Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Büyük üstad Hawking'e edilen büyük hakaretlerden rahatsız olan yok sanırım, neyse...

Ateizmi kötü birşeymiş gibi gösteriyorsunuz. Oysa ki en az İslam, Hristiyanlık, Yahudilik kadar saygı duyulması gerekiyor. (hayır yanlış tahmin, Ateist değilim. Ancak herhangi bir dine de mensup görmüyorum kendimi)

Olmaz mı hacı, O yüzden konu 10 sayfa ilerlemiş :D

Cidden dokundu bana bazıları yav Tamerim. O adamın yaptıkları yanında, bizlerin tükettiğimiz oksijen haram...

Herkes yardırmış.Ucu olmayan tünel gibi şu tartışma..Kimse kimseyi ne ikna edebilir nede fikrini değiştirebilir..Sinirlerinizi harap edersiniz en fazla.Bence durun artık. :)

fetva verecek durumda değilim,umarım iman dilimde olduğu gibi kalbimde de vardır ama hakan kardeşim ne kaybedersin allah aşkına..eger yoksa yani en basitinden namazından orucuna(ki maalesef ikisini de tam yerine getiremiyorum)yüzlerce yayımlanmış makale var sağlık için ne kadar hayati boyutlarda olduğunun..işin ahlaki boyutuna,manevi haz kısmına,psikolojisine girmiyorum bile..yani bunları yapınca benim bildiğim en kötüsü mutlu ölmüş oluruz :) yada sağlıklı :)

ama ya varsa ??? :)

Ben bir tane göremedim ''pubmed'' de sağlıklı olduğuna dair yayın....:) Sağlığa yararı felan yok, olsa şöyle dikkat edin böyle dikkat edin diye programlar yapılmazdı 50 tane..Oruç tutarken sinirli oluyorum, kalp kırıyorum..Etrafımdakiler de öyle..Oruçlu oruçlu açtırmayın ağzımı diyorlar sürekli..Manevi haz alsan da zor dayanıyorsun, olmadı açlıktan, susuzluktan uyuyorsun, adam gibi iş yapamıyorsun akşama kadar..Psikolojim de mahvoluyor..:) Zaten tutmadım bu sene oruç felan..Bir kaç senedir de tutmuyorum..Neyse konu zaten iyice uzuyor..Herkesin düşüncesi, dini inancı kendince doğrudur..Boşuna tartışıyoruz..

Bak ben rahatlıkla söylüyorum müslümanım kasmıyorum kendimi söylerken,evet biliyorum Allaha inanmadığını söylese çevresinde oluşan baskıdan korktukları için hep sahte kimlikle yaşarlar.Ama şahsen ben herkesin inancına saygı duyarım çünkü her koyun kendi bacağından asılacakdır.

Ben bir tane göremedim ''pubmed'' de sağlıklı olduğuna dair yayın....:)

O zaman yoktur :) Google'a yazıverin bir zahmet.Yok ben gene de bulamadım diyorsanız özel mesajla gönderebilirim.

Sağlığa yararı felan yok, olsa şöyle dikkat edin böyle dikkat edin diye programlar yapılmazdı 50 tane..

Ne alakası var ? :) Oruçlu zamanda sağlığa zararlı olan ağır yemekler,gazlı içecekler,güneşte fazla kalma vs normalde zararlı değil mi sanıyorsunuz ?

Oruç tutarken sinirli oluyorum, kalp kırıyorum..Etrafımdakiler de öyle..Oruçlu oruçlu açtırmayın ağzımı diyorlar sürekli..Manevi haz alsan da zor dayanıyorsun, olmadı açlıktan, susuzluktan uyuyorsun, adam gibi iş yapamıyorsun akşama kadar..Psikolojim de mahvoluyor..:)

Oruçlu oruçlu ağzımı açtırmayın denmesinin sebebi ağızdan çıkacak nahoş cümleleri orucun engellemesi olamaz mı ? :) Sizin etrafınızdakilerden hareketle bir inanca bu şekilde genelleme yapmak doğru mu ?

Zaten tutmadım bu sene oruç felan..Bir kaç senedir de tutmuyorum..Neyse konu zaten iyice uzuyor..Herkesin düşüncesi, dini inancı kendince doğrudur..Boşuna tartışıyoruz..

Al işte :) Milletin inancına giydir giydir sonra da ''herkesin düşüncesi, dini inancı kendine göre doğrudur'' de.Stephen Hawking kadar -o da dahil- saygıyı hakediyor herkesin dini inancı.

Arkadaşlar Allah hidayet versin der geçerim. Bu arada ölüm vardı yoktu bilmem ne demeyim mazallah imandan çıkarsınız ona göre. Orucun yararını tartışmak yersiz zaten bunu tutan şurama şu olsun diye tutmaz Allah'ın rızası için tutar. Yani illa bir fayda mı sağlamalı bu kadar çıkarcı mıyız? Aç olanın halini anlamımıza yardımcı oluyor bu yetmez mi? Stephen Hawking açıkçası saçmalamış bence adam bilim adamıysa herşeyde dört dörtlük olacak diye birşey yok onunda defosu bu demek ki. O hepimizin tükettiği ve haram olan oksijeni kim yarattı? Allah! Güneş birgün doğmasın tüm dünya ülkeleri birleşsin, tüm bütçelerini ayırsınlar güneşin doğmasını sağlayabilirler mi? Hayır! Bu durumda bay Hawking mat oldu, tezi çürüdü gitti. Bu güneş bir örnek daha çok örneklemesini yapabiliriz.

Arkadaşlar Allah hidayet versin der geçerim. Bu arada ölüm vardı yoktu bilmem ne demeyim mazallah imandan çıkarsınız ona göre. Orucun yararını tartışmak yersiz zaten bunu tutan şurama şu olsun diye tutmaz Allah'ın rızası için tutar. Yani illa bir fayda mı sağlamalı bu kadar çıkarcı mıyız? Aç olanın halini anlamımıza yardımcı oluyor bu yetmez mi? Stephen Hawking açıkçası saçmalamış bence adam bilim adamıysa herşeyde dört dörtlük olacak diye birşey yok onunda defosu bu demek ki. O hepimizin tükettiği ve haram olan oksijeni kim yarattı? Allah! Güneş birgün doğmasın tüm dünya ülkeleri birleşsin, tüm bütçelerini ayırsınlar güneşin doğmasını sağlayabilirler mi? Hayır! Bu durumda bay Hawking mat oldu, tezi çürüdü gitti. Bu güneş bir örnek daha çok örneklemesini yapabiliriz.

Bu tamamen göreceli birşey. Siz inanıyorsunuz diye tamamiyle doğru, kesin bir gerçeklik olduğunu savunmanız tamamen dogmatiktir. Bunu siz de bilemezsiniz, biz de (en azından şu anki teknoloji ile, bilim ile).

Güneş'in doğması? Ah hayır, Güneş doğmaz. Sadece Dünya'nın bulunduğumuz yüzü, Güneş'e döner kendi etrafında dönmesi sonucu. Bu Güneş'in doğması değil, sadece Güneş ışığı ile konumumuz arasında fiziksel bir engel bulunmamasıdır.

Ölümden sonrası yoksa kayıp çok da küçük değil açıkçası..Güzel bir hayatı kısıtlı yaşamış oluyorsun..:D Varsa haklısın tabii ki..:)

Gerçek bir müslüman ya yoksayı hiçbir zaman düşünmez.Çünkü İslamiyeti ve Kuranı idrak eden herkes Rabbimin varlığından asla şüphe etmez.Rabbim vaadini tutacaktır ve Hesap günü geldiğinde o günün var mı yok mu olduğunu şüphe edenler feci bir şekilde anlayacaktır.Rabbim bizi kendisinden ayırmasın inşallah...

Arkadaşlar Allah hidayet versin der geçerim. Bu arada ölüm vardı yoktu bilmem ne demeyim mazallah imandan çıkarsınız ona göre. Orucun yararını tartışmak yersiz zaten bunu tutan şurama şu olsun diye tutmaz Allah'ın rızası için tutar. Yani illa bir fayda mı sağlamalı bu kadar çıkarcı mıyız?

O işin ayrı boyutu.Haklısınız tabi :)

Bu tamamen göreceli birşey. Siz inanıyorsunuz diye tamamiyle doğru, kesin bir gerçeklik olduğunu savunmanız tamamen dogmatiktir. Bunu siz de bilemezsiniz, biz de (en azından şu anki teknoloji ile, bilim ile).

Güneş'in doğması? Ah hayır, Güneş doğmaz. Sadece Dünya'nın bulunduğumuz yüzü, Güneş'e döner kendi etrafında dönmesi sonucu. Bu Güneş'in doğması değil, sadece Güneş ışığı ile konumumuz arasında fiziksel bir engel bulunmamasıdır.

Ah Hayır! Farz et güneş söndü, oldu ya Dünya durdu hareket ettirsinler bakalım! Güneş'in nasıl doğduğunu biliyorum karşınızdakilere körkütük cahil muamelesi yapmanız çok çirkin. Bu dünyanın tesadüf eseri oluştuğunu ve tüm bu olayların tesadüf eseri süregeldiğini düşünmek saçma.

Gerçek bir müslüman ya yoksayı hiçbir zaman düşünmez.Çünkü İslamiyeti ve Kuranı idrak eden herkes Rabbimin varlığından asla şüphe etmez.Rabbim vaadini tutacaktır ve Hesap günü geldiğinde o günün var mı yok mu olduğunu şüphe edenler feci bir şekilde anlayacaktır.Rabbim bizi kendisinden ayırmasın inşallah...
Hem oruç tutmuş zamanında sonra vazgeçmiş zararlarını görünce bu arada oruç tutarkende ölümden sonrasının olmadığına atıfta bulunuyor ironi yaparak.Yahu kısaca ben Allaha inanmıyorum neden diyemiyorsunuz?

O zaman yoktur :) Google'a yazıverin bir zahmet.Yok ben gene de bulamadım diyorsanız özel mesajla gönderebilirim.

Ne alakası var ? :) Oruçlu zamanda sağlığa zararlı olan ağır yemekler,gazlı içecekler,güneşte fazla kalma vs normalde zararlı değil mi sanıyorsunuz ?

Oruçlu oruçlu ağzımı açtırmayın denmesinin sebebi ağızdan çıkacak nahoş cümleleri orucun engellemesi olamaz mı ? :) Sizin etrafınızdakilerden hareketle bir inanca bu şekilde genelleme yapmak doğru mu ?

Al işte :) Milletin inancına giydir giydir sonra da ''herkesin düşüncesi, dini inancı kendine göre doğrudur'' de.Stephen Hawking kadar -o da dahil- saygıyı hakediyor herkesin dini inancı.

Ben kimsenin inancına giydirmiyorum..Git bak etrafına..Dedim ya boşuna konuşuyoruz..İyi akşamlar..:)

Ölümden sonrası yoksa kayıp çok da küçük değil açıkçası..Güzel bir hayatı kısıtlı yaşamış oluyorsun..:D Varsa haklısın tabii ki..:)

Hayatın güzel olup olmadığı tartışılır.

Ayrıca bir tarafta yaşayacağın 70 yıl, diğer tarafta sonsuz. Sonsuzu riske atmak akıllı bir hareket değil. İnançlı biri olsan 70 yılda içki içmeyeceksin, zina yapmayacaksın, iyi bir insan olacaksın, ibadet edeceksin. Budur. Ne kaybettirir? Bence hiçbir şey. Ne kazandırır? Sonsuzluğunu.

Bir şey sorucam, konuyu değiştireyim..Şu anda hristiyan olanlar cennete gidebilir mi İslam inancına göre?:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt