Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Samsung ve Xiaomi'den Şarj Cihazsız iPhone 12 Ailesine Gönderme

Kullandığım telefon 6s.Son çıkan iphone alabilecek ekonomik gücüm yok.Ancak bunu alabilecek olan kimseler zaten dert etmeyecektir.Yani evkurdan 100 ay taksitle alan tayfadan bahsediyorum.

Ben hala o dönem aldığım Note 4'ü kullanıyorum.Telefonun tek eksisi güneş ışığı olmadı mı kamera kötü,onun dışında ne servis gördü ne yavaşladı hala aldığım günkü performansına yakın.Defalarca da yere düştü hiçbir şey olmadı.Note 4 özelinde mi böyle yoksa Samsung özelinde mi böyle onu bilmiyorum ama Samsung,Note 4'ten dolayı çok kredi kazandı bende.Bundan sonraki telefonum olursa da Samsung Note serisi olacak muhtemelen.6 senedir aynı telefonu neredeyse aynı performans kullanıyorsun,Nokia tuşlu telefon kullandığım dönemde bile 6 sene aynı telefonu kullanabilmişliğim yok.
Sarper pil olayını hariç tuttun galiba. İkinci telefon olarak Note 4'ü hala kullanıyorum pili dışında taş gibi çalışıyor alet. Fakat pilin zamanla ömrü bitiyor. Orjinal bataryası artık üretilmediği için defalarca yeni çakma batarya aldım (orjinal diye satılanlarda artık çakmaymış malesef) fakat çoğunu atmak zorunda kaldım. Bir iki saat ancak gidiyordu. Şimdiyse tavsiye üzerine ustünde Samsung yazmayan başka bir markanın pilini aldım, yoğun kullanımda yarım gün gidiyor.

Bu firmalar Apple kulaklık girişini kaldırınca da dalga geçmişlerdi ama bir sene sonra kulaklık girişi olan üst sınıf telefon kalmamıştı nerdeyse. Şimdi dalga geçiyorlar seneye onlar da kaldırır şarj aletini. Apple sektörün trendlerini belirleyen firma. Seneye şarj aleti içeren telefon kalmaz aynı şekilde.

Sarper pil olayını hariç tuttun galiba. İkinci telefon olarak Note 4'ü hala kullanıyorum pili dışında taş gibi çalışıyor alet. Fakat pilin zamanla ömrü bitiyor. Orjinal bataryası artık üretilmediği için defalarca yeni çakma batarya aldım (orjinal diye satılanlarda artık çakmaymış malesef) fakat çoğunu atmak zorunda kaldım. Bir iki saat ancak gidiyordu. Şimdiyse tavsiye üzerine ustünde Samsung yazmayan başka bir markanın pilini aldım, yoğun kullanımda yarım gün gidiyor.

Onu da yazacaktım da pil değiştirmek çok kolay,fazladan 1 tane batarya bulundurdun mu günü çıkarıyor her türlü.Ha sen ikinci telefon olarak kullanıyorsan gerek yok tabi buna.

Bunların müritleri yine alacağı için problem yok.

Yıllarca bildiğiniz giriş seviye donanımlı telefonları amiral gemisi fiyatına sattılar. Daha yeni yeni adam akıllı RAM, batarya filan koymaya başladılar.
Benim halihazırda kullandığım ve zamanında 550 TL'ye 2013 yılında alınan giriş seviyesi GM Discovery'de 1800 m/ah batarya ve 1.5 GB RAM var, Iphone 7'de 1960 m/ah batarya ve 2 GB RAM var. Apple müritlerine sorsan bu "agbiii apple bu donanımla bile android'lerden eyi yov " der ama niye 650 dolarlık telefona giriş seviye android telefon donanımı koyuyorlar dediğinde hebele hübele yapıyorlar.
650-700 dolar para verdikleri telefonların yanında amele gibi powerbank taşıdılar yıllarca.

1100 dolara satılan IPhone 11 Pro Max'in maliyeti 490 dolar filan. Diger modellerinin kar marjına değinmek bile abes olur.

Ama müstehak. Keriz buldun mu silkeleyeceksin. Helal olsun adamlara. Ben şahsen Apple'ı destekliyorum. Dünyada bu kadar enayi varken paralarını sövüşlememek enayilik olur asıl. Zaten Android telefonların zamanla ağırlaşma problemi çözüleli 7383949 yıl olduğu için, aklı başında Iphone kullanıcıları Android'e geçti. Kalan kullanıcıları yüzde 99 oranla gösteriş budalası müritleri ve yüzde 1'lik filan bir kesim olsa da IOS alışkanlığından vazgeçemeyenler.

Yıllarca bildiğiniz giriş seviye donanımlı telefonları amiral gemisi fiyatına sattılar. Daha yeni yeni adam akıllı RAM, batarya filan koymaya başladılar.
Benim halihazırda kullandığım ve zamanında 550 TL'ye 2013 yılında alınan giriş seviyesi GM Discovery'de 1800 m/ah batarya ve 1.5 GB RAM var, Iphone 8'de 1960 m/ah batarya ve 2 GB RAM var. Apple müritlerine sorsan bu "agbiii apple bu donanımla bile android'lerden eyi yov " der ama niye 650 dolarlık telefona giriş seviye android telefon donanımı koyuyorlar dediğindr hebele hübele yapıyorlar.
650-700 dolar para verdikleri telefonların yanında amele gibi powerbank taşıdılar yıllarca.

1100 dolara satılan IPhone 11 Pro Max'in maliyeti 490 dolar filan. Diger modellerinin kar marjına değinmek bile abes olur.

Ama müstehak. Keriz buldun mu silkeleyeceksin. Helal olsun adamlara. Ben şahsen Apple'ı destekliyorum. Dünyada bu kadar enayi varken paralarını sövüşlememek enayilik olur asıl. Zaten halihazırda Iphone kullanan aklı başında adamlar android'e geçeli yıllar oluyor. Android telefonların zamanla ağırlaşma problemi çözüleli 7383949 yıl olduğu için, aklı başında Iphone kullanıcıları bile Android'e geçti. Kalan kullanıcıları yüzde 99 oranla gösteriş budalası müritleri ve yüzde 1'lik filan bir kesim olsa da IOS alışkanlığından vazgeçemeyenler.

Diğer firmaların amiral gemileriyle kıyaslayınca hala donanım koyduklarını söylemek yeterince güç olacaktır.

Diğer firmaların amiral gemileriyle kıyaslayınca hala donanım koyduklarını söylemek yeterince güç olacaktır.
Öyle deme. Kafam kadar kamera koyuyorlar. :D
Şaka bir yana, yemin ederim hayatımda daha çirkin bir alet görmedim. O çıkıntı ne öyle yav. Bunların tasarımcılarının kafasına sokayım ben.
Her "sözde" yeni seride bir tane daha çıkıntı ekleyip fiyatını arttırarak iteliyorlar millete. :D

Benim halihazırda kullandığım ve zamanında 550 TL'ye 2013 yılında alınan giriş seviyesi GM Discovery'de 1800 m/ah batarya ve 1.5 GB RAM var, Iphone 7'de 1960 m/ah batarya ve 2 GB RAM var. Apple müritlerine sorsan bu "agbiii apple bu donanımla bile android'lerden eyi yov " der ama niye 650 dolarlık telefona giriş seviye android telefon donanımı koyuyorlar dediğinde hebele hübele yapıyorlar.

Ama müstehak. Keriz buldun mu silkeleyeceksin. Helal olsun adamlara. Ben şahsen Apple'ı destekliyorum. Dünyada bu kadar enayi varken paralarını sövüşlememek enayilik olur asıl. Zaten Android telefonların zamanla ağırlaşma problemi çözüleli 7383949 yıl olduğu için, aklı başında Iphone kullanıcıları Android'e geçti. Kalan kullanıcıları yüzde 99 oranla gösteriş budalası müritleri ve yüzde 1'lik filan bir kesim olsa da IOS alışkanlığından vazgeçemeyenler.

Şu an kullandığım iPhone'da 2 Gb ram var. Önce kullandığım Android telefonda da 2 Gb ram vardı. İnternette üç sekme açtığım zaman ana ekran uygulaması dahil bütün uygulamaları bellekten siliyordu her şey baştan açılıyordu. Aynı durumu iPhone'da yaşamıyorum. Android üreticileri Android düzgün çalışsın diye ram'i dayamak zorunda kalıyor. Bütün multitasking testlerinde iPhone önde çıkıyorsa o kadar Ram ne işe yarıyor diye sormak lazım asıl.

Ayrıca Apple donanımdan kısıyor diye bir şey denemez son model iPhone her zaman piyasadaki en iyi chipsetle çıkıyor.

Telefon performansinin yalnizca batarya ve ram kapasitesi olmadigini bilmek icin kucuk bir arastirma yapmaniz yeterli. Android ve Apple’i yillarca kullandigim icin maddi gucunuz neye yetiyosa onu alin arkasini dusunmeyin derim. Eskisi kadar buyuk farklar yok telefon markalari arasinda. Ayni durum arabalar icin gecerli.

Üst Alt