Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ? - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Cevap: Sizce 'Savaş' Yaklaşıyor mu ?

Aralık veya en geç Ocak ayında savaş çıkacak. ABD ve İsrail İran'ı vuracak. Türkiye de Suriye'yi vuracak. ( Abdullah Gül'ün apar topar İngiliz sarayına çağırılıp ve paşalar gibi ağırlanması garip . Bence İngiltere'de Abdullah Gül'e Suriyeyi vurun emri verildi ). 2 tane Amerikan uçak gemisi şu an akdenizdeler. Yanlarında 180 savaş uçağı ve 10 bin askerle beraber. ( Ciddi bir durum olmasa 10 bin asker ve bu kadar uçak getirilmezdi. ) İran ve Suriye'nin destekçileri Rusya ve Çin de savaşa dahil olursa dünya savaşı çıkar. Rusya da akdenize gemi göndermiş

Kusura bakma ama bu yorum biraz empire earth terk bi yorum olmuş orta doğuda bu tip sürtüşmeler 2. dünya savaşının bitiminden beri olmakta (arap-israil savaşları,opec krizi,iran-ırak savaşı gibi) ama hiçbirinin sonunda dediğiniz gibi büyük çapta savaşlar çıkmadı kesin olan bir şey var ki oda 2. dünya savaşından sonra insanlığın çok büyük bir ders aldığıdır bu saatten sonra dünya savaşı çıkması imkansız.

Beyler savaş felan çıkmaz...

Rahat olun en fazla herzaman olduğu gibi...

Suriye kalibresinde bir ülkenin yönetimi değişir...

Öyle cepheli bir savaş olmaz...

Aynısını düşünüyorum. Global ekonomide artık eskisi gibi dalaştık haydi savaşalım mantığı yok. Hırlaşırsın, silahlarını gösterirsin, ticari tehditler savurursun, bir taraf geri adım atar veya attırılır olay kapanır.

Suriye'de hükümet değişir. Sonra hırlaşmalar yavaş yavaş azalır ve biter.

Modern ülkeler arasında savaş çıkması öyle basit bir olay değil. Tüm ülkeler birbirlerine bağlı bugün alakasız iki modern ülke savaşsa, diğerleri %100 savaşın dışında kalsa bile ekonomileri en dibinden sallanır, herkes birbirine bağlı.

Leventim doğruları yazsak forumdan süresiz uzaklaştırma alırız. Benim bildiğimi sende biliyorsun ama direk yazamıyorsun. Bizde değişik ufuklardan yaklaştık olaylara. Yoksa çok ağır konuşmak gerekir ki bu ağırlığı kaldıramayacak insanlar var forumda. Bu arada bencede savaşma seviş anlamına gelecek bir smile iyi gider. Bir ara barış işareti vardı sanki.

Barış işareti olan smile falan yok mu Hayri :)

yerine pozitiflik timsali smiley armagan edeyim smiley sever gardasim ;)

smiley_with_thumbs_up.gif

Leventim doğruları yazsak forumdan süresiz uzaklaştırma alırız. Benim bildiğimi sende biliyorsun ama direk yazamıyorsun. Bizde değişik ufuklardan yaklaştık olaylara. Yoksa çok ağır konuşmak gerekir ki bu ağırlığı kaldıramayacak insanlar var forumda. Bu arada bencede savaşma seviş anlamına gelecek bir smile iyi gider. Bir ara barış işareti vardı sanki.

Sallamak gerekiyor bazen. hoş dün bende heyecan yaptım tartışmanın ortasında ama bir hava alıp gelmek lazım böyle durumlarda sanırım.

Valla bakalım bugün yaptırımlar tartışılacak. Biz ne gibi kararları uygulayacağız ona göre şekillenir. Ama bildiğim tek birşey var Rusya "bende varım" dedi ve 2 büyük gemisini Adriatik-Cebelitarık'tan Akdeniz'e yolladı. Bizimkilerde vicdan-ı ret için hapis cezasını tartışıyorlar birde 546598746 yıl önceki olayları:)

Savaşın çıkış tarihi 7 aralık olursa. Türkiyede kimsenin umurunda olmaz. Yurdum insanı en erken 12 Aralıkta savaş çıktığını duyar ki ozamanda deve kuşu yumurtası gribi, yada 1071 de malazgirt ovasında yaptığımız kıyım tartışılmazsa.

Valla bakalım bugün yaptırımlar tartışılacak. Biz ne gibi kararları uygulayacağız ona göre şekillenir. Ama bildiğim tek birşey var Rusya "bende varım" dedi ve 2 büyük gemisini Adriatik-Cebelitarık'tan Akdeniz'e yolladı. Bizimkilerde vicdan-ı ret için hapis cezasını tartışıyorlar birde 546598746 yıl önceki olayları:)

Nükleer başlığımız var. Yani füzemiz var. Ama onu üreten, tetikleyen ya da geliştiren teknolojimiz yok. Kısacası, basit bir terörist çetesinde olabilen bir durum. Farkı yok. Üretim yok. Sıra sıra lokanta, kebabçı, baklavacı ya da kuruyemişçi olan caddelerimiz olduğu gibi. Hizmet sektörü. Al-sat. Ara işi yapma.

Üst Alt