Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Ölümden sonrası yoksa kayıp çok da küçük değil açıkçası..Güzel bir hayatı kısıtlı yaşamış oluyorsun..:D Varsa haklısın tabii ki..:)

Ölümden sonrası yoksa kayıp çok da küçük değil açıkçası..Güzel bir hayatı kısıtlı yaşamış oluyorsun..:D Varsa haklısın tabii ki..:)

fetva verecek durumda değilim,umarım iman dilimde olduğu gibi kalbimde de vardır ama hakan kardeşim ne kaybedersin allah aşkına..eger yoksa yani en basitinden namazından orucuna(ki maalesef ikisini de tam yerine getiremiyorum)yüzlerce yayımlanmış makale var sağlık için ne kadar hayati boyutlarda olduğunun..işin ahlaki boyutuna,manevi haz kısmına,psikolojisine girmiyorum bile..yani bunları yapınca benim bildiğim en kötüsü mutlu ölmüş oluruz :) yada sağlıklı :)

ama ya varsa ??? :)

Sen inanmamışmısın?

He he he. Kastettiğim inanmışlık o değildi. Ayrıca seni hiç ilgilendirmez.

Genel yazıyorum Önce insan olun, sonra inanıp inanmamaya göre insanları yargılayın.

Engelli bir adama saydırmakla olmaz o işler. Benim kuzenimde şizofren ve kötü durumda ne oldu Allah cezasını vermiş mi oldu 15 yaşında kıza?

Mühim olan insanlık. Yoksa biz burda 20 gün tartışırız, imanın kimde olduğu hiç belli olmaz. Yargılamak da kimseye düşmez.

fetva verecek durumda değilim,umarım iman dilimde olduğu gibi kalbimde de vardır ama hakan kardeşim ne kaybedersin allah aşkına..eger yoksa yani en basitinden namazından orucuna(ki maalesef ikisini de tam yerine getiremiyorum)yüzlerce yayımlanmış makale var sağlık için ne kadar hayati boyutlarda olduğunun..işin ahlaki boyutuna,manevi haz kısmına,psikolojisine girmiyorum bile..yani bunları yapınca benim bildiğim en kötüsü mutlu ölmüş oluruz :) yada sağlıklı :)

ama ya varsa ??? :)

Böyle çıkarcı bakış açısı olur mu?

yaşayın , eğlenin bu dünyada. sonra cok ararsınız bu günlerinizi.

sallayın hergün aynı tartışmalar artık.

varsa var yoksa da yoktur tanrı bu kadar basit.

herkes inandığını yaşasın olsun bitsin.

Ateisti ilk cümlesinden anlarım.Bol ateistli bir forum,da olduğumuzu düşünüyorum ve umarım birbirimizi kırmadan saygı içerisinde forum adabına uyarız.

Ucu sana dokundu demekki?

Kusura bakma insanların kalplerinin,beyinlerinin içindeki inanıp inanmama şeklini anlayamıyorum. Yani kimseyi karşıdan ;" aa bu inanıyor, aa bu inanmıyor" teşhisi koyamam. Sizin gibi üstün yeteneklilere ait bu yetenek. O yüzden komik dedim. Ama sen hemen inanmıyor damgası yapıştırmışsın. Üstün yeteneklisin ya.

Ben ateisti gözünden tanırım :D yürüyüşünden bile anlarım. dıtdıt dıt dırırımm dırırım dırırım dımm dımm (arena müziği )

Kusura bakma insanların kalplerinin,beyinlerinin içindeki inanıp inanmama şeklini anlayamıyorum. Yani kimseyi karşıdan ;" aa bu inanıyor, aa bu inanmıyor" teşhisi koyamam. Sizin gibi üstün yeteneklilere ait bu yetenek. O yüzden komik dedim. Ama sen hemen inanmıyor damgası yapıştırmışsın. Üstün yeteneklisin ya.
Hayır ateistleri iyi tanıdığım için müslümanlarıda iyi tanıdığım dediğim bir söze bir kişinin reaksiyonundan onun ne olduğunu anlarım yani komikmi şimdi bu?

Birine ateist diyerek onun İslama bakışı adına olumlu bir şey yapmış olmazsınız.Hatta İslam'dan soğutmak olduğu için yapılmaması gerekir.Kur'an-ı Kerim'de dediği gibi :Sizin dininiz size, benim dinim banadır. Konuyu yanlış yerlere çekip birbirimizin inançlarını sorgulamayalım.

Şu görüşdeyim diye söyleyebilirsiniz rahatlıkla saygım var kesinlikle asıl saklamaya çalışmakla siz komik duruma düşüyorsunuz.Bu sadece sana değil genel olarak söylüyorum:)

İyice saçmalıyorsun. Dikkat et kanatlanacaksın birazdan.

Hayır ateistleri iyi tanıdığım için müslümanlarıda iyi tanıdığım dediğim bir söze bir kişinin reaksiyonundan onun ne olduğunu anlarım yani komikmi şimdi bu?

Komik ve saçmalığın önde gideni. Sana insanların inanıp, inanmamasını sorgulama hakkını kim veriyor.

Büyük üstad Hawking'e edilen büyük hakaretlerden rahatsız olan yok sanırım, neyse...

Ateizmi kötü birşeymiş gibi gösteriyorsunuz. Oysa ki en az İslam, Hristiyanlık, Yahudilik kadar saygı duyulması gerekiyor. (hayır yanlış tahmin, Ateist değilim. Ancak herhangi bir dine de mensup görmüyorum kendimi)

Büyük üstad Hawking'e edilen büyük hakaretlerden rahatsız olan yok sanırım, neyse...

Ateizmi kötü birşeymiş gibi gösteriyorsunuz. Oysa ki en az İslam, Hristiyanlık, Yahudilik kadar saygı duyulması gerekiyor. (hayır yanlış tahmin, Ateist değilim. Ancak herhangi bir dine de mensup görmüyorum kendimi)
Panteist,deist vsvs saygı duyarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt