Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Savaş uçakları Kandil'i bombalıyor

Semih orada doğru noktalara değinmiş, ama bazı kritik yerleri boldlar gibi mübalağalamış. Sende o abartılı yerlerden vurmuşsun. Yapmayın beyler.

Bütün BDPlilieri tutuklarsın lafı faşist bir laftır.

Zaten faşist olduğunu pamuk mu ne o tarz bir faşistin laflarını marifetmiş gibi burda yazmandan anlamıştım

Bütün BDPlileri tutuklarsın yok asarsın kesersin lafıyla da faşist olduğun ortaya çıktı. "Benim bir ayda 50 küsür askerimi katledenlere yoldaşım diyen adamları ülkemde mi besleyeceğim." ülke ne zaman senin oldu pardon? astığın adamların da ülkesi değil mi?

tehlikeli adamsın

Onu bunu bi kenara bıraktım artık, MGK sonaerdi az önce.

Terörle mücadele kararlılıkla sürdürülecektir dışında bir yazılı açıklama olacak mı ona bakmak lazım, hani söz bitmişti ya, hani Ramazan'ı da olmazı bu işin..

Niye faşist bir laf olsun ki ?

Malum kurum anayasanın terörle mücadele kanunu her fırsatta çiğneyerek terör propogandası ve destekçiliği yapmıyor mu ? Devleti yıkmak için elinden geleni ardın koymayan terör örgütünün yardakçılarının tutuklanmaları kadar doğal bir şey olabilir mi ? Aynısını ABD için düşünelim, El Kaide adına bu kadar rahat davranabiliyorlar mı ?

Zaten faşist olduğunu pamuk mu ne o tarz bir faşistin laflarını marifetmiş gibi burda yazmandan anlamıştım

Bütün BDPlileri tutuklarsın yok asarsın kesersin lafıyla da faşist olduğun ortaya çıktı. "Benim bir ayda 50 küsür askerimi katledenlere yoldaşım diyen adamları ülkemde mi besleyeceğim." ülke ne zaman senin oldu pardon? astığın adamların da ülkesi değil mi?

tehlikeli adamsın

Hangi ülkede yaşıyorsun olm sen? *** ya karşı faşistim evet. Ama etnik kökenlere değil. Nefret ederim ırkçılıktanda. Ama şu *** ve siyasi uzantılarına sonuna kadar faşistim. Çünkü bu ülkede binlerce insan öldürdüler. Barış ütopyası sağlıklı insanlarla yapılır sonuna kadar desteklerim. Ama dünya üzerindeki terör örgütü mensubu olan insan katillerine karşı barış politikası hayatta güdmem. Bu direk cahilliktir. Bu ülkede öyle partiler varki Dostluk-Kardeşlik adı altında yola çıkıp dağ kadrosuna katılıyor. *** katildir, BDP ***'nın siyasi koludur. Sebahat Tuncel denen karaktersizin seçim öncesi söylemlerini tokat gibi suratına vuran açıklamalar bazı kesimlerce hala anlaşılamamış demek ki. Şu terör illeti kökünden temizlense biz herkes ile kafamız rahat dost bir şekilde yaşayacağız.

Pamukoğlu'na gelince. O adam bir strateji dehasıdır görüşleri özgürlükçü ve halkçı hareketi savunur. Kendisi ulusalcıdır ve şöförü Kürt'tür. (Ne demek istediğimide anlamışsındır) Ama ***'ya karşı en sağlam yaptırımları olan adamdır. Ne Amerika tanır ne AB. Zamanında en büyük vurgunuda Pamukoğlundan yemiştir ***.

Gel gelelimki o meşhur sert üslubu yüzünden 3-5 entellektüel görünümlü cahil ergenlerden faşist damgasını yemiştir. Buna onu tanıyan her kesimden insan bir tarafıyla güler zaten.

Önce bilgi edin sonra cevap ver bana. O 3-5 entellektüel tipten olma.

[video=youtube;rCQHIgtsRX8]https://www.youtube.com/watch?v=rCQHIgtsRX8[/video]

[video=youtube;ygNuRpwZqRU]https://www.youtube.com/watch?v=ygNuRpwZqRU&feature=related[/video]

Tüy, kıl, toz anlamam. Bu ülke ne zaman gelişir? Birileri birilerinin peşinden koşmayı bıraktığı zaman gelişir. Her birey kendini ifade edebilecek, siyasi fikrini ortaya koyacak, "kendi" olmayı bilecek kadar kendini geliştirmesini bilmeli, en azından çaba sarf etmelidir. Unutma, hiç kimsenin fikri; hiçbir zaman seninkiyle yüzde yüz uyuşmaz.

Siyasetten, Türkiye'deki siyasi anlayıştan bu yüzden nefret ediyorum. Şurada bile Osman Pamukoğlu, ırkçı yahut sosyalist falan kelimeleri geçebiliyor. Güya siyaset insanları doğruya, refaha, huzura götüren bir araçmış, afedersiniz ama nah demek istiyorum. Türkiye'de bunun tam adı; it dalaşıdır.

Gerçeğin bize sunulanlar olmadığını,gerçeğin ve çözümün kendimiz olduğunu anlayıncaya kadar devam eder bu döngü.Tartışırken ön plana parti kimliğini çıkartmaktan vazgeçtiğin zamana kadar.

Butun BDP'liler tutuklansin.

Teroristi cezalandirmak zaten bir tek Turkiye'de fasistlik sayiliyor. :eek:

siyasi örgütlenmeleri terör olarak nitelendirirseniz terör biraz zor biter

sinn fein neymiş örnek olsun diye araştırın bu arada. pamukoğlu's awesome plansle falan olmaz

siyasi örgütlenmeleri terör olarak nitelendirirseniz terör biraz zor biter

sinn fein neymiş örnek olsun diye araştırın bu arada. pamukoğlu's awesome plansle falan olmaz

***'ya "Terorist degiller" demek, olen teroriste "sehidimiz" demek, yine teroriste "gerilla" demek, terorist cenazesine katilip Turkiye'yi kinamak siyasi soylem degil, terorist soylemdir.

Boşa konuşuyorsunuz.Bu ülkede terör bitmez.Çünkü bu olay birilerinin çok büyük rant kapısı.

Bunun silah kaçakçılığı var,uyuşturusu var,insan kaçakçılığı var....

Türkiye teröre harcadığı paraya ciddi yatırımlar yapsa dünyanın en güçlü devleti olurdu.Amerika bu bölgede (BOP) güçlü bir Türkiye ister mi sizce?

Yoksa 30 yıldır bitmez miydi bu olay.Asala nasıl bitti tek gecede?

Vay arkadaş ne konuşmalar dönmüş..

Hayri kardeş bölücü örgütün yandaşı Bdp'yi bir tutmayalım dediğin an,bunlara gün doğar..

Zaten bu şerefsizler gazı burdan alıyor,şimdi sen bu herifleri siyasetçi olarak görüyorsun alayı dağdan inme bunların,onun bir terör örgütü olmadığını söylüyorlar,şimdi bu onun bunun çocuklarını kesmeyeceksinde neyi keseceksin,bu faşizan bir düşünce değil,Ülkenin topraklarını savunmak faşistlikse varsın faşist olalım umrumda değil..

Her gün bir şehit haberiyle uyanıyoruz,yazık günah gencecik evlatlarımız ölüyor..

OSMAN PAMUKOĞLU: "HAKKARİ ELDEN ÇIKMIŞ"

8 asker ve bir köy korucusunun şehit olduğu Hakkâri Çukurca'daki saldırının ardından Türk ordusu, Kuzey Irak'a hava harekâtında bulunmaya devam ediyor. Hülya Okur, terör olaylarının arka planında yatan gerçeği emekli tümgeneral Osman Pamukoğlu'na sordu. İşte Pamukoğlu'ndan çarpıcı tespitler...

"VURULAN YERLERDE KİMSE YOK"

Başbakan Somali toplantısında, “Artık söz bitmiştir, bundan sonra gereken yapılacaktır” diye bir açıklamada bulunmuştu. Bu açıklama sonrasında yapılan harekatı yerinde buluyor musunuz?

Bu her zaman yapıldı. Sonuç? Hava harekatı ile Metina kampını, Şivi kampını, Avaşin'i, Zap’ı, Harkuk’u ve Kandil’i….ne yaparsanız yapın. Bizdekileri değil, isterseniz bütün dünyadaki bombaları atın, o karanlık bölgelerde yapacağınız hiçbir şey yok. Çünkü sizin ateş ettiğiniz yerde kimse yok ki. Onların hepsi binlerce ton kayanın altında, dehlizde, mağaralardalar. Bir şey olmayacak.

Peki eş zamanlı sınır ötesi operasyonuna da mı karşısınız o zaman?

Karşı meselesi değil ki, ben kendi birliklerimle sınır ötesini 21 kere geçtim. Sınır ötesine geçilmenin bir usulü, yolu yordamı vardır. Böyle davul çalar gibi olmaz o işler. Böyle yaparsanız( bir arada Özal yapıyordu bunu) gittiğiniz zaman kimseyi bulamazsınız.

"BU MÜCADELENİN BİR KARAKTERİ VAR"

Amaç, AK Partiyi Çöz-Kurtul yaklaşımından, Vur-Kurtul noktasına çekmek mi? AK Partinin önünde nasıl bir yol var sizce?

Bunun Kaç-Kurtul ile ilgisi yok. Bir mücadele var ve bu mücadelenin karakteri var. Bunu hem siyasetler hem bürokratlar, asker ve sivil bugüne kadar anlayamadılar. Bunun için ‘Kara Tohum’ isminde bir kitap yazdım ben. Dünyanın her yerinde bu işlerin nasıl yapıldığını anlattım. Ama bu işe meraklı olanlar, yüreği sızlayanlar ve vicdan sahibi olanlar bunu biliyor, ateş düştüğü yeri yakıyor, diğerleri bir çok şeyin farkında değiller veya duyguları saman alevinden öteye geçmiyor.

"ONLAR İÇİN HAKKARİ ÇOK ÖNEMLİ"

Peki Hakkari-Şırnak hattında kurtarılmış bir bölge oluşturulmaya çalışılıyor mu sizce? Bir nevi Gazze örneğinde olduğu gibi?

Onlar için Hakkari yani onların tabiriyle Behdinan çok önemli bir yerdir ve her şey oradadır. Mesela dikkat ediniz, bütün olaylar; Hakkari, Yüksekova ve Şemdinli’de oluyor. Bir de Kuzey Irak’ta 7 tane kamp vardır, bunun 6’sı, Hakkari’nin hemen altındadır. Esas kritik yer, Hakkari’dir. İran tarafındaki kamplar da doğrudan Hakkari’ye dönüktür. Esas çıban başı ve kangren olan yer, Hakkari’dir. Neden? İnsanların hafızaları çok garip. Hakkari’nin ortasında, gündüz, sivil polis infaz ediliyor, Yüksekova’da bir uzmanı kısa bir süre sonra iki uzmanı, gündüz gözüyle infaz etti, suikast etti, yakalanmışlar mı? Bu şu demek: O bölgede her şeye hakim ***.

"BÖLGEYİ TAMAMEN ELE GEÇİRMİŞLER"

Bir gün önceki olaya gelince, Zap Vadisinde yani Hakkari ile Çukurca arasındaki bölgeyi Şorti Köprüsü dahil bütün bölgeye hakim olmuşlardır. Çünkü böyle bir eylemi orada, 4 ayrı yerde patlama yaparak, bugüne kadar görülmemiş şekilde anormal patlayıcılar yerleştirerek, 4 tane zırhlı aracı parça parça edip, birini de havadan kaldırıp, Zap suyuna atacak olan patlayıcının gücü inanılmazdır. Demek ki o bölgede Oğul köyü, Han yaylası, köprülü bölgesi, Kazan vadisi ve Çukurca’da tam hakimler demektir. Bu söylediğim yerlerde bu hakimiyetleri olmasa böyle bir eylemi yapamazlar. Bu eylem çok düşünülmüş, çok planlanmış ve bugüne kadar olmayan bir şekilde yüksek patlayıcı ile yapıldı. 30 yılda böyle bir mayınlama, bu güçte bir patlayıcıyı yan yana getirip, bu kadar etki yaratıcı bir şeyi ilk defa yapıyorlar. Bu neyi anlatıyor? Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve düne kadar o bölgede tam hakimler. Bölgeyi ele geçirmişler. Demek ki o bölgede bunlarla ilgili bir çalışma da yapılamamış. Orada sıkı yönetim yok. OHAL yok. Normal Valiler var. Hakkari’nin devlet nezdindeki sorumluları, Vali ve Kaymakamlar, köy muhtarları ve jandarma, onu destekleyen ordu mensupları ve polis var. Bunlar orada hiçbir çalışma yapmamışlar. Sadece orada değil ki! Yüksekova da aynı Şemdinli de aynı. Sonuç, “Hakkari elden çıkmış.”

"SOMALİ'DEN ÖNCE KENDİNİZE BAKIN"

Bir şey daha var. Bu Şorti köprüsünde 84’te ilk silahlı kuvvetler şehitleri yine aynı yerde verilmişti. Ne zaman verildi, 15 Ağustos’taki Şemdinli ve Eruh baskınlarından birkaç gün sonra oldu. O tarihten birkaç gün sonra Şorti köprüsü, aynı yer. Ve pusu. 9 şehit, bir astsubay,birisi üst teğmen, diğerleri er-erbaştı. 15 Ağustos’tan sonra. ***’nın kuruluş tarihi. Bakın, aynı yer, aynı olay, o günkünden daha vahim. Nereye kaçtı bunlar? Gündüzdü, aydınlıktı, nereye gittiler? Bu, bölgede sizin hiçbir etkinliğiniz kalmamış, demektir. Türkçesi budur. Kafalarını vurabilir herkes en yakın duvara. 30 günde 42 şehit. Somali’ye insani olarak bakın tabi, yok Suriye’ye bakın ama önce kendinize bakın. Vicdan varsa tabi.

Terörle mücadelede size göre en etkin mücadele sistemi ya da strateji ne olmalıdır?

Bu çok geniş bir soru. Bu siyasi ve bürokratik kafa ve klasiklikle bu mücadele yapılamaz. İstihbarat kötü. Anti tepki teşkilatları yapıları kötü.

HÜLYA OKUR- HABERX

hulyaokur@haberx.com

Bu olayları uzmanından okumayı tercih ettim her zaman. Gene döktürmüş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt