Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği

lbgL4E.png

Fransa liginde assist yağdırıyor maşallah

Doğru fakat 0 assist yapmasi bununla alakali mi sence

Mesela Nakoulma da Türkiye Liginden Fransa Ligine geçti, ve geçen sezon 11 maçta 6 gol atti
Onla alakalı değil bence. Adaptasyon, kimya, mental durum vs birçok sebep var. Adebayor'un 2 yılda 3 gol atması örneğini verirken de bunlardan bahsediyordum daha çok.

Sneijder şu an berbat bi durumda, bunu inkar eden yok sanırım. Ama bizde kalmış olsa bu ortamda çok etkili olabilirdi. Olmayabilirdi de tabi. Bu yüzden Nice performansı belirleyici değil bence. Belhanda da orda çok iyiydi mesela (öyle diyorlar). Bizde en çok tartışılan adam...

Onla alakalı değil bence. Adaptasyon, kimya, mental durum vs birçok sebep var. Adebayor'un 2 yılda 3 gol atması örneğini verirken de bunlardan bahsediyordum daha çok.

Sneijder şu an berbat bi durumda, bunu inkar eden yok sanırım. Ama bizde kalmış olsa bu ortamda çok etkili olabilirdi. Olmayabilirdi de tabi. Bu yüzden Nice performansı belirleyici değil bence. Belhanda da orda çok iyiydi mesela (öyle diyorlar). Bizde en çok tartışılan adam...
Orada çok iyi veya takımın beyni falan değildi burada bazı arkadaşların atıp tuttukları gibi değildi kesinlikle. İşleyen sistemin iyi bir parçasıydı sadece.

Iyi bir parça olmasını göz ardı edip performansına olmadığından fazla şeyler yükledi insanlar yazın kendisini yüceltmek için bilhassa da masal anlatmayı sevenler. Yok takımın maestro suymuş vs. O takımın maestrosu Seri denen ciğersiz herifti.

Ek olarak Belhanda nın veya bitik Balotelli nin o kadar öne çıkmalarının başlı sebebi Favre hocam. Adam taştan bile performans alır, oyuncu ilişkileri ve taktik anlayışı muazzam. Bu sezon Nice de işlerin iyi gitmemesi genel anlamda birşey değiştirmez bu konu da kesinlikle.

Tudor ise tam tersi bu konuda berbat ötesi hiç bir oyuncudan verim almasını beceremiyor hatta tam aksine iyi oynayanların bile verimi düşürüyor zamanla.

Belhanda 4 Milyona falan alınsa bu kadar eleştirilmezdi ben de ifade ediyordum yazın zaten 4-5'e gelse beklentiler yüksek olmaz ve fiyat/performans oranı tutturulabilir diye. Ama sen 1 sene sözleşmesi kalmış ve kulübü tarafından hiç bir şekilde istenmeyen oraya buraya kiralanan adama 1 sene sözleşmesi kalmışken tak diye 10 Milyon verirsen bir de bu yetmez miş gibi yönetim ve teknik ekip olarak el ele verip durduk yere gereksiz bir Sneijder savaşı çıkarırsan sonu işte tamamen böyle bir hal alır.

sent via GSC

Son düzenleme:
Orada çok iyi veya takımın beynj falan değildi burada bazı arkadaşların atıp tuttukları gibi değildi kesinlikle. İşleyen sistemin iyi bir parçasıydı sadece.

Iyi bir parça olmasını göz ardı edip performansına olmadığından fazla şeyler yükledi insanlar yazın kendisini yüceltmek için bilhassa da masal anlatmayı sevenler. Yok takımın maestro suymuş vs. O takımın maestrosu Seri denen ciğersiz herifti.

Ek olarak Belhanda nın veya bitik Balotelli nin o kadar öne çıkmalarının başlı sebebi Favre hocam. Adam taştan bile performans alır, oyuncu ilişkileri ve taktik anlayışı muazzam. Bu sezon Nice de işlerin iyi gitmemesi genel anlamda birşey değiştirmez bu konu da kesinlikle.

Tudor ise tam tersi bu konuda berbat ötesi hiç bir oyuncudan verim almasını beceremiyor hatta tam aksine iyi oynayanların bile verimi düşürüyor zamanla.

Belhanda 4 Milyona falan alınsa bu kadar eleştirilmezdi ben de ifade ediyordum yazın zaten 4-5'e gelse beklentiler yüksek olmaz ve fiyat/performans oranı tutturulabilir diye. Ama sen 1 sene sözleşmesi kalmış ve kulübü tarafından hiç bir şekilde istenmeyen oraya buraya kiralanan adama 1 sene sözleşmesi kalmışken tak diye 10 Milyon verirsen bir de bu yetmez miş gibi yönetim ve teknik ekip olarak el ele verip durduk yere gereksiz bir Sneijder savaşı çıkarırsan sonu işte tamamen böyle bir hal alır.

sent via GSC

Favre hocan o kadar mükemmelse Sneijdere neden çare bulamadi peki

Yoksa Sneijder Belhanda veya "bitik" Balotelliden daha kötü mü

Merak ettim...

Favre hocan o kadar mükemmelse Sneijdere neden çare bulamadi peki

Yoksa Sneijder Belhanda veya "bitik" Balotelliden daha kötü mü

Merak ettim...
Olmadı ne yapalım doku uyuşmadı hem Nice yönünden hem Sneijder yönünden. Nice de zaten işler de hiç iyi gitmiyor bu sezon geçen sezona kıyasla.

Koskoca yaz dönemini kampsız geçirmesi onu çok etkiledi bunu senin bile idrak edebileceğini ümit ediyorum. Hele hele 33 yaşındaki bir adamı hayli hayli kötü etkiler.

Bizde kalıp diğer oyuncular gibi kamp sürecine dahil olsaydı böyle olmazdı kesinlikle bundan eminim diyebilirim. Kulüpten kötü ayrılışı artı kamp dönemini boş geçmesi sonu oldu.

sent via GSC

Son düzenleme:
Sneijder'in gönderilmesi doğru karardı. Belhanda'nın yanlış transfer olması bu gerçeği değiştirmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Olmadı ne yapalım doku uyuşmadı hem Nice yönünden hem Sneijder yönünden. Nice de zaten işler de hiç iyi gitmiyor bu sezon geçen sezona kıyasla.

Koskoca yaz dönemini kampsız geçirmesi onu çok etkiledi bunu senin bile idrak edebileceğini ümit ediyorum. Hele hele 33 yaşındaki bir adamı hayli hayli kötü etkiler.

Bizde kalıp diğer oyuncular gibi kamp sürecine dahil olsaydı böyle olmazdı kesinlikle bundan eminim diyebilirim. Kulüpten kötü ayrılışı artı kamp dönemini boş geçmesi sonu oldu.

sent via GSC

Bilmiyorum farkindamisin ama aralik ayindayiz

Sneijder 7 agustosda Nice'e transfer olmuş

Yani 5 aydir Nice'de

5 aydir Nicede ama hala yeterli performans sergileyemedi veya büyük maçta kapaklari takamadi

Yaz dönemini kampsiz geçirse bile bu 5 ayda eski seviyesine dönmesi veya en azindan biraz katki saglamasi gerekir

Sneijderden bahsediyoruz sonuçta

Mevcut kadroda Sneijder kalmış olsaydı da takımın önde top tutma defosu hallolmazdı. Elbette takımın hücumda tıkandığı anlarda formda bir Sneijder çok şey ifade ederdi; gerek kilit paslarıyla, gerek sihirli şutlarıyla. Belhanda ile kıyaslamak bile kendisine hakarettir...

Sneijder' in bizdeki bütün serüveni boyunca hiçbir zaman kapasitesini tam kullanabileceği ortam bulamadığından hep yakınmışımdır. Yarım yamalak takımlardan çok, iyi takımlara, oyunu hızlandırmak suretiyle seviye atlatabilecek bir adam. Ligin kalite düşüklüğü ve 'winner' karakteri ile umduğumdan fazla katkı verebildi yine de...

Sneijder, tempoyu ayarlayabilecek, gereğinde düşürüp, gereğinde hızlandıracak özellikte bir oyuncu hiçbir zaman olmadı. Daima hızlı oyuna endekslidir; takım onun oyun yapısını destekleyebilirse, o da takıma level atlatır...

Tudor' la arası iyi olsa ve kadroda tutulsaydı; Fernando stoperlerin arasına 3. stoper gibi gömülür, çevre kontrolü ve dolayısıyle pas becerisi zayıf Ndiaye bütün orta sahayı kapatabilmek için deli danalar gibi koşuştururken, takım oyununa beklendiği kadar katkıda bulunamazdı. Birçoklarının bu konuda yanılgıya düştüğü kanaatindeyim.

Ha, bana kalsa; Belhanda için bunca külfete girmek yerine Sneijder' i tutardım; doğru bir kadro planlamasıyla -dediğim gibi ilk kez- tam randımanla oynayabileceği şekilde planlardım kadroyu. Bunu yapabilecek kadar bütçe fazlasıyla harcandı zira...

Cok basit soru.

Sneijder kalsaydi belhandadan daha cok gol ve asist yaparmiydi ? %100 evet.

Sneijder bu yil kalsaydi bize maliyeti ne olacakti ? 4.5 milyon euro.

Belhanda kaca mal oldu ?? 25 milyon euro !!

Üst Alt