Teknoloji ile İlgili Soru ve Sorunlar - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Arkadaşlar bir sorum olacak, elimde bir tane uydu cihazı var 2,4 ghz ile kendi dahili wifi ile evdeki modeme bağlanıyorum ama modemde hem 5ghz hem 2,4 ghz kurulu. Cihaza harici bir wifi usb adaptör taksam 5 ghz ile bağlantı kurabilir miyim?

TV almayı düşünüyorum, şu an MiBox desteğiyle 13 senelik bir LED LG kullanıyorum, bir problemim yok ama 106 ekran biraz ufak geliyor. Yüksek fiyatlı ürünlere gitmeyeceğim. OLED'ler falan zor yani. 50-55" ebatta 20-25K civarı ne almalıyım? Anlayan var mı bu işlerden?

Arkadaşlar bir sorum olacak, elimde bir tane uydu cihazı var 2,4 ghz ile kendi dahili wifi ile evdeki modeme bağlanıyorum ama modemde hem 5ghz hem 2,4 ghz kurulu. Cihaza harici bir wifi usb adaptör taksam 5 ghz ile bağlantı kurabilir miyim?
Bağlanırsın, alacağınız wifi aparatının 5ghz desteklemesi aynı anda da tv'nin de wi-fi chipi desteklemesi lazım. Çoğu marka desteklemiyor.

TV almayı düşünüyorum, şu an MiBox desteğiyle 13 senelik bir LED LG kullanıyorum, bir problemim yok ama 106 ekran biraz ufak geliyor. Yüksek fiyatlı ürünlere gitmeyeceğim. OLED'ler falan zor yani. 50-55" ebatta 20-25K civarı ne almalıyım? Anlayan var mı bu işlerden?
2 ay önce A101'de denk geldim ilk kez ve TV bakarken tesadüf ile aldım. En uygun fiyatlı ürünlerden biri memnunum.

Kendi tv mi önerecektim girip bakayim dedim 33k ya çıkmış:( Geçen sene evlenirken 12ye almistim. Üst modelleri de çıkmıştır kesin ilginç bir dönemdeyiz cidden

Bağlanırsın, alacağınız wifi aparatının 5ghz desteklemesi aynı anda da tv'nin de wi-fi chipi desteklemesi lazım. Çoğu marka desteklemiyor.
TV değil de uydu alıcı cihazı. Dekoder gibi olanlardan işte. Eskiden kullandığımız uydu cihazlarından yani, kendi dahili wifi alıcısı var o 2,4 ghz destekliyor. Cihazın usb girişi var oraya 5g destekleyen harici wifi takmak istiyorum ama emin olamıyorum cihaz 2,4ghz destekli olduğu için görür mü görmez mi bilmiyorum, emin olamıyorum.

TV değil de uydu alıcı cihazı. Dekoder gibi olanlardan işte. Eskiden kullandığımız uydu cihazlarından yani, kendi dahili wifi alıcısı var o 2,4 ghz destekliyor. Cihazın usb girişi var oraya 5g destekleyen harici wifi takmak istiyorum ama emin olamıyorum cihaz 2,4ghz destekli olduğu için görür mü görmez mi bilmiyorum, emin olamıyorum.
Yine aynı kapıya çıkıyor, her uydu alıcısının desteklediği chip var onu bulmak lazım. İnternette bu cihazları satanlara uydu alıcının modelini söyleyince uyup uyumadığını söylüyorlar.
Bende de iptv var interneti kablolu yerine kablosuzdan vereceğim 10 ay falan oldu hala takacağım :asd:

Uygun bir model arıyorsan Vestel bakabilirsin. 55ua9090

Tcl var 58p635 15.500₺

Digitürk'un yıllardır bize HD diye verdiği yayın çöpmüş bunu fark ettim bir ayda.

Samsung TV'nin dahili uydu alıcısını iki aydır kullanıyorum mükemmel bir görüntü kalitesi varmış. Geçen pazartesi günü Digitürk aboneliğimi yeniden açtım. O net güzel mükemmel görüntü kalitesi gitti.

Yine aynı kapıya çıkıyor, her uydu alıcısının desteklediği chip var onu bulmak lazım. İnternette bu cihazları satanlara uydu alıcının modelini söyleyince uyup uyumadığını söylüyorlar.
Bende de iptv var interneti kablolu yerine kablosuzdan vereceğim 10 ay falan oldu hala takacağım :asd:
Ya benim cihaz bağlanıyor kablosuz ama işte 2,4 ghz olayındaki bağlantı can sıkıcı. 5g olunca çok rahat edeceğim ama dediğin gibi uygun cihazı bulmak lazım.

Ayıptır söylemesi 2 hafta önce Türkiyeye gitmiştim, orada sahile giderken telefonu otelde bırakıp sadece akıllı saatimi takılı bırakıyordum kolumda.

O zamandan beri telefon ile akıllı saat arasında bağlantı sorunu oluştu, sanırım saatlerce telefon ile saat bağlantıdan uzak kaldığı için. İlk bağlantı sağlandıktan sonra genel olarak bir bağlantı oluyor onda sorun yok ama habire bağlantı kopması yaşanıyor o zamandan beri. Kopuyor ve saat yeniden bağlantı kuruyor direkt.

Bunu nasıl düzeltebileceğime dair bir fikri olan var mı?

Şimdiye kadar yaptıklarım:

- saati fabrika ayarlarına geri çevirmek (sıfırlamak)
- telefonda saata dair bütün uygulamalarda her türlü kısıtlamayı vs tamamen kaldırmak

Son yazdığımı yaptıktan sonra işler yoluna girmişti aslında. Yani bağlantı kopukluğu olmuyordu hiç, sadece telefondan fazla uzaklaşınca bağlantı kopuyordu malum Bluetooth çekmediği için. Ama bir iki gündür yine bu yukarıda bahsettiğim bağlantı kopma olayı yaşanmaya başladı.

Bu arada telefon Xiaomi Note 10 Pro, akıllı saat ise Samsung Watch 2.

MI Buds3 Pro kulaklık kullanan var mı? Güzel mi?

Hediye geldi bugün. Ürün hakkında gram bilgim yok. YouTube'da teknoloji ile ilgili program yapan YouTube'rlar normal, ne hamına ne mamına yorumlar yapmışlar. Airpods'lar için bile öyle yorumlar yapıyorlar.

Üst Alt