Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu!

Şimdi de kentsel dönüşüm için eskileri yıkıp yenisini yapmak isteyenlere de gene aynı kişiler Rant paylaşıyolar diye ilkönce onlar ayağa kalkarmış gibi bişiilere kalkışıyolar.
Onlara da bi türlü yaranılmıyo..
Herşeye muhalefet; yapmasan tembel, yapsan çıkarı olmasa yapmaz zihniyeti, Klasik istemezük kafası işte..

Hüloooooooooooğ

Doğruya doğru deme şekilleri bile bi değişik işte..

arkadaşımla konuşuyoruz dedim ki maaşlara 3-4 puanlık ancak artış yapacaklar inanmadı bana . bu senin tahminin mi isteğin mi dedi ? tahminim dedim. isteğimse şudur dedim : ben hükümetin yerinde olsaydım kuruş zam yapmazdım beğenmeyen defolsun gitsin derdim. gözlerime baktı şok oldu . ama ben gayet de ciddiydim sinirden de böyle söylemediğimin farkındaydı . bir an afalladı sonra neden dedi ?
* memur maaşları kuşa çevrildiği halde hala ebs yetkili sendika. tek yapmadıkları bizi korumak .
* arabalara başta olmak üzere birçok şeye korkunç zamlar yapıldı medya yazıp çizmediği gibi halk sosyal medyadan bile tepki vermiyor dedim .
ve işin enterasan yanı halk bu durumdan memnun .

bu örnekleri sıraladım sonra şunu dedim Allah'a hamd olsun çift maaşım ben tepki verip kızdığım halde asgari ücretli sessiz kalıyorsa .........( burası çok manidar bölümdür yazmam)

* tavuk 10 tl olmuş bence az bile 50 tl olmalı . kırmızı et jet sosyetenin yiyebileceği bir besin olmalı .
* benzin akaryakıt fiyatı 20 tl olmalı . ötv zammı orta ve alt sınıf araçlar için %500 olmalı .
* ekmek 5 tl olmalı .
madem öyle ezilen ezilsin altta kalanın canı çıksın . kalın incelene dek incenin canı çıkarmış .
bastırın lan !

sucuk aliyorsun icinden kil cikiyor lan
plastik parcalar cikiyor
burada ekmegi tartissan ne olur tartismasan ne olur

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk
daghan ve isil markasi adi altinda bim ve sanirim a101de satilan sucuk salamlara denk gelmistim gecen yil izinde. tabi almadim ama fiyati cok ucuzdu. o fiyata millet ne bekliyor anlamiyorum. igrenc igrenc ürünler satiliyor bu iki markette.

buradaki aldi ve lidl bile bin basar onlara. ki ben bunlari bile begenmiyorum saglikli ürün bulmak neredeyse imkansiz. hollanda'dan gelen yumurtalarin ne oldugu belli degil

Avrupa da tavuğun kilosu kaç € acaba merak ettim şimdi...

Bir internet sitesi almanya ile türkiye arasında kıyaslama yapmaya çalışmış.. Ama haberi yapan belli ki nişantaşındaki villasında whisky sini yudumlarken klavyeden yapmış araştırmasını...
Bu habere göre, Türkiyede pirinç 9,35 TL, Patates, 2.50 TL, Sızma Zeytinyağı 39.95 TL imiş vs.vs.vs.

O kadar yüksekten takılınca belliki gözüne gözlüğün numarası yetmiyo..
Sokağa vatandaşın gerçek alışveriş noktalarına inde sana ;
pirinci 2.70 den, 3 liradan; patatesi 1-1.25 arasından; zeytinyağını da bahsettiğin modelinden olmak üzere 16.50 den istemediğin kadar bulup filene dolduruversinler..

İşinizi gücünüz habercilik maskesinde, dalavera dümenle ahkam kesmek populizm yapmaktan başka halt değil..

yok be reis ne yarışması ömrüm sporla geçti ünide bıraktım saldım kilo aldım bu yaz 15 kilo verip kendime geldim şimdi vücudu parçalicam şişirmeyle işim yok :D

Bravvo... Ama yaşayarak anlamışsın gerçeği..

Gereksiz body yapmaya çalışmanın geri dönüşü çok zor ve doktor kontrolü altında olmadan çok zararlı olabiliyo..

Bir internet sitesi almanya ile türkiye arasında kıyaslama yapmaya çalışmış.. Ama haberi yapan belli ki nişantaşındaki villasında whisky sini yudumlarken klavyeden yapmış araştırmasını...
Bu habere göre, Türkiyede pirinç 9,35 TL, Patates, 2.50 TL, Sızma Zeytinyağı 39.95 TL imiş vs.vs.vs.

O kadar yüksekten takılınca belliki gözüne gözlüğün numarası yetmiyo..
Sokağa vatandaşın gerçek alışveriş noktalarına inde sana ;
pirinci 2.70 den, 3 liradan; patatesi 1-1.25 arasından; zeytinyağını da bahsettiğin modelinden olmak üzere 16.50 den istemediğin kadar bulup filene dolduruversinler..

İşinizi gücünüz habercilik maskesinde, dalavera dümenle ahkam kesmek populizm yapmaktan başka halt değil..

Hangi site ?

Bir de sen kiminle mücadele ediyorsun şu an, yani kime cevap verdin mesela bu mesajında ?

Avrupa da tavuğun kilosu kaç € acaba merak ettim şimdi...
8dVayQ.png

böylesi 2.54 marketlerde.

bizim kasapta 1.99 galiba veya 2.99 olmasi lazim. tavugun bir sürü cesidi oldugundan kafa garisiyor. gögüs, kanat vs..

1kg kiyma 6.50 bizim kasapta örnek olsun diye veriyorum

türk pidesi 0.80 tahminim 250 gr tüm ekmekler gibi. 3.güne cok bayatliyor tazeliginden ötürü

hazir paketlenmis ekmeklerin skt genelde 1 hafta olur. tostlar 10 güne kadar cikiyor.

10lu yumurta 1.09 en ucuz fiyat.

muzun kilosu türk marketinde uzun bir süre 0.99du. alman süpermarketlerde 1.15 falan

domatesin kilosu 2 ile 4 euro arasinda degisiyor kaliteye göre

merak ettikleriniz varsa bildiklerimi aktarmak isterim yalan, dolan olmadan.

kiralarda ise a,b,c veya 1,2,3 diye kategorilendirme var. a ve 1 elbette en pahali yerler oluyor frankfurt mesela. bir daire kiralamak istediginiz zaman burada metrekaresini 10 eurodan hesap edebilirsiniz. 100 metrekare daireyi 1000 euroya bulan öpüp basina koyuyor desek yeridir. ucuz yerlerde ne kadar kira var bilmiyorum da benim yasadigim sehir zannedersem 1.kategoride ne hikmetse. opelin temeli atilan sehirde yasiyorum.

Son düzenleme:
8dVayQ.png

böylesi 2.54 marketlerde.

bizim kasapta 1.99 galiba veya 2.99 olmasi lazim. tavugun bir sürü cesidi oldugundan.

1kg kiyma 6.50 bizim kasapta örnek olsun diye veriyorum

türk pidesi 0.80 tahminim 250 gr tüm ekmekler gibi. 3.güne cok bayatliyor tazeliginden ötürü

hazir paketlenmis ekmeklerin skt genelde 1 hafta olur. tostlar 10 güne kadar cikiyor.

10lu yumurta 1.09 en ucuz fiyat.

muzun kilosu türk marketinde uzun bir süre 0.99du. alman süpermarketlerde 1.15 falan

domatesin kilosu 2 ile 4 euro arasinda degisiyor kaliteye göre

merak ettikleriniz varsa bildiklerimi aktarmak isterim yalan, dolan olmadan.

Eyv murhi eline sağlık uğraşmışsın ama bu gibi kıyaslara gerek yok ki. OECD olsun bir sürü enstitü olsun zebellah kadar raporlar yayınlıyor, en gerizekalı insanın bile anlayabileceği sadelikte grafikler yayınlıyorlar. Böyle kalem kalem karşılaştırmak manasız bir iş, pek çok değişgenin hesaba katılması gerekiyor zira...

Mesela bir örnek;

refah-haritasi.jpg

Eyv murhi eline sağlık uğraşmışsın ama bu gibi kıyaslara gerek yok ki. OECD olsun bir sürü enstitü olsun zebellah kadar raporlar yayınlıyor, en gerizekalı insanın bile anlayabileceği sadelikte grafikler yayınlıyorlar. Böyle kalem kalem karşılaştırmak manasız bir iş, pek çok değişgenin hesaba katılması gerekiyor zira...

Mesela bir örnek;

refah-haritasi.jpg

birileri ülkenin durumu müthis derken digerleride tü kaka diyip duruyor. saglikli bir karsilastirma yapabilmek adina, daha dogrusu fiyatlar hakkinda fikir vermek adina yaziyorum bunlari. bazi uzmanlar ülkede sürekli herseyin cok müthis oldugunu iddia ediyor ya iste onlara denk gelirseniz argüman üretirsiniz :hat:

dünya gazetesi yazari özcan kadioglunu takip etmenizi öneririm twitterda. kendisi cok güzel grafikler paylasiyor.
DIJfU64XgAASZLi.jpg:large

mesela bu grafikte almanya icin yer alan rakam dogru. güvenilir birisi.

birileri ülkenin durumu müthis derken digerleride tü kaka diyip duruyor. saglikli bir karsilastirma yapabilmek adina, daha dogrusu fiyatlar hakkinda fikir vermek adina yaziyorum bunlari. bazi uzmanlar ülkede sürekli herseyin cok müthis oldugunu iddia ediyor ya iste onlara denk gelirseniz argüman üretirsiniz :hat:

dünya gazetesi yazari özcan kadioglunu takip etmenizi öneririm twitterda. kendisi cok güzel grafikler paylasiyor.
DIJfU64XgAASZLi.jpg:large

mesela bu grafikte almanya icin yer alan rakam dogru. güvenilir birisi.

İstediğin kadar argüman üret, istediğin kadar veri koy hiç bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki... Bir insanın dünyası dar çevresiyle kısıtlıysa yapacak bir şey yok, karşılaştırma yapamıyor zira.

Bir de ''avrupa'' diye Almanya'yı falan seçiyorlar kıyas için, yahu seç Romanya'yı falan bak keyfine.

İstediğin kadar argüman üret, istediğin kadar veri koy hiç bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki... Bir insanın dünyası dar çevresiyle kısıtlıysa yapacak bir şey yok, karşılaştırma yapamıyor zira.

Bir de ''avrupa'' diye Almanya'yı falan seçiyorlar kıyas için, yahu seç Romanya'yı falan bak keyfine.
Renault yan sanayisi falan demeyin. Adamların bile Dacia'sı var. Elin Hans'ı klas araba üretirken bizim normal arabamız yok diye Merso'ya abanan bir Akepe milletvekili vardı geçenlerde. Üretim değil doğrudan tüketim amaçlı yaşıyor milletimiz.

HTC 10

Üst Alt