# Tomas Rosicky - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tomas Rosicky

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Tomas Rosicky

dünyada futbolunu beğendiğim oyunculardan birisi.çek ekolünden olması da bir diğer artı özelliği.ben transfer komitesinin başında olsam Liberec takımından Jan Blazek'i getirirdim.Çünkü ilk etapta forvet transferi şart.Ardından da arjantin-brezilya gibi bir ülkeden stoper getirilmeli.leo franco ile aynı dili konuşan bir adam olması buradaki önem arz eden konu.Savunmamız çatlak.Şu anda savunmadaki en kaliteli adam Emre Aşık!

Rosicky işi biraz zor,çünkü kadroda Fabregas'ın yerine oynayabilecek nadir isimlerde.

Sakatlığı ise üzeriden atlattı,yavaş yavaş ısınıyor.Fabregas'ın ise bu transfer dönemi ya da yazın transfer olacağını düşünürsek,Rosicky bu rolü üstlenecek kilit isimlerden birisi olur.

Geçen sene büyük bir sakatlık geçirmişti. O yüzden iyice bir muayeneden geçsin önce :) yoksa Linderoth misali :D

ooh gene ameliyat masasından yeni kalkmış birini bize layık görmüşler.. gel koçum gel sen de gel.. revir ve spor salonunda Linderoth, emre ve zan var, müdavimler. Muhabbetleri şeker gibi, gel sen de gel

Allah aşkına zaten Arda-Kewell-Baros-Elano-Keita 5'lisini bile bir arada oynatamamışken ve oynatma şansımız da yokken bir de neden bu listeye Rosicky ekleyelim anlamıyorum?

Kimse öyle Topal(Sarp)-Rosicky-Elano orta sahası yazmasın. Öyle bir orta sahanın olması için takımın tıkır tıkır Barcelona gibi pas yapması lazım. Pas trafiği azıcık aksayınca Barcelona bile baya defansif açık veriyor. Bizim takımın o kadar iyi pas yapması için sistemin ve pas trafiğinin acayip oturması lazım. Beklerin, ön liberonun ve en az bir stoperin de pas trafiğine yüksek oranda katılması lazım. Tüm takımın hareketli olması ve top bizdeyken sürekli boşa kaçması, top istemesi lazım. Herkesin duracağı yeri çok iyi bilmesi lazım. Yani herşeyin oturması lazım. Bunlar olmadan Elano-Rosicky değil isterse Xavi-Iniesta orta sahası olsun takım savunması falan kalmaz, dağılırız...

Ne olursa olsun ben isterim bu herifi.

Yanlış anlaşılmasın Rosicky sakatlanana kadar benim Avrupa'da sayacağım 5 bilemedin 10 ofansif orta saha oyuncusundan biriydi. Hala da önemli bir oyuncu olarak görüyorum, hatta sen ebaşında Elano mu o mu diye sorsanız Rosicky derdim. Sakatlığını atlattıysa muhteşem bir oyuncu olduğunu da biliyorum. Ancak aynı veya yakın bölgelere yakın tipte oyuncularla tüm yabancı haklarini, doldurmak, tüm parayı onlara harcamak doğru değil. Beraber oynatamayacağımız yedek kalacak yıldızları getirmek doğru değil.

Sistem oturmuş olsa ve geri 4'lümüz hem savunmada hem hücumda yapması gerekenleri tam yapsa diyeceğim belki Rosicky-Elano tempolarını korurlar ve çok çalışkan oynarlarsa beraber oynayabilirler orta sahada ama bu halimizle onlar ne kadar iyi niyetli olursa olsun pas trafiğini oturtamazsak biraz iyi hücuma çıkan ve iyi alan daraltan takımlara karşı zorlanırız.

Gelsin Servet'in yerinde oynasın.Daha iyi oynayacağı kesindir.

Bunu buraya yazmanın manası nedir? Komik deseniz komik değil, mümkün birşey olsa o da mümkün değil. Durduk yere Servet'e laf sokmak için yazılmış bir yazı sadece. Servet'e haksızlık olmasını geçtim zaten ama Servet için bir diyeceğiniz, eleştiriniz varsa gidin güzel güzel Servet başlığına yazın. Burası Servet'e laf sokmanın yeri değil.

Yanlış anlaşılmasın Rosicky sakatlanana kadar benim Avrupa'da sayacağım 5 bilemedin 10 ofansif orta saha oyuncusundan biriydi. Hala da önemli bir oyuncu olarak görüyorum, hatta sen ebaşında Elano mu o mu diye sorsanız Rosicky derdim. Sakatlığını atlattıysa muhteşem bir oyuncu olduğunu da biliyorum. Ancak aynı veya yakın bölgelere yakın tipte oyuncularla tüm yabancı haklarini, doldurmak, tüm parayı onlara harcamak doğru değil. Beraber oynatamayacağımız yedek kalacak yıldızları getirmek doğru değil.

Sistem oturmuş olsa ve geri 4'lümüz hem savunmada hem hücumda yapması gerekenleri tam yapsa diyeceğim belki Rosicky-Elano tempolarını korurlar ve çok çalışkan oynarlarsa beraber oynayabilirler orta sahada ama bu halimizle onlar ne kadar iyi niyetli olursa olsun pas trafiğini oturtamazsak biraz iyi hücuma çıkan ve iyi alan daraltan takımlara karşı zorlanırız.

Arda'dan daha fazla istifade etmek adına bence Rosicky transferi isabetli olur.Zira Rosicky Lincoln stilinde bir oyuncu. Arda'nın Lincoln ile birlikte oynadığı maçları hatırlayalım. Çok rahatlıkla sağ ve sol kanata hatta aksayan her tarafa gidebiliyordu.Çünkü hücumu Lincoln yönlendirebiliyordu. Bu yıl ise bu yük Arda'nın üzerinde ve onun orta sahada oynamadığı maçlarda hep sıkıntı çekildi hatta buanlar kaybedildi. Elano bu tarzda bir oyuncu değil. Ama bu kadar paralar verilipte alınan Elano'nun da yedek bırakılması da ayrı bir sıkıntı tabi.Özet olarak Rosicky'li bir orta saha hücum anlamında çok daha verimli olurken, aynı zamanda pas trafiğinide yoğunlaştırarak topu rakibe kaptırmayacak ve böylelikle defansif anlamda da hayli faydalı olacaktır. Ayrıca Kewell'in durumu da belli değil galiba.Bu oyuncunun ayrılması durumun da Rosicky gibi bir oyuncunun alınması daha zaruri olacaktır.

Ardanın oynadığı bir takımda rosicky çok rahat oynar...Defansımızım top yapamama zaafiyetinden bahsetmişsin.Evet yapamıyor ama hücum oyuncularımızdan hepsi yapabiliyormu? Bu yüzden ardanın oynadığı bir takımda rosicky çok rahat oynar dedim...İşte o pas trafiğini oturtabilmek için bu tarz bir adama ihtiyaç var...Oyunun iki yönünü oynayabilen sıradan bir ön libero alsan en fazla kadron kalitesinde(potansiyelinde) bir takım olursun.Ama defansa Carvalho gibi bir adam alıp ve Rosicky-elano gibi bir ortasahan olursa ve bütün bu adamlar arasında kominikasyon kurabilirsen ki senin tahmin ettiğinden çok daha kolay olur bu avrupanın büyük takımlarındaki kadar bir potansiyele sahip olursun... ve son olarak 2 yıl önceki maçlarımıza bir bak servetin,H.Baltanın kendilerini ne kadar geliştirdiklerine.Hernekadar şuanki performansları kötü olsada gelen topları bam güm vermuyorlar artık ileri ayağa top yaparak çıkmaya çalışıyorlar...Daha öncede söylediğim gibi bir rosicky-Carvalho transferi takımımızı 2 gömlek yukarıya taşır...

Arda'dan daha fazla istifade etmek adına bence Rosicky transferi isabetli olur.Zira Rosicky Lincoln stilinde bir oyuncu. Arda'nın Lincoln ile birlikte oynadığı maçları hatırlayalım. Çok rahatlıkla sağ ve sol kanata hatta aksayan her tarafa gidebiliyordu.Çünkü hücumu Lincoln yönlendirebiliyordu. Bu yıl ise bu yük Arda'nın üzerinde ve onun orta sahada oynamadığı maçlarda hep sıkıntı çekildi hatta buanlar kaybedildi. Elano bu tarzda bir oyuncu değil. Ama bu kadar paralar verilipte alınan Elano'nun da yedek bırakılması da ayrı bir sıkıntı tabi.Özet olarak Rosicky'li bir orta saha hücum anlamında çok daha verimli olurken, aynı zamanda pas trafiğinide yoğunlaştırarak topu rakibe kaptırmayacak ve böylelikle defansif anlamda da hayli faydalı olacaktır. Ayrıca Kewell'in durumu da belli değil galiba.Bu oyuncunun ayrılması durumun da Rosicky gibi bir oyuncunun alınması daha zaruri olacaktır.

Rosicky'nin lincolnle uzaktan yakından alakası yok...Bu adam barış'tan bile fazla koşar.Ofansif olarak(ara pası,şut,orta) lincolnden çok daha iyidir...Zaten biz bu adamı alabilirsek anca sakatken alabiliriz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt