Transfer Nöbeti Galatasaray Ve Fenerbahçe - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Nöbeti Galatasaray Ve Fenerbahçe

Cevap: Transfer Nöbeti Galatasaray ve Fenerbahçe

Bu tarafta borç içindeyken beleşe alınan selçuk inan a şükretsin.Türkiye'nin en iyi oyuncusu beleşe aldık var mı böyle bir şey...

Hagi'nin klonu şu an gelse, forum tepkiden küfürden yıkılır.

Yaşlı (forum inanışına göre 30 yaşından büyükler futbol oynayamaz)

Sorunlu ve disiplinsiz. Hocaları ve takım arkadaşları ile saha içi/dışı gerginlikleri var.

Son senelerinde tutunamamış. Her sene geriliyor.

Lincoln, Keita bugün gelse hayır demem. Örneğin 2-3 yaş genç olsa Riquelme ya da Ronaldinho şimdi gelse süper olur.

Baştan sona saçma,hissiyat ağırlıklı,gerçeklerden ve bilgiden uzak,kavram karmaşasının yığınla yaşandığı bir yazı. Kısaca avunma psikolojisi.

Baştan sona saçma,hissiyat ağırlıklı,gerçeklerden ve bilgiden uzak,kavram karmaşasının yığınla yaşandığı bir yazı. Kısaca avunma psikolojisi.

Gerçeklerden ve bilgiden bahset de, hislerimizden uzaklaşarak kavram kargaşasından kurtulalım ve kendimizi avutmayalım reyiz :ka21:

galatasarayın aylarca peşinden koştuğu adamı fenerin 1 günde alması yıllardır bu böyle! benim çok zoruma gidiyor bu durum ve bu durum fenere taraftarı ile para olarak geri dönüyor adamlar ekonomik açıdan en rahat durumdalar her istediklerini alıyorlar taraftarda karşılığını veriyor artık ezik imajından kurtulalım şampiyonlar ligine direk katılıyoruz hala fakir edebiyatı

...

"Ağustoslar onların olsun, Mayıslar bizim"

:tiphat:

Ellerine sağlık Veli.Forumda çoğu kişinin anlatmaya çalıştı ama anlamayanların çok olduğu konuları açıklağa getirmişsin :tiphat:

Gerçeklerden ve bilgiden bahset de, hislerimizden uzaklaşarak kavram kargaşasından kurtulalım ve kendimizi avutmayalım reyiz :ka21:

Kişiselleştirme hocam ben şahsına birşey demedim,yazdıklarına söyledim. Oturup emek vermişsin. Ben sana burda yazdıklarının saçmalığını anlatsam da anlamazsın çünkü senin doğrun 1.sayfada duruyor.

bu yazıdan çıkan fikir bizim iyi yönetildiğimiz midir? bumudur yani? bence 10 yıl önce galatasaray türkiyenin en büyük spor kulübü idi ama şu an fenerbahçe kurumsal anlamda her alanda bizi sollamıs durumda siz bu durumdan memnunsanız böyle yazılar ile avunmaya devam edelim polyannacılık yapmış oluruz ancak! adamlar profesyonel çalışıyor para fazla verebilirler ama taraftarda güven oluşmuş artık karşılığını veriyor. fenerbahçenin şampiyonluk yarışı yapmadığı sene mi var? sen 1 yıl şampiyon oluyorsun 1 yıl 6. böyle başarı olmaz olsun olacaksa her yıl düzenli en az ilk 2 olacak maalesef atlıyorsunuz bunları. amatör branşları hiç girmeyelim bile

Kişiselleştirme hocam ben şahsına birşey demedim,yazdıklarına söyledim. Oturup emek vermişsin. Ben sana burda yazdıklarının saçmalığını anlatsam da anlamazsın çünkü senin doğrun 1.sayfada duruyor.

reyiz 'anlatsam da anlamazsın' olmaz. herkesin görüşüne saygı duyarız, sen anlatmayı dene bi. sonuçta yazdıklarımın tümü bir yargı,bir mutlak doğru, bir alex değil. içinde mutlak doğrular da var, hissiyatıma göre yazdığım sadece beni bağlayan kişisel görüşlerim de var :ayatollah:

sen direkt yargılamışsın ama, sonra da anlatsam da anlamazsın diyorsun:)

Fatih Terim 96'da Ümit Davalayı Diyarbakırspor'dan, Hakan Ünsal'ı Karabük'ten, Suatı 92'de Konyaspor'dan, Hakan'ı Bursaspor'dan, Ergün Penbe'yi Gençlerbirliğinden transfer ederken, 30 yaşındaki HAGİ'yi, 31 yaşındaki Popescu'yu getrirken NTVSPOR ya da bu forum olsaydı, muhtemelen hocayı asarlardı. Hatta bırakın Fatih hoca'yı, kariyerindeki tek kulüp deneyimi Ankaragücü'nü çalıştırmak olan Fatih Terim'i takımın başına getirdiği için öncelikle yönetimi asarlardı.

Birader şu kısım çılgın atıyor :ayatollah:

Konudan bağımsız. Aynısını ''yıldız oyuncu istiyommm'' diyen kafadarlara söyledim bir hafta önce. İyi bir takım demek paraya doymuş generallere sahip olmak demek değildir.

Her biri diğerini tamamlayan,yüreğini ortaya koyan oyuncuların bir araya gelmesi esastır.

herif döktürmüs resmen :tiphat: daha bu yazinin neyine muhalefet oluyorsunuz A-Z ye kadar hakli ve dogru tespitler

Hocam yazdıklarının bir çoğuna katılıyorum... Fakat, "30 yaşındaki HAGİ'yi, 31 yaşındaki Popescu" olayı çok farklı. ÜStelik dönem farkı ve vizyon farkı var. Dünyada 20 futbolcu varsa bu kişiler o kategoriye giriyordu. Hagi'yi örnek bile vermem. Popescu örneği vereyim: Barcelona'da Abidal(33 yaşında) gelirse kimse bişey diyeceğini sanmıyorum. Şu haliyle fiyatı da babafingo kadar. Zamanında Barcelona'nın kaptanı Popescu(o zamanki kaptanlık olayı şimdiki gibi değil)! Taraftarı tapıyor resmen. Bu futbolcular taraftarı forse etmiyorlardı, aynı zamanda isimleriyle ve oyunlarıyla rakibi de forse ediyorlardı. Bu futbolcuların zamanında rakip takım çekinerek oynuyordu. Hatırlayın, bütün maçlarımızı zevk alarak izliyorduk. Neyse yani işin özü "böyle futbolcuları alarak biz kupayı kaldırdık".

reyiz 'anlatsam da anlamazsın' olmaz. herkesin görüşüne saygı duyarız, sen anlatmayı dene bi. sonuçta yazdıklarımın tümü bir yargı,bir mutlak doğru, bir alex değil. içinde mutlak doğrular da var, hissiyatıma göre yazdığım sadece beni bağlayan kişisel görüşlerim de var :ayatollah:

sen direkt yargılamışsın ama, sonra da anlatsam da anlamazsın diyorsun:)

Anlatsam da anlamazsın yazarken art niyetli seni küçümser bir tavırla söylemedim hocam.Benim görüşüm senin söylediklerinin tam karşıtı. Sen transfer üzerinden birçok konuya değinmişsin ama nereye değindiğinin farkında bile değilsin.O yüzden yazdıklarımı kişisel olarak algılamamanı söyledim.

Neyse fazla uzatmayayım , emeğine sağlık oturup yazmışsın.Ben saçma sapan buldum o kadar. Sormayım sormayım diyorum da ; son 10 yıl içinde Galatasaray'ın aldığı spektaküler bir yerli söyler misin bana Selçuk İnan haricinde ?

Veli kardeşimemi diyim abime diyim yaş 19 artık ne uygun olursa bende bu yazıyı okuduktan sonra sana izafen bir şeyler yazayım dedim.

Yazının kimi yerine katılır kimi yerine katılmam katılıp katılmadığım yerleri de yazındaki paragraf sırasına uygun giderek tek tek açıklamak istiyorum.

İlk paragrafa yazının tamamıyla ilgili bir özet geçmişsin burayla ilgili bir şey ekleyemem

İlk üç paragrafına harfiyen katılırım ve Metin Oktay gibi bir ustanında fenerbahçenin transfer ağına girdiğini belirtmek isterim.

Ancak dördüncü paragrafında basketbol konusuna değinmişsin artık bu tür sporlar küreselleşmenin buyunduruğu altına girmiş durumda fenerbahçe ülker ile birleşmekle en akıllı işi yapmıştır artık spor spor halinden çıkmış bir nevi ticarete dönmüştür eğer bu yarışta var olmak istiyorsan sende bu tip sponsorlar bulmak zorundasın.Amatör sporlara değinmişken de bazı konularda adamlara hak vermeliyiz voleybol erkek ve bayan atletizm gibi sporlada çok çok üstümüzdeler ve gereken yatırımları çok iyi yapmış durumdalar.

Yedinci paragrafında taraftarımızın transfer algılayaşına değinmişsin bahsettiğin yaş aralığını sınırlı tutman yanlış bu tür düşünceleri kırk yaşındaki adamda düşünüyor.Futbolcuların yaş politikasında haklısın ancak büyümeyi istiyorsak genç dinamik oyunculara yönelmemiz lazım hem transfer hem alt yapı.

Sekizinci paragrafındada medyanın üstünlüğüne şu anda taraftar olarak yenik durumda bulunduğumuzu çok güzel söylemişsin taraftar her okuduğuna her gördüğüne inanır durumda oldu bu olguyu aşmak gerekiyor tabi bunu aştıracak en kilit yerde yönetim olmalıdır.Taraftarla daima iletişim içinde olup tarafarı kandırmadan yüreğine su serpmeyi bilmelidir.

Yazını geri kalan kısımlarında şunu sezdim fenerbahçe yanlış Galatasaray doğru hayır yanlış türk futbolu.Transferlerden söz etmişsin egemen hasan ali orhan örneklerini vermişsin karşısına da eboue gibi son yıllardaki en akıllı işimizi karşılaştırma olarak koymuşsun adama sorarlar sercan yiğit diye.Buradaki esas sorun yönetimlerin transfer yapmış olmak için transfer yapmasıdır çok mu zor 15-20 tane futboldan çok iyi anlayan lisan bilen yurtdışı deneyimi olan adam bulmak görevlendir bu nitelikte insanları getir dünyanın neresinden getirisen artık futbolcuyu.Geçtim scoutlık işini yav çok mu zor memleketin her şehrine adam akıllı spor okulları açmak.Diyeceksiniz var var ama ticarethane olmuş bilmem aylık aidati kaçsa vereceksin parası olanda gidecek 1 saat halı sahada top oynayacak.Daha ne söylemek istediklerim varda babam içerden bağırıyo klavyeyi çok şıklattın ses yapma kapat şu bilgisayarı diye yazıyı burada sonlandrımak istiyorum.

Yani özet geçmek gerekirse sorun Galatasaray veya fenerbahçe değil kafadaki zihniyette yani asıl büyük sorun TÜRK FUTBOLUNDA.

Anlatsam da anlamazsın yazarken art niyetli seni küçümser bir tavırla söylemedim hocam.Benim görüşüm senin söylediklerinin tam karşıtı. Sen transfer üzerinden birçok konuya değinmişsin ama nereye değindiğinin farkında bile değilsin.O yüzden yazdıklarımı kişisel olarak algılamamanı söyledim.

Neyse fazla uzatmayayım , emeğine sağlık oturup yazmışsın.Ben saçma sapan buldum o kadar. Sormayım sormayım diyorum da ; son 10 yıl içinde Galatasaray'ın aldığı spektaküler bir yerli söyler misin bana Selçuk İnan haricinde ?

sevgili kardeşim, ben zaten ne diyorum? gs son 10 yıl içinde leş yönetilidi. devam eden postları da bir oku istersen. GS Avrupa şampiyonu olduktan sonra kötü yönetildiği için, mali yapısı rahat hareket etmesine izin vermedi. Başarısız oyuncu seçimleriyle, neredeyse bugünkü BJK kıvamına gelmişti GS, 2001 sonrasında.

Fenerbahçe'nin ise kulüp yapısı GS'ın kulüp yapısından farklı olduğu için; bunun getirisi olarak Fenerbahçenin daha akışkan bir mali yapısı oldu her zaman. Bu nedenle de Fb'nin her zaman transfere çok para harcama imkanı oluştu. Bu nedenle her sene transfer şampiyonu oldular kağıt üzerinde. Ama astronomik ücretler ödeyerek aldıkları yerli futbolcuların çoğundan hiç bir verim alamadılar neredeyse. Bu gerçeği de bir sürü futbolcu yazarak örneklendirdim.

Sadece 'saçma sapan buldum' diyerek konuyu uzatmamak senin tercihin tabi. Bir Galatasaraylı'dan daha mantıklı argumanlar beklerdim açıkçası.

Ayrıca yazının özünde demek istediğim, transfer tabiki başarı için gerekli ama "spektaküler transfer" ya da "transfer çılgınlığı" yerine doğru yapılanma başarıya götürür takımları. bunun net örneği 2001 öncesi GS ve Fb'dir.

Hacı güzel yazmışsın. Katılıyorum sonuna kadar. Ama benim tek uyuz oldugum nokta, şu bülent tulun bu yönetimde ne halt yiyor ve Fatih Terim'in işlerine çomak sokuyor mu , bunu ögrenmek istiyorum. Onun dışında problem yok.

Üst Alt