Sporx: Ibricic Galatasaray'da! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sporx: Ibricic Galatasaray'da!

Cevap: Sporx: Ibricic Galatasaray'da!

Stoch konusuna katılıyorum, ismi bizle anıldığında sadece Fenerbahçe-Twente maçlarını izlediğim bir oyuncuydu ama Fenerbahçe'de izlediğim bir kaç tane maçtan sonra iyi bir transfer olduğunu söyleyebilirim. Zaman zaman oyundan düşüyor, istikrarsız ama Fenerbahçe'nin an itibariyle topu ileriye taşyan en etkili oyuncusu konumunda. İbricic ise Adnan Sezgin'in normallerini geçeceksek tamam ama bir kaç yerde konuşulan 6.5 milyon euro, 8 milyon euro rakamları çok fazla abartılı. Bu Fenerbahçe normallerini de aşmak anlamına gelir. :D

Daha once de yazdım 4m euro ustu benim için fazla İbricic için.

gün kalmadı hala daha kesinleşen 2 kişi yok. heralde 1 transferle kapatacaklar dönemi.....

Eğer doğruysa, maliyeti bir kenara koyarsak iyi bir transferdir İbricic.Güçlüdür, kuvvetlidir, defansif katkısı oldukça iyidir, hücumun hemen her bölgesinde oynar, 4-2-3-1 in sağı ve ortası idealidir bana göre, gol yapar, asist yapar, oyun zekası iyidir.Bütün bu özellikleri ile Gs de her türlü iş yapacaktır fakat Gs'nin yola girmesi için minimum 2 transfere daha ihtiyacı var.

Eğer doğruysa, maliyeti bir kenara koyarsak iyi bir transferdir İbricic.Güçlüdür, kuvvetlidir, defansif katkısı oldukça iyidir, hücumun hemen her bölgesinde oynar, 4-2-3-1 in sağı ve ortası idealidir bana göre, gol yapar, asist yapar, oyun zekası iyidir.Bütün bu özellikleri ile Gs de her türlü iş yapacaktır fakat Gs'nin yola girmesi için minimum 2 transfere daha ihtiyacı var.

Nasıl bir açıklama bu. Ya bu sayfadan önceki yorumların çoğu yalan, ya da sen yalan söylüyorsun ya da herkes bir tarafı ile izliyor adamı. Ben izlemedim, izleyen arkadaşların yorumlarını okuyorum lakin hep farklı farklı. Ne bu adam yahu defansa yardım eden orta saha mı, forvet mi kanat mı forvet arkası mı ?

Nasıl bir açıklama bu. Ya bu sayfadan önceki yorumların çoğu yalan, ya da sen yalan söylüyorsun ya da herkes bir tarafı ile izliyor adamı. Ben izlemedim, izleyen arkadaşların yorumlarını okuyorum lakin hep farklı farklı. Ne bu adam yahu defansa yardım eden orta saha mı, forvet mi kanat mı forvet arkası mı ?
Dünden beri anlata anlata parmaklarım işlevinin yitirmek üzere.Bu adam forvetin her yerinde oynuyor ama öyle klasik alex tarzı biri değil,çok kuvvetli ve çok koşuyor,adam kovaladığı için defansa da yardım ediyor,ama skora yönelik bir adam olduğu için oyun kurucu görevini üstlenemez bence.

Öncelikle "yalan" yanlış kelime, doğrusu "yanlış" olacak.Ve konuya gelirsek de burada yorum yapanların çok önemli bir kısmının oyuncu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarına eminim.Mesela biri demişki "defansa yardım etmez" bariz kıçından sallamış.Çok yönlü bir oyuncu, tek bir mevkide oynadığını söylemek zor.Defansıf açıdan sırıtmadığı için milli takımda 4-4-2 nin sağında oynamışlığı var mesela fakat Split de forvetin arkasında ya da sağ tarafta ve hatta skora yakın bir isim olduğundan en ileride bile oynamışlığı var.

bu paraya bu transfer yapılıyorsa bu yönetimin ne kadar aciz kaldığını ve telaş-korku içinde olduğunu gösterir.

İbricic iyiden öte ortalama bir futbolcudur ama şu anki kadromuza göre Ayhan ,Barış ,Ali Turan

(Sarp 'ı ayrı tutuyorum elinden geleni yapmaya çalışıyor) yıldızdır

Tabiikide buradaki sorun yönetim futbol kalitesi anlamdında bir gerçektir ki küçülmeye gitmiştir.

Geçen yıl alınan futbolcular (Keita ;Dos Santos-alışması,takıma ısınması durumunda-) bu senede bunların üzerine konulacak diye düşüldü herkes tarafından.

Başka bir deyişle ;

Kalite yoktur (birkaç futbolcu dışında) savaşan takım yaratıcaz diyorlar tamam ama

zamanında Orhan ak ,Cihan lı kadroyu hepimiz biliriz.Bu anlamda savaşan bir kadroysa hiç savaşmasın.

Yönetim şunu anlamıyor savaşan futbolcu demek (avrupa da başarılı olma anlamında)

donanımsız futbolcu demek değildir.

Ama İbricic için diyebileceğim ;

çalım atabilen bir futbolcu evet ama çalım attğı kişi çalımı yediği halde yine yetişebiliyor

Yani Keita gibi kopabilen

çalım atıığında arkadaki futbolcuya süretiyle fark koyabilen bir futbolcu değil

ve bu tarz futbolcular çok arttı.

Arda ,Cana ,gelirse İbricic ,H.Balta ,Servet ,çalımı yediği takdirde Neil

Burada ilk onbirde oynayabilecek 6 futbolcu saydım ve futbolcular yavaş-ağır futbolcular kaleciyi de eklersek 7

geriye 4 futbolcunuz kalıyor bunlarda sabri,barış,pino(oynayabilirse)...

bunlara baktığmızda ise hızlı ama takıma faydası olacak şekilde bu hızlarını kullanamadıklarını görüyoruz.

Bu durumda takımda hızlı-teknik-sonuca gidebilecek özelliklerini birarada bulunduran futbolcu olmadığını görüyoruz.

2 yıldır yaptığımız en ciddi maç A.Bilboa maçıdır.

Bu maçta kim oynadı.Üst düzey bir takım olmasına rağmen çalım atabilen , ileriye-dikine gidebilen , gol atabilen ,rakibi zorlayan kaç kişi vardı?? takımda

zaten oda gitti.

Sonuç olarak ;

avrupada olmadığımız için aslında şanslıyız diyebilirz traji komik bir şekilde çünkü bu kadro ve transfer politikası ile çok daha üzülüp rezil olacaktık.

İbricic iyi futbolcudur tamam ama Keita gibi çalım atabilen ,hızlı dikine -sonuca gidebilen bir anda sonucu değiştirecek reaksiyon gösteren

bir futbolcu hiç değildir.Ki en kötü tarafıda çalımk attığı futbolcunun arkadan İbricic e yetişip tekrardan müdahele şansı olabilmesi yavaş olmasından dolayı İbricic in.

Burada artık düşünmemiz gereken geçen seneyi kafamızdan silmektir.Snrm uzun yıllar daha takımımızda kaliteli futbolcular transferi göremeyeceğimiz kesin gibi.

Herhangibi bir şok olmadıkça yönetimin içinde...

Misimoviç de beraberinde gelirse, şaşılacak iş Adnan Sezgin'in ki. Gelmezse, bildiğimiz Sezgin..

Öncelikle "yalan" yanlış kelime, doğrusu "yanlış" olacak.Ve konuya gelirsek de burada yorum yapanların çok önemli bir kısmının oyuncu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadıklarına eminim.Mesela biri demişki "defansa yardım etmez" bariz kıçından sallamış.Çok yönlü bir oyuncu, tek bir mevkide oynadığını söylemek zor.Defansıf açıdan sırıtmadığı için milli takımda 4-4-2 nin sağında oynamışlığı var mesela fakat Split de forvetin arkasında ya da sağ tarafta ve hatta skora yakın bir isim olduğundan en ileride bile oynamışlığı var.

Yok gayet yalan kelimesini kullandım. Yani sıkıyorsun anlamında. Yanlış ile yalan kelimesi arasındaki farkı biliyorum. Yanlış bildiğini düşünmem için konuya hakim olmam laızm ki son cümlemde demişim oyuncuyu tanımıyorum burdan takip ediyorum daha muhim işlerim olduğu için.

Yorumlar bence tezat ya da abartılı. Bu adam kötü değildir ama ortalamadır izlenimi yarattı bende.

bu paraya bu transfer yapılıyorsa bu yönetimin ne kadar aciz kaldığını ve telaş-korku içinde olduğunu gösterir.

İbricic iyiden öte ortalama bir futbolcudur ama şu anki kadromuza göre Ayhan ,Barış ,Ali Turan

(Sarp 'ı ayrı tutuyorum elinden geleni yapmaya çalışıyor) yıldızdır

Sadece Sarp'ı ayrı tutma. Hepsi elinden geleni yapıyor. Adamalrın kalitesi kısıtlı olduğu için bu sistemi ve tempoyu bir süre sonra kaldıramıyorlar. Oyun içindeki hatalarından bahsediceksek ben sana Sarp'ın son 5 maçtaki 10 saçma hareketini bulurum. Gerek geri pas, gerek rakibe çıkarken top kaybetme gibi.

Bu oyuncuların suçu yoktur. Suç önce yönetim, sonra teknik heyettedir.

Saçmaladığının farkında mısın? Burada bir oyuncu ile ilgili neden "yalan" yorum yapalım ki? Ciddi ciddi savunuyorsun birde.

Saçmaladığının farkında mısın? Burada bir oyuncu ile ilgili neden "yalan" yorum yapalım ki? Ciddi ciddi savunuyorsun birde.

Hayır sen neye yorum yaptığımı okumadan birde dilbilgisi dersi veriyorsun. Birkez daha oku anlarsın. Bu arada yorumunu tekrar okudum, bu adamda o saydığın özellikler varsa, gerçekten hatalı bir transfer. Önceliğimiz değil, malum maddiyat.

Su an aklıma cok isim gelmiyor bunu 1 eylülden sonra mutlaka yapalım. Yoneticilerden ricam bunu desteklemeleri. Bize uygun oyuncular kaça, hangi takıma, hangi şartlarda gitmiş. Buna gore degerlendirilmeli, genel trabsfer politikası basarısı.

Dembele 6m euroya gitti, Rosenberg, M.Moreno gibi transfer olmamış ama olabilecek uygun maliyetli oyuncularda var. Zor bir şey değil, transfermarkt'tan her ligin o donem yapılan transferlerini toplu şekilde gorebiliyorsunuz.

''kriterlere uyan 24 yaşında kendiini üst düzey liglerde kanıtlamış 2-3 oyuncu söylese ofansif olarak oynayan'' örnek kendimizden verelim. 27 yaşındayken Baros'u 5.5m euroya almiştık, bence daha da ucuza alabilirdik. Sonuç itibariyle 21 yaşında Liverpool'a gitmiş, Milli takımda genç yaşından itibaren banko oynayan bir adamdı, formsuz olsa da potansiyeli belliydi. Yine bu yaz O.Lyon'un aldıgı J.Briand 6m euroya gitti, parlatırsan referanslı biri oldugu için +10m euroya satabileceğin biri.

Demem şu ki, takıma faydalı olur, önemli olan bu ama, 5.5m euroya İbricic'i alıp, iyi oynasa bile kaça satabiliriz? Turkiye liginden oyunculara 10m euro ustu para verilmiyor. Bu fiyata alırsak, İbricic'in butun rantını, Split'e yedirmiş olacagız. 1.8 alıp 5.5 satmış olacaklar. 3.7m euro kar, Turkiye piyasasında cok gozukmese de Hırvat piyasasındaki fiyatlara gore guzel bir kardır. Turkiye'de fiyatlar(bonservisler, yıllık ucretler, iç piyasa) Hırvatistan'ın 2-3 katı.

ben barosu 7 m euroya geldi bliyorum ama yanılıyor olabilirim ancak 27 yaşında geldiğini de unutmamak lazım son 3 sezonunda toplam 16 gol atmış bir forvetti yani geldiğinde çok formsuzdu yoksa o paraya asla alınmazdı . Hollanda liginin üst düzey bir lig olduğunu düşünmüyorum dembeleyi o nedenle saymıyorum :D . Benim için üst düzey ligler hem kaliteli hem zor olandır. fransa almanya tabiiki italya ingiltere ve ispanyadır. Dediklerinden sadece briandı kabul edebilirim. O fiyata gittiğini görünce şaşırmıştım ama transfer olan yüzlerce futbolcu arasından en uygun fiyata giden birkaç uç örneği ölçü almak da yanlış . Çok pahalıya gidenler de var mesela zenit 22 m euroya stoper aldı :D. İbricici konu dışında tutuyorum çünkü tanımıyorum ama misimiovic yerine gelirse ki ikisinin aynı anda gelmesi uzak ihtimal sizin için hayal kırıklığı olacak gibi.

Eger Yönetim Transfer aciklayacaksa ya hepsini bir yada Önce Misimovic'i [eger ki alinirsa] aciklamali. Ibricic aciklanirsa herkes Misimovic'in yerine geldigini sanacak üstüne üstlük eger ucuk bir Bonservis ödenirse Taraftar dahada Isyan edecek. Daha 1-2 Ay önce Taraftar israrla Yildiz degil Savasan Oyuncu istiyoruz diyordu ama Misimovic gibi bir ismi duyunca unuttular galiba. Aslinda Böyle bir Transfer'den Taraftarin Memnun olmasi gerek bence. Balkanlardan Genc, Yetenekli , Hirsli ve Sisteme uyan bir Futbolcu geliyor ama Bonservisi cok buluyoruz simdide. Ibricic'de Hajduk'un Arda'si. Biz eger Arda'ya 15 istiyorsak onlarinda en az 5 istemesi gayet normaldir bence.

Transfer son güne kalırsa 10 da isterler 50 de.Ben artık bu saatten sonra adam gibi birinin geleceğini sanmıyorum.

Üst Alt