetik testlerde daha fazla performans vermesi doğal yani.
Hala gram gram artışla RAM ve batarya koyuyorlar. Geçmişte millet amiral gemisi para ödeyip elde power bank ile dolaşıyordu. Biz bunları eleştiriyoruz. Ama anlatamıyoruz milete.

Para yatırmaya mecbur eden oyunlarda lucky patcher, game hacker ile filan sınırsız para hilesi yapıyorum.
ROM atabiliyorum.

...

Bu liste daha uzar gider. Tek gerçek var, Android candır.

Kasmaların çoğunda telefona 1500 tane oyun yüklüyorlar , foto çekiyorlar birsürü hafızanın dibine kadar kullanınca haliyle kasmaya başlıyor

Kasmaların çoğunda telefona 1500 tane oyun yüklüyorlar , foto çekiyorlar birsürü hafızanın dibine kadar kullanınca haliyle kasmaya başlıyor
Sifir kilometrede aldigin arabadan 100.000 kilometreyi devirince ayni performansi beklemezsin herhalde. Telefon da böyle birsey. Ben en gec 2 senede bir telefon yenilerim. Burada öyle telefona servet falan ödemiyorsun zaten. Bir kac yüz dolarlik telefonlarin ömrü ne kadar uzun olacak ki?

ROM atabiliyorum.

...

2013 öncesi çıkan cihazlar rehbere bile 1 saniyede girerdi. Her menü be uygulama geçişi yavaştı işte Multitasking olunca bir çok uygulamanın aktif olması kasmaya sebep oluyordu.

O günden beri devam eden bir algı var bence ama işte ezbere bir durum.

Sifir kilometrede aldigin arabadan 100.000 kilometreyi devirince ayni performansi beklemezsin herhalde. Telefon da böyle birsey. Ben en gec 2 senede bir telefon yenilerim. Burada öyle telefona servet falan ödemiyorsun zaten. Bir kac yüz dolarlik telefonlarin ömrü ne kadar uzun olacak ki?

Kullanmayı bilmiyorsan , paso yere düşürüyorsan , saçma sapan oyunlar yükleyip hafızayı doldurursan , telefonu hoyratça kullanırsan 1 sene bile dayanmaz ama kullanmayı bilene 4 5 sene rahat dayanır.

Sen zengin adamsın 2 senede yenilersin normal :asd:

ROM atabiliyorum.

...

Onur Bey, bir önceki mesajınızda yazdığınız 'Android özgürlüktür, özelleştirmedir, ihtiyacın olan şeyi 1 milyon farklı yolla yapabilmektir, cihaza hükmetmektir.' cümlesi ile yukarıda boldladığım cümlenizin ne anlama geldiğini bilmeyen insanlarla IOS, Android, Donanım konularında anlaşmanız mümkün değil..

Android çok kasıyor diyen adam, kendisine verilenle yetindiğini bilmiyor ki ? Bu adamla neyi konuşup tartışacaksın ?

Herkesin tercihlerine zevklerine saygımız sonsuz tabi ki, ancak 15 Bin - 20 Bin TL'sına bir cihaz sattıktan sonra üstüne bir de şarj cihazına para istemek, insanı keriz yerine koymaktır.

Kullanmayı bilmiyorsan , paso yere düşürüyorsan , saçma sapan oyunlar yükleyip hafızayı doldurursan , telefonu hoyratça kullanırsan 1 sene bile dayanmaz ama kullanmayı bilene 4 5 sene rahat dayanır.

Sen zengin adamsın 2 senede yenilersin normal :asd:
250'ye alip 1 sene sonra 150'ye satiyorsun
400'e alip 2 sene sonra 200 küsüre satiyorsun

Ortada büyük bir para dönmüyor yani. Normal bir ülkede herkesin kolayca erisebilecegi ürünler bunlar.

Üst Alt