Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

İşte tam tersi.Sen eğer kaynakları kesersen,bu örgüte katılımı ve sempati duyulmasını engellersen kendiliğinden çözülür.Çünkü hizmet ettiği amacın tutarlı dayanak noktaları kalmaz,tek kurşun bile atmadan bitirebilirsin bu işi.

Burada insanların kafa yapısının değişmesi gerekiyor.Her iki tarafın da taviz vermesi gerekiyor ki,artık devam etmesin böyle.

İşte tam tersi.Sen eğer kaynakları kesersen,bu örgüte katılımı ve sempati duyulmasını engellersen kendiliğinden çözülür.Çünkü hizmet ettiği amacın tutarlı dayanak noktaları kalmaz,tek kurşun bile atmadan bitirebilirsin bu işi.

Burada insanların kafa yapısının değişmesi gerekiyor.Her iki tarafın da taviz vermesi gerekiyor ki,artık devam etmesin böyle.

Bunu yapman için siyasi bir irade gerekiyor. Bu hükümetten bunu beklemek de ütopya, benim yazdığım gibi operasyonlar beklemekte ütopya. Gidişat yıllar geçtikçe şekilleniyor zaten. Adım adım.

Kaynaklarını kesmen için Avrupa,Rusya ve ABD ile kordine içinde olmalısın. Ki biz bu üçlü ile kordine olduğumuzu düşünmüyorum. Terör çok boyutludur. Yıllardır zaten sadece olaya savaş ve askeri yönden baktığımız için terörü bitiremedik.

Son yapılan opersayonların da halkın gazını almak adına yapıldığı apaçık ortada.

Terör örgütüne destek sağlayan ülkelerin en büyük nedeni uyuşturucudur arkadaşlar.

Simdi tasa tutulacagimda biraz da tersten baksak olaylara. Ki insan øldurmeyi ya da terøru falan onaylamiyorum kesinlikle. Fakat ortada 30-40 milyon dolaylarinda ya da sayisi her ne ise bir halk var ve devletleri yok. Iran-Irak-Turkiye-Suriye'deler. Ki sayilari az degil. Empati kurulursa bence daha kolay cøzum olur. Turklerle beraber savasabilirler Kurtulus Savasinda savastilar vs. vs ve Araplar satti sonrasinda Yunanlar isyanciydi Bulgarlar da isyanciydi vs. vs. Nereye gidecek bu mantik anlamiyorumki. Hep mi digerleri suclu hep mi karsidakiler gunahkar.

Uluslasma falan gercekten okumak gerekiyor ki en son uluslasan toplumlardan birisi Turkler. Yani Fransiz devrimi olmus uluslasma guc kazanmis Avrupa'dan sonra Osmanli'daki aydinlari etkilemis ondan øncesinde Yunanlilari Bulgarlari falan etkilemis ve en son Araplari etkilemis ve sonrasinda bu surec Ortadogu'daki diger topluluklara ulasmis.

Dedigim gibi istenildigi kadar haklar verilsin vs. vs. ama kilit soru hep ortada kalabalik olan bir topluluk var ve devletleri yok ki sadece Turkiye ile sinirli bir sorun da degil bu sorun 4 devleti de ilgilendiren bir sorun.

Edit: Bølucu olarak damgalanmayim da bana kalirsa cok da utopik olsa da tum sinirlar kalkmali. Ama asil sorun bence bu ve kimse bunu tartismak istemiyor. Surec nereye gøturur bilmiyorum tartisilirsa fakat asil sorunu da tartismali insanlar ve Turkiye'nin de dahil oldugu 4 devlet.

Şunu not düşmek isterim. p.k.k.'nın içinde sadece kürt olmadığını, amerikan askeri ve ermeni militanlarınında olduğunu osman paşanın komutasında çalışmış bir yakınım bana söylüyordu. hatta kesin istihbaratları apo'nun ermeni olduğuydu.

Simdi tasa tutulacagimda biraz da tersten baksak olaylara. Ki insan øldurmeyi ya da terøru falan onaylamiyorum kesinlikle. Fakat ortada 30-40 milyon dolaylarinda ya da sayisi her ne ise bir halk var ve devletleri yok. Iran-Irak-Turkiye-Suriye'deler. Ki sayilari az degil. Empati kurulursa bence daha kolay cøzum olur. Turklerle beraber savasabilirler Kurtulus Savasinda savastilar vs. vs ve Araplar satti sonrasinda Yunanlar isyanciydi Bulgarlar da isyanciydi vs. vs. Nereye gidecek bu mantik anlamiyorumki. Hep mi digerleri suclu hep mi karsidakiler gunahkar.

Uluslasma falan gercekten okumak gerekiyor ki en son uluslasan toplumlardan birisi Turkler. Yani Fransiz devrimi olmus uluslasma guc kazanmis Avrupa'dan sonra Osmanli'daki aydinlari etkilemis ondan øncesinde Yunanlilari Bulgarlari falan etkilemis ve en son Araplari etkilemis ve sonrasinda bu surec Ortadogu'daki diger topluluklara ulasmis.

Dedigim gibi istenildigi kadar haklar verilsin vs. vs. ama kilit soru hep ortada kalabalik olan bir topluluk var ve devletleri yok ki sadece Turkiye ile sinirli bir sorun da degil bu sorun 4 devleti de ilgilendiren bir sorun.

O zaman verelim doguyu Kurtlere. Kursunlar devletlerini rahat rahat.

Şunu not düşmek isterim. p.k.k.'nın içinde sadece kürt olmadığını, amerikan askeri ve ermeni militanlarınında olduğunu osman paşanın komutasında çalışmış bir yakınım bana söylüyordu. hatta kesin istihbaratları apo'nun ermeni olduğuydu.

P-K-K'nin onemli bir bolumu isim degistirmis ermenilerdir. Bu cok net bilgidir.

Doğuyu istemiyorlar ki. Hep bu yanılgıdayız, aslında ne istedikleri belli değil. Onları temsil eden güya BDP liler, kürt halkı umrunda değil. Sadece ellerinde seçilmek güçlü kalmak için kürt halkını kullanıyorlar.

Arkadaşlar bugün izmir kordon da ki mekanların sahipleri arasında kürt kökenli vatandaşlar var. O adamlara "hadi bak size doğuyu verdik git orada dükkanını aç" desek , adam bize güler.

Ver ya da vermeme olayi degil topraklari. Cok duz mantik senin yaptigin burda. Sorun sadece cok karmasik ve ortada 30-40 milyonluk bir halk var. Ve ne kadar hak verilirse verilsin ulusculuk dusuncesinin tavan yaptigi bu dønemde kesin cøzum bence yok. Empatiden bahsettim ben biraz da.

Çocuğunun yaşayacağı ülke konusunda hiçbir endişesi olmayan insanların, dedesinden gelen türklük lerinden ötürü ortak paydadaymışız gibi, sanki düşünüyormuş gibi bol keseden ve işkembeden atması nekadar kolay.

Bende p.k.k lı militanların %60-70 nin suriye kökenli olduğunu biliyorum.Bildiğin adamlar suriyeden paralı asker kiralar gibi adam alıyorlar.Kürtleri tek tük bulursun aralarında.

Doğuyu istemiyorlar ki. Hep bu yanılgıdayız, aslında ne istedikleri belli değil. Onları temsil eden güya BDP liler, kürt halkı umrunda değil. Sadece ellerinde seçilmek güçlü kalmak için kürt halkını kullanıyorlar.

Arkadaşlar bugün izmir kordon da ki mekanların sahipleri arasında kürt kökenli vatandaşlar var. O adamlara "hadi bak size doğuyu verdik git orada dükkanını aç" desek , adam bize güler.

Selen'in yazisina cevap olarak verdim. Sade Kurtun neyine lazim Kurdistan. Selen dunyaya biraz farkli pencereden bakiyor. Suc onda degil aslinda. Bulundugu ortam ne ogretiyorsa insan oyle goruyor cogu zaman.

Simdi tasa tutulacagimda biraz da tersten baksak olaylara. Ki insan øldurmeyi ya da terøru falan onaylamiyorum kesinlikle. Fakat ortada 30-40 milyon dolaylarinda ya da sayisi her ne ise bir halk var ve devletleri yok.

Devletleri var. Lozan'da içimize almışız ve kabul etmişiz. Etmeseydik Türkiye değil Türk Cumhuriyeti olurdu ülkenin adı.

Iran-Irak-Turkiye-Suriye'deler. Ki sayilari az degil. Empati kurulursa bence daha kolay cøzum olur. Turklerle beraber savasabilirler Kurtulus Savasinda savastilar vs. vs ve Araplar satti sonrasinda Yunanlar isyanciydi Bulgarlar da isyanciydi vs. vs. Nereye gidecek bu mantik anlamiyorumki. Hep mi digerleri suclu hep mi karsidakiler gunahkar.

Kürtler savaşa katkıda bulunmuştur. Bizden biriler çünkü ama genelkurmay arşivleri sayının %2 olduğunu kayıtlarında açıklamıştı. BDP'lilerin çıkıp bununla savunma yapması yersizdir.

Sorun falan yok ortada. Bahsettiğin sayının sadece küçük bir kısmı bunları destekliyor. Hala AKP birçok yerde 1. parti olarak çıkıyor. Hepimizin çevresinde Kürtler var. AKP'de var, CHP'de var, DSP'de var. Hepsi de bu bölücülerden nefret ediyor.

Edit: Bølucu olarak damgalanmayim da bana kalirsa cok da utopik olsa da tum sinirlar kalkmali. Ama asil sorun bence bu ve kimse bunu tartismak istemiyor. Surec nereye gøturur bilmiyorum tartisilirsa fakat asil sorunu da tartismali insanlar ve Turkiye'nin de dahil oldugu 4 devlet.

Bu coğrafya'da bulunan bir ülkenin birlikteliğinin bütün olması gerekiyor. Bu ülke 88 yıldır dimdik ayakta. Son 10 yıldır topallasada hiçbir güç bu üniter yapısını bozamayacak. Biz bütün etnik kökenler ile yaşamaya alışmış bir topluluğuz. Böyle mutlu oluyoruz. Ayrıca dediğim gibi dünyanın en verimli coğrafyalarından birinde yaşıyoruz ve bütün avrupa ve amerika'nın gözü bu topraklarda. *** da bunun için kullanılan bir piyondur. Tekrar ediyorum. Barış vb. kelimeler terör örgütleri için kullanılamaz. Olayları iyi ve doğru yorumlayın.

Lozan farklidir orda azinlik verilenlere bak hepsi Hristiyandir. Musluman olarak etnik olan farkli bir zumre azinlik statusunde gecmez orda bu biraz da o dønemki uluslaslamalari ile orantili. Cunku o dønem Rumlar ve Ermeniler uluslasmisti.

Kurtler savasa katilmistir. Fakat Avusturya-Macaristan'da zamaninda ortak savaslara katilmistir. Osmanlida Ermeni askerler de vardi ayaklanmalarindan ønce vs. vs. Gene uluslasmanin bazi toplumlari erken yakalamasi bazilarini gec yakalamasi ile ilgili bir durum dedigin.

Sorun yoksa sana gøre ortada sorun yok fakat bana gøre var ve insanlar øluyor. Øldurdukce de bitmeyecekler bence.

Birlikteligi nasil kurdugun ønemli iste. Devlet olarak biraz da sundugun olanaklardan baglarsan bireyleri baglarsin onun disinda bu tur hareketlerde silah ile baglamak devletlerine zor. IRA vardi ve sanki tum Irlandalilar destek mi verdi IRA'ya hayir hepsi vermedi. Baris zaten ortada birlikte yasami kurmak icin kullanilan bir kelime. Sen sartlari belirler ve uyun dersen bu etnik birliktelik degil zorlama ile kurulan birliktelik olur.

Edit: Ben ulke bølunsun falan demedim sadece ortada bir halk var ve sayilari fazla. Ne olacak bunlara bu da sorunun bir kismi. Turkiye bu konuda daha karmasik. Istanbul'da Izmir'de vs. vs. buyuk sehirlerde yasayan Kurtler var. Eger kanin hemen bir operasyonla duracagini dusunuyorsan olabilir fakat ben inanmiyorum askeri operasyonlarla kanin duracagina.

Barış gelecek. Önce kırmızı kalemle yazılmışlara uyanlar uymayanlarla ayrılacak, benimseyenler kalıp benimsemeyenler kenara geçecek cezasını çekecek. Ondan sonra " tartışılamaz ve çiğnenemez" yasaları kabul edenlerle barış sağlanacak. Bunlara tüm kolaylıklar özgürlükler sağlanacak. Ak partiye sayfalarca küfretme fetişzmi üretebilirim konu parti meselesi değil ben yıllardır bunun özlemiyle yaşadım Bu örgütün bitirilmesi için gerekli operasyonlar ama yeterli ama yetersiz başlasın tepkisiz kalmak en kötü tepkiden daha kötü bizim için. Ayrıca ben dağın taşında önem teşkil etmeyen yerlerinde bombalandığını düşünmüyorum, muhalif paronayasına girmiş 4 ergen birleşip (klasik ossursan beğenmeme piskolojisi) dağı taşı vuruyorlar yeaa triplere giriyor,

"Barış gelsin" evet barış gelsin karşılıklı ödünler verilsin nasıl verilsin ? Diyorki; örgüt ile asker karşılıklı silah bıraksın, bir ülkenin ordusu barışta yada savaşta silah bıraktığı nerede görülmüş yada neden bıraksın? Mesele başka, şimdi ingiltereden ispanyadan çeşitli örnekler vermişsiniz. Bu ülkeler tabiri caizse ununu elemiş eleğini asmış ülkelerdir 1941 lerden sonra sınırlarını çizip askeriyeye yapılan harcamaları minimize etmiş ülkeler. Kaldıkı bu örgütlerin istedikleri önü ve arkası olan çeşitli planlara dayalı istekler değildi. Birleşik kırallık içerisinde zaten galler irlanda gibi ülkeler bağımsız vaziyette, ingiltere içerisindeki örgütün bölme bölmeme gibi bir derdi olmadı. Emin olun dünyanın neresinde olursa olsun bu konu üzerinde tartışılmaz.

Barış gelecek, önce bu örgüt tamamiyle tasviye edilecek. Sonra kürt yurttaşlarımızla barış içerisinde yaşadığımız gün barış gelecek.

muhalif paronayasına girmiş 4 ergen birleşip (klasik ossursan beğenmeme piskolojisi) dağı taşı vuruyorlar yeaa triplere giriyor,

Ya dmi dimi?

"VURULAN YERLERDE KİMSE YOK"

Başbakan Somali toplantısında, “Artık söz bitmiştir, bundan sonra gereken yapılacaktır” diye bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklama sonrasında yapılan harekatı yerinde buluyor musunuz?

Bu her zaman yapıldı. Sonuç? Hava harekatı ile Metina kampını, Şivi kampını, Avaşin'i, Zap’ı, Harkuk’u ve Kandil’i….ne yaparsanız yapın. Bizdekileri değil, isterseniz bütün dünyadaki bombaları atın, o karanlık bölgelerde yapacağınız hiçbir şey yok. Çünkü sizin ateş ettiğiniz yerde kimse yok ki. Onların hepsi binlerce ton kayanın altında, dehlizde, mağaralardalar. Bir şey olmayacak.

Peki eş zamanlı sınır ötesi operasyonuna da mı karşısınız o zaman?

Karşı meselesi değil ki, ben kendi birliklerimle sınır ötesini 21 kere geçtim. Sınır ötesine geçilmenin bir usulü, yolu yordamı vardır. Böyle davul çalar gibi olmaz o işler. Böyle yaparsanız( bir arada Özal yapıyordu bunu) gittiğiniz zaman kimseyi bulamazsınız.

Osman Pamukoğlu

Edit: Ben ulke bølunsun falan demedim sadece ortada bir halk var ve sayilari fazla. Ne olacak bunlara bu da sorunun bir kismi. Turkiye bu konuda daha karmasik. Istanbul'da Izmir'de vs. vs. buyuk sehirlerde yasayan Kurtler var. Eger kanin hemen bir operasyonla duracagini dusunuyorsan olabilir fakat ben inanmiyorum askeri operasyonlarla kanin duracagina.

Muhtemelen türkiyede yaşamıyorsun;

30 - 40 milyon suriyede iranda türkiyede varmış vay efendim onlarında hakkıymış, sanırsın ağaç kavuğundan çıkıyorlar. Yüz yıllardır nasıl yaşandıysa öyle yaşanılacak. Trakyalısı, akdenizlisi marmaralısı karadenizlisi bölge coğrafyasının insanları köklerince birbirine kürtler ile karışmış vaziyette, o saydığın milyonların içerisine dahil ettiğin kürtlerin çocuklarının kimisinin dedesi karadenizli kimisininki konyalı kimisininki izmirli. Kimsenin şikayetçi olduğu bir yan yok ayrışım üzerine, örgüte destek veren kürt sayısı 4 milyonu kesinlikle geçmez onlarında yeri başka bir yer.

Fikrin tam olarak belli degil Selen. Ulke dahilinde Kurtlerin sorunlari ise mesele zaten bu konuda adimlar atiliyor. Ama ortadaki orgutun niyeti tamamen baska. Sen zannediyorsun ki, bu orgut Kurtler icin calisiyor ama, oyled degil. Onemli kademelerinde ermeniler var bunlarin.

Avrupa ve baska bati ulkelerinde yasayan insanlar kendilerine sunulan bu fikirlere ellerinde olmadan inaniyor malesef. Mesela bizim forumumuzdan sen cok acik orneksin buna.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt