Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği

Galatasaray-Sneijder ilişkisi artık “ölümü öp git” ile “söğüşlemeden adım atmam” tarzı bir çirkin pazarlığı aştı, taraftarlarda futbolcudan yana taraf oldu. Bu sinir harbinde Galatasaray'dan başarı beklemiyorum bu sene.

Başakşehir'in orta sahasındaki 4 futbolcuya bak. Emre'nin yanında köpek gibi mücadele eden Cengiz, Mossoro ve Visca var. Gol ve asistlerine bak(bir de kart ortalamalarına bak defanslarında bile bu kadar kart alan adam yok) ne demek istediğimi anlarsın. Demekki yardımcı figürler önemliymiş... Hagi'nin etrafındaki futbolculara bak bir de... Quaresma'nın etrafına bak... Bir de Sneijder'in de yanındaki adamlara bak...

Ne desem karşı argüman sunacaksın sonsuza kadar devam edemem kusura bakma :D İkna edemedikten sonra yazmamın bir anlamı yok. O yüzden Sneijder'in gitmesine karar verdim :D

Biz IBB´nin takimini alip sneijderin etrafina kursak, wallahi ki burada cinnet gecirdikten sonra, kirmizilasmamis adam kalmaz.

Bana kalirsa olayin sirri sadece emrenin etrafinda köpek gibi mücadele edenler degil. 36´lik emre de köpek gibi mücadele ediyor, mac basi 5 ikili mücadeleye girip, ikisini kazaniyor. Top caliyor, top kesiyor adam. Sneijder´i gectim, selcukdan bile yüksek bu oranlari. Bu sekilde oynamasi, diger oyunculari da motive ediyor.

Fikrini degistirmek zorunda degilsin babacan. Ama sunu söyleyeyim takimda kalsa, bu sene kendisi acisindan daha kötü olabilir. Daha da gözden düsebilir. Dogru zamanda yollari ayirmayi bilmek lazim. Biz iki sene gec kaldik revizyona... Iki sene önce Sneijder diger veteranlar ile birlikte ayrilsaydi, akillarda taraftarin cok daha iyi bir sekilde kalacakti, fener aglama, ile kalacakti. Taraftar dursuna sövecekti. WIN WIN olacakti yani.
Herseyden bagimsiz, bu son iki sezon sneijdere de yaramadi, bize de.

Son düzenleme:
Güzel analiz diyemeyeceğim çünkü tek taraflı bi yorumlama olmuş. Youtubeda Selçuk İnan ve Semih Kaya'ya ait bi kaç analiz de var. Görseniz onlara da taparsınız. Ama herkes zaaflarının farkına varmış ki video falan sallamıyo bu oyuncularda.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahu takım bitik,bunun için stada gitmeye filan gerek yok.Bizim düşüncemiz Sneijderin takımın bitik olmasıyla ilgili suçu en az olan olması.Medyada bilerek bu algı yaratılması sinir olduğumuz şey.Söylesene,neden Selçuk-Sabri-Semih eleştirilmiyor?veya medya neden yönetimden hesap sormuyor?
Yaw nasıl elestrilmiyor, medyadan bize ne. Forumda bir analarına küfür edilmiyor. 1 tane adam var mi selçuk sabri semih gitmesin diyen?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer ciddi söylüyorum iyi bir sneijder bile su anki halinde, benim futbol zevkime ters hücumun ucunda bir oyuncu olarak. Bana göre Sneijder tarzinda bir oyuncu 10 Numara oynamaz, sahada varligi yok cünkü. Ve o yapamadiklari cok önemli takim icin, ve olmadiklari halde diger oyuncularin oyununu zorlastiriyor. Rakibi rahatlatiyor.

Ve Alex´i de begenmiyordum hic. Ki Alex bunlari sneijderden bile iyi yapiyordu fenerde. Ama hep takimin onun üzerine kuruldugu icin, bu bile bir cok hocada ve oyuncuda sorun yaratti. Avrupada ilerleyemediler hic. Senin görüsündür, belki Alex´i begenirsin, /yetenegine lafim yok/ ama ben sevmiyorum bu tarz oyunculari.

Wesley Sneijder ile ilgili cok yazdim bunu. Hatta yillar önce bile yazdim. 10 degil, bu hali ile 8 oynar diye. Daha cok top ile bulusur, ve pas yapar, ileride basmak zorunda kalmaz, rakiplerin arasinda kaybolmaz diye. Ama o pozisyondan sikayet ediyor, begenmiyor. Dissiplinli bir sekilde orada oynayabilse kalsin derim. Ama yapmiyor, sorun orada.

Ve eminim ki, Ömer bu tarz video selcuk icinde yaparsin en cok sövüldügü sezonlarda. Bunlarin hepsi kilit pas, selcukun da son iki seneye kadar kilit pas orani cok yüksekti. Ama selcugun da yapamadiklari bize mahfetti asil hep.

Yoksa elbette Sneijder bu paslari veriyor. Forvet arkasinda oynuyor, sürekli ara pas deniyor, pas yetenegi yüksek.

Acikcasi Talisca benim cokta umrumda degil... Ama

YouTube

Ama su macin özetini sadece bir izle. Iki golü var bu macta, ama bu iki golü atana kadar nekadar zorluyor rakibi ? Sürekli pozisyonlarin icinde, rakibi yipratiyor. Adamda fizik cok iyi, hep macin icinde. Yipratici bir futbolcu. O bile belki yeteneginin altinda bir adam aslinda, ama bu ayri bir konu.
Yine mi Talisca? Üsenmedim özeti izledim, birinci golde bombos dönüp güzel vuruyor, bu yetenekli oldugunu gösterir, ikinci golde gelen ortaya rakibin markaj hatasi ile bombos kafa vuruyor. Geri kalan pozisyonlar da bir iki tane güzel sutu var ve bir tane bes alti metreden kacirdigi gol, ki onu Umut Bulut kacirsa küfür kiyamet günlerce sürer. O pozisyonda oynayan adamin da o kadar olsun Adem. Ama öyle rakip ile ikili mücadele, rakibi zorlama, bunlari ben özette göremedim, takim halinde iyi hareket edip pozisyonlar yaratiyorlar, ve pozisyonu itibari ile Talisca da bu pozisyonlarin icinde dogal olarak.

Son düzenleme:
O zaman sana göre Sneijder kötü oyuncu. Hayır ciddi oalrak fikrin buysa ya da bir fikrin varsa açık açık cesur bir şekilde söyle. De ki mesela Sneijder Tolga kalitesinde, Yasin kalitesinde bir adam. Çünkü yukarıda yürüttüğün düz bile olmayan mantık böyle düşündüğünü gösteriyor.

ben fikrimi söyleyeyim

futbolculuğuna falan laf söyleyen yok

wesley kötü bir profesyonel

ben fikrimi söyleyeyim

futbolculuğuna falan laf söyleyen yok

wesley kötü bir profesyonel
Katılmıyorum. Geldiğinden beri takım takım olmaktan her gün uzaklaştı. 80 tane hoca değişti, bi disiplinsizliği olmadı. Geçmişte oynadığı takımlarda da olmadı sorunu. Ne hikmetse yönetim göndermek için can atarken Sneijder disiplinsizlikler yapıp ekmeklerine yağ sürüyor.

Tudor'u sevmedi mi Sneijder? Ver tazminatı gönder yerine Luce gelsin. Baktın o da antrenman yaptırmak istedi onu da istemiyor Sneijder ver 1 m gönder gitsin

Sneijder paşamız hangi Hollandalı beden eğitimi hocasını isterse o gelsin takımın başına geçsin.

Ne zaman akıllanacak bu taraftar? Daha önceden Tudor'la Sneijder'in arasında kan davası olmadığına göre, araları artan idman temposu vs yüzünden açıldı işte

Tabii paşamız alışmıştı Rikirikle beraber yatmaya göbek bağlamaya zor gelmiş olsa gerek. Yok öyle kolay 5 m € kazanmak.

Taraftar aslında gösterdiği tavırla Sneijder > Galatasaray diyor aslında. Çünkü Sneijder kral benim şeklinde takılan biriyken Tudor kulüp her şeyin üstünde dedi basın toplantılarında bu bir nevi gönderme üstüne alınacak olanlara

Taraftar resmen kral sensin diyor, TD beğenmiyor musun?gönder gitsin,yönetim mi onu da göndeririz ''Sneijder'i satanı bizde satarız'' :D

Taraftar resmen bir oyuncuya kendisini kulüpten üstün görmesi için yol veriyor davranışlarıyla böyle bir rezalet olamaz.

Kardeşim çok güzel özetlemişsin.

Ben Antalya maçını stadda izledim , Sneijder sola kaçıyor diye hep sola yöneliyoruz ve rakiplerin bizi kitlemesi çok kolaylaşıyor.

Bu büyük bir sorun ve geçen seneki kadronun bir diğer sorunu da oyuncuların durarak oynaması ve pas almak için çok harekete geçmemeleri,mal gibi bekliyordu hepsi.

Selçuk ve Sneijder durarak oynuyorlar ikiside büyük sorun ve ikisinin yerine 2 iyi oyuncu gelse çok şey değişir.

Senelik 5 m € verdiğin 10 numara tek başına da fark yaratabilmeli,yaratamıyorsa neden 5 m €alıyor ki bir anlamı yok yani.

Yok yanında şu vardı bilmem ne hikaye

Napıcaz tüm takımı dünya yıldızlarından mı oluşturacağız beyfendi oynasın diye?

Tudor'u sevmedi mi Sneijder? Ver tazminatı gönder yerine Luce gelsin. Baktın o da antrenman yaptırmak istedi onu da istemiyor Sneijder ver 1 m gönder gitsin

Sneijder paşamız hangi Hollandalı beden eğitimi hocasını isterse o gelsin takımın başına geçsin.

Ne zaman akıllanacak bu taraftar? Daha önceden Tudor'la Sneijder'in arasında kan davası olmadığına göre, araları artan idman temposu vs yüzünden açıldı işte

Tabii paşamız alışmıştı Rikirikle beraber yatmaya göbek bağlamaya zor gelmiş olsa gerek. Yok öyle kolay 5 m € kazanmak.

Taraftar aslında gösterdiği tavırla Sneijder > Galatasaray diyor aslında. Çünkü Sneijder kral benim şeklinde takılan biriyken Tudor kulüp her şeyin üstünde dedi basın toplantılarında bu bir nevi gönderme üstüne alınacak olanlara

Taraftar resmen kral sensin diyor, TD beğenmiyor musun?gönder gitsin,yönetim mi onu da göndeririz ''Sneijder'i satanı bizde satarız'' :D

Taraftar resmen bir oyuncuya kendisini kulüpten üstün görmesi için yol veriyor davranışlarıyla böyle bir rezalet olamaz.

Kendinizi inandırdığınız bir konuyu ortaya atıyorsunuz ve herkesin buna inanmasını bekliyorsunuz. Ama ortada öyle bir şey yok. Terim, Mancini, Prandelli, Hamza, Denizli... Bunların hangisini Sneijder gönderdi? Tudor ile sorun yaşadıysa yönetim bunu çözsün. Hiç bir büyük takım elindeki en kıymetli adamı böyle bir anda harcamaz.

Şu Sneijder > Galatasaray mevzusuna gelirsek. Bunun saçma olduğunu ve böyle bir şey olamayacağını defalarca söyledik. Ancak şunu da hatırlatırım kullanılan bu dilin, söylemin, ithamın muadili de Sneijder'e hakaret eden, aşağılayan ve gitmesini isteyen kişilerin bunu Galatasaray güçsüzleşsin diye veya Volkan Demirel için duydukları sempatinden dolayı istediklerini iddia etmek olur. Hem bu iddia daha kolay savunulabilir zira rakip takım taraftarlarının çoğu bu ayrılığa seviniyor.

Eğer bu dile döneceksek ona göre konuşalım. Çünkü Sneijder gitsin diyenlerin arasında seninde bulunduğun bir kısmı sadece aşağılama üzerine hareket ediyor.

Herhalde böyle karşılıklı bir dil istemeyiz hiçbirimiz. O halde bu tür ithamlara postlarda yee vermezsek iyi olur.

Tuhaf tuhaf argümanlar kullanıp beyzadenizi savunuyorsunuz

Cİdden ikili tartışmalar şeklinde uzatmak istemiyorum ama cevapsız kaldı denmesin diye yazıyorum.. Aslında gayet açık. Nasıl ki diyorum Muslera'nın daha az gol yemesi için önündeki stoperlerin Nesta ve Cannavaro olması gerekmiyorsa ama Semih ve Chedjou da olmamalı ise Sneijder'in de daha iyi oynaması için Ronaldo ve Bale gerekmiyor. Galatasaray ölçüsünde iyi oyuncularla kurulan ortasaha ve gerçek bir santrafor yeter. Bruma ve Podolski kötü değildi. Zaten Sneijder bu ikiliyle beraber asistlerini artırdı. Bruma'da hiç bir sıkıntı yok. Podolski ise gerçek bir santrafor değildi. Ama burdaki asıl mesele ortasaha.

Abi çok basit örnekler veriyorum alakasız diyorsun. Yani daha açık nasıl yaarım diye düşünüyorum ama bulamıyorum.

Ben de diyorum ki bu mantıkla her topçuyu savunabilirsin. Selçuk da iyi bir takımda sırıtmaz, Semih Kaya bile 11/12 sezonunda iyi bir takımda verimli oynadı. De Jong Real Madridin orta sahasında Modric ve Isconun yanına koy o da sırıtmaz. Vs. vs. Benzer argüman Chedjou denen çöpü savunmak için kullanıldı bu forumda.

Sneijder abarttığın kadar iyi bir topçu değil. Öyle 5-10 saniyelik videolarla milleti kolay kolay kandıramazsınız. Geçmişi bırakıp gerçeklerle yüzleşme vakti geldi bence.

GAY_ICECREAM_PARLOUR_03-sm.jpg

Biz IBB´nin takimini alip sneijderin etrafina kursak, wallahi ki burada cinnet gecirdikten sonra, kirmizilasmamis adam kalmaz.

Bana kalirsa olayin sirri sadece emrenin etrafinda köpek gibi mücadele edenler degil. 36´lik emre de köpek gibi mücadele ediyor, mac basi 5 ikili mücadeleye girip, ikisini kazaniyor. Top caliyor, top kesiyor adam. Sneijder´i gectim, selcukdan bile yüksek bu oranlari. Bu sekilde oynamasi, diger oyunculari da motive ediyor.

Fikrini degistirmek zorunda degilsin babacan. Ama sunu söyleyeyim takimda kalsa, bu sene kendisi acisindan daha kötü olabilir. Daha da gözden düsebilir. Dogru zamanda yollari ayirmayi bilmek lazim. Biz iki sene gec kaldik revizyona... Iki sene önce Sneijder diger veteranlar ile birlikte ayrilsaydi, akillarda taraftarin cok daha iyi bir sekilde kalacakti, fener aglama, ile kalacakti. Taraftar dursuna sövecekti. WIN WIN olacakti yani.
Herseyden bagimsiz, bu son iki sezon sneijdere de yaramadi, bize de.

Şimdi yazdığın her postta Başakşehir örneğini veriyorsun fakat çok saçma... 6. olduğumuz sezonda da önümüzdeki takımların oyuncularını alalım mantığından hiçbir farkı yok. Kıyaslayacağın takımlar bunlar mı olmalı? Yok Başakşehir orta sahası Galatasaray'a gelseymiş şöyle olurmuş, yok taraftar ortalığı yıkarmış... Arkadaşım toto loto oynamıyoruz biz. Koskoca Galatasaray takımıyız. Anadolu kulüpleriyle mücadele edecek takım mı kuralım yani? Adamlar mütevazi kadrosuyla bizim gibi, fenerbahçe gibi mal sürüsü takımların önüne geçmiş. Başarılı da olmuş. Bu kafa yüzünden Sabriler, Selçuklar, Tarıklar, Eraylar, Semihler vs takıma doluşturuldu. Millet o kadar kombine alıyor, dekoder alıyor, forma alıyor, hediyelik ürün alıyor milyonlarca taraftarın var Türkiye'nin en iyi markasısın hiçbirşeyi olmayan Başakşehirle kıyaslıyorsun. Bak şimdi Başakşehir takımının yetersiz olduğunu öngörmüşlerki yeni transferler yapıyorlar. Hatta senin çok beğendiğin Başakşehir başkanı Galatasaray gönderirse Sneijder'i almak istiyoruz diye de demeç verdi... Bırak böylesaçma örnekleri.

Son düzenleme:
Yaw nasıl elestrilmiyor, medyadan bize ne. Forumda bir analarına küfür edilmiyor. 1 tane adam var mi selçuk sabri semih gitmesin diyen?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Forum ne alaka Engin? Forumu en fazla 1000 kişi okur,o da okumak isterse.Medya dediğin davetli davetsiz milyonlara ulaşıyor.Karşılaştırdığın şeylere bak.Forumda mı algı yaratırsın medyada mı? :)

Şimdi yazdığın her postta Başakşehir örneğini veriyorsun fakat çok saçma... 6. olduğumuz sezonda da önümüzdeki takımların oyuncularını alalım mantığından hiçbir farkı yok. Kıyaslayacağın takımlar bunlar mı olmalı? Yok Başakşehir orta sahası Galatasaray'a gelseymiş şöyle olurmuş, yok taraftar ortalığı yıkarmış... Arkadaşım toto loto oynamıyoruz biz. Koskoca Galatasaray takımıyız. Anadolu kulüpleriyle mücadele edecek takım mı kuralım yani? Adamlar mütevazi kadrosuyla bizim gibi, fenerbahçe gibi mal sürüsü takımların önüne geçmiş. Başarılı da olmuş. Bu kafa yüzünden Sabriler, Selçuklar, Tarıklar, Eraylar, Semihler vs takıma doluşturuldu. Millet o kadar kombine alıyor, dekoder alıyor, forma alıyor, hediyelik ürün alıyor milyonlarca taraftarın var Türkiye'nin en iyi markasısın hiçbirşeyi olmayan Başakşehirle kıyaslıyorsun. Bak şimdi Başakşehir takımının yetersiz olduğunu öngörmüşlerki yeni transferler yapıyorlar. Hatta senin çok beğendiğin Başakşehir başkanı Galatasaray gönderirse Sneijder'i almak istiyoruz diye de demeç verdi... Bırak böylesaçma örnekleri.

Kim diyor alalim diye Basaksehir oyuncularini ? Sadece Sneijder´in etrafi les argumanina, bizi gecen takimin kadrosunu sunuyorum. Benim cok begendigim basaksehirde degil, Sneijder´i istemeleri de önemli degil. Türk takimi sonucta, beni esas bukadar büyük bir dünya yildizini, bukadar taninmis bir isimi, neden cekip cikarmiyor diye düsünüyorum bir üst düzey kulüp ? Yoksa Basak da ister, baskasi da türkiyeden.

Kendinizi inandırdığınız bir konuyu ortaya atıyorsunuz ve herkesin buna inanmasını bekliyorsunuz. Ama ortada öyle bir şey yok. Terim, Mancini, Prandelli, Hamza, Denizli... Bunların hangisini Sneijder gönderdi? Tudor ile sorun yaşadıysa yönetim bunu çözsün. Hiç bir büyük takım elindeki en kıymetli adamı böyle bir anda harcamaz.

Şu Sneijder > Galatasaray mevzusuna gelirsek. Bunun saçma olduğunu ve böyle bir şey olamayacağını defalarca söyledik. Ancak şunu da hatırlatırım kullanılan bu dilin, söylemin, ithamın muadili de Sneijder'e hakaret eden, aşağılayan ve gitmesini isteyen kişilerin bunu Galatasaray güçsüzleşsin diye veya Volkan Demirel için duydukları sempatinden dolayı istediklerini iddia etmek olur. Hem bu iddia daha kolay savunulabilir zira rakip takım taraftarlarının çoğu bu ayrılığa seviniyor.

Eğer bu dile döneceksek ona göre konuşalım. Çünkü Sneijder gitsin diyenlerin arasında seninde bulunduğun bir kısmı sadece aşağılama üzerine hareket ediyor.

Herhalde böyle karşılıklı bir dil istemeyiz hiçbirimiz. O halde bu tür ithamlara postlarda yee vermezsek iyi olur.

Ben hakaret falan etmiyorum, sadece bu forumda efendi bir şekilde gitmesini istediğimi söylememe rağmen linç ve hakaret yediğim oldu bende artık ondan sonra dalgaya vurmaya başladım bu işi.

kimse kimseyi analizle, videoyla kandırmaya çalışmasın. sneijder eski sneijder değil. düşüşte ve piyasası olmayan biri. göndermek için 40 takla atıyoruz, analizdeki kadar iyi biri olsa sürüyle talibi çıkardı. sneijder kadar isim yapmış bir adamı 1 tane avrupadan takım istemiyor. nasil bir tezat bu. Kısacası siz böyle analizlerle kendinizi kandirin sadece

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Musleraya sallayan biziz alp, farkindalik yaratmak icin salliyoruz.
Muslerayi satanin gotunu keseriz ama en gec 2 seneye ayni muameleler baslayacak buna eminiz.

Lan ne ileri görüşlü bir adamın yahu tam 5 ay önce ne tespitte bulunmuşum öyle

Daha neler neler varmış işte bunlar hep bilgi
Yav seneye de argumanlariniz ama belhanda hareketli kosuyor ama top kaptiriyor oyuncu kisa mesafede oynuyor olacak. Sadece elesirelim sneijder bugun kampta olsa sapkinlar haric elestirmeye calisanlarin cogu bu seneden umutluyum bu adam gecen sene kampta neler yapti hatirlayin olacakti.

Turk insani olarak tuketim cilginligi icindeyiz bu her alanda var. Futbol zevk oyunu en guzel kadro kurulup eglencenize bakacaksiniz.
Anasini satayim surekli kaos ortami madem bu adamlar disiplinsizdi madem karaktersizdiler birileri avrupa kupasina gidemezse tekmeyi yiyecegini anlayinca neden sarilip full oynatmis g.t korkusu fena birsey olsa gerek.
O gun hepsini gonderselerdi kardesim yemedi mi.
5.hafta belhanda bok gibi oynadi diyelim cikarken hocasina atarlandi sen kimsin benim kariyerim bla bla dedi kalan 29 hafta sineye cekip sonra gonderirim planlari mi yapacak.
Kulupte sinsilik diz boyu

Son düzenleme:
Üst Alt