Sporx: Ibricic Galatasaray'da! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sporx: Ibricic Galatasaray'da!

Cevap: Sporx: Ibricic Galatasaray'da!

Bilgi sahibi olacak kadar izledim ,peki sen sole bu adam nasıl bir futbolcu özellikleri nasıl, karakteri nasıl Hajduk split olduguna göre avatarında bilgi sahibisindir(ben seni denemek için sormuyorum sadece senın gözunde nasıl bir futbolcuonu merak ettim)

150 defa yazdım.. profilimden mesajlarımdan bakabilirsin..

ayrıca dzevad prekazi bize kaç yaşında gelmiş ve neler yapmış ve bize gelmeden hangi kulüpler ilgilenmiş bir araştır bakalım.. basit bir örnek sadece

Çok izlemedim kötülemeyeceğim o yüzden ancak yine söylüyorum

Değil Ibricic Ronaldinho gelse tek başına bi cacık olmaz

10 adet yeni transfer yeni bir kaptan yeni bir yönetim gerek sanırım

bonservisine 5.5 verildiğine neden inanıyosunuz ki

belki sallıyo haberi yapanlar

güvenilmez basına

bu adamı alıyosak misimovicin alınacağını sanmıyorum

ama misimovicin alınmasını çok istiyorum yeni Hagimiz olabileceğini düşünüyorum

bu adamsa biraz yatırım transferi gibi

bilmiyorum kafam karışık

kimi alacakları değil kimleri alacakları önemli bence yani nasıl bir kombinasyon yapacaklar

en geç 1 eylüle kadar göreceğiz

- İnşallah yanlıştır haber, oyuncu iyi ama 5.5m euro! Cok fazla, bu paraya aynı yaşlarda, ust sınıf, kendini buyuk liglerde/buyuk takımlarda ispatlamış oyuncu alınır.

- Bazı yerlerden gelen bilgilerle birleştirince İbricic'i ''10 numara-oyun kurucu'' pozisyonu için değil, yedek santrfor için dusundugumuzu anlıyorum. Zaten takımın santrfora ihtiyacı varken, basında tek bir forvet adının bile geçmemesi ilginçti. Bu acıdan dogru bir tespit yapmışlar.

Daha evvelde yazdim, Prekazi Hajduk'tan bize geldiginde tam tamina 28 yasindaydi. Abdul Kader Keita'nin 25 yasina kadar gidebildigi en buyuk kulup Al-Sadd, 27 yasina kadar gidebildigi en buyuk kulup ise Lille'di ve bugun Galatasaray taraftari bu adami 4 gozle aramakta.

- İnşallah yanlıştır haber, oyuncu iyi ama 5.5m euro! Cok fazla, bu paraya aynı yaşlarda, ust sınıf, kendini buyuk liglerde/buyuk takımlarda ispatlamış oyuncu alınır.

- Bazı yerlerden gelen bilgilerle birleştirince İbricic'i ''10 numara-oyun kurucu'' pozisyonu için değil, yedek santrfor için dusundugumuzu anlıyorum. Zaten takımın santrfora ihtiyacı varken, basında tek bir forvet adının bile geçmemesi ilginçti. Bu acıdan dogru bir tespit yapmışlar.

Stoch da alınsa 5.5 ya da 6 ya alınacaktı.Bence ibricic stoch dan daha kaliteli oyuncu.

Stoch da alınsa 5.5 ya da 6 ya alınacaktı.Bence ibricic stoch dan daha kaliteli oyuncu.

Stoch da pahalıya alınmadı mı, zaten bu yuzden vazgeçmedik mi? Stoch'la Turk kulupleri ilgilenmese baska bir kulube 5.5'in altında bir fiyata satılacagını sanıyorum.

Avrupa piyasasının bize bakışı, algısı giderek değişiyor, kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz. Misal 2002'ye kadar ulkenin en iyi kazanan hocası yılık 1m euroyu geçmezken, F.Bahçe ve Beşiktaş'ın başlattığı abuk sabuk ucretlere hoca calıştırma modası sayesinde şimdi kim gelse kapıyı 1.5m eurodan acıyor, kariyerliyse 2.5-3.5m istiyor.

Dembele'nin 6m euro TSL'ye değil EPL'ye gittiğini dusununce, Turk kuluplerinin bir oyuncudan bonservis karı etmesi hayal gibi. Zaten oyuncu TSL'de ağzıyla kuş tutsa yine Avrupa kuluplerince kuşkuyla karsılanır ve fiyatı bir eşiği asamaz. Cunku ligimiz konvertibil-uluslaraarası gecerliliği olan bir lig değil.

Stoch da pahalıya alınmadı mı, zaten bu yuzden vazgeçmedik mi? Stoch'la Turk kulupleri ilgilenmese baska bir kulube 5.5'in altında bir fiyata satılacagını sanıyorum.

Avrupa piyasasının bize bakışı, algısı giderek değişiyor, kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz. Misal 2002'ye kadar ulkenin en iyi kazanan hocası yılık 1m euroyu geçmezken, F.Bahçe ve Beşiktaş'ın başlattığı abuk sabuk ucretlere hoca calıştırma modası sayesinde şimdi kim gelse kapıyı 1.5m eurodan acıyor, kariyerliyse 2.5-3.5m istiyor.

Dembele'nin 6m euro TSL'ye değil EPL'ye gittiğini dusununce, Turk kuluplerinin bir oyuncudan bonservis karı etmesi hayal gibi. Zaten oyuncu TSL'de ağzıyla kuş tutsa yine Avrupa kuluplerince kuşkuyla karsılanır ve fiyatı bir eşiği asamaz. Cunku ligimiz konvertibil-uluslaraarası gecerliliği olan bir lig değil.

Tamamen yönetimin hatası,transferi geciktirerek herşeyi berbat ettiler,diğer takımlar da biliyor transfer yapmak zorunda olduğumuzu,habire fiyat yükseltmeye çalışıyorlar.Eğer transfer sezonunun başlarında ilgilenilseydi çok rahat 3 e alınabilirdi ibricic.Şimdi yönetim sıkışınca artık borç yapıp Allah ne verdiyse verecektir oyunculara ve kulüplere.

bu adama 5 milyon euro fazla değil bence

biz ardayı 15 milyon eurodan aşağı satsak bütün taraftar yönetime ateş püskürür

taraftarın kafasındaki en aşağı transfer ücreti 15 milyon eurodur arda için

ne yani arda bu oyuncudan 3 kat daha iyi bir oyuncu mu?

uzaktan şut çekecek bir oyuncumuz yoktu. frikikler olsun kornerler olsun kullanacak oyuncu bulamıyorduk. al sana 10 numara mücadelede ediyor... türkiyede bu tarz oyuncular iş yapıyor. her ne kadar dünyada 10 numara sistemi kalkmıs olsada bizde iş yapacaktır ;)

kusura bakma da o nasıl bir mantık yaa :D.

ibricic için fiyat az mı çok mu birşey söylemem ama şu dediğin kriterlere uyan 24 yaşında kendiini üst düzey liglerde kanıtlamış 2-3 oyuncu söylese ofansif olarak oynayan.

Mesut a 15 milyon euro verilen bir piyasada kimse Arda'ya vermez.Ha Arda 15 etmezmi eder ama Arda'nın hangi performansına bakıp verecekler ?hangi üst düzey kupada oynadı Arda?

Az önce resmi sitesinde yer alan videoyu fanatik fenerbahceli kankamla izledim . Oglum bu ne lan hagi yıllarını anımsattı bana dedi . Gerçekten zekice hareket edebilen bi oyuncu yani takımımızın ihtiyacı . Alınacak adamın illa isim yapmış biri olması gerekmiyor , isim yapan oyuncular zaten 10m eurodan başlıyor. Ya dos santos gibi sönmüş fakat , tekrardan parlama ihtimali olan oyuncuları risk alıp alacaksın ya da İbiricic gibi takımında yıldızlaşmış fakat pek göz önünde olmayan oyuncuları alacaksın . Kewell'in sözleşmesinin uzaltılmasından sonra olumlu bir hareket daha olarak görürüm eğer resmi olarak açıklanırsa.

ibricic için fiyat az mı çok mu birşey söylemem ama şu dediğin kriterlere uyan 24 yaşında kendiini üst düzey liglerde kanıtlamış 2-3 oyuncu söylese ofansif olarak oynayan.

Su an aklıma cok isim gelmiyor bunu 1 eylülden sonra mutlaka yapalım. Yoneticilerden ricam bunu desteklemeleri. Bize uygun oyuncular kaça, hangi takıma, hangi şartlarda gitmiş. Buna gore degerlendirilmeli, genel trabsfer politikası basarısı.

Dembele 6m euroya gitti, Rosenberg, M.Moreno gibi transfer olmamış ama olabilecek uygun maliyetli oyuncularda var. Zor bir şey değil, transfermarkt'tan her ligin o donem yapılan transferlerini toplu şekilde gorebiliyorsunuz.

''kriterlere uyan 24 yaşında kendiini üst düzey liglerde kanıtlamış 2-3 oyuncu söylese ofansif olarak oynayan'' örnek kendimizden verelim. 27 yaşındayken Baros'u 5.5m euroya almiştık, bence daha da ucuza alabilirdik. Sonuç itibariyle 21 yaşında Liverpool'a gitmiş, Milli takımda genç yaşından itibaren banko oynayan bir adamdı, formsuz olsa da potansiyeli belliydi. Yine bu yaz O.Lyon'un aldıgı J.Briand 6m euroya gitti, parlatırsan referanslı biri oldugu için +10m euroya satabileceğin biri.

Demem şu ki, takıma faydalı olur, önemli olan bu ama, 5.5m euroya İbricic'i alıp, iyi oynasa bile kaça satabiliriz? Turkiye liginden oyunculara 10m euro ustu para verilmiyor. Bu fiyata alırsak, İbricic'in butun rantını, Split'e yedirmiş olacagız. 1.8 alıp 5.5 satmış olacaklar. 3.7m euro kar, Turkiye piyasasında cok gozukmese de Hırvat piyasasındaki fiyatlara gore guzel bir kardır. Turkiye'de fiyatlar(bonservisler, yıllık ucretler, iç piyasa) Hırvatistan'ın 2-3 katı.

ben videodan beğendim . Lucas neill e yazılan gibi yorumlar. Bakalım forvet ve misinin alternatifisi ise 10 numara olur.

Üst Alt