# Tomas Rosicky - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tomas Rosicky

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Rosicky

Bende öyle demistim zaten. Ama böyle olacagi belliydi aslinda, Servet gitmezse paramiz olmaz ve sponsor bulmamiz lazim. Ve sponsor bulmak öyle 1-2 günde olmuyor maalesef, hele ekonomik kriz'de. Sponsor bulunca, Galatasaray anlastigi forvet ile sözlesme imzalar, en azindan ben boyle dusunuyorum, sizi bilmem.

sponsor daha önceden aranıyor olmalı. malum servet transferi daha önceden hesapta yoktu. zaten şimdi aramaya başlayacaklarsa hiç uğraşmasınlar geç olur ...

Gözümü kapatıryorum ve kendimizi UEFA kupasını kaldırırken göryorum,son 2 sezonki trasnfer politikamıza uyan bir oyuncu hele birde tutarsa:016::016::016::016:

Bazı arkadaşlar yüzde 100 bi rosicky olursa demişler bu adam yüzde 60 la bile oynasa ligin tozunu attırır baroşla..

ne bileyim ben rosicky'yi çok beğenmem. rosicky'nin en sağlam hali arda'dan daha iyi değil bence. yani ben pek sıcak bakmıyorum bu transfere ...

Sağlıklı bir Rosicky Avrupa'nın sayılı oyun kurucularındandır. Ayrıca golcüdür. Aimar'ın en iyi döneminden daha iyidir. Fabregas ayarındadır. Ancak sakatlığı çok ciddi. Tek tereddüt burada. Zira diz sakatlığı bir futbolcunun kabusudur, iyileşmesi en zor sakatlıktır, nüksettiği zaman hiçbir şansınız yoktur, bırakın futbolculuğu hayat boyu çekersiniz. Rosicky bu sakatlığı yüzünden belki de 30'unu doldurmadan futbolu bırakmak zorunda kalacak.

İlhan Mansız'a futbolu bıraktıran sakatlıkla aynı işte örnek verecek olursak.Hatırlarsanız İlhan dizinden sakatlandıktan sonra 2 defa ameliyat geçirmiş,ama bir daha asla tutunamayıp futbolu bırakmak zorunda kalmıştı.

İlhan Mansız'a futbolu bıraktıran sakatlıkla aynı işte örnek verecek olursak.Hatırlarsanız İlhan dizinden sakatlandıktan sonra 2 defa ameliyat geçirmiş,ama bir daha asla tutunamayıp futbolu bırakmak zorunda kalmıştı.

İlhan'ın atroskopi olduktan sonra iki hafta yatacağı yerde koltuk değnekleriyle Reina'larda dolaşmasının etkisi de oldu tabi. :D

O zaman sen hayatinda Rosicky'yi izlemedin. Keske gelse sen de futbolcu görmüs olursun!

çok izledim, iyi bir oyuncuydu ama bu sakatlıktan sonra eski performansına ulaşması zor gözüküyor. transferi kumar olacaktır. bence değmez bu riske girmeye. nistelrooy gibi sakatlanmadan önce bütün dünyanın kabul ettiği saygı duyduğu sayılı oyunculardan olsa riske değerdi belki ama ben rosicky için bu kumarın oynanmasına karşıyım bence değmez, benim görüşüm ...

çok izledim, iyi bir oyuncuydu ama bu sakatlıktan sonra eski performansına ulaşması zor gözüküyor. transferi kumar olacaktır. bence değmez bu riske girmeye. nistelrooy gibi sakatlanmadan önce bütün dünyanın kabul ettiği saygı duyduğu sayılı oyunculardan olsa riske değerdi belki ama ben rosicky için bu kumarın oynanmasına karşıyım bence değmez, benim görüşüm ...

Sakatligi gecmeyecek gibiyse alinmaz zaten. Ama saglikli bir Rosicky'yi bedavaya almak kumar sayilmaz bence. Form tutamassa da yollanir. Yillik ücreti cok astronomik olmayacaksa tabii.

Sakatligi gecmeyecek gibiyse alinmaz zaten. Ama saglikli bir Rosicky'yi bedavaya almak kumar sayilmaz bence. Form tutamassa da yollanir. Yillik ücreti cok astronomik olmayacaksa tabii.

sakatlığı tamamen sorunsuz geçerse peki bize brakılar mı? tek talibi de biz olursak da bir anormallik olmaz mı, kumar sayılmaz mı? :)

ayrıca diz sakatlıklarının etkisinden kolay kolay kurtulunmaz malesef. sakatlığı geçse bile nüksetme tehlikesi her zaman vardır. o yüzden uğur'a da şüpheyle bakıyorum, hayırlısı diyelim ... :)

sakatlığı tamamen sorunsuz geçerse peki bize brakılar mı? tek talibi de biz olursak da bir anormallik olmaz mı, kumar sayılmaz mı? :)

ayrıca diz sakatlıklarının etkisinden kolay kolay kurtulunmaz malesef. sakatlığı geçse bile nüksetme tehlikesi her zaman vardır. o yüzden uğur'a da şüpheyle bakıyorum, hayırlısı diyelim ... :)

Niye birakmasinlar. Kewell'i Roma istiyordu, Ingiltere'den teklifler vardi niye bize geldi? Su asagilik kompleksinden kurtulsak artik. Kulübümüz sandigimiz kadar önemsiz degil! Önemli oyunculari getirebilecek kadar prestij sahibiyiz hala.

Niye birakmasinlar. Kewell'i Roma istiyordu, Ingiltere'den teklifler vardi niye bize geldi? Su asagilik kompleksinden kurtulsak artik. Kulübümüz sandigimiz kadar önemsiz degil! Önemli oyunculari getirebilecek kadar prestij sahibiyiz hala.

neyse hayırlısı artık. ben sakat, kariyeri düşmüş 30'una yaklaşmış futbolcuların transferlerine karşıyım. evet kewell, baros iyi tuttu ama her zaman tutacak anlamına gelmez bu. madem avrupa'da o kadar prestijimiz var genç, dinamik, gelecek vaad eden futbolcular getirelim o zaman. ben rosicky'ye biglia gibi adamları tercih ederim. tabii bunlar daha maliyetli olacaktır evet ama eğer dünya kulübü olmak için yola çıkılmış, takımın başına rijkaard getrildiyse bu kadar fedakarlık yapılmalı bence. yanılıyor muyum?

:bid:Katılıyorum.Artık bu duyguyu aşmamız lazım.Yani kendimize neden güvenmiyoruz?.Hala Avrupa'nın en prestijli takımlarındanız.Tamam birazcık kayıp olmuştur ama hala bir futbolcu GALATASARAY ismini duyduğunda durup düşünür,düşünmesi lazım da;).

Öyle bir şart yok. Bizim lig cazip bir pazar değil. Ayrıca herkesten buraya alışmasını veya burayı sevmesini bekleyemezsin. Dediğin gibi olsaydı Meira kaçar gibi apar topar Zenit'e gitmezdi.

:bid:Katılıyorum.Artık bu duyguyu aşmamız lazım.Yani kendimize neden güvenmiyoruz?.Hala Avrupa'nın en prestijli takımlarındanız.Tamam birazcık kayıp olmuştur ama hala bir futbolcu GALATASARAY ismini duyduğunda durup düşünür,düşünmesi lazım da;).

ismimiz var evet, isim olarak GALATASARAY çok önemli bir prestij, marka. ama malesef TSL'nin prestiji o kadar fazla değil. türkiye'den başka hangi ülkede naklen yayınlanıyor? avrupa'dan kim takip ediyor bizim ispanya-italya-ingiltere liglerini düzenli olarak takip ettiğimiz gibi? o yüzden bir oyuncu türkiye'ye gelmeden iki kez düşünüyor. her oyuncu göz önünde olmak ister. diğer takımların, milli takım hocasının dikkatini çekmek ister. bunun için de TSL'nin uygun bir lig olduğunu söylemek doğru olmaz. mesela tuncay şanlı. m'boro'ya çok büyük bir takım olduğu için mi gitti? hayır, çok büyük bir ligde mücadele ettiği için gitti. orada kendini bir senede kanıtladı ve şimdi kalburüstü takımlardan teklif bekliyor. senerlerdir fenerbahçe'de kimin dikkatini çekmiş tuncay acaba? m'boro bile FM'den biliyorduk öyle aldık dedi ama şimdi bir senede kendisini ingiltere'de benimsetmeyi başardı. yani demek istediğim GALATASARAY ismi belki bir çok kulübten daha prestijli oyunculara daha yakın, büyük gelebilir ama takımın prestiji olduğu kadar mücadele ettiği lig de en az onun kadar önemli kuşkusuz ...

ismimiz var evet, isim olarak GALATASARAY çok önemli bir prestij, marka. ama malesef TSL'nin prestiji o kadar fazla değil. türkiye'den başka hangi ülkede naklen yayınlanıyor? avrupa'dan kim takip ediyor bizim ispanya-italya-ingiltere liglerini düzenli olarak takip ettiğimiz gibi? o yüzden bir oyuncu türkiye'ye gelmeden iki kez düşünüyor. her oyuncu göz önünde olmak ister. diğer takımların, milli takım hocasının dikkatini çekmek ister. bunun için de TSL'nin uygun bir lig olduğunu söylemek doğru olmaz. mesela tuncay şanlı. m'boro'ya çok büyük bir takım olduğu için mi gitti? hayır, çok büyük bir ligde mücadele ettiği için gitti. orada kendini bir senede kanıtladı ve şimdi kalburüstü takımlardan teklif bekliyor. senerlerdir fenerbahçe'de kimin dikkatini çekmiş tuncay acaba? m'boro bile FM'den biliyorduk öyle aldık dedi ama şimdi bir senede kendisini ingiltere'de benimsetmeyi başardı. yani demek istediğim GALATASARAY ismi belki bir çok kulübten daha prestijli oyunculara daha yakın, büyük gtelebilir ama takım olduğu kadar mücadele ettiği lig de takım kadar önemli kuşkusuz ...

Bu artik cok klise oldu. Evet Türkiye liginin pek cazip taraflari yok. Ama adamlari ikna edersen de geliyorlar. Dogru insanlara dogru sekilde yaklasirsan, ikna olurlar. Kimisi paraya gelir, kimisi huzur arar, kimisi yeni bir baslangic pesindedir, kimisi büyük hedefleri olan takima oynamak ister.. geliyorlar agbi kimler gelmedi, Anelka gibi dünyanin nerdeyse bütün önemli takimlarinda oynamis adam geldi, Kewell gibi efsane bir adam geldi, Ribery gibi bir süper yetenek bile geldi tsl'nin pek izlenilen bir lig olmamasina ragmen, Kezman geldi, Baros, Hooijdonk, Ortega, Hagi, Popescu,Meira, Carew, Ortega, De Boer, Jardel, Kezman, Appiah, Roberto Carlos, Kleberson, Del Bosque, Tigana... Rijkaard bile geldi bee!! Hepsinin gelis amaclari farkliydi ama hepsi de geldi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt