"Selçuk İnan, Alex'ten daha iyi" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

"Selçuk İnan, Alex'ten daha iyi"

Cevap: Selçuk İnan, Alex'ten Daha iyi!

Aziz yıldırımın fenerbahçe başkanı olduğu süre içinde yapılmış hiçbir istatistik benim için kıstas değildir, zaten avrupada bi başarı getirememeleri bunun bir göstergesidir.Fener medyasının gazına gelip Alex'in çok büyük oyuncu falan olduğunu düşünmeyin, sıradan bi oyuncunun markajına bakar alexi kitlemek.Büyük oyuncu Hagi'dir , Hakan Şükür'dür

Kendimizi küçük düşürüyoruz böyle başlıklar açarak. Selçuk keşke milli takımda 11 oynasaydı da önce sonra böyle şeyler konuşsaydık.

saçma bir yorum. selcuk milli takımda her türlü 11 oynar. oynatmayanların sucu. alex iyidir hoştur ama bir adamıda abartmayn. hemde 2 si aynı mevkide degil. lafa bak milli takımda 11 e girmiyormuş:D

hemde bu bir başlık degil antepli kaleci kasmeccarkasın acıklamaları. önce okuyalım.

Cernat, İlic derken ? Lincoln belki daha yetenekli olabilir ama bütünüyle Alex daha istikrarlı ve iyi oyuncu. Sadece 1 sezon top oynamış futbolcu için Hagi'den sonra en iyisi diyemeyiz.

Daha istikrarlı mı daha iyi mi sorulan soru? Daha istikrarlı dersen Alex Hagiden de iyi, birisi 9 sezon oynadı, birisi 4 sezon :) En iyisi dersek Emirin kıyaslamaya katılırım, hatta birkaç oyuncu daha eklerim..

Daha istikrarlı mı daha iyi mi sorulan soru? Daha istikrarlı dersen Alex Hagiden de iyi, birisi 9 sezon oynadı, birisi 4 sezon :) En iyisi dersek Emirin kıyaslamaya katılırım, hatta birkaç oyuncu daha eklerim..

Daha iyi olduğunu da belirttim Lincoln'den. Evet yetenek dediğimiz şey biraz daha farklı bir kavramdır.

Daha iyi olduğunu da belirttim Lincoln'den. Evet yetenek dediğimiz şey biraz daha farklı bir kavramdır.

Alex zeki bir futbolcu. İlk geldiği zamanlar ahım şahım futbol oynamadı, 3 sene hatta Alex sıradan futbolcunun biraz ilerisiydi. Ligi öğrendi, taraftar sabretti, koşmadan, sadece Türk futbolcuların klasik hatalarını gözlemleyerek iyi yerlere paslar atarak istatistiklerini geliştirdi. Zamanla nerede durması gerektiğini, nereye pas atması gerektiğini iyice öğrendi, ayrıca takımda artık tamamen Alexin üzerine kurulmaya başlandı. Bu otomatik olarak istatistiklerini artırır zaten bir futbolcunun. Burak, Umut, Fatih Tekke, bu üç oyuncu Trabzonda gol kralı oldu, sebebi ise takımın tamamen onların üzerine kurulmasıydı. Alexte Brezilya milli takımında, Türkiyeye geldiği ilk üç senede, Avrupa maceralarında vasatın üstüne çıkamamasının sebebi de takımın onun üzerine kurulmaması bence. Alexten çalım izleyemezsin, depar asla atmaz, pasör bir futbolcu.

Ben iddia ederim ki, biz İliç'e, Lincoln'e, Misimoviç'e, Felipe'ye Fenerin Alexe verdiği değer ve sabrı gösterseydik, şuan Alex yerine bunlar konuşulurdu. Alex zeki bir futbolcu, oyun görüşü yüksek bir futbolcu. Başka ek hiçbir özelliği yok. Bu yeteneklerde Türkiye ligleri için fazla olduğundan Türkiyede kral oldu. 4-4-2 nedir milli takımda öğrenen futbolcuların olduğu ülkeden bahsediyoruz. Benim görüşüm budur, ama Alexide küçümsemiyorum, iş ahlakı olan, zeki bir oyuncu. İş ahlakı ve zekası sayesinde buralarda.

Uzun yazınca daha etkileyici oluyor herhalde. :) Evet Alex orta sahada top sektirmez veya topuğuyla gol atma cüretinde bulunmaz. O konuda hemfikirim seninle.

Konuya şu yönden bakarsak.Şuan hangimiz Alex Selçuk takasını ister.1 kişi bile çıkmaz heralde kafasından rahatsız değilse.Bunu fb lilere sorsak yine büyük çoğunluk Alexe olan saygısından,Alex selçuk takasını istemez.Ama onlarda içlerinden Selçuğun daha iyi oyuncu oldugunu net bilirler.Sadece bunu dışa vurmaya korkarlar.Ezik oldukları için.

Kıyaslamak yanlış. Bence çok alakasız topçular. Tecrübe olarak alex önde, Sezon itibariyle Selçuk=4.Alex :D

Selçuk ile Alex'i aynı kefeye koymak ancak fanatiğe yakışır da Karce iyi hoş bir adam :happynew:

Üst Alt