Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu!

Bravvo... Ama yaşayarak anlamışsın gerçeği..

Gereksiz body yapmaya çalışmanın geri dönüşü çok zor ve doktor kontrolü altında olmadan çok zararlı olabiliyo..

evet basıyorlar steroid amino asit bca allah ne verdiyse tüm vücut geliştirme hapını sıvısını kullanıyorlar balon gibi şişiyorlar 3 ay bıraksa iğrenç bir yağ yığını kalıyor geriye şayet bırakmasına gerek yok vücudu şişirenler bence bırakmadanda berbat :D

Bir internet sitesi almanya ile türkiye arasında kıyaslama yapmaya çalışmış.. Ama haberi yapan belli ki nişantaşındaki villasında whisky sini yudumlarken klavyeden yapmış araştırmasını...
Bu habere göre, Türkiyede pirinç 9,35 TL, Patates, 2.50 TL, Sızma Zeytinyağı 39.95 TL imiş vs.vs.vs.

O kadar yüksekten takılınca belliki gözüne gözlüğün numarası yetmiyo..
Sokağa vatandaşın gerçek alışveriş noktalarına inde sana ;
pirinci 2.70 den, 3 liradan; patatesi 1-1.25 arasından; zeytinyağını da bahsettiğin modelinden olmak üzere 16.50 den istemediğin kadar bulup filene dolduruversinler..

İşinizi gücünüz habercilik maskesinde, dalavera dümenle ahkam kesmek populizm yapmaktan başka halt değil..

Bunun tam tersini yapanlar da var. Avrupa da fiyatlar böyle diye paylaşılıyor ama hiçbiri gerçekçi değil. Heralde onları yazanlar da tatile gidip ilk gördükleri afilli markete girenler.

8dVayQ.png

böylesi 2.54 marketlerde.

bizim kasapta 1.99 galiba veya 2.99 olmasi lazim. tavugun bir sürü cesidi oldugundan kafa garisiyor. gögüs, kanat vs..

1kg kiyma 6.50 bizim kasapta örnek olsun diye veriyorum

türk pidesi 0.80 tahminim 250 gr tüm ekmekler gibi. 3.güne cok bayatliyor tazeliginden ötürü

hazir paketlenmis ekmeklerin skt genelde 1 hafta olur. tostlar 10 güne kadar cikiyor.

10lu yumurta 1.09 en ucuz fiyat.

muzun kilosu türk marketinde uzun bir süre 0.99du. alman süpermarketlerde 1.15 falan

domatesin kilosu 2 ile 4 euro arasinda degisiyor kaliteye göre

merak ettikleriniz varsa bildiklerimi aktarmak isterim yalan, dolan olmadan.

kiralarda ise a,b,c veya 1,2,3 diye kategorilendirme var. a ve 1 elbette en pahali yerler oluyor frankfurt mesela. bir daire kiralamak istediginiz zaman burada metrekaresini 10 eurodan hesap edebilirsiniz. 100 metrekare daireyi 1000 euroya bulan öpüp basina koyuyor desek yeridir. ucuz yerlerde ne kadar kira var bilmiyorum da benim yasadigim sehir zannedersem 1.kategoride ne hikmetse. opelin temeli atilan sehirde yasiyorum.

Evy. emmoğlu..
Dikkatimi çeken domates oldu. fiatı biraz fazla gibi geldi ama gün ışığı eksikliğinden üretim fakirliğinden olabilir sanırım.
Avrupanın güneyine , gün ışığının daha etkil olduyğu bölgelerde eminim daha ucuz maliyet ve daha normal tezgah fiatı oluşabilir..

Evin yokda kirada isen kolay gelsin derim. Zor iş gerçekten... Ya birde tayine tabii olan memur/asker sınıfından olsan nakliye ve angarya prosedürler falan .. diyebilirim teselli için..

Bilen konuşuyor bilmeyen konuşuyor tezim dolayısıyla 1 buçuk yıl market market gezip rastgele seçilen 250 kalem üründe 2 haftada bir fiyat güncellemesi yaptım. Uzun uzun burada yazılan bazı cahilce yorumlara cevap vermeye, doğrusunu yazmaya uğraşmayacağım. Sadece şunu yazmak istedim. Perakende sektörü işi döviz, dolar gibi bir işe dönüşmüş durumda

örneğin 8 lira olan 100 gr bir ürün 1 hafta sonra 14 liraya çıkıyor 2 hafta içerisinde 10 liraya düşüyor. Sürekli fiyat üzerinde dalgalanma var orta vadede sürekli artan bir fiyat trendi oluşmuş oluyor. Belirli fiyatın üzerine çıktığında ise paket ürün ise gramajında oynama yaparak (orn.90 grama düşürerek) fiyatında gerçekleşen büyük oranda artışlar gizlenmeye çalışılıyor.

@Tamer Tuna hayırdır tavuk üreticisi falan mısın konuya yazılan her mesaja cevap vermeyi kendine görev edinmişsin

Madem canın çekti:asd22: ;.. senide cevapsız bırakmayalım usta..:D

Hayır üretici değilim, ama uzun bekarlık yıllarından dolayı mutfak ihtiyaçları hususu hep ilgimi çekmiştir. Zaman içinde neyin nasıl ve ne kadar olması gerektiğini yaşayarak öğrenmek gerçekten çekirdek bilgi hazinesini oluşturuyor sanırım..
İstiyorum ki forumda mutfakla ilgisi olmayanlar yada henüz yalnızlık hayatına demir almamış arkadaşlara belki bir nebze faydalı bişeyler verebiliriz. Z kuşağı olarak bahsedilen ( Sanırım ) Zamane gençleri aslında mutfakla bi haşirneşir olup muhatap olmaya başlasalar. O gözlerini yakacak diye yanına yaklaşmadıkları soğanın bile mutfakta ayrı bir yeri olduğunu idrek edebilseler, evlendiklerinde bile kesinlikle mutfakdan çıkamayacaklardır..

Bunun tam tersini yapanlar da var. Avrupa da fiyatlar böyle diye paylaşılıyor ama hiçbiri gerçekçi değil. Heralde onları yazanlar da tatile gidip ilk gördükleri afilli markete girenler.

Bu tür araştırmalarda Kaynak soegulaması yapmadan, vay gazete yazdı, vay tv dedi gibi hemen etkilene ldukça fazla bir kesim var dediğin gibi.

Tamamen haklısın..

köy tavugunun tadı güzel oluyo,annem 4-5 aydır bulgur pilavın yanında yapıyo

Hakiki köy tavuğunu devamlı bulma imkanı olmayanlara tadına bile bakmasını ve hatta piştiği mahalleden dahi geçmesini tavsiye etmem kesinlikle..

O gerçek lezzetle ve aroma ile tanışıp da devamında market tavuğuna düşerse, kendisini saman lezzetinde bişey yiyor zannedebilir, zor kapatır o yarayı...

Bu tür araştırmalarda Kaynak soegulaması yapmadan, vay gazete yazdı, vay tv dedi gibi hemen etkilene ldukça fazla bir kesim var dediğin gibi.

Tamamen haklısın..

Hakkında yazdıkları ülkede yaşamadan zaten okuyan bir insanın fikir sahibi olma şansı da yok. Bence bu gibi haberleri üretmek yerine iki tarafı da bilen insanlardan fikir almak daha mantıklı. Tabi insanlar da bazen fikirleri doğrultusunda bilgileri çarpıtabiliyor. En iyisi yaşayıp karar vermek sanırım.

bu millete hak bunlar başka ülkede olsak bu maaşlara karşı bu akaryakıt,sigara,gıda fiyatları İSYANNN çıkar. hak bu millete

Buraki cogu kisi metropel yasamnin kolesi olmus.. Sanmiyorum ki tavuk yetistirsinler zor gelir

Bahçede gezinirken ayakkabısının bağı ile oynaşan tavuklu horozlu bir ortamın tadına hayatta erişemezler.
Gerçi nasıl bişey olduğunu hayal dahi edemedikleri için yok saymak ve '' ulen, olsa n'olur/olmasa n'olur '' demesi de kolay geliyor tabii...

Bak gördün mü ses verenlere bakılırsa;
Bunların çoğunun hayatı ve hatta varlığı bile sanal olduğu için sanal mutluluklarla orgazm ve tatminat da yeterli geliyor.

Bak gördün mü ses verenlere bakılırsa;
Bunların çoğunun hayatı ve hatta varlığı bile sanal olduğu için sanal mutluluklarla orgazm ve tatminat da yeterli geliyor.

Sayin Tamer Tuna, profilinizdeki amcanin ak saclari gibi, ici pamuk gibi olan, bir bey efendiye benziyorsunuz. Aceba neden bu konu icinde sayin Mehmet Arslener bey ile tartisdiniz ? Ne konuyu, ne alinan pozisyonlari, anlayamadim zira.

birileri ülkenin durumu müthis derken digerleride tü kaka diyip duruyor. saglikli bir karsilastirma yapabilmek adina, daha dogrusu fiyatlar hakkinda fikir vermek adina yaziyorum bunlari. bazi uzmanlar ülkede sürekli herseyin cok müthis oldugunu iddia ediyor ya iste onlara denk gelirseniz argüman üretirsiniz :hat:

dünya gazetesi yazari özcan kadioglunu takip etmenizi öneririm twitterda. kendisi cok güzel grafikler paylasiyor.
DIJfU64XgAASZLi.jpg:large

mesela bu grafikte almanya icin yer alan rakam dogru. güvenilir birisi.
Yalniz bu grafikte bir hata var, Almanya konusunda.
Almanyada asgari ücret yok, asgari saat basi var, buda 1. Ocak 2017 tarihinden itibaren 8,84 EUR.
Burda bir kilo dana kiyma icin almanyada nerede ise bir saat calisilmasi gerek yazmis, yani kaba taslak 8,50 EUR olmasi gerekir bu durumda kiymanin kilosu, bu dogru degil.
Kiymanin kilosu, en azindan benim alisveris yaptigim kasapta 5,50 EUR.

Üst Alt