Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Bir şey sorucam, konuyu değiştireyim..Şu anda hristiyan olanlar cennete gidebilir mi İslam inancına göre?:)

Ya dostum salla bunların zihniyete göre müslüman olmayanları Allah yaratmadı, onlar direk cehennemlik diye düşünüyorlar sonra ilim-bilim diyorlar. Google olmasa şurda çoğuyla tarih-bilim konuşamazsın, hepsi internet sayesinde kopyala yapıştır adamlar.

Ateisti ilk cümlesinden anlarım.Bol ateistli bir forum,da olduğumuzu düşünüyorum ve umarım birbirimizi kırmadan saygı içerisinde forum adabına uyarız.

Bu lafı kusura bakma üstüme aldım. Fakat ateist olduğum için değil. Ben ateist değil, deistim. Siz nasıl Müslümanım yada Hristiyanım diyebiliyorsanız ben de deistim diyorum fakat bu benim bilime bakış açımı değiştirmiyor.

Bu arada Barkın Niklas arkadaşıma katılıyorum. Hawking bilim dünyasında çığır açmış bir adamdır, şuan yaşanayan en değerli beyinlerden biridir ve ona laf söyleyen adama şunu söylerim; sen kimsin ki?

Peki, sizinle tartışma içine girmeyeceğim Mehmet bey. Sonuçta amacım size ve inancınıza laf söylemek değil, cahil muamelesi yaptığımı da sanmıyorum. Ben sizin inancınıza saçma mı dedim de siz benimkine saçma deme hakkını kendinizde buldunuz?

Güneş'in sönmesi gibi bir durum sözkonusu olamaz, nasıl bir varsayımdır bu? Güneş'in yaşamsal döngüsü sona erdiğinde ya inanılmaz yoğunluktaki bir nötron yıldızı halini alacak (ki bu durumda Güneş hızlı bir büyüme sürecine girecek ve Mars'a kadar genişleyecek, gezegenimiz yok olacak ve aniden küçülüp bir beyaz cüce olacak), veya bir süpernova patlamasıyla gezegenleri yok edecek, sonrasında yeni bir yıldız sistemi oluşumu çarkı başlayacaktır (tıpkı bizim sistemimizin oluştuğu gibi.) Bu bilgiler bilim dünyasında kabul gören bilgilerdir, inanıp inanmamak sizin tercihiniz, saygı duyarım. Ancak aynı saygıyı da beklerim kendi düşüncelerim hakkında.

Ya dostum salla bunların zihniyete göre müslüman olmayanları Allah yaratmadı, onlar direk cehennemlik diye düşünüyorlar sonra ilim-bilim diyorlar. Google olmasa şurda çoğuyla tarih-bilim konuşamazsın, hepsi internet sayesinde kopyala yapıştır adamlar.

Onu diyen İslamdan çıkar.Yalnız şu mesajınızdan anaşılıyor ki Google kullansanız bile sizinle bu konular konuşulmaz.Müslüman olmayanı Allah yaratmadı diye düşündüğümüz gibi bir zırvayı nasıl uydurdunuz çok merak ediyorum.

Onu diyen İslamdan çıkar.Yalnız şu mesajınızdan anaşılıyor ki Google kullansanız bile sizinle bu konular konuşulmaz.Müslüman olmayanı Allah yaratmadı diye düşündüğümüz gibi bir zırvayı nasıl uydurdunuz çok merak ediyorum.

Senin için demedim ki sen neden üstüne alındın? Ayrıca müslüman insanlar dışında ki insanlara, hayvani gözle bakan, onların direk cehenneme gideceğini ve bütün müslümanların direk cennette rahata ereceklerini düşünen bir ton insan bulurum ve gösteririm sana ama gerek yok sende biliyorsundur bunu. Yanlış anlama senin yorumlarını bile okumadım senlik bir durum yok. Ayrıca ben bilgi birikimimi Google'ye veya uydurma Viki'ye borçlu değilim. Google olmasa şu sitede çoğu insanın bildiği bir bilgi yok demek istedim. Viki'ye ben kendimi Amerika başkanıda yazabilirim, oraya inananlara bir söylemdi sadece.

Allah katında geçerli olan din İslam, İslam dinine mensup olmayanın cennete giremeyeceğini bilmeyen yoktur herhalde.(kanıt istemeyinde :D) komik olmasın

Senin için demedim ki sen neden üstüne alındın? Ayrıca müslüman insanlar dışında ki insanlara, hayvani gözle bakan, onların direk cehenneme gideceğini ve bütün müslümanların direk cennette rahata ereceklerini düşünen bir ton insan bulurum ve gösteririm sana ama gerek yok sende biliyorsundur bunu. Yanlış anlama senin yorumlarını bile okumadım senlik bir durum yok. Ayrıca ben bilgi birikimimi Google'ye veya uydurma Viki'ye borçlu değilim. Google olmasa şu sitede çoğu insanın bildiği bir bilgi yok demek istedim. Viki'ye ben kendimi Amerika başkanıda yazabilirim, oraya inananlara bir söylemdi sadece.
Herşeyin sahibi Allahdır canlarımızında ve onun dinide islamdır Ona veya dinine veya kitaplarına peygamberlerine,meleklerinevs inanmamak kibirle bakmak kulu ceheneme götürür .nokta.

Yemin lafın gelişi edilmez Allaha edilir.İnanmadığınız bir şey üzerine yemin ediyorsanız söylediklerinizde yalan demekdir.Ama bence siz ağız alışkanlığı olarak yemin ediyorsunuz.

Evet ağız alışkanlığı olarak yemin ediyorum. Yemin etmek Türkçe bir deyimdir ve ağızımla söylüyorum.

Senin için demedim ki sen neden üstüne alındın? Ayrıca müslüman insanlar dışında ki insanlara, hayvani gözle bakan, onların direk cehenneme gideceğini ve bütün müslümanların direk cennette rahata ereceklerini düşünen bir ton insan bulurum ve gösteririm sana ama gerek yok sende biliyorsundur bu nu. Yanlış anlama senin yorumlarını bile okumadım senlik bir durum yok. Ayrıca ben bilgi birikimimi Google'ye veya uydurma Viki'ye borçlu değilim. Google olmasa şu sitede çoğu insanın bildiği bir bilgi yok demek istedim. Viki'ye ben kendimi Amerika başkanıda yazabilirim, oraya inananlara bir söylemdi sadece.

Konuyla alakam yok ama çok bilmiş bir üslubun var.Merak ettim o Kadar Bilgilisin Kuranı Kerimi kaç kere okuyup bitirdin ? Bildiğini sandığın şeyler bir avuç saçmalık olmasından korkuyorum.Yanlış anlama gerçekten bilen bir insanın ben biliyorum kimse bilmiyor diyeceğini düşünmüyorum da ...

Bu forumda nerden baksan 10binden fazla insan var.Ve sen en fazla 100ünü tanıyorsundur.Tanımadığın binlerce kişi hakkında bir spor forumundan tanıdığın kadarıyla Google ve Viki olmasa hepsi cahildi diyerek ne kadar bilgili bir insan olduğunu da gösteriyorsun.Kalite saçıyorsun resmen...

Mantığa bak. Küçücük çocuk yeni doğmuş Annesi, Babası Hıristiyan veya başka bir dinden otomatikman o dinde eğitiliyor o dini benimsiyor. Şimdi yeni doğmuş çocuğun bebeğin suçu nedir ? Biraz mantıklı düşünelim.

Mantığa bak. Küçücük çocuk yeni doğmuş Annesi, Babası Hıristiyan veya başka bir dinden otomatikman o dinde eğitiliyor o dini benimsiyor. Şimdi yeni doğmuş çocuğun bebeğin suçu nedir ? Biraz mantıklı düşünelim.

ama doğruyu düşünüp bulabilirler.Bizler bu bakımdan çok şanslıyız.

Bardağın dolu tarafından bakıyorum, 6 milyarın 2 milyarı da yaşadı demekki.(Gerçi kim cennete gider bilemeyiz, Müslüman geçinip de şerefsizin önde gideni olanları da çıkarmak lazım) :)

Kendini gerçekten müslüman sanıp alakası olmayan, örümcek beyinli gerizekalıları da çıkarmak lazım aradan tabii ek olarak..:)

Türk milletiyle bu konularda tartışılmaz. Ben yıllarca denedim hiçbişey anlatamadım. Herşeyi geçtim adamın fiziki görüntüsüne bile laf söyleyerek tartışıyorlar ya.. İşte onlar ilk önce dinle çelişen insanlardır.. Kapatınız..

ama doğruyu düşünüp bulabilirler.Bizler bu bakımdan çok şanslıyız.

Demekki eşit olarak yaratılmıyoruz Allah tarafından. Yahu şimdi Hristiyanlar'a göre Hristiyan olmayanlar cennete gidemeycek olsa ne derdiniz? Hristiyan olmayı kabul eder miydiniz? Kimse dinini değiştirmek istemez. Çünkü dogmatik fikrin temeli budur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt