Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tavuk Eti Fiyatları %20 Arttı, Kilosu 10 Lira Oldu!

Yalniz bu grafikte bir hata var, Almanya konusunda.
Almanyada asgari ücret yok, asgari saat basi var, buda 1. Ocak 2017 tarihinden itibaren 8,84 EUR.
Burda bir kilo dana kiyma icin almanyada nerede ise bir saat calisilmasi gerek yazmis, yani kaba taslak 8,50 EUR olmasi gerekir bu durumda kiymanin kilosu, bu dogru degil.
Kiymanin kilosu, en azindan benim alisveris yaptigim kasapta 5,50 EUR.
bizim burada 6.50

premium kalite ile kiyaslamis olabilirler almanyadaki rewe gibi pahali yerlerde fiyatlar o civarda.
DIJezilXkAAIbv6.jpg:large

mesela bu daha dogru. adamin paylasimlari mükemmel.

Ozcan KADIOĞLU 🇹🇷 (@okadioglu) | Twitter

Sayin Tamer Tuna, profilinizdeki amcanin ak saclari gibi, ici pamuk gibi olan, bir bey efendiye benziyorsunuz. Aceba neden bu konu icinde sayin Mehmet Arslener bey ile tartisdiniz ? Ne konuyu, ne alinan pozisyonlari, anlayamadim zira.

antrenmanlar öyle olur, dışardan bakınca anlamsız gibi görünür..:hat:
Siz daha bizi maça çıkınca görün, bakın neler neler olacak. Kombine tavsiyedir, ona göre..:D

işsizlik rakamları her şeyi çok iyi açıklıyor arkadaşlar asgari ücret yada domates üzerinden tartışma yapmak gereksiz ki bu ülkede resmi rakamlara göre 4 milyon işsiz var bakınız dikkat edin resmi rakamlar kayıt dışında kalan resmi olarak bir iş bulma adına bir talepte bulunmayan kişi sayısı ile nüfusun büyük bir çoğunluğu işsiz yada sezonluk işlerle hayatlarını devam ettirmeye çalışan bir nüfusla dolu resmi rakamlar %13 dese de bu rakam %20 ye yakın bir oranda istihdam içerisinde görünen vatandaş sayısınında %90 ı asgari ücret gibi bir gelire sahip.Yani baktığımızda bir çok insanın bir kilo tavuk alacak kazancı yok yada bir kilo domates.Bunlar bu ülkenin acı ama örtbas edilen gerçekleri.Almanyada asgari ücret şu kadar bizim ülkemizde bu kadar karşılaştırmasıda çok saçma almanyada kaç kişi asgari ücretle çalışıyor burada kaç kişi asgari ücretle çalışıyor bu rakamlar çok önemli.Almanyaya çok gidip gelmiş birisi olarak şunu söylebilirim türkiyeden herşeyi ile çok ucuz bir ülke ben çalıştığım iş gereği yurt içi ve yurt dışı harcırah alıyorum bu günlük yurt içi 100 tl yurt dışı 100 avrodur.Ve maalesef yurt içinde aldığımız para yetmez iken yurt dışında fazlası ile yetiyor.

antrenmanlar öyle olur, dışardan bakınca anlamsız gibi görünür..:hat:
Siz daha bizi maça çıkınca görün, bakın neler neler olacak. Kombine tavsiyedir, ona göre..:D

Biz saha ici müsabakalarinizin sulh icinde gecmesini dileriz sayin Tuna, onun disinda saha ici müsabakalariniz elbette bir lezzet katacaktir yeniden foruma.

forumda sulh mu ?

Savaşan mı var ki.. Savaş isteyenle savaşmak lazım gelir.. Ama dileyen diğer yanağını da uzatabilir.... kendisi bilir...

Biz savaslara karsiyiz sayin Tuna... Enver pasamizin basarisiz Türkistan seferi sonrasi, savas baltalarini gömmüs bir nesiliz. Artik etrafimiz ile uyum icinde yasamayi hedef secmisiz.

işsizlik rakamları her şeyi çok iyi açıklıyor arkadaşlar asgari ücret yada domates üzerinden tartışma yapmak gereksiz ki bu ülkede resmi rakamlara göre 4 milyon işsiz var bakınız dikkat edin resmi rakamlar kayıt dışında kalan resmi olarak bir iş bulma adına bir talepte bulunmayan kişi sayısı ile nüfusun büyük bir çoğunluğu işsiz yada sezonluk işlerle hayatlarını devam ettirmeye çalışan bir nüfusla dolu resmi rakamlar %13 dese de bu rakam %20 ye yakın bir oranda istihdam içerisinde görünen vatandaş sayısınında %90 ı asgari ücret gibi bir gelire sahip.Yani baktığımızda bir çok insanın bir kilo tavuk alacak kazancı yok yada bir kilo domates.Bunlar bu ülkenin acı ama örtbas edilen gerçekleri.Almanyada asgari ücret şu kadar bizim ülkemizde bu kadar karşılaştırmasıda çok saçma almanyada kaç kişi asgari ücretle çalışıyor burada kaç kişi asgari ücretle çalışıyor bu rakamlar çok önemli.Almanyaya çok gidip gelmiş birisi olarak şunu söylebilirim türkiyeden herşeyi ile çok ucuz bir ülke ben çalıştığım iş gereği yurt içi ve yurt dışı harcırah alıyorum bu günlük yurt içi 100 tl yurt dışı 100 avrodur.Ve maalesef yurt içinde aldığımız para yetmez iken yurt dışında fazlası ile yetiyor.

özetle sefil bir ülkeyiz

Böyle boş beleş konuları bırakıp gündemi yakından takip etmemiz gerektiğini düşünmekteyim, şu an dünya düz mü yuvarlak mı tartışması var ve biz GSC olarak bu konuyu es geçiyoruz... Keşke forumumuzun Erman Türker gibi elit üyeleri de bu gibi konulara katılsa.

Üst Alt