STSL 14/15 H:12 | Galatasaray 2-1 Akhisar Belediyespor | MS | 6 Aralık - Sayfa 67 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 14/15 H:12 | Galatasaray 2-1 Akhisar Belediyespor | MS | 6 Aralık

Hamza hocaya helal olsun.İşte görmek istediğimiz takım bu.Orta sahada emre ç yı çok beğendim.Bruma,telles çok iyidi.Selçuk ve Burak 2 sene öncesi gibi oynadı.Melo gelse bile emre ç tam göbek merkezde oynamalıdır.Son derece topa hakim ve teknik.Keza tellesde kesilmemeli.Bu düzeyde oynamaya devam edersek karşımızda hiç bir takım duramaz.

Prandelli ile Mancini'nin yanına Terim'i yardımcı oalrak koy ama kararları onlar veriyorsa yine aynı gericilik, yine ayrı takıntılı tercihler. Bir insan hem oyuncu, hem oyun hem de diziliş tercihlerinde bu akdar gerici ve takıntılı olabilir mi?

Kuyruklarını sıkıştırıp ülkelerine dönüyorlar ikisi de bir daha çıkamazlar kolay kolay o ülkeden zaten. İtalyan futbolu da bu tür 1980'lerde kalmış kafalardan kurtulmadan gram ilerleyemez...
Prandelli sezonun ilk üç dört maçında Bruma'yı oynattı. Bugün benim de beğendiğim Bruma bu sene hiçbir maçta bu kadar istekli ve becerikli oynamadı. 80'ler kafasında teknik direktör istemiyorsak 80'ler kafasında eleştiri de yapmamız gerekiyor. Oyun sahada 11 kişi oynanıyor, tek kişi değil. İyi futbol oynamak isteyen takımın herşeyden önce aynen bugün olduğu gibi koşması ve istemesi gerekir. Futbolun basit kurallarını, verkaçları, topu takip etmeyi vs sindirmiş olması gerekir. Oyuncu tercihleri ve dahası sahaya yayılım da bunun ince ayarı olur. Galatasaray son zamanlarda o kadar kötüydü ki sahadaki durum oyuncu tercihleri ya da dizilimin ötesinde bir duruma işaret ediyordu. Hatalı bir diziliş ya da kötü bir oyuncu tercihi bile olsa takımın belli seviyede bir futbolu sahaya yansıtması gerekirdi. Ancak bu sene bunu çok fazla göremedik.

Prandelli veya Mancini seviyesindeki adamların takıntı ile haraket ettiklerini zannetmiyorum. Problem Türk insanının yabancılarla uyum yakalayamamasından kaynaklanıyor. Takımdaki yerli oyuncuların 1 hafta içinde bu kadar performans attırmalarını ben başka birşeye bağlayamıyorum. Bu düşünce yapısındaki oyuncuların yurtdışına transfer olamaması ya da olduğunda çoğunun orada tel tel dökülmesi ya da yurtdışında gelen CV'si iyi teknik direktörlerin Türkiye'de inanılmaz şekilde bocalamasını temelde ben buna bağlıyorum. Malesef ülke futbolu olarak bu konuda çok eksiğimiz var.

__________Muslera
Sabri ____Koray Zan____ Telles
Bruma ___Melo Selçuk___Emre
__________Sneijder
_____________Burak

Böyle yapsın Hamza Hoca..

Hiç düşünmem Melo'yu keserim. Bu sene Selçuk'tan bile kötü şu ana kadar. Düzelene kadar Melo'yu keserim.

Orta saha çok yetersiz kalıyor Ömer. Öndeki oyuncularda her maç bu kadar koşmazlar. Bugun bile özellikle ikinci yarı orta saha çok düştü. Melo varkende son dönem düşüyor ama bu kadar bariz değil. Mevcut kadroda o bölgede kimi oynatırsan oynat kötü dedigimiz meloyu ararız.

Mevcut şartlara göre söylüyorum bunları. Yoksa bana kalsa sezon sonu Bruma gibi potansiyeli olan oyuncuları alırım ve Hamza hocaylada sözleşme uzatırım. Ben genç oyuncu taraftarıyım. (Tabi doğru hocayla)

Orta saha çok yetersiz kalıyor Ömer. Öndeki oyuncularda her maç bu kadar koşmazlar. Bugun bile özellikle ikinci yarı orta saha çok düştü. Melo varkende son dönem düşüyor ama bu kadar bariz değil. Mevcut kadroda o bölgede kimi oynatırsan oynat kötü dedigimiz meloyu ararız.

Mevcut şartlara göre söylüyorum bunları. Yoksa bana kalsa sezon sonu Bruma gibi potansiyeli olan oyuncuları alırım ve Hamza hocaylada sözleşme uzatırım. Ben genç oyuncu taraftarıyım. (Tabi doğru hocayla)

Melo kötü olduğu için keserim diyorum yoksa Melo adam gibi oynasa kesmem. Ama Melo bebattı sezon başından bu yana. Eskişehir maçının da en kötüsü.

Buradaki olay nedir.

f01u5.gif

Üst Alt