Teknoloji ile İlgili Soru ve Sorunlar - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Nasil oldu gercekten anlamiyorum ama babamin telefonuna birden ekran sifresi gelmis.

Nasil oldugunu bilmiyor, olasi bir sifreyi de bilmiyor. Telefondaki önemli belgeleri ve fotograflari kurtarmak istiyoruz ama nasil yapacagiz bilmiyorum cünkü telefonun ekranindaki kilidi acamiyoruz.

Samsung'u aradim IMEI numarasi falan istediler, o numaralar da yok cünkü telefonun kartonunu atmis babam. Numaralarin fotografini cekmis atmadan, ama o fotograf tabi ki nerede? Telefonda...

Telefonu fabrika ayarlarina geri cevirmeden telefondaki belgeleri fotograflari falan kurtarma imkanimiz var mi?

Nasil oldu gercekten anlamiyorum ama babamin telefonuna birden ekran sifresi gelmis.

Nasil oldugunu bilmiyor, olasi bir sifreyi de bilmiyor. Telefondaki önemli belgeleri ve fotograflari kurtarmak istiyoruz ama nasil yapacagiz bilmiyorum cünkü telefonun ekranindaki kilidi acamiyoruz.

Samsung'u aradim IMEI numarasi falan istediler, o numaralar da yok cünkü telefonun kartonunu atmis babam. Numaralarin fotografini cekmis atmadan, ama o fotograf tabi ki nerede? Telefonda...

Telefonu fabrika ayarlarina geri cevirmeden telefondaki belgeleri fotograflari falan kurtarma imkanimiz var mi?
android midir

samsung cloud'a yedekleme yaptıysa kurtulur.

samsung cloud'a yedekleme yaptıysa kurtulur.

burdan giris yap maille o telefonun sonra telefonu kitle varmıs ona basınca yenı sıfre olusturabılıyormussun

@Can BÜYÜK

Bunu denemistim ama olmuyor maalesef, telefonu aldiginda aktif hale getirmemis hem cloud hem de bu find my mobile olayini.

Adam yanip tutusuyor 2 gündür ben ne yapacam 2 bin küsür resim var telefonda diye. Önümüzdeki ay Türkiye'ye gidecekler, orada telefoncunun biri kilidi acamaz mi diyor bana.

Çok acayip bir şey soracağım baban çalışıyor mu? Yada son zamanlarda mail adresi bi etki alanına kaydedilmiş olabilir mi.
Googlenin değişik şeyleri var workspace yöneticileri vs bir alana ekliyor seni ve sonradan da şifre bile değişebiliyorlar. Öyle işlerden birisi olabilir.
Bir güvenlik açığından yararlanıp uzaktan birisi şifre değiştirmiş gibi görünmekte. Bu konuyu da düşünmek lazım.

Çok acayip bir şey soracağım baban çalışıyor mu? Yada son zamanlarda mail adresi bi etki alanına kaydedilmiş olabilir mi.
Googlenin değişik şeyleri var workspace yöneticileri vs bir alana ekliyor seni ve sonradan da şifre bile değişebiliyorlar. Öyle işlerden birisi olabilir.
Bir güvenlik açığından yararlanıp uzaktan birisi şifre değiştirmiş gibi görünmekte. Bu konuyu da düşünmek lazım.

Calismasina calisiyor da da telefonunu kullandigi bir is degil. Yani ne mail olarak ne de baska bir sekilde is yerinde telefonunu kullanmiyor calisirken.

Benim de aklima böyle bir sey geldi önce ama bilemiyorum. Cünkü kendi kendine birden ortaya ekran sifresinin cikmasi normal degil.

imei no sim kart takılan yerde yazıyor çoğu modelde oraya bakabilirsiniz

Babam bugün Türkiye'deki dayimi aramis o da telefoncu arkadasini aramis. Sifreyi bilmiyorsa gecmis olsun demis.
Can ben de telefon işiyle uğraşıyorum. Baban zamanında o şifreyi kendi seçti.
Kullanırken parmak izi ya da yüz tanımı ile telefonu açıyorsa, zamanla unutuluyor o şifre.
Update yapınca ya da telefon komple kapanınca o şifreyi istiyor.
Bu da senede 1-2 defa olduğu için millet o şifreyi unutuyor.
Reset atmadan o şifreyi kırmak neredeyse imkansız.
Genellikle o yaşlardaki insanlar doğum tarihi/yılı ya da kendi ev telefonunun numarasını kullanıyor.

Babana bir sor bakalım, bir şifre verseydi ne verirdi. Doğum yılı doğum günü ya da şehir kodu mesela adana için 0101 dene.
Ben böyle sora sora bir kaç dayının telefonunu kurtardım.

Can ben de telefon işiyle uğraşıyorum. Baban zamanında o şifreyi kendi seçti.
Kullanırken parmak izi ya da yüz tanımı ile telefonu açıyorsa, zamanla unutuluyor o şifre.
Update yapınca ya da telefon komple kapanınca o şifreyi istiyor.
Bu da senede 1-2 defa olduğu için millet o şifreyi unutuyor.
Reset atmadan o şifreyi kırmak neredeyse imkansız.
Genellikle o yaşlardaki insanlar doğum tarihi/yılı ya da kendi ev telefonunun numarasını kullanıyor.

Babana bir sor bakalım, bir şifre verseydi ne verirdi. Doğum yılı doğum günü ya da şehir kodu mesela adana için 0101 dene.
Ben böyle sora sora bir kaç dayının telefonunu kurtardım.
Eyvallah sağolasın.

Sordum falan ama bilmiyor zaten bizim öderim şifreleri garip garip oluyor. Mesela diyelim Google'da şifre yaptı onu AramaTarama1964 falan yapıyor. Böyle cins işte. Sonra unutuyor.

Normalde mail adreslerine Recovery adres olarak benim mail adreslerinden birini eklerim genelde ama bu sefer telefonu kendi ayarlamış ilk aldığında. Öyle de kalmış işte. Allah bilir ne yaptı.

Son bir şans Köln'de Samsung Customer Store var oraya gideriz belki ama onun için de bütün seri numaraları IMEI vs istiyorlar orada. Bizimkinde sadece satın aldığına dair fiş var, o bahsettiğim numaraları da kutuyu çöpe atmadan resim çekmiş. Tabi resim nerede? Kilitli olan telefonda...

Üst Alt