STSL 13/14 H:7 | Akhisar Bld.Spor 2-1 Galatasaray | M.S | 6 Ekim - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:7 | Akhisar Bld.Spor 2-1 Galatasaray | M.S | 6 Ekim

Bende ilk 3 e giremeyecegini dusunuyorum takimin ancak Manciniye destek olmamiz lazim. Fatih Hoca antrenor olarak 3 gomlek ustundur Manciniden bunu Ingilterede 2 sene yasamis ve ordaki medyayi maclari takip ettigimden gayet iyi biliyorum ancak artik olan oldu arenadaki olasi catlak seslerde ortadan zaten catirdayan takim tamamen kopar. Lig bitene kadar destekleyelim en azindan. Zaten basarisiz oldugu an Unal Aysal yalvarsan durmaz o karakterde bir adam. Bilmem kac milyon dolar borcla arkasina bile bakmadan ilk ucakla belcikaya kacar gider. Futbolcularin hicbirinin kafasi rahat degil suan burak duzenli her mac isliklaniyor sneijderde yakindir. Simdi kostek degil destek olma zamani.

...................Mus

Sabri ched semih Hakan

Engin selcuk melo bruma

..............Sneijder

..............Drogba

Öyle olsun kadro artik

{Tapatalk}

İki golde de Chedjou'nun %100 hatası var. Bu iki golü yediren bir stoperi alın, futbolun fsinden başlatın derim. İlk golde neredeyse ayakları yerden kesilmiyor, embesil gibi seyrediyor 10 santim üstünden geçen topu. İkinci golde de, inanılmaz aptalca bir hamle yapıyor ileri doğru, önünde Yekta ve Ceyhun varken.

2-0 olduktan sonra da bence iyi baskı kurduk ve maçın başından beri oynamamız gerektiği gibi oynadık. Sneijder adam gibi top kullanmaya başladı. %100 kırmızı kartı vermedi adi hakem. Vs vs.

Bu maçtan sonra Dany-Chedjou ikilisinin satılıp adam gibi bir İtalyan stoper alınması gerektiğini düşünüyorum. Bir de Avrupa'nın en iyi stoperini almışmışız... Ba ba ba.

"Besiktas macinda kaybedersek Terim´in yapacagi aciklama" gibi bir baslikti. Cezam yeni bittigi icin simdi söylüyorum.

Puan kaybettigimiz icin söylemiyorum. Fatih Terim ile alay etmek icin acilan bir baslikti. Moderatörler bile alay ediyordu.

Eskiden mümkün müydü? Fatih Terim hocamizdir, bu nasil baslik diyenleri de provoke ettiler, cogu ceza aldi.

2 senedir sokaklarda kutlama yaptiklarini cabuk unutmuslar, 3 macta Fatih Terim´e capsiz muammelesi yaptilar.

Sanki Antu üyeleri Fatih Terim hakkinda bir baslik acmis, alay ediyorlar. Öyleydi. Moderatörlerin de cok hosuna gitmisti.

Ben dahil, bazi eski üyeler buna tepki gösterdi, sonra bizi provoke ettiler, bizde ceza yedik. Söyleyin, dogru muydu?

Eskiden bu tip basliklar aninda kilitlenirdi. Artik böyle gereksiz basliklar moda oldu, kimse sesini cikarmiyor.

terim bjk macinda nasil davranacak miydi neydi konunun adi. benim de pek tasvip etmedigim bir icerige sahipti fakat sonradan dusununce iyi oldugunun farkina vardim, taraftarin halini gozler onune seren bi konu olmus. acinacak haldeydik ki hala da oyleyiz. osuruktan nem kapar olmus herkes, en ufak seyde tartisma tartisma.

bi de sen bi daha foruma girmiycem tarzi bisey soylemistin uyeligimi silin falan diye sov yapmistin sonra silinmeyince masum bir renkdasimiza sovmustun. bu dogru muydu? yoksa 2 yanlis bir dogru mu eder? yoksa provoke oldum bahanesine mi siginacaksin. internette neyden provoke oluyosun ki birak yahu. adam terimi elestirsin, isterse hakaret etsin sen raporla sonra bekle. olmadi admine ozel mesaj at ne oldu bizim rapor diye sor. verilen karar hosuna gitmezse ona gore davran, forumdan gidiyor musun napiyorsun yap. niye kufur ediyosun ki. neyse.

bu forumu zevkle takip ediyorum nadiren yaziyorum ve sunu soyleyebilirim ki forumda koskoca adamlar 10-15 yasindaki bebeler gibi kavga ediyorlar. bu yuzden moderatorlere aciyorum. koskoca insan olmussunuz ama hala internette sidik yaristirsam milletle kavga etsem oraya buraya laf soksam derdindesiniz.

ben fatih terime hakaret eden bircok mesaji raporladim ve hakaret edenler de ceza aldi. ama sizin haraket anlayisiniz farkli galiba. kimse fatih terimi sizin kadar sevmek zorunda degil bu forum da fatih terimi en cok seveninden nefret edenine kadar her Galatasaray taraftarina kapisini acan bi forum. fatih terimi hafif tiye alan bi mesajin editlenmesi ne kadar dogru ki tanri mi bu adam? terimi pek begenmeyen bi GSli neden editlediniz diye kizmaz mi. kizar.

sabri de bu takimin oyuncusu, terim kadar efsane degil belki ama onunla da bircok kez dalga gecildi. o zaman neden tepki gosterilmedi

neyse benim soyleyeceklerim bu kadar. uzun zamandir takip eden biri olarak sunu soyleyebilirim ki takim kotu gittikce uyeler de asabilesiyor, asabilestikce de cumleler sertlesiyor, ve en ufak seyden problem cikariyorsunuz. biraz rahat olun.

Artık Burak'ı ilk 11'de gördümmü tamam sonumuz yine hüsran diyorum. Arkadaşlar yok ya bu akşam kıracak şeytanın bacağını diyorlar ama yine ofsayt yine ofsayt.

Bence sorgulanmasi gereken sey yerli oyuncu yetersizligimiz, yedek kalecimiz olmamasi ve kadro muhendisligi yanlisligidir.

Performans olarak her turlu toparlar takim ama cok yanlis transferler yaptik/yapmadik gercekten

Olmaz da, hadi oldu diyelim, dediğiniz gibi bu takım 8. bile olsa Ü.Aysalı aldığı karardan dolayı desteklemeye devam edeceğim..

Yanlış bilene doğrusunu öğretmek, bişey bilmeyene öğretmekten daha zordur..

Bu takımın bazı şeyleri yanlış bildiğinde hemfikirizdir sanırım ( örn: takım savunması )..Bunun sebebi de belli..Bu enkaz muhabbeti kimden çıktı bilmiyorum ama konuya katkım olmasını istersem F.Terimin bıraktığı enkazı işte ben böyle yorumlarım, futbolcu kalitesi değil, yanlış öğretilen futbolcu mantalitesi yüzünden bi enkaz bırakmıştır diyebilirim rahatlıkla..

Evet F.Terim bu lig için biçilmiş kaftan ama şl için istikrarı yakalaması zor(şl ye katılmak değil kıstas, her sene minimum 2. tur mesela)..Bu demek değil Mancini şl de istikrar yakalayabilecek bi td ama şartlar göz önüne alındığında(örn:transfer döneminin bitmiş olması) denenebilecek en iyi adam..

Zamanı, sabırı kesinlikle hakediyor Mancini..Tek sebebi ise isimli adam olması falan da değil Galatasaray teknik direktörü olması..Desteğe devam, elbette yükselişe geçecek bu takım ama inşallah geç kalınmış olmaz..

Evet Fatih Terim Galatasaray ve kendi adina bir cok sey kazandirdi, ama cok da bir itici tarafi vardir. Kendisi hersey den sorumlu olmak istiyor, gercek olan da buna yürek ister, ama malesef Futbol artik One Man Show isi degil, herkesin Mo nin bile eline dikkatt eden adamlar var, sonucta Transferler filan kendi cebinden ödenmiyor, mecbur hesap vermeli...

Fatih Terim de bunu sevmiyordu, belki calisan adamlar yüzünden, ama hayat bu, hep herkes senin dostun degil, okadar insan firmalar da calisiyor, hepsi full arkadas degil... Ve Terimin bu inatci hali bir cok insani cildirtti, bir kismi hakli diyor, anahtari verin, kupalar onun sayesinde, bir kisim da diyor aman allahim yapmayin ikinci dönemi gözden gecirin...

Milli Olay zaten iki taraf dan da yanlis kullanildi, daha dogrusu bana göre Ünal Aysal bir neden aradi Fatih Hocayi kovmak icin, cünkü ne yapsan burun eyriyordu, Wesley i getiriyor ben Kaka yi istiyorum diyor, Amrabatti illah inatla istedi, kendisi bile okadar begenmemistir, ama olsun onun dedigi olcak ya... En Cok kizdigim olay da, TFF gibi bizi silmek isteyen de görev almak... bide Baskan in telefonlara cikmamak da ne is ?

Herkes öyle oh kolay görüyor bir siz deneyin bunu kendi hayatinizda... Zaten Ilk sezon kanatsiz olsak da yine göze hos gelen futbol oynuyorduk, yani presli atakli filan. Play Off larda herkes bizi cözmüstü, cok az puan alarak yinede son macta sampion olabildik, tabi uyduruk bir play off la önümüzü kesmeye calistilar da, yinede orda alarm veriyordu bu takim. Son üc maci yenememistik, herkes orta sahi bol tutup bizim bocaladigimizi görüyordu.

Ikinci sezona umut dolu basladik, herkes gördü Kanat lazigm diye, defans da yavas yavas alarm veriyordu, Urfali ya bisey olursa, ki oldu, ne yapacaktik ve oraya transferler yapildi.

Hoca Dany aldirdi 3.3 Milyon Avroya, bir tane de bedavaya Avrupa futbolunu bilen Cris. Ikisi de yanlis hataydi...

Amrabat alindi 8.6 Milyon Avroya, resmen cöpe atilmis bir paradir, gecen sene Wesleyi cikartirsak, yaklasik 20 Milyon Avro Para harcandi, ve takima bir faydasi dokunmadi malesef...

Ücüncü sezona bakiyorum, Chedjou (6.3 Milyon), Umut Bulut (2.7 Milyon), Felipe Melo (3,75 Milyon), Bruma (10 Milyon) ve son olarak Emran (0) a transfer olmus, hoca bunun üstüne illa Alper Potuk u istedi, nedense o is olmadi, ES ES mi kazik atti yoksa Albayarak in ve Dürüst ün bize son kazigi cünkü yeni yönetim de olmadiklari icin miydi bilemem... ama olmadi, ve bir de Carlinhos isi vardi, ona da diyorum iyi alinmamis 5 milyon yine tipik bir Fatih Terim transferine benziyordu... Ama nerde bize lazigm olan Türk Futbolcu lar, Terim bize dogru dürüz bitane katamadi. Töre yi begenmeyen, Milli Takima niye cagirdi. Yaklasik 22 Milyon yine harcadik, ama yine bi ileri gidemedik, ayni derecede acik lar alarm sesleri verdi...

Artik zaten Terim Dönemi de bitti, evet Sampion yapti, iki güzel sene geride kaldi, ama malesef takim su an 2010 sezonu gibi cökmüs halinde, yanlis transferler, pilli bitmis, ama hala takimda kalan futbolcular bu takimda. Sabri, Balta hala forma sansi buluyor, bunlara Fatih Terim care bulmaliydi, yeni adamlar bulmalydi

Maç yorumlarına bakıyorum,oyuncular ruhsuz da ruhsuz.Valla bunları gördükçe Türk taraftarının ne kadar cahil olduğunu anlıyorum.Ne ruhsuzu abi,futbol akıl ve fizikle oynanır.Bu takımın fiziği yok arkadaş.Top rakibe geçti mi pres yapacak hali yok takımın.Topu kaybettin,artık bir daha ne zaman kazanırsan.Terin ne çalıştırdı yazın bu takıma.Mancini daha ilk maçtan farketti takımdaki rezaleti.Neyse ki kendi kondisyoneri Ivan Carminati dünyadaki sayılı kondisyonerlerden.1 ay sonra takım kendine gelir.

Sol bekte Balta var.Bu adam nasıl bindirme yapacak.Önünde de Yılmaz efendi.18.saniyede ofsayta düşen Burak efendi.Sağ bek dersen Eboue,ilk sezondan sonraki düşüşü devam ediyor.Merkez orta sahalar Ceyhun ve Yekta bence fena oynamadılar.O kadar eleştiri abartılı olur.Sağ kanat Sabri,sol kanat Yılmaz.Sneijder de formsuz,bir de top isteyen de olmayınca takım işlemedi.

Klasik türk taraftarı,daha dünü unutuyor adamlar.Bugün oynanan oyun Terimle de oynanıyordu.Eskişehir-Bursa deplasmanlarını hatırlayın.İçerideki Antalya maçına gidelim biraz.Takım 1-0 geride.Kanat yok,çünkü Yılmaz efendinin sözleşmesinde oynama şartı var.Ne yapıyor Terim ? 46.dakikada Amrabat çıkıyor,Umut giriyor.Forveti üçleyip Drogba'ya şişirecek topu.Yetmiyor 62 de Bruma giriyor.Takım tamamen kopuyor birbirinden.Defans-Forvet arası en az 50 metre.Dandik ötesi anadolu takımları sayısız pozisyona giriyor.Tabi Yılmaz efendi de onlarca net pozisyonu harcamaya devam ediyor.

Dün oynanan futbol zaten sezon başından beri oynanıyordu.Melo ve Selçuk'un ikisi de birden yoktu.Bir de (maalesef) kanatlarımız Yılmaz-Sabri olunca,bir de takım fiziğini Juventus maçında harcayınca durum böyle oldu.Sevindirici tarafı ise takım pozisyon vermedi,kontra yemedi.Akhisar yeaaa demeyin,çok iyi oynuyorlar özelllikle evlerinde.Terim zamanında verdiğimiz onlarca pozisyona bakınca iyi bir gelişme.Yenen iki golden birincisi Drogba'nın hatası.Defans Niasse'yi ofsayta düşürmüşken ofsaytı bozuyor.İkinci gol de Şecu'nun hatası.Oradaki Niasse'yi ofsayta düşürmek için 2 adım öne geliyor,Niasse'yi boş bırakıyor,pas atıldığında ise hamle yapacak zamanı kalmıyor.

Kısacası takımı toparlamak için zamana ihtiyaç var.Öyle ahlara vahlara kapılmaya gerek yok.Juventus maçındaki 1 puan belki takıma 2.turu getirecek.Bu guruptan çıkmak büyük başarı bence.Ayrıca liderle arasında sadece 6 puan var o kadar puan kaybına rağmen.Fener rezalet top oynuyor,ayrıca Yanal takımlarının genel özelliği 13,14 haftalardan sonra düşüşe geçerler.Bjk çok kalitesiz.Maçları fizik kaliteleri sebebiyle alıyorlar.Fernandes'e bir şey oldu mu bildiğin Anadolu takımı.Olmadık maçlarda puan kaybedeceklerdir.Bizim takım ise fiziğini toparlasın,zaten Mancini 4-2-3-1 oynatıyor.Seri galibiyetler gelecektir.Şu an tek sorun yabancı kuralı.O da yakın zamanda çıkar.Zira anlaşmalar gayet net.Yapabilecekleri bir şey yok.O yüzden Kigılı efendi çıkıyor ''yabancı sınırsız olsun '' diyor.

Takım zor bir dönemden geçiyor.Şu 1 ay atlatılsın,gerisi gelir...

Sezonun gidisati fenerbahce macinda belli olur.

Ya tamam yada devam maci olacaktir.

Bu sene kadikoyde yenecegimizi dunusuyorum. Ama ondan onceki 3 maci ne yapariz orasini bilemiyorum.

Sezonun gidisati fenerbahce macinda belli olur.

Ya tamam yada devam maci olacaktir.

Bu sene kadikoyde yenecegimizi dunusuyorum. Ama ondan onceki 3 maci ne yapariz orasini bilemiyorum.

fb maçını kazanmamız zaten şart ama bu oyuncu grubu ile uzun vadede gitmemiz artık cok zor.Bu takım vadesini tamamladı.Cünkü bariz bir sekilde fizik*kondisyon sorunu yasıyoruz ve futbolcular mac seçiyor.

Artık genç-yetenekli başarıya ac oyunculardan bir jenerasyon oluşturmalıyız.Artık Avrupa Yıldızları ile bir geleceğimiz olmadığını anlamamız gerekiyor.

Yaşlı takımız arkadaş. Süper Lig' in en yaşlı takımı biziz, yaş ortalaması 28 küsür.

1993 senesinde Feldkamp ile şampiyon olan kadromuzun yaş ortalaması 24 müş. Ki o takım UEFA kupasını kazanan kadronun iskeletiydi.

Üst Alt