Trabzon İstedi Aslan Alıyor - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Trabzon İstedi Aslan Alıyor

Cevap: Trabzon İstedi Aslan Alıyor

4 ya da 5m verilecekse sıcak bakmıyorum ama o pozisyonun yedeği olarak dusundugum Yekta, Culio ya da hiçbir işe yaramayan satsan satılmayan Serkan, Batdal gibi oyuncularında kullanıcagı bir takas + para olursa olabilir. Batdal'ı istemez Eskişehir, Sercan'ı belki bir sene bedelsiz kiralayabiliriz. Serkan ise genç oldugu için(90 dogumlu) rotasyon oyuncusu olarak alabilirler. Ersun hoca Yekta'ya sıcak bakıyor bildiğim kadarıyla.

Misal, Yekta veya Culio + Serkan + Sercan (bedelsiz 1yıl kiralama) + 2m euro

3.8m + Serkan Kurtuluş deniyor ama keşke aynı pozisyonda şişkinlik yaratacak Culio-Yekta ikilisinden biri de verilse,

2.5m + Serkan + Yekta + kiralık Sercan gibi. Nakti dusurmemiz lazım. Alper gelecekse Culio-Yekta-Alper fazla kaçar hele ki Culio. Sol bek al daha iyi.

Not: Melo ile Alper'in ne alakası var, Melo-Selçuk ikilisi Culio-Yekta-Alperin 2 tık önünde oyuncular. Melo gidip Alper gelmez. Biri as biri yedek olacak.

3.8m + Serkan Kurtuluş deniyor ama keşke aynı pozisyonda şişkinlik yaratacak Culio-Yekta ikilisinden biri de verilse,

2.5m + Serkan + Yekta + kiralık Sercan gibi. Nakti dusurmemiz lazım. Alper gelecekse Culio-Yekta-Alper fazla kaçar hele ki Culio. Sol bek al daha iyi.

Yekta her haliyle 5 alper eder renktaş naaptın ya :) Yekta yı okadar küçümsemeyin ne olur ya Yekta üzerine bide para :asd:

yalnız alperi alırsak ts taraftarı bize harbi düşman olucak bence muhammeti de alalım ts tam kapak olur bu 2 transfer

kesinlikle yektadan daha kaliteli değil. kadroyu şişirmekten başka bir işe yaramaz. umarım alperi almayız.

Yekta'yi göndermek kimin aklina geldi acaba ? Yekta gidermi ? Kesin kaliyor o zaten.

Aykut-Serkan-Servet-Caglar-Pino-Riera-Yigit-Baros-Batdal-Sercan-Stancu-Kazim-Culio-Anil bunlar bizim ise yaramayan oyuncular.

Aykut (Ivesa gitti, yerine oyuncu alindi ama yinede yedek oyuncu yok, ayrica yetersiz o alinan oyuncu)

Serkan (Koray Arslan Antalya'ya gitti)

Sercan (Yerli Forvet olarak iyi olur Batuhan ile birlikte)

Kazim (kanat zaten yok)

Culio ( her takima lazim)

Bunlar verilebilir. 5 Oyuncu + 3 Milyon en fazla diyorum ben.

Foruma yeni katılan biri olarak herkese merhabalar diliyorum.

Alper Potuk ve diğer transferler konusunda yapılan bir yanlışlık var. Alper'in nasıl bir futbolcu olduğunu değerlendirmek için henüz oldukça erken. Yapılması gereken değerlendirme Alper'in bizim takımımıza ne derece katkı sağlayabileceği. Engin Baytar, Trabzonspor'da iken neydi şimdi ne oldu. Mesele Alper'in meziyetlerinden ziyade onun oyun tarzının takıma uyup uymaması. Kaka, Madrid'de tuttu mu? Birçoğunuz "hayır" der değil mi? Bu Kaka kötü olduğu için mi? Hayır. Bazen takım, şehir, oyuncunun karakteri iyi etüt edilmeden transfer yapılırsa tutmayabiliyor. Dünya yetenekli futbolcular mezarlığıdır bir nevi de olsa, hiçbir oyuncuya takımı uçurur havasıyla bakmamak lazım.

Alper için "topla arası nasıldır, Selçuk İnan gibi oyunun iki yönünü de doğru oynayabilir mi, çok koşar mı, pres özelliği yeterli mi?" gibi sorular sormalıyız. Alper benim izlediğim kadarıyla çok mücadele eden, hırslı, kendine güveni olan, takım ruhunu önemseyen, başarıya aç, vizyonu yüksek bir oyuncu. Eskileri şimdilik ofansif gücünü sahaya yansıtamamış olması. Yansıtsa Youtube'da binlerce videosu olurdu diye düşünüyorum. Belki de yanılıyorumdur ama. Sonuçta Ntvspor'dan La Liga'yı izlemiyorum, Eskişehirspor'un bir gencini değerlendirmek kolay iş değil.

Bir de şunu unutmayalım. Türkiye'nin değerli genç yıldızlarını alalım almasına da... Bizim gençler ne olacak? Emre Çolak'ın asıl mevkisi orta saha, Okan Derici var, bir de Uğur Ayhan var A2'nin kaptanı. Alper'den düşük kalitede oyuncular denilebilir ama kiraya vermek için yetiştirmiyoruz da bu oyuncuları.

Özetle Alper yetenekli diye alacaksak hiç almayalım. Biz en çok 2 yıla çok değerli oyuncular çıkaracağız alt yapımızdan hemde sıfır maliyetle. Alper eğer takıma katkı sağlayacak meziyetlere sahipse ve sisteme karşı bağışıklıysa neden olmasın.

Biraz uzun yazdım galiba, alıştıkça kısalacağını umuyorum :)

Zamanında Yekta'ya 3.8 civarı bi rakam vermiştik, 5m€ Alper'e çok değil şu zamanda. Her ligde iç transferler yüksek bedellerle yapılır zaten.

Yerli transfere verilen paraya acınmaz.Yerli kalitemiz ne kadar iyi olursa o kadar iyi oluruz.O yüzden fener Hasan Ali için verdiği para da çok değil bizim Alper'e vereceğimiz para da değil.

adzkmu2x.jpg

Üst Alt