Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

siyasi örgütlenmeleri terör olarak nitelendirirseniz terör biraz zor biter

sinn fein neymiş örnek olsun diye araştırın bu arada. pamukoğlu's awesome plansle falan olmaz

p.k.k. kamplarına gidip teröristlere moral veren,her fırsatta iç savaş çıkarmak için ellerinden geleni yapanları gerçekten siyasetçi olarak mı görüyorsun?Amaçlarının siyaset olmadığı çok belli be Hayri.Amacı siyaset olan,memleketinin kalkınmasını isteyen kişi zaten böyle bir oluşuma katılmaz.Kürt kökenli bir vatandaşımız diğer partilerimizden uygun birisine de girip memleketine ve vatanına hizmet edebilir.Edenler de var zaten.

siyasi örgütlenmeleri terör olarak nitelendirirseniz terör biraz zor biter

sinn fein neymiş örnek olsun diye araştırın bu arada. pamukoğlu's awesome plansle falan olmaz

BDP nin siyasi örgütlenme ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Hatta ve hatta gercek anlamda siyasi örgütlenme yapmaya calısan Kürtlere de engel olmaktadırlar. Her yönüyle zarar yani bunlar...

Bu ülkede öyle partiler varki Dostluk-Kardeşlik adı altında yola çıkıp dağ kadrosuna katılıyor. *** katildir, BDP ***'nın siyasi koludur. Sebahat Tuncel denen karaktersizin seçim öncesi söylemlerini tokat gibi suratına vuran açıklamalar bazı kesimlerce hala anlaşılamamış demek ki.

İşte bahsettiğim şey.

Tuncel: Gelin tutuklayın - Siyaset - ntvmsnbc.com

Terörist konuşmuş gene.

kadın ne demiş ki anlamadım? kafayı sıyırmış bi eski askerin laflarını uzman diyip koyuyosun da kadının laflarına gelince terörist

kadın ne demiş ki anlamadım? kafayı sıyırmış bi eski askerin laflarını uzman diyip koyuyosun da kadının laflarına gelince terörist

Osman Pamukoğlu aklı başında bir insandır...

Hayri tanımadığın kişilere yorum yapma...

Savunmaya çalıştığın kadın ise kadınlıktan ziyade daha çok follofoş olmuş insan bile denmeyecek aşağılıkta namussuz haysiyetsiz biridir...

Hayri klasik avrupalı,amerikalı kısacası olayların içyüzünü bilmeyen kişiler gibi konuşuyorsun.Onların yaptığı hatalara düşüyorsun.Bu bdp denilen oluşum sırf teröristleri meclise sokabilmek için,devletten hukuk u çiğneyerek,yargıya karışarak kendi adamlarını cezaevinden çıkarıp affetmesini bekliyor,affetmezlerse meclise gelmeyiz diyorlar.O bölge de sanki başka milletvekili yokmuş gibi,sırf hapisdeki teröristleri sokabilmek için yapıyorlar bunu.Sonra da demokrasi bik bik konuşuyorlar.

Demokrasi manipüle edildiği zaman ortaya çok vahim şeyler çıkar,bunların amacı da bu zaten.Önce milleti sindirip kendi valilerini isteyecekler bize karışmayın diyecekler,daha sonra özerklik isteyecekler özerklikten sonra olay kopuyor zaten,direk bölündük demektir çünkü adamların beyin yapısı barışçıl değil,heryerde dile getirdikleri kürdistanı kurmak istiyorlar,kürdistanın da sözde başkenti diyarbakır.Bak bu verdiğim örnek bunların yaptığı şerefsizliklerden sadece 1 tanesi.*** nın elebaşlarıyla kandilde ayda bir toplantı yapmalarını saymıyorum bile.

Bizim ülkede bu seviyedeki insanlar oy kullanırsa burnumuz boktan tabi çıkmaz. Kimse siyaset karıştırma yeaa demesin allasen.

riks-budur_147347.png

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı?

Beyler o kadar general içerdeyken sizi alalım general olarak,teknik direktörlükten sonra ordu komutasından da anlıyorsunuz.Gerçi ikisinin de ortak noktası taktisyenlik.

Beyler o kadar general içerdeyken sizi alalım general olarak,teknik direktörlükten sonra ordu komutasından da anlıyorsunuz.Gerçi ikisinin de ortak noktası taktisyenlik.

Bunu üstüme alındım. Bunun generallik ile ilgisi yok. Bu uygulama ve stratejiler üzerine yazılan kitapları okumak yeterli. Nerde ne yapılır, terörist ile nasıl savaşılır vs vs. Ben bu işe özellikle meraklı olduğum için 7 kitap okumuştum. Terörist ile savaş yapılmaz. Özel birlikler ile onlar gibi örgütsel hareket edersin. Bunu generallerde biliyor ama uygulayamıyor. Ancak boş dağları bombalıyor. Paşa ne diyor? "Bu adamlar dağın derinlerindeki mağaralarda yaşıyor istersen dünyanın en iyi bombasını kullan gene birşey olmaz" Hükümet sadece göz boyamak için harekat düzenliyor. P.k.k'yı bitirmek falan değil amaç.

Aslında Gerilla savaşını anlatan İspanyol bir subay vardı, bir de Mao'nun ''halk savaşı taktikleri'' mi ne öyle bir kitap. Tespitlere göre P.K.K bu kitaplardaki teknikleri kullanıyormuş. Gerilla tipi savaş.

Bunlarca yilin hatasi ødeniyor. Zannediliyorki sirf askeri operasyonlar ile biter. Turkiye bence ciddi anlamda akli dengesini kaybetti. Demokrasi asiriliklari tørpuler ama gercek demokrasi. Zamaninda diger Kurt daha ilimli olusumlara izin verilse idi sorun bu noktaya gelmezdi. Her turlu hareket bastirildi ve sonuc ortada. Daha ilimli olanlar guclendirilse ve orada denge olusturulmaya calisilsaydi simdi cogu sey farkli olurdu. Biraz da eskiden yapilan hatalar bu duruma neden oldu. Eger zamaninda daha akilli adimlar atilip diger Kurt olusumlar sistem icerisine dahil edilseydi ve bir denge olusturulsaydi bølgede sorun bu kadar buyumezdi.

Onlarca yil cøzulememis askeri operasyonlar ile halen cøzulecegini dusunuyor insanlar. Tamam cøzuldu diyelim. *** tamamen bitti sonrasinda ne olacak. Icinizde var mi on yil sonra daha beter bir yapinin ortaya cikmayacagina dair garanti verebilen ?

Sorun bile net tartisilmiyor Turkiye'de. Biraz da øzelestiri yapmali insanlar ve de devletin kendisi.

@Mert;

Terörist ile savaş yapılmaz haklısın.Terörü silah ile kulanarak bitiremezsin.Bunun için çok kitap okumana gerek yoktu,dünyadaki terör örgütü ya da büyük toplumsal hareketleri ve bunların nasıl sonuçlandığına dair,özellikle yakın tarihten bilgiler okusaydın yeterli olurdu.

Senin dediğin strateji ile ABD Afganistan'da yıllardır savaşıyor ancak Taliban'ın orada yeniden güçlenmesini önleymedi.İsrail burnunun dibindeki Hamas ve Hizbullah'ın yükselişini yıllardır ne kadar çomak soksa da önleyemedi.

İngiltere'nin IRA,Ispanya'nın ETA sorununu nasıl çözdüğünü oku,tekrardan tartışalım kardeşim.

Ayrıca herkes barış istiyor ama herkes savaştan bahsediyor.

Yeterki operasyon durmasın vatandaş olarak finansal açıdan her türlü desteği vermeye hazırız. Mehmetcik.org.tr sitesinden anında bağış yapabilir vekaleten kurbanlarınızı noter onaylı makbuzu ile bağışlıya bilirsiniz.

Allah türkü korusun ve yüceltsin. Amin.

Aslında Gerilla savaşını anlatan İspanyol bir subay vardı, bir de Mao'nun ''halk savaşı taktikleri'' mi ne öyle bir kitap. Tespitlere göre P.K.K bu kitaplardaki teknikleri kullanıyormuş. Gerilla tipi savaş.

Sanırım Sun Tzu'nun Savaş Sanatı kitabından bahsediyorsun? Gerçi o kitaptaki felsefi öğretiler hala günümüze ışık tutuyor.

Devlet tamamen inandırıcılığını kaybetti.Resmen ben terörü bitirmek istemiyorum diyor.*** nın askeri kanadını 1 yıl içinde çok rahat çökertirsin,ayrıca kanalistanbul gibi saçma sapan projelere akıtacağın parayı güneydoğuyu kalkındırmak için kullanırsın o bölgedeki adamlara iş imkanı sağlarsın,tekrardan devlete güvenirler ve o bölgede artık ayrılıkçı düşüncelere,dış güçlerin kışkırtıcı tavırlarına da alet olmaz ordaki insanlar.Zaten ordaki asıl sorun ordaki insanların kendilerin dışlanmış,2. sınıf vatandaş olarak görülmek istememelerinden kaynaklanıyor,haklılarda.Sonuç olarak Terör bitirilmek istenmiyor.Aksine beni kimse inandıramaz.İnsanlar resmen salak yerine konuluyor.

Dağı taşı bombalamaya devam,evet.Ne güzel boyandı herkesin gözü tekrardan ya,kaybolan gencecik fidanların önemleri çoktan ikinci plana itilmiş.

@Mert;

Terörist ile savaş yapılmaz haklısın.Terörü silah ile kulanarak bitiremezsin.Bunun için çok kitap okumana gerek yoktu,dünyadaki terör örgütü ya da büyük toplumsal hareketleri ve bunların nasıl sonuçlandığına dair,özellikle yakın tarihten bilgiler okusaydın yeterli olurdu.

Senin dediğin strateji ile ABD Afganistan'da yıllardır savaşıyor ancak Taliban'ın orada yeniden güçlenmesini önleymedi.İsrail burnunun dibindeki Hamas ve Hizbullah'ın yükselişini yıllardır ne kadar çomak soksa da önleyemedi.

İngiltere'nin IRA,Ispanya'nın ETA sorununu nasıl çözdüğünü oku,tekrardan tartışalım kardeşim.

Ayrıca herkes barış istiyor ama herkes savaştan bahsediyor.

Ben zaten sadece silahla bitirilir yazmıyorum. Önceki sayfalarda detaylı yazmıştım. Bu işin birçok kolu var. Ama ilk olanı dağları temizlemek. Ardından siyasi örgütler ve avrupadaki yapılanmalar. Sonrasında ticari bağlantılar.

Bu ülkede etnik kökenlerin bir düşmanlığı yok. İnsanları Türk-Kürt diye ayıran zaten yok. Sadece P.K.K.'nın siyasi uzantıları çıkıp "barış" adını kullanarak öcalan denen katile af istemeye başladı. AKP'nin hala o bölgede birçok ilkde 1. parti olarak çıkmasına bakarsak o bölgede bile baskıya karşı direnen bir halk var.

Terörist ile barış yapılmaz. Bu senaryoların özünde iyi yorumlanması gerekir.

Bu arada avrupa'dan örnek verirken seçici olun çünkü ulusal olmayan devletlerden örnek verenleri görüyorum.

Yapılacak ilk şey,doğudaki haklın desteğini alıp yeni bir kürt partisi kurdurmak.Daha ılımlı daha barışçıl.Yeni partiyi hükümet de desteklemeli.Bu şekilde toplumda bdp yi destekleyenler *** lı,diğer partiyi destekleyenler barışçıl kürtler imajı yaratılır ki çok da güzel olur.

Ben zaten sadece silahla bitirilir yazmıyorum. Önceki sayfalarda detaylı yazmıştım. Bu işin birçok kolu var. Ama ilk olanı dağları temizlemek. Ardından siyasi örgütler ve avrupadaki yapılanmalar. Sonrasında ticari bağlantılar.

Bu ülkede etnik kökenlerin bir düşmanlığı yok. İnsanları Türk-Kürt diye ayıran zaten yok. Sadece P.K.K.'nın siyasi uzantıları çıkıp "barış" adını kullanarak öcalan denen katile af istemeye başladı. AKP'nin hala o bölgede birçok ilkde 1. parti olarak çıkmasına bakarsak o bölgede bile baskıya karşı direnen bir halk var.

Terörist ile barış yapılmaz. Bu senaryoların özünde iyi yorumlanması gerekir.

Bu arada avrupa'dan örnek verirken seçici olun çünkü ulusal olmayan devletlerden örnek verenleri görüyorum.
Yeni bir kürt partisi kurulursa bu sorun çözülür işte,ordaki ***lılar tabiki baskıyla o partinin kurulmasını engellemek isteyeceklerdir ama devlet ne yapıp edip yeni bir kürt partisi kurulmasını sağlamalı.Bu şekilde kamuoyu üzerindeki kürt halkının temsilcisi bdp imajı gidip,p.k.k nın temsilcisi bdp imajı olur.Zaten 1 aya kalmaz bdp biter bu şekilde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt