The Batman (4 Mart 2022) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
en iyi batman filmi the dark knight mı?

hiç batman filmi izlemedim film sıkıntısı çektiğimden izlemeyi düşünüyorum
en iyisi mi tartışılır ama en popüleri muhtemelen odur joker faktörü yüzünden. nolan uclemesinde bence batman begins en iyisi. dark night rises düz aksiyon filmi sayılır. çizgi roman sevenler tim burton'un batman'ini sever. joel schumacher'in batman'ini sevene pek rastlamadım.

Benim için en iyi Batman filmi 1989 yapımı tim burton’ın yönettiği jack nicholson’ın joker ve keaton’ın batman’i oynadığı gotik gotham şehrini çok iyi resmeden filmdir.

2. Sıraya koyuyorum the Batman filmini çünkü gotham şehrini benzer bir karanlık tonda göstermeyi başarmış.Riddler oldukça iyi bir villain, dedektiflik ve psikolojik yönü ağır basan bir Batman ve çizgi romanlara sağlam göndermeler içeren bir Batman filmi.

3.sıraya dark knight’ı koyarım , her ne kadar aksiyon sahneleri en üst mertebede olsa da şahsen Batman kültüründen biraz uzaklaşan bir seri Nolan’ın serisi.

4.sıraya bafleck konabilir bence bruce Wayne portresini en iyi çizen aktör ben affleck denilebilir.Justice league, Batman vs Superman ve knightmare sahneleri çok iyiydi keşke bu seriye devam edileceği zaman ben affleck geri çağrılsa ( syneiderverse )

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

en iyi batman filmi the dark knight mı?

hiç batman filmi izlemedim film sıkıntısı çektiğimden izlemeyi düşünüyorum
Dark Knight'i en iyi Batman filminden ziyade en iyi Joker filmi diye tanımlayabiliriz

Çünkü Heath Ledger karakteri bambaşka bir seviyeye çıkarmış

Ve filmi izlediğinde renktaş Joker'in resmen Batman'i gömdüğünü göreceksin

imdb puanina aldanip büyük beklentilere girmeyin sakin

öyle aksiyon, vurdulu kirdili bir film yok karsimizda

tüm aksiyonu fragmanlarda gösterdiler daha fazlasi cidden yok

3 saatlik yavas ilerleyen, bol diyalogu olan gerilimli bir polisiye olmus

gece gitmis olsaydim kesin uyuyakalirdim herhalde

cizilen batman portresini de pek begenmedim

gücsüz, aptal ve hafif ezik bir batman var karsimizda

dünyanin en iyi detektiflerinden biri olan birisine dandik bir polis ipucu falan veriyor mesela

tüm film boyunca bir tane adam akilli teke tek duello da yok

tek kovalama sahnesi de cok tirt

full yakin cekim ve zoomlarla mundar etmisler sahneyi

batman beginsdeki kovalama sahnesinin yanina bile yaklasamaz

bilmiyorum yav ben pek mutlu ayrilmadim sinemadan

malum yerlere düsünce ayik kafayla bir izleyin derim baska türlü uyuya kalirsiniz net sekilde

Izledim. Spiderman 3 gibi aşırı çok storyline sıkıştırdilar. Iyi film ama olağanüstü değil. Yavaş biraz

Batmani oynayan genç iyiydi

Gotham'ın karanlık ve yağmurlu atmosferi, insanların dibine kadar batmış olması vs çok güzel tasvir edilmişti.Bu filmde henüz ikinci yılında olan, acemi hatta korkuları olan bir Batman izliyoruz.Batman'in daha çok dedektif tarafına odaklanılmış.Film uzun olsa da beni hiç sıkmadı, tek eleştirim finali bağlayamamışlar.Son bir saati ilk 2 saate göre sönüktü ve bağlantısızdı bence.

İlk açıklandığında höh dedirtse de Robert Pattinson bu işin altından çok güzel kalkmış.Zaten yıllardır kendini çok geliştirdi Tenet, good times gibi birbirinden çok farklı bir sürü kaliteli yapımda yer aldı.Hatta ileri giderek en az Christian Bale kadar iyi bir Batman olmuş.Dediğim gibi bu batman süper kaslı, playboy vs bir Batman değil.Daha ilk yıllarında olan daha insani ve biraz da depresif bir Batman.Spoiler vermeyim ama güzel bir dönüşüm geçiriyor karakter filmin sonunda.

Cat woman'ı da çok beğendiğimi söyleyeyim olmasa da olurmuş ama olması tat katmış.:D Penguen'i oynayan oyuncuya da 💯 puan.

Filmdeki müzikleri de beğendim, something in the way'i günlerdir dinliyorum.Robert'den de biraz Kurt Cobain vibe aldım zaten.

Nolan'ın üçlemesi kadar komple bir film olmasa biraz yenilikçi olmak lazım diye düşünüyorum.Bence herkes bir şans vermeli.

Gotham'ın karanlık ve yağmurlu atmosferi, insanların dibine kadar batmış olması vs çok güzel tasvir edilmişti.Bu filmde henüz ikinci yılında olan, acemi hatta korkuları olan bir Batman izliyoruz.Batman'in daha çok dedektif tarafına odaklanılmış.Film uzun olsa da beni hiç sıkmadı, tek eleştirim finali bağlayamamışlar.Son bir saati ilk 2 saate göre sönüktü ve bağlantısızdı bence.

İlk açıklandığında höh dedirtse de Robert Pattinson bu işin altından çok güzel kalkmış.Zaten yıllardır kendini çok geliştirdi Tenet, good times gibi birbirinden çok farklı bir sürü kaliteli yapımda yer aldı.Hatta ileri giderek en az Christian Bale kadar iyi bir Batman olmuş.Dediğim gibi bu batman süper kaslı, playboy vs bir Batman değil.Daha ilk yıllarında olan daha insani ve biraz da depresif bir Batman.Spoiler vermeyim ama güzel bir dönüşüm geçiriyor karakter filmin sonunda.

Cat woman'ı da çok beğendiğimi söyleyeyim olmasa da olurmuş ama olması tat katmış.:D Penguen'i oynayan oyuncuya da 💯 puan.

Filmdeki müzikleri de beğendim, something in the way'i günlerdir dinliyorum.Robert'den de biraz Kurt Cobain Vibe aldım zaten.

Nolan'ın üçlemesi kadar komple bir film olmasa biraz yenilikçi olmak lazım diye düşünüyorum.Bence herkes bir şans vermeli.
Nasi yav film 3 saati asiyor mu üstad

Üst Alt