Sistem Değişmeli mi? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sistem Değişmeli mi?

Cevap: Sistem Değişmeli mi?

İstikrar örnek vermek gerekirse sadece başkanın üst üste diyelim 10 yıl kalmasıyla değil istikarar bir teknik adamın uzun yıllar görevde kalması değil sistem de çok önemli başarı isteniyorsa istikrar lazım bu yüzden ben sistemin değişmesine karşıyım

-----------Aykut-----------

Uğur---Sarp---Topal---Balta

---Keita--Linderoth--Arda---

----Elano--------Kewell----

----------Baros-----------

sarp defans oynayamaz ve kalede de leo franco olur

sabriyi nereye attın anlayamadım D:
Keita ve arda nın gerisinde defans özelliği daha iyi oyuncuların olması gerektiğini düşünüyorum ayrıca aykut daha önceki yıllardaki performansıyla ve buca maçındada gösterdiki francodan daha iyi kaleci Ufuk konusunda bir şey diyemem çok fazla izlemedim. Ayrıca Topal ve Sarpın Servet ve Zan ikilisinden çok daha faydalı olacağını düşünüyorum. Sarp çok güzel defans oynar bence. Servetin oyun kurucu özelliği olan versiyonu olur.

Sistem takımı olacağız diyoruz öyleyse sistem asla değişmemeli 4 mağlubiyet üst üste alsak da değişmemeli bu kadar sabretmişken yeniden boz yap saçma olur.

İnanın bana 4-3-3 adam gibi oturduğunda 2000 yılının takımının domine ettiğinden katt kat fazla domine ederiz bu ligi.

Bu Lincoln'ü ne kadar abarttınız .Brezilya milli takımında çok pozisyon üretebildiği içinmi oynayamıyor bu Lincoln . Bizde kaç maç oynadı kaç pozisyon yarattı ya da bu kadar çok pozisyon yarattığı içinmi 5. sırada bitirdik geçen seneyi ya da neden şuan bizimle değil . Zaten bizimle olsaydı eminim bu senede takımı karıştırır keyfine bakardı. Elano her bakımdan Lincoln'den iyi bi kaç maç sonra bu da ortaya çıkacak zaten .

Lincoln takımı karıştırdı mı? Yoksa tam tersine umursamaz tavrından mı şikayet ediliyordu?

Ne sistemi ne değişmesi?

Ligden düşsek bile, bu sistemle oynamak zorundayız. Bir felsefeye inandıysak, o felsefe uğruna acı çekmemizde gerekir. Rijkaard sıradan bir teknik adam değildir. Biz de sıradan bir takım değiliz. Günün karmaşasında revizyonist yaklaşımlar, sadece bugünü kurtarır. Biz geleceği düşünmek zorundayız.

Sistem değişmemeli fakat 11 e sisteme en iyi uyum sağlayacak oyuncular yerleştirilmeli. Bu şekilde düşünürsek Rijkaardın daha radikal kararlar alması gerekir diye düşünüyorum.

Tamam sistem değişmesin ama sistemi oynayacak oyuncu lazım. 4-3-3 de 3 orta sahadan ikisi çift yönlü oynamalı kanatlardanda destek gelmeli. Ama ne bizim orta sahalar çift yönlü nede kanatlardan destek var. Orta sahada beyin görevi üstlenen Arda ve Elano forvet arkası gibi duruyor. Kanatlarda gelmeyince 2 orta saha oyuncusu tempoyu kaldırmakta zorlanıyor.

----Sarp---Ayhan---

Keita------------Arda

-------Elano--------

------Baros---------

Aiagıdaki kodroda yine 4-3-3 ama orta sahaya daha hakim. Elano nun fizik durumu üst düzeyde olursa yine üsteki gibi oynanır.

--Sarp----Tobi--

----Ayhan-----

Keita-------Arda

------Baros------

Ne güzel 6-8 transfer yazmışsınız!!! o kadar kolay ki eldekileri satıp veya parasını cebine koyup yollamak 6-8 adam almak.

Biraz gerçekci olalım arkadaşlar. 2009- 2010 kadrosu budur ve bizim de elimizden gelecek tek şey her anlamda camianın ve takımın yanında olmak.

Ne güzel 6-8 transfer yazmışsınız!!! o kadar kolay ki eldekileri satıp veya parasını cebine koyup yollamak 6-8 adam almak.

Biraz gerçekci olalım arkadaşlar. 2009- 2010 kadrosu budur ve bizim de elimizden gelecek tek şey her anlamda camianın ve takımın yanında olmak.

Adnan Polat demişti heralde 3-4 transfer felan yapcaz diyodu seneye en fazla.

Onlarda zaten "defans ortasına" , "sol tarafa" , "orta saha ortasına" ve "forvete" olur diye düşünüyorum.....

En önemlisi ise defans ve orta saha orta bölgeler....... %99 öncelik buralara verilecek.

Sistemin degisip degismeyecegine karar verebilecek iki adam var; Rijkaard ve Neeskens.

Su an gorunen sorun defans ve orta sahanin ortasinda oynayan oyuncularimizin kendi aralarinda ya da ileriye dogru hizli bir sekilde pas yapamamasi. Bu sorunun asilmasi da zaman alacak tabii ki.

Üst Alt