Teknoloji ile İlgili Soru ve Sorunlar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu başlıkta teknoloji alanında merak ettiklerimizi sorup tartışalım.

Ben bir konuyu çok merak ediyorum. Akıllı telefonlarımızda ücret ödeyerek reklamlarından kurtulabileceğimiz bir çok program var. En çok kullandığımız YouTube, Spotify gibi uygulamalar. Teknoloji kurtları tuhaf tuhaf buglarla uygulamaya üye olmadan reklamlara maruz kalmadan uygulamayı kullanacağımızı iddia ediyor ve iddialarında başarılı oluyorlar.

Bu buglar zararlı mı? Cihazımıza ya da telefon içerisindeki diğer uygulamalara ulaşma konusunda zararlı mı? Banka şifresi vs. gibi.

Youtube reklam üzerine bir sistem açıkçası youtube kullanırken reklam engelleme ihtiyacı hiç görmedim.İzlediğiniz kanallarına buna ihtiyacı var zira.

Spotify kullandığımda reklamlar sinir bozucu olabiliyordu ama çok da fazla değil bence , üstelik 30 dakka kesintisiz kullanma hakkı veriyorlardı bir reklama..

sorunun cevabına gelince kurumsal tanınan bir şirkete ait değilse şahsen ben kullanmamayı tercih ederdim.

appstore bu konuda çok güvenli ama orda da en azından 1 seneyi aşkın sistemde olan bir uygulamayı tercih etmekte yarar var.

Konu fiyatı değil. Ben zaten üyeyim. Bir arkadaşım tarafından "enayi misin?" sorusuna maruz kaldım. O bugların zararlı olup olmaması konusunda ufak bir tartışma yaşadık. Adam indirdiğim herhangi bir programdan farkı olmadığı iddiasında.
O arkadaşına şöyle de insanların emeklerine saygı duyuyorum beleşçilik yerine insanların emeklerine saygı gösterirse daha iyi bir yaşam sürecektir kuşkusuz.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O arkadaşına şöyle de insanların emeklerine saygı duyuyorum beleşçilik yerine insanların emeklerine saygı gösterirse daha iyi bir yaşam sürecektir kuşkusuz.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Dedim, demez miyim :D O da "o programları hazırlayanlar da emek ediyor." dedi

Bu zihniyetteki insanlarla böyle konular tartışılmaz. Ben sadece zararlı olup olmadığını merak ediyorum.

Youtube reklam üzerine bir sistem açıkçası youtube kullanırken reklam engelleme ihtiyacı hiç görmedim.İzlediğiniz kanallarına buna ihtiyacı var zira.

Spotify kullandığımda reklamlar sinir bozucu olabiliyordu ama çok da fazla değil bence , üstelik 30 dakka kesintisiz kullanma hakkı veriyorlardı bir reklama..

sorunun cevabına gelince kurumsal tanınan bir şirkete ait değilse şahsen ben kullanmamayı tercih ederdim.

appstore bu konuda çok güvenli ama orda da en azından 1 seneyi aşkın sistemde olan bir uygulamayı tercih etmekte yarar var.

Kurumsal tanınan şirketler böyle korsan uygulamalar yapmaz ki. . . Sorun zaten bu.

Bu şey demek mi; indirdiğim herhangi mobil uygulamadan farksız?

Şöyle bir fark var. Uygulama sahiplerinin niteliği de önemli bu konularda, iyi bir firmaysa zaten bu riske girmez çünkü işin dava boyutu çok sancılı ve ciddi zarar verir. Facebook bunu açık açık yapıcam dedi diye neler oldu, bir de gizlice yapıldığını düşün.

Küçük firmalar ise bu konularda daha az güvenilir olabilir dolayısıyla uygulamayı yayınlayan firma önemli.

Ama evet, herhangi bir mobil uygulama zaten bir çok bilgine erişiyor.

Şöyle bir fark var. Uygulama sahiplerinin niteliği de önemli bu konularda, iyi bir firmaysa zaten bu riske girmez çünkü işin dava boyutu çok sancılı ve ciddi zarar verir. Facebook bunu açık açık yapıcam dedi diye neler oldu, bir de gizlice yapıldığını düşün.

Küçük firmalar ise bu konularda daha az güvenilir olabilir dolayısıyla uygulamayı yayınlayan firma önemli.

Ama evet, herhangi bir mobil uygulama zaten bir çok bilgine erişiyor.

Böyle aptalca bir uygulamayı güçlü sağlam şirketler hazırlamaz zaten. Büyük saçmalık bunları kullanmak.

Youtube Premium Kredikartı ile alabılırsınız. Satın almadan önce ülkeyi hindistan yapıp, çok uyguna getirebilirsiniz beyler. 14-15TL civarı oluyor aylığı ve yt müzik içerisinde

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar Google'ın mağazasından çıkardığı, ama Apple Store'da bulunan uygulamayı android telefona APK olarak indirmek güvenli midir? İndireceğim site Amazon.com

Üst Alt