STSL 13/14 H:10 | Bursaspor 2-3 Fenerbahçe | MS | 2 Kasım - Sayfa 58 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:10 | Bursaspor 2-3 Fenerbahçe | MS | 2 Kasım

1391683_552926898119569_1123741685_n.jpg

Valla gençler şike var diyorsunuz da adamların %1000 penaltısı hakem Göçek tarafından afiyetle yendi.. Üstüne sanki tezgah varmışçasına çizgi hakemi de ses çıkarmadı..

Ne hikmetse bariz penaltıyı hakem ekibinden kimse görmedi.. bana göre sezonun en fahiş verilmeyen penaltı kararıydı.. şike varsa bursa lehine yapıldı bu akşam..

Bu kadar da fanatik bakmayalım..

uuuuuuu..hakemler fenere bu sezon toplam 7 gol attırdı bilyon mu?

Yahu biraz gerçekçi olalım.

Hakem eğer art niyetlı olsaydı, biri doğro olmak üzere en az 2 penaltı çalardı.

Uzatmalarda gol atma şansı %1-2 . Satılık hakem uzatmaları beklemez.aldığı parayı,rüşveti garanti altına alır.

Ama bu adamlar kazanmak ıçın oynuyorlar,aynı bizim 1996-2000 yıllarımız gibi.

Inançları var. Ben bunları tebrik ederim.

Haftaya maç 0-0 başlıyor. Az hata yapan, pozisonları değerlendiren kazanır kanımca.

Ama asıl zor maç bundan sonrakı K.paşa maçı, o maç çok önemli.inşallah kırmızı kart veya sakatlık olmaz.

Haftaya bir beraberlik alabilirsek, k.paşa yı yenmemız daha önemli.

Ama çok kötü bir sonuç alırsak, k.paşa da bize bir darbe vurur ve fark olur 12...

he 96-2000 arası inançmış.neremle gülsem bilemedim...şike inancı o şike inancı.git antuya şimdi.

Kimsenin familya filan oldugu yok, ornegin ben eski amator sporcu, klup uyesi, 15 senelik kombine sahibiyim. Eger son dakikadaki golle sonuclanan faulun yanlis oldugunu soyleyebiliyorsam, Weboya yapilanin da net penalti oldugunu soylemem gerekir, kendimle celismemeliyim.

Ayrica ilk yarida tartisilir ama bence Emenikenin faul yapmadan aldigi bir pozisyonda da kirmizi kart penalti verilebilirdi.

Fenerbahcenin sansli oldugunu ve rakiplerin sacmaladigina ben de katiliyorum, ancak kil payi pozisyonlar da olsa son haftalarda biz de ofsayt goller atmadik mi ? Karabuk macinda kirmizi kart pozisyonunda Burak ofsayttan hareketlenmedi mi ? Antalya macinda ofsayttan atmadik mi ? Bunlar sonuca etki etmedi mi ?

Sonuc olarak bu durumun musebbibi bizim ic sahada surpriz kaybettigimiz 4 puandir. Ve Fenerbahcenin bazi sezonlarda diger takimlarin da basina gelen son dakika sansi. Soylemistim , bizim 2006 sezonumuzda da son dakika gollerimiz vardi. Ankaragucu , Erciyes, Gaziantep, Konya ve Besiktas maclarindaki gollerin santrasi bile yapilmadi. Bunlar olabilir.

Dikkatli sekilde derbi oynayip devaminda da konsantre olmaliyiz .Ayrica unutulmasin ki bu sene en kotu ihtimalle 2 inci olmamiz bize sadece 1-2 milyon kaybettirir sezon sonunda ama kazandiracaklarini biliyoruz.

Dikkatli olup eldekinden olmamak icin cabalamaliyiz. Her sey Fener degil, biktim artik Fener lafindan her yerde

Kimsenin familya filan oldugu yok, ornegin ben eski amator sporcu, klup uyesi, 15 senelik kombine sahibiyim. Eger son dakikadaki golle sonuclanan faulun yanlis oldugunu soyleyebiliyorsam, Weboya yapilanin da net penalti oldugunu soylemem gerekir, kendimle celismemeliyim.

Ayrica ilk yarida tartisilir ama bence Emenikenin faul yapmadan aldigi bir pozisyonda da kirmizi kart penalti verilebilirdi.

Fenerbahcenin sansli oldugunu ve rakiplerin sacmaladigina ben de katiliyorum, ancak kil payi pozisyonlar da olsa son haftalarda biz de ofsayt goller atmadik mi ? Karabuk macinda kirmizi kart pozisyonunda Burak ofsayttan hareketlenmedi mi ? Antalya macinda ofsayttan atmadik mi ? Bunlar sonuca etki etmedi mi ?

Sonuc olarak bu durumun musebbibi bizim ic sahada surpriz kaybettigimiz 4 puandir. Ve Fenerbahcenin bazi sezonlarda diger takimlarin da basina gelen son dakika sansi. Soylemistim , bizim 2006 sezonumuzda da son dakika gollerimiz vardi. Ankaragucu , Erciyes, Gaziantep, Konya ve Besiktas maclarindaki gollerin santrasi bile yapilmadi. Bunlar olabilir.

Dikkatli sekilde derbi oynayip devaminda da konsantre olmaliyiz .Ayrica unutulmasin ki bu sene en kotu ihtimalle 2 inci olmamiz bize sadece 1-2 milyon kaybettirir sezon sonunda ama kazandiracaklarini biliyoruz.

Dikkatli olup eldekinden olmamak icin cabalamaliyiz. Her sey Fener degil, biktim artik Fener lafindan her yerde

evet bize 1-2 tane sayabilirsin ama onlara 10-20 olmuştur.tarafsız olacam diye saçmalama.

Ben dunku macta adamlarin lehine ortaligi ayaga kaldiracak hatalar gormedim. Maclari bir sekilde kazandiklari icin hemen sonucu rakibe, hakeme baglamaya gerek yok. Bu bir oyun ve su anda sanslari ve fiksturleri yardimci oluyor. Bizim ise tam tersi klup ici calkantilara hesapta olmayan 4 puan kaybi eklenti, buna akhisari da ekleyebiliriz ve bu yuzden durum pek parlak degil.

Hakemin takdir hakkini asan netlikte bir pozisyonlari penalti olarak degerlendirilmedi dun, ancak bundan daha su goturur bir hatali faul karari ile hakemi ipe cekemeyiz. Bursa dun ilk yaridaki oyununu ikinci yariya tasiyamayarak maglup oldu, kalecinin sacma performansi da eklendi. Buna ragmen 90+ da maci 2-2 yapmisken yedikleri baraj hatasindan gol de tuz biber oldu. Sinir bozucu oldugunu biliyorum ama bunlarin olmasi dun hakemin feneri galip getirdigi seklinde yorumlanamaz.

Hocam forum kimyası için çok fazla bir

yorum olmuş,her cümlene katılıyorum.

Haftaya yenilmeyi düşünmek bile istemiyorum

Ünlü totemimi yapacağım

Iddaa tek mac acarlar

9 puan fark demek zaten olmayan oyun üzerine motivasyonun tamamem bitmesi demek

Hele ayağında top tutmayı bilmeyen oyuncudan kanat oyuncusu yaratmaya calisan

Yetersiz bi hoca ile

Ölümüne GALATASARAY

Aynen öyle...Türkiye'de o kadar amatör beyin var ki hani komik bunlar ama doğru. Resmen s.dik yarışı hali var koskoca kulüpler ve adamlar arasında. Mesela biz ilk defa 3 yıldızı taktığımızda Fenerbahçe yıldızlarla dolu formalar tasarlamıştı,Bjk ise olmayan şampiyonluklarının peşine düştü. İşte böyle amatör ve küçük beyinli,kompleksli ve vizyonsuz rakiplere sahibiz...

Gerçekten trajik ve üzücü...

şimdi de fi tarihindeki şampiyonlukları istiyorlar:D

Dostum bosuna yuklenmeyin ben gordugumu soyluyorum. 2011 senesinde Karabukte Selcuk sahine cikmayan kirmizi karti da hatirliyorum, ama gecen sezon fb-ts 0-0 lik macta Sow a zamanlama hatasinda yapilip da verilmeyen penaltiyi da. 2006 sezonunda Gaziantepi yenemeyecekleri anda Alex in son dakikada beni cinnete getiren penaltisini da hatirliyorum ama 2003 sezonunda deplasmanda son macta net penaltilarinin verilmeyip avrupaya gidemediklerini de hatirliyorum.

Bu yuzden ben son mac icin bir yorum yaptim cunku yapilan tek tarafli yorumlar bizi kendimizdeki eksikleri gormekten ali koyuyor. Bunun disinda fenerin lehine kac bizim lehimize kac hata yapildi muhasebesinin sonucu herkeste farkli cikar bu kadar cok pozisyon icinde.

Ama futbolu bilen izleyen seven bir insanin dun Taiwonun yaptigi hareketin penalti olmadigini soylemesi icin gozlerine perde inerek yorum yapiyor olmasi gerekir.

Bence bu haftanin en fahis hatasi suana dek bizim macta az daha ikinci golu yememize neden olacak pozisyonda abartisiz 15 metrelik ofsaytin verilmemesidir. O yardimci hakemin bir dikkat testine girmesi sart.

Futbol hatalar oyunudur,bizim de bu şekilde sağladığımız puanlar vardır şans ile ve hakam hatası ile; ama bu kadar üstüste geldiğini ben açıkçası hatırlamıyorum bir takıma.

Olay şu: Bu adamların şikeden cezalandırılmayıp üstüne TFF'nin şike suçuna bulaşmamış kulüpler aleyhine(ki burada esas muhatap biziz) kurallar koyması,hakemlerin korkaklıkları(Emre,Volkan,Caner vb. neredeyse hakeme küfredecek kadar özgüvenli oluyorlar),Aziz Yıldırım'ın tehditlerine MHK'nın ses dahi çıkaramaması ve yaratılan ortam sonucunda devamlı şekilde 90+'larda gelen şaibeli goller derken Fenerbahçe aleyhine yapılanlar devede diken kalıyor,böyle olunca da ortam tamamen Fenerbahçe düzenine emanet edilmiş oluyor. Kimse burada Webo'nun penaltısını göremiyor. Çünkü yaratılan algı neticesinde Fenerbahçe kollanması gereken bir takım hüviyetine gelmiş durumda. Fenerbahçelilerden bir kısmı dahi bunu biliyor ama onlara bu çok normal geliyor.

Siyaset açık ve net 2000'lerin başından beri Türk futbolunda Fenerbahçe yanlısı politikalar izliyor. Şampiyonlar zaman içinde değişse de değişmeyen tek gerçek Fenerbahçe'nin devamlı surette yarışın içinde tutulması gerektiğinin bir zorunluluk halini alması(Bkz: Play Off olayı). Çünkü Fenerbahçe taraftarı demek para demek. Maalesef biz Galatasaray taraftarı olarak pasifiz,bu ülkede susmak demek herşeyi kaybetmek demektir çünkü hukuk otomatikman işleyip düzeni sağlayamaz.

Uzun lafın kısası Webo'nun penaltısı evet bence de net penaltı ve Fenerbahçe'nin o pozisyonda hakkı yenmiştir ama büyük resme bakınca Fenerbahçe'nin aktör,diğer takımların figuran rolüne biçilmek istendiği çok açık...Ortada olan kazanımlar mevcutken ben bunlara çok takınılmaması gerektiği görüşündeyim...

Hakem hata yapabilir ama çaldığı düdük art niyetli olmamalı..

fener aleyhine es geçtikleri şüphesiz pozisyonlar var ama öyle düdükler çalınıyor ki art niyetten başka bir şeyle açıklanamaz..

En basitinden belli oyunculara verilmeyen kartları görmek lazım. Faulü veriyorsun ama kart göstermiyorsun bu neyin kafası..

Bir hakem bizim maçta devamlı faul çalıp maçı soğutuyor fener maçında ise tam tersi davranıyorsa bu hata değil art niyettir..

Burak, Drogba en ufak müdahale yapınca düdük çalınıyorken Sow-Webo'nun devamlı rakiplerle temas halinde olmasına rağmen göz ardı edilmeleri Egemen'in duran toplardaki hünerlerini ıska geçenler olunca taraflı hakem algısının oluşması gayet normal.

Yahu biraz gerçekçi olalım.

Hakem eğer art niyetlı olsaydı, biri doğro olmak üzere en az 2 penaltı çalardı.

Uzatmalarda gol atma şansı %1-2 . Satılık hakem uzatmaları beklemez.aldığı parayı,rüşveti garanti altına alır.

Ama bu adamlar kazanmak ıçın oynuyorlar,aynı bizim 1996-2000 yıllarımız gibi.

Inançları var. Ben bunları tebrik ederim.

Haftaya maç 0-0 başlıyor. Az hata yapan, pozisonları değerlendiren kazanır kanımca.

Ama asıl zor maç bundan sonrakı K.paşa maçı, o maç çok önemli.inşallah kırmızı kart veya sakatlık olmaz.

Haftaya bir beraberlik alabilirsek, k.paşa yı yenmemız daha önemli.

Ama çok kötü bir sonuç alırsak, k.paşa da bize bir darbe vurur ve fark olur 12...

bu celal doğan ismi fenerin gazianteple yaptığı şikelerle anılan, şuanki seçimde azizenin listesine girmesi düşünülen adamın adı değil mi?

Üst Alt