# Tomas Rosicky - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Tomas Rosicky

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Rosicky

Arda ve Rosicky'nin defansi iyi falan degil. Olmamali da zaten, cünkü meziyetli oyuncular ve görevleri öncelikle hücuma katki saglamak. 2'si de önce hücumu sonra defansi düsünen oyuncular. Kosmalari bu gercegi degistirmez. Bütün yük Mehmet'e kalirsa isimiz zor..

Arda ve rosicky de orta saha oyuncuları esasında.Hele arda tam bir orta saha oyuncusu.Yani oyunun iki yönünüde oynaması lazım ki bazı maçlarda bunu yapabildiğini gördük...xavi ve iniesta'nında asıl görevleri hücum o zaman.Ama top rakibe geçtiğinde nasıl pres yaptıklarına bak...Arda ve rosicky sakat olmazlarsa vede kondisyonları iyi olursa xavi ve iniesta kadar koşarlar.Bu arada normal bir rosicky,xavi dende iniesta danda daha fazla koşar.Burada bu oyuncuları karşılaştırırken kalitelerini karşılaştırmıyorum yalnızca tarzlarını karşılaştırıyorum...

Ardanın defansı iyi değil mi? Şaka mı yapıyorsun? İstediği zaman nasıl savaştığını biliyor olman lazım. Mevki itibari ile hucuma daha çok efor sarfetmesi lazım dersen anlarım ama defansı iyi değil konusunda katılmıyorum sana.

Arda cift yönlü bir oyuncu degil pek. Evet gerektigi zaman defansa cok yardimi oluyor, ama Arda'nin temel görevi hücumdaki oyunculari beslemek, defans ek isi gibi duruyor onun yaninda. Mevkiisindeki diger oyunculara nazaran defansa katkisi fazla ama dedigim gibi orta sahada cift yönlü oyunculara daha cok ihtiyacimiz var, Ayhan tarzi mesela ya da cubuklu tosun.

Arda cift yönlü bir oyuncu degil pek. Evet gerektigi zaman defansa cok yardimi oluyor, ama Arda'nin temel görevi hücumdaki oyunculari beslemek, defans ek isi gibi duruyor onun yaninda. Mevkiisindeki diger oyunculara nazaran defansa katkisi fazla ama dedigim gibi orta sahada cift yönlü oyunculara daha cok ihtiyacimiz var, Ayhan tarzi mesela ya da cubuklu tosun.
Zaten Rijkaard'la geliştirecek kendini.

Ben de diyorum ki, Rosicky (eğer sakatlığını atlatabilirse) Ayhan'dan çok daha iyi çift yönlü oynar.

Onun ayarında bir oyuncuya göre hayli düşük maliyetli, riske kesinlikle değer...

Renkdaş sen rosicky i biliyormusun? Sağlam bir rosicky "en az" ayhan kadar koşar ve hücum yönünüde söylememe gerek yoktur herhalde...

Niye bu kadar tepki gösterdiniz anlamiyorum. Benim söyledigim seyleri Arda kendisi belirtmisti zaten GS'deki bir röportajinda. Orta sahada önce hücumu düsünen 2 oyuncu da size sikinti yaratir diyorum, hele kanatlarda Kewell tarzinda adamlar varsa. Türkiye ligi icin pek sorun olmaz belki ama Avrupa ve derbi maclarinda cok pozisyon veririz, bu benim yorumu degil ki, gercek bu! Hem dogmamis bebege don bicmeye gerek de yok, Babel, Rosicky önce bir gelsin sonra kadro kurarir.

Bende Arda'nın savunmaya yeterince yardım ettiğini düşünüyorum.

Bence de Arda'ya o mevkide yer verirsen savunmayıda yapar zira ilk yarı oynanan Bjk macında Gs 3-5-2 taktiğiyle oynamıştı.Beklerin kaydırmalı oynadığı bi maçtı.Sağ kanatta barış oynayıp çok boş bırakmıştı orayı ama Arda oynunu iki yönüyle cok iyi oynamıştı.

Niye bu kadar tepki gösterdiniz anlamiyorum. Benim söyledigim seyleri Arda kendisi belirtmisti zaten GS'deki bir röportajinda. Orta sahada önce hücumu düsünen 2 oyuncu da size sikinti yaratir diyorum, hele kanatlarda Kewell tarzinda adamlar varsa. Türkiye ligi icin pek sorun olmaz belki ama Avrupa ve derbi maclarinda cok pozisyon veririz, bu benim yorumu degil ki, gercek bu! Hem dogmamis bebege don bicmeye gerek de yok, Babel, Rosicky önce bir gelsin sonra kadro kurarir.

Renkdaş sana sadece barça ortasaha sına bir gözat diyorum.Tabiki kalite farkı olur çok.Pres bakımından çok büyük bir fark olmaz ama...Rosicky ne önce hücum u düşünür nede savunmayı...Tam anlamıyla çift yönlü bir oyuncu.Yeri geldiğinde oyunun her iki yönünüde oynayabilir yani...Arda da avrupada büyük bir takıma gitmek istiyorsa eğer oyunun iki yönünüde oynamak zorunda.Avrupada ardayı oyunun yalnızca bir yönünü oynayan biri olarak oynatmazlar.

Defans muhabbeti nerden çıktı bilmiyorum ama Rijkaard orta sahada kim oynarsa oynasın defans yapması için topun çevirmelerini bol paslaşmalarını isteyecektir yani bu sistemde Rosicky ve Arda, Barış ve Ayhan'ın yapacagı defansın 2 kat daha yararlısını yaparlar ;)

Lincoln'le yolları kesin ayırıyoruz. Önce inanmak istememiştim ama Pazartesi günü kampa katılmazsa sözleşmesi kesin olarak feshedilecek ve kampa katılacak gibi durmuyor. Böylece Amerikalıların deyimiyle "salary cap"imiz, ya da maaş bütçemiz, herneyse, bayağı bir boşalıyor. Ama Rosicky'i almak risk olacaktır. Ve ben bu riske değeceğini sanmıyorum. Elbette Rocha Rosicky'nin durumunu daha iyi değerlendirebilir, ama yine de hep bir soru işareti var.

Gercekten bu Lincoln kendini ne sannediyor? Bizimkiler yarin gidiyor Hollanda'a, eger yönetim Lincoln'u bu sene yollamasa, cesaretsiz bir yönetimimiz olmus oluyor. Hepsi icin gecerli, Haldun Ustunel olsun, Adnan Polat olsun.

Anti-Lincoln!:mad:

Bende öyle demistim zaten. Ama böyle olacagi belliydi aslinda, Servet gitmezse paramiz olmaz ve sponsor bulmamiz lazim. Ve sponsor bulmak öyle 1-2 günde olmuyor maalesef, hele ekonomik kriz'de. Sponsor bulunca, Galatasaray anlastigi forvet ile sözlesme imzalar, en azindan ben boyle dusunuyorum, sizi bilmem.

Lincoln'le yolları kesin ayırıyoruz. Önce inanmak istememiştim ama Pazartesi günü kampa katılmazsa sözleşmesi kesin olarak feshedilecek ve kampa katılacak gibi durmuyor. Böylece Amerikalıların deyimiyle "salary cap"imiz, ya da maaş bütçemiz, herneyse, bayağı bir boşalıyor. Ama Rosicky'i almak risk olacaktır. Ve ben bu riske değeceğini sanmıyorum. Elbette Rocha Rosicky'nin durumunu daha iyi değerlendirebilir, ama yine de hep bir soru işareti var.

lincoln salak değil, pazartesi'ye kadar gelecektir maalesef hiç boşuna umutlanmayın. :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt