Telefon Önerileri - Sayfa 118 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Telefon Önerileri

Cod gibi oyunlarda kasmayan, hemen ısınma yapmayan, bataryası ve kamerası iyi telefon var mıdır? iPhone ve Çinli markalar tercihim değildir.

Bütçe: 2500-4000 TL arası.

Anneme telefon almak istiyorum, ekran büyük olsun bir tık iyi fotograf çeksin yeterli. 1500 liraya kadar ne alabilirim? Zaten eski kücük asus android telefondan geçecek ne alsam ona daha iyi gelecektir yani

Cod gibi oyunlarda kasmayan, hemen ısınma yapmayan, bataryası ve kamerası iyi telefon var mıdır? iPhone ve Çinli markalar tercihim değildir.

Bütçe: 2500-4000 TL arası.
Sadece koreliler kalıyor renktaş.
S10+ alabilirsin eğer o fiyata bulabilirsen.
Bulamazsan A serisine yönel, A71 alabilirsin.
Hem ekran hem batarya hem de Ram olarak yeterli olacaktır.
Almanya fiyatı 370 Euro.

Gscimbom mobil

Anneme telefon almak istiyorum, ekran büyük olsun bir tık iyi fotograf çeksin yeterli. 1500 liraya kadar ne alabilirim? Zaten eski kücük asus android telefondan geçecek ne alsam ona daha iyi gelecektir yani

En iyi telefon alternatiflerin bunlar o vakit.

Galaxy M31 icin ne diyorsun.
Biz M serisini mağlesef hiç satmadık şimdiye kadar.
Şimdi inceledim telefonu, batarya kamera Ram işlemci hepsi iyi.
64 GB depolama bana yetmiyor.
Hafıza kartı tavsiye etmiyorum, çünkü benim hafıza kartı bir kere bozuldu baya veri ve fotoğraf gitti.

64 GB bana yeter diyorsan ve büyük ekran seviyorsan f/p olarak iyi telefon.

Gscimbom mobil

Biz M serisini mağlesef hiç satmadık şimdiye kadar.
Şimdi inceledim telefonu, batarya kamera Ram işlemci hepsi iyi.
64 GB depolama bana yetmiyor.
Hafıza kartı tavsiye etmiyorum, çünkü benim hafıza kartı bir kere bozuldu baya veri ve fotoğraf gitti.

64 GB bana yeter diyorsan ve büyük ekran seviyorsan f/p olarak iyi telefon.

Gscimbom mobil

Cok kararsizim. Aslinda Xiaomi Mi 9 Lite icin karar vermistim ama fiyati durduk yere birden yukari firladi ondan vazgectim.

Ne kadar akilli telefon olsa da sonucta bir telefon oldugu icin fazla para bayilmak istemiyorum bu yüzden de kendime son senelerde hep maksimum 300€ bütce koydum telefon icin. Su an da Galaxy A5(2016) kullaniyorum 3,5 senedir kullaniyorum neredeyse, son aylara kadar da cok memnunum. Bir kac aydir ekran sorunu var, düsük aydinlikta kullaninca böyle ekran da "flackern" oluyor habire. En yüksek aydinlikta kullaninca sorun ortadan kalkiyor ama bu sefer de batarya nin günlük ömrü düsüyor.

Cok kararsizim. Aslinda Xiaomi Mi 9 Lite icin karar vermistim ama fiyati durduk yere birden yukari firladi ondan vazgectim.

Ne kadar akilli telefon olsa da sonucta bir telefon oldugu icin fazla para bayilmak istemiyorum bu yüzden de kendime son senelerde hep maksimum 300€ bütce koydum telefon icin. Su an da Galaxy A5(2016) kullaniyorum 3,5 senedir kullaniyorum neredeyse, son aylara kadar da cok memnunum. Bir kac aydir ekran sorunu var, düsük aydinlikta kullaninca böyle ekran da "flackern" oluyor habire. En yüksek aydinlikta kullaninca sorun ortadan kalkiyor ama bu sefer de batarya nin günlük ömrü düsüyor.
3,5 sene iyi dayanmış.
Takıntın yoksa al bir P30 kullan.

Gscimbom mobil

A71 ve M31 arasında kaldım. İkisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları var.

Ekran boyutu;

A71'in, 6,7 İnç ekranı var, gerçekten çok büyük. Cebe zor sığar rahat ettirmez ayrıca tek elle kullanmak zor gibi gözüküyor. M31'in ise 6'4 İnç ekranı var nispeten diğerine göre küçük. Bu konuda M31 avantajlı.

Ekran görünümü;

A71'in Infinity-O yani çentiksiz sonsuz ekran kullanması estetik olarak daha güzel duruyor. M31 ise damla çentikli Infinity-U ekranı kullanıyor. A71'in avantajlı olduğunu belirtelim.

Batarya;

A71 işlemci olarak Snapdragon 730 kullanıyor ve 4500 mah kapasiteli bataryası var. M31 ise işlemci olarak Exynos 9611 kullanıyor ve 6000 mah bataryası var. Ama Snapdragon işlemcilerin Exynos'a göre daha iyi performans sağladığı söyleniyor her ne kadar Samsung bunu yalanlasa da, analizler öyle demiyor. İşlemci olarak A71'in, batarya kapasitesi olarak M31'in avantajı var, ikisinin galibi yok bu versusta.

Depolama;

A71'in 8 GB RAM'ı varken, M31'in 6 GB RAM'ı bulunuyor. Dahili hafıza olarak ikisinin de 128 GB'si var. A71 avantajlı.

Kamera;

İkisi de arka kamerada 64, ön kamerada 32 megapiksellik kamera kullanıyor. Eşitler.

Fiyat;

Galaxy A71'in 3500 TL fiyatı varken, Galaxy M31'in 2600 TL fiyatı bulunuyor. A71 diğer telefondan 900 TL kadar pahalı ancak 900 TL'lik bir özellik farkı var mı ekran görünümü ve RAM dışında göremedim.

Biraz daha incelemem gerekecek sanırım. Keşke alım gücü bu kadar düşük olmasaydı da Almanya'daki gibi asgari ücretin 1/4 fiyatıyla sağlam bir telefon alabilseydik.

Üst Alt