STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim - Sayfa 84 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim

yazdıklarınla çelişiyorsun

geçen sezon bu takım gol yemiyodu, yani iyi futbolcuydu defans hattımız

bu sezon çok gol yiyoruz aynı defans sadece urfa yok demekki bu sene kötü futbolcumu oldular

defans hattımız %75 aynı geçen sezonla

ne değiştide iyi futbolcular birden kötü futbolcu oldular.

1-)Ujfa'nın olmaması %25'lik bir kayıp değil daha fazla

2-)Semih formsuz Eboue geçen seneki gibi değil.

3-)Ben geçen sene ile kıyaslama yapmadım bizim geçen sene de defans hattımız kötüydü.Takım savunması çöktüğü anda gol yiyorduk.Geçen sene ki savunma performansımızda Muslera ve takım savunmasının etkisi çok büyüktü.Melo'nun vasatlığı ve Engin'in olmaması defoları ortaya çıkardı

3-)Ben geçen sene ile kıyaslama yapmadım bizim geçen sene de defans hattımız kötüydü.Takım savunması çöktüğü anda gol yiyorduk.Geçen sene ki savunma performansımızda Muslera ve takım savunmasının etkisi çok büyüktü.Melo'nun vasatlığı ve Engin'in olmaması defoları ortaya çıkardı

Ujfa sakatlanmadan öncede böyle goller yiyorduk bu sezon.

defans zaten takım olarak yapılır. gerideki 4 kişi tek başlarına defans yaparsa öndekiler bişey yapmazsa dünyanın herhangi bir takımının defansıda madara olur. ha gerideki oyuncular çokmu kaliteli. hakan baltanın oldugu defansa çok kaliteli denemez tabi ama türkiye ligi dandik bir lig. hele dany gibi dengesiz oynayan biri defansa gelirse hakanla birlikte çok şey degiştirir. sorun ortada.

Muslera hariç katılıyorum,özellikle Melo,her maç çekip çeviriyordu defansı.

Engin var ya o Engin cok onemli bir adam hakikaten hem hucumda etkili hem geliyordu Melo ve Selcukla 3'luyordu orta bloku

donunce bu gedik kapanacak :tiphat:

Bence sen bile yazarken inanmadın :D

:D aynen ya

Hocanın kendisi var

Tamam da hoca bu oturup her dakika şurada şunu yap diyecek hali yok yardımcı tarzında söyledim onu. Ne bileyim bir büyük kaptan gibi biri olabilir. Bence kesinlikle şart oldu çünkü defans nerede ne yapacağını nasıl duracağını bilmiyor, yukarıda yazıldığı gibi bir canlı bomba 2 tecrübesiz var. Ujfalusi tecrübesi ile maç içinde yönlendiriyor. Antremanlarda bilgilendiriyordu ama bu sene ujfanın eksikliği kesinlikle hissedilir düzeyde. Sadece oyuna bireysel etkisi değil diğer oyunculara yapması gerektiğini söylemesiyle bu eksiği kapatıyordu. Ama takke düştü artık. Üst düzey bir defansif yardımcı şart gibi.

Kontrollü oyun acilen bunu öğrenmeliyiz. ACİL !!! Sistemi felan bırakıp acilen öne geçtikten sonra skoru nasıl koruyacağımızı nasıl tempoyu düşüreceğimizi oyunu nasıl rolantiye alacağımızı acilen öğrenmemiz lazım yoksa koca bir yıl heba olacak !

Maç olmuş 1-1 ilk dönen top Azofeifa kaleci ile karşı karşıya dokunsa gol. Maç olmuş 1-2 ardından 1 dakika da yenilen 2 gol ! Yahu adamlar ister 50 metreden atsın ister kornerden, öne mi geçtin biraz kendi aranda pas yap ileri oynama geride oyna topla. Garanti pas yap topu dolaştır be mübarek ! Pas yapmayı seven bir takımsın biraz oyunu soğut biraz rakibi koştur. Rakibi de tribünleri de Tv den izleyenleri de biraz uyut, bunu yapamayacak kadar vahim durumumuz. Bu oyunla rakip zorlanmadan bize gol atabiliyor. 1-2 öne geçmek dahi bizi toparlayamadı takım darmadağın, Hamit'i sağ bek oynatmak gibi tutmayacağı belli birşey den medet ummalar, Fatih hocam bari sen yapma ! Adamların her topu gol oldu gibi bir hava yaratılıyor gibi dursada olayı şu şekilde değerlendirelim yani çuvaldızı kendimize batıralım adamlar ne zaman gelse bizim takım defansımızın ne kadar kötü olduğu ortaya çıktı. Her gelişlerinde pozisyon verdik rakip takımda da öyle yaratıcı bir oyuncu felanda yok yanlış anlaşılmasın. Yani Galatasaray'ı bu haliyle yakalamışsan yenmek için senin Messi'ye, Ronaldo'ya, Xavi'ye felan ihtiyacın yok sadece topu kapınca süratli çık. İnan Galatasaray'a 3 pasla gol atarsın.

Defans demiyorum fakat takım savunmamız gerçekten TENEKE !

Bi ujfa sakatlandı dağıldık lan resmen :SS: Geçen sene doğru düzgün gol yemeyen takım her maç 1'den fazla gol yiyor.

Herkeste bize karşı kapanıyor olmuyor 4-4-2. Sistem değişmeli artık

Takım hoca taraftar hep beraber cok formsuzuz sampiyonlar ligi baslangıcı hayal kırıklıgı derecesinde olunca herkes iptal olmus kulupte aynısı olumlu anlamdada baslayabilir o yuzden cluj macı cok önemli

Rüya hülya derken kalbura döndük, totalde sadece 2 puan alabildik Man. Utd. maçından sonra buna rezalet derler. İyi oynadık siz skorcusunuz ve destek bilmem ne diyenleri kulağıma takmıyorum. Kardeşim puan olmadan güzel oynadı diye kaybedilen puanları sene sonu geri vermiyorlar.

Sistemi değiştirmemiz lazım..Geçen sene sistemi değiştirdik başarılı olduk, bu sene de sistemi değiştirelim ve şansımızı deneyelim..Kullandığımız açık futbolcuları bu sisteme uygun oynamıyorlar..Galatasarayın ve onların iyiliği için sistemi değiştirmeliyiz..Tabi ki bu sistemde oynamalıyız ama bu sistemde oynamamız için Melo ile Selçuk tam formunda olmalı o zaman bu sistemde, onlar formunda değilse farklı bir sistemle oynamalıyız.

Hala çok sinirliyim Emre'ye yahu orada sinirlendin faul yaptın ne oldu sinirin geçti mi? Ulan ne kadar gereksiz oyuncular var şu takımda haftaya bu adam yerine Riera ve ya Yekta oynamazsa Fatih hocanın da adaletli davrandığına inanmayacağım.

Üst Alt