Total Futbol - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Total Futbol

Cevap: Total Futbol [Hafta 15]

barışla topalla sarpla ayhanla mı total futbol ? Böyle oynayarak maç kazanacaksak ben istemiyorum arkadaş. Galatasaray bana ne kazandırıyo ki? Ben sadece güzel futbol istiyorum takımımdan.. Bizim takım ise bu sene tek maç iyi oynamadı.. Kazmalar ile güzel futbol oynanmaz..

yemişim total futbolu! modern futbol oynayalım biraz da 70 lerin futbolu degil! yıl 2010! modern futbol oynat hoca!

Aslinda iyi oynadik bugun, çok iyi paslastik ama halen Pas Kurgusunu bozan adamlar var.

Özellikle M.Topal

4-5 kere çok organize paslaşarak geldik.Siz böyle devam edin ne Mhk durabilir karşınızda ne de federasyon!

bu topu oynayacak kalitede orta saha olmadan işimiz çok zor. bu mereti oyanayamadığın zamanda defansında falan rezillik oluyor.

minimum 1 sezon lazım teknik ekibimize sabır edeceğiz başka çare yok...

dediğim gibi, bugün biraz oynadık yani yavaş yavaş sistem oturuyor... ama orta sahaya top yapan adam lazım, bide defansa top çıkarıcak oyun kurucu lazım... Hakan Balta'nın da biraz forma girmesi lazım... Baros lazım anasını satıyım, ne bilim...

Barış, Gökhan Zan, Aydın, Ayhan.. takımın el frenleri.. Bu hafta sadece biri ilk 11 başladı ama yeterince baltaladı. Bu takımla total motal olmaz

Lig TV ekranında istatistikler yansıdı dakika 85 falandı son 10 dakikada topla oynama yüzdeleri:

Galatasaray % 20

İBB % 80

Ve Galatasaray golü çağırttıra çağırttıra yedi tıpkı Eskişehir,Ankaragücü,Manisa maçlarında olduğu gibi.Total futbol buysa ben total olmayanını isterim..

Lig TV ekranında istatistikler yansıdı dakika 85 falandı son 10 dakikada topla oynama yüzdeleri:

Galatasaray % 20

İBB % 80

Ve Galatasaray golü çağırttıra çağırttıra yedi tıpkı Eskişehir,Ankaragücü,Manisa maçlarında olduğu gibi.Total futbol buysa ben total olmayanını isterim..

noktasına virgülüne kadar katılıyorum renktaş. olmaz olsun böyle total futbol. bu kadar mı aciziz biz. 7 eksikli belediyeye %80 topla oynama imkanı veriyoruz, yerin dibine batsın öyle total futbol. göz göre göre maç kaybediyoruz kaç haftadır, resmen gol ben geliyorum dedi dün akşam, ondan sora da çok iyi oynadık falan, yok şu dakikalar arası çok pozisyon buılduk vs.. at o zaman kardeşim, bu artık belli ligde 2 golden aşağı atarsan bucasporu bile yenemessin anlayın artık ya, saçma sapan gol yemede üstümüze yok işte.

Biz şuanda bitirici forvet sıkıntısı yaşıyoruz.Maçı izlemedim ama son dakikalar çok geri yaslanmışız ,tek pozisyonu olmayan İBB 90+4 te gol attı gibi yorumlar okudum.Geri çekilme olayı futbolcular üzerindeki aşırı baskıyı gösterir 1-0 olsun bizim olsun mantığını aşabilmeliyiz.Biz 2-3 gol atmadan maç kazanamayız.

1-0 defans yapabilen takımların skorudur.

Total futbolun en önemli unsurlarından "cesur oynamayı" öğrenmeliyiz.

noktasına virgülüne kadar katılıyorum renktaş. olmaz olsun böyle total futbol. bu kadar mı aciziz biz. 7 eksikli belediyeye %80 topla oynama imkanı veriyoruz, yerin dibine batsın öyle total futbol. göz göre göre maç kaybediyoruz kaç haftadır, resmen gol ben geliyorum dedi dün akşam, ondan sora da çok iyi oynadık falan, yok şu dakikalar arası çok pozisyon buılduk vs.. at o zaman kardeşim, bu artık belli ligde 2 golden aşağı atarsan bucasporu bile yenemessin anlayın artık ya, saçma sapan gol yemede üstümüze yok işte.

Oyuncular gol atamiyosa bunda sistem'in sucu ne. Nassil mantik bu?

FR'li Barcelona'nin ilk sezonunda'da kötu sonuclar aliniyodu sonra CL'i ve Ispanya sampiyonu oldular. FR'ide begenmiyossan Skibbe'yi geri getirelim?

Bahri,ok-atma takıma lütfen.Bence Son 20 dk hariç gelecek için umut verdi futbol.Ayrıca Servet olduğu sürece gerçekten çok zor.

Yahu şu total futbol saçmalığını atın kafanızdan. Galatasaray total futbol falan oynamıyor. Total futbol bambaşka bir oyun, onu yapabilmek için daha bir fırın ekmek yememiz lazım. Ayrıca dünya üzerinde hiç kimse bu oyunu tam anlamıyla doğru oynayamaz. Herkes belirli bir parçasını alır, ona göre sistemini kurup futbolunu oynar.

Yahu şu total futbol saçmalığını atın kafanızdan. Galatasaray total futbol falan oynamıyor. Total futbol bambaşka bir oyun, onu yapabilmek için daha bir fırın ekmek yememiz lazım. Ayrıca dünya üzerinde hiç kimse bu oyunu tam anlamıyla doğru oynayamaz. Herkes belirli bir parçasını alır, ona göre sistemini kurup futbolunu oynar.

Dünya futbol tarihinde kaç tane milli takım ve klüp geldi geçti siz sayın...

Ama bunlardan sadece "gerçek total futbolu" 1920'lerde ki Macar Milli Takım'ı ve Cruyff'lu Hollanda Milli Takım'ı oynayabilmiştir.

Günümüzde ise bu iki takım kadar olmasada bunlara yakın oynayan sadece 2 takım vardır.

Arsenal ve Barcelona.

Dünya futbol tarihinde kaç tane milli takım ve klüp geldi geçti siz sayın...

Ama bunlardan sadece "gerçek total futbolu" 1920'lerde ki Macar Milli Takım'ı ve Cruyff'lu Hollanda Milli Takım'ı oynayabilmiştir.

Günümüzde ise bu iki takım kadar olmasada bunlara yakın oynayan sadece 2 takım vardır.

Arsenal ve Barcelona.

Aynen öyle, Rijkaard'da zaten bahsetmişti bir röportajında. Buraya ekleme yapıyorum ;

İyi takım, hafızalara kazınandır

Siz de total futbol okulunun, hücum futbolu okulunun takipçilerinden sayılırsınız. Sacchi ve Cruyff'tan kalma bir miras gibi bu. Ama her yeni takım yeni bir oluşum demek. Siz hangisini tercih edersiniz genelde? Takımın yapısına göre bir taktik mi, taktiğe göre bir takım mı?

Evet, ben hücum futbolu ekolündenim. Ama günümüz futbolunda atak yapmayı seven her takımın ortaya önce iyi bir organizasyon şeması koyması gerekiyor. Artık sadece atak oynamak çok tehlikeli olabiliyor. Onun yerine organize bir takım olmak daha önemli. Futbolda tabii ki öncelikli olan kazanmak. Ama taraftarlar sadece kazanmak istemez, iyi futbol da görmek ister. Takımlarına bir kimlik atfetmek ister. Sahada gurur duyacakları bir yapı olsun ister. Bu da genelde iyi oynayan takımların başarabileceği bir şeydir. Burası bence çok önemli. Tabii ki körü körüne bir hücum takımından bahsetmiyorum. Organize bir oyun planından bahsediyorum. Teknik kapasitesi yüksek, uyumlu, organizasyonu sağlam bir takım yaratmak. Tıpkı Ajax, Milan ve Barcelona gibi. Futbol tarihine baktığınızda pek çok kupa kazanmış takım vardır. Ama aralarından sadece iyi futbol oynayanlar akılda kalır. Sıkıcı ve renksiz oyunla kazananlar tarihe yazılır ama hafızalara yazılmaz. Bu oyunun güzelliğini ortaya çıkarmak gerek. Bu da ancak iyi bir planlamayla olur.

Total futbolun en önemli unsurlarından "cesur oynamayı" öğrenmeliyiz.

O dediğin cesareti malesef ben Rijkaardda göremedim. Adam mecbur kalmadıkça milli takım defansı diye defans hattına hiç dokunmuyor. Cesaret ise al sana fırsat. Oysa bu defans hattı ile total futbol biraz zor. Allahtan Zan sakatlandı da mecburen Topalı koydu. Bakalım Zan dönünce ne olacak. Oysa ben RİjkaardıN Servet ve Zanı yedek oturtma ihtimalini sevmiştim. Rijkaard 7 oyuncusunu oynatamayan İBB den korkarsa liderde cesaret yoksa oyunculardan bunu beklemek ne kadar doğrudur tartışılır.

Üst Alt