Transfer Önerileri (ARŞİV) - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Önerileri (ARŞİV)

Barış Özbek’i takımdan yollamak için shortlist hazırladım. Çarşamba vizem var ama Galatasaray’ı kurtarmak için böyle bir boşluğumda araştırayım dedim. ;) zaten Linderoth’un sakat olması, yollanmasının gündemde olması yeni bir orta alan oyuncusunun alınacağının sinyalleri veriyor. Barış Özbek ve Mehmet Güven gibi 2 çok yetersiz oyuncunun da takımda olması, iyiden iyiye kaliteli bir çift yönlü oyuncu eksikliğini hissettiriyor. Ben de düşündüm ve seneye harcanacak 15 milyon €’luk transfer bütçesinin büyük bir kısmını bu oyunun 2 yönünü de kullanabilecek orta sahaya harcanmasının çok doğru olduğunu düşündüm. Başlıyoruz…

- İsim:Arturo Vidal Yaş:21 Klüp:Bayer Leverkusen Tahmini Değer:9 milyon €

Skibbe’nin Leverkusen’in başındayken hem Leverkusen’e, hem dünya futboluna armağanı. Rakiple boğumasının yanında, yüksek pas oranı ve çabukluğuyla da Leverkusen’in banko oyuncularından. Hırçın oyun yapısıyla her takımda bir tane olması gereken orta saha oyuncusu örneğinde. Kesinlikle işimizi fazlasıyla görür.

- İsim:Mathieu Bodmer Yaş:26 Klüp:Olympique Lyon Tahmini Değer:9 milyon €

Lille zamanında MC mevkisinde oynarken, bu sene Lyon’da stoper olarak bile oynadı. Çok yönlü bir oyuncu. Lyon kariyerinde genelde ön libero oynadı. tekniği çok iyi olduğundan dolayı forvet arkasında bile oynayabilmişti. Lyon’un bu sene sakatlıklar hariç pek fazla oynatmadığı bir isim olduğundan, Lyon’un politikasından dolayı satılabileceğini düşünüyorum.

- İsim:Fabrice Muamba Yaş:20 Klüp:Bolton Tahmini Değer:8 milyon €

Her Arsenal altyapısında yetişmiş futbolcu gibi pas yapmayı çok iyi bilen bir oyuncu. Gelecekte Arsenal’a bile geri dönebilecek kapasitede hatta. Kongo asıllı olmasından dolayı da doğal bir fizik gücü var zaten. Mükemmel top kesiyor, ayrıca hızlı hücum için de fazlasıyla çabuk. Alabilirsek hem geleceği kurtarırız, hem bugünü.

- İsim:Emmanuel Eboue Yaş:25 Klüp:Arsenal Tahmini Değer:Ocak Ayında Bedava

Sözleşmesi 2009 Haziran’ında bitecek Eboue’nin. Müthiş hızlı ve atletik. 2006 CL finalinde sağ bek oynadı. asıl mevkisi de zaten sağ bek. Zamanla Bacary Sagna’nın gelişiyle sağ açık oldu. Walcott’un ilk11’e girişiyle de ön liberoda zaman zaman yer buldu. Sert futbolu sebebiyle çoğu zaman hem rakip taraftarların, hem Arsenal taraftarlarının tepkisini çekse de her takımda böyle iyi top çalan, markaj yapan, çabuk bir oyuncuya ihtiyaç var. Aynı zamanda çok da iyi depar atıyor. William Gallas’ın basına yaptığı açıklamalara göre takımda sevilmeyen bir oyuncuymuş. Bu da onun sözleşmesini yenilemesinin önüne geçer. Devre arasında sezon sonu için bedava anlaşma imzalanabilir ama Juventus da uğraşıyormuş almak için.

- İsim:Guy Demel Yaş:27 Klüp:Hamburg Tahmini Değer:5 milyon €

Hamburg’da genelde ön libero ve sağ bek oynuyor. Zaman zaman stoper olarak da oynamışlığı var. Demel’i zaten yıllardır herkes tanıyor. Hep belli bir çizginin üstünde oynuyor. Dünyanın en iyi oyuncusu olmasa da gerçekten ön libero için gereken her şeye sahip. Daha fazlasına sahip olmaması ya da daha fazlasını bütün maçlara yayamaması, onu daha büyük bir klübe gitmekten alıyokoydu. bazen Barış Özbek'lik yapsa da, bizim için yeterli bir oyuncu.

- İsim:Jermaine Jones Yaş:27 Klüp:Schalke 04 Tahmini Değer:6 milyon €

Schalke’den belki de en beğendiğim oyuncu. Basketbolcu ismine sahip olmasının sebebi Amerika asıllı olması. :) en son Almanya milli takımına kadar yükseldi. Teknik ve fizik gücünü birleştirebilmiş orta sahaları zaten çok tutuyorum. 1.83 boyuyla, sağlam fiziğiyle Jermaine Jones da böyle bir futbolcu. Alınması oyunumuzu en kötü 1 seviye yükseltir.

- İsim:Romaric Yaş:25 Klüp:Sevilla Tahmini Değer:10 milyon €

Sevilla’nın bu yaz yaptığı transferlerden. Keşke biz alabilseydik. Poulsen’i boşluğunu fazlasıyla dolduruyor şimdilik. Sevilla’nın transfer politikasını zaten biliyoruz. Bu sene de CL için vize alamayacaklar ve bazı oyuncuları satmak zorunda kalacaklar. 10 milyon €’luk bir Romaric teklifini kabul ederler. Gerçi Romaric’e 10 milyon € verileceğine Eboue’yi yıllık 4 milyon € verip alalım daha mantıklı. :)

- İsim:Thomas Hitzlsperger Yaş:26 Klüp:Stuttgart Tahmini Değer:6 milyon €

Stuttgart’ın her ne kadar kaptanı olsa da daha büyük bir klübe gitmek için ayrılabilir. Bu biz de olabiliriz. Tip olarak Steven Gerrard’a benzetiyorum, bazen oynadığı futbolla da çok fazla benziyor. Hele uzaktan öldürücü şutları, Gerrard’ı Stuttgart transfer etmiş izlenimi bırakıyor. Meira’nın eski takım arkadaşı aynı zamanda. Milli takımın da her zaman kadroya çağrılan oyuncularından.

- İsim:Didier Zokora Yaş:27 Klüp:Tottenham Tahmini Değer:5 milyon €

2006 Dünya Kupası’nda izleyip hayran kalmıştım. O sıralar adı bizimle anılınca heyecan bile yapmıştım.(yalancı basın) Tottenham’da Harry Redknapp önderliğinde Lassana Diarra’nın olası transferiyle beraber iyice gözden düşecek oyuncu olacak. Zaten Huddlestone ve Jenas da var takımda. Kadroyu şişirmemek için satacaklardır.

- İsim:Alexandre Song-Billong Yaş:21 Klüp:Arsenal Tahmini Değer:7.5 milyon €

Tanıyoruz, biliyoruz. Bizim Song’un yeğeni. Arsenal’da şu sıralar forma şansı buluyor ancak ocak ayında Arsenal’ın ön liberoya yapacağı oyuncu transferiyle, yedek kalacak. Denilson, Diaby gibi oyuncular da oynayabiliyor zaten o mevkide. Durum böyle olunca Song’u yollayabileceklerini düşünüyorum. Yaşından dolayı da gelecekte satılarak kendini amorti edebilecek bir oyuncu. Arsenal’dan geldiği için de takım oyununu ve paslaşmayı çok iyi bildiğine eminim.

- İsim:Tiago Yaş:27 Klüp:Juventus Tahmini Değer:7 milyon €

Yazın satış listesine konmuştu. Hatta bu sebeple klüp başkanını tuvalete kilitlediği dedikoduları vardı. Juventus’ta da o kadar kötü bir performans göstermese de, Lyon performansı çok iyiydi. Juninho’nun hemen arkasında oynardı. Bizde de Lincoln’ün arkasında oynayabilir. Ocak ayında yeni bir transferle, satılması kesinleşecek. İtalya Ligi’yle kan uyumu tutmadı. Gerçi o kadar da kötü oynamadı. Milan’daki Ambrosini kadar oynadı en azından.

Ne Hazırlarsan Hazırla Barış Bu Takımda Geçen Sene Hemen Hemen Her Maçta Oynadıgı Gibi Bu Senede Hemen Hemen Her Maç Oynayacaktır...

eski formuyla oynayacağını bilsem tiago derdim chelsea de harikalar yaratıyordu

chelsea deilde lyonda superdi bn barısın gitcegini hiç sanmıorum hem nie göndersinlerki hem yerli statüsünde hem vasat ustu bi oyuncu hem genc ancak linderoth gönderilmesi lazım gerci tazminat zart zurt vardır ama sahsi fikrim linderothu gönderip cift yönlü bi orta saha almamız lazım arkadasın önerdiklerinden vidal-tiago-bodmer gzl bodmeri lyon sittin sene bırakmaz cunku tdnin banko adamı stoper bile oynatıo bnm aklıma süpriz bi adam daha geldi westermann da olabilir yada gojko kacar

ulan neymiş bu linderoth:D kesilcek ayhanmıs güldürme renkdas ayhan formasını sırıl sıklam yapıp bırakıyor ortasahanın her yerinde yapma

Formasını sırıl sıklam yapmak ne zaman iyi oynamanın göstergesi oldu ki,ya da ortasahanın heryerinde olmak.O zaman yayıncı kuruluş maç sonrası herkesin formalarını bir çırpıda toparlayıp ter testi yapsın,en ağır gelen formayı giren oyuncu maçın adamı değil mi?

Yapmayın etmeyin,bu adam koşuyor diye beğenmeyin bir adamı.

Bir futbolcu hızlı ve teknikse takdir et,

Bir futbolcu hızlı fakat teknik değise ikaz et;

Bir futbolcu ağır ve teknik değilse imha et derim.

Ayhan bana göre son sınıfta yer alıyor,tabiki sınıfları geliştirmek mümkün.Ayhan Türkiye'nin iyi oyuncularından olsa bile bizi Avrupa'da taşıyacak düzeyde kesinlikle değil.Hücuma çıkarken kaptırdığı toplar,boşa attığı paslar,prese kesinlikle gelememesi kötü özelliklerden bazıları.

Linderoth iyileşse, ne Barış forma şansı bulabilir, ne de Ayhan. Linderoth iyileştikten sonra yine çizgisini yakalarsa Linderoth-Mehmet Topal ön libero ikilisi olur. ama işte Linderoth'un yollancağının sinyalleri verildi. Elfsborg başkanı kendi söylemiş Linderoth'u istediklerini. yönetim de bonservisten biraz para kazanıp satmayı tercih edecektir. bu sebeple Linderoth'u unutalım bence. yeni alınacak oyuncu pas yapmayı bilen, mücadeleci bir oyuncu olacak. Ayhan da onun yedeği olacak büyük ihtimalle. 1 tane de Mehmet Topal'a yedek oyuncu bulmak lazım, Türk olmalı.

Kafadan sıkmış gibi olmayım,en kötü ihtimalle karşılıklı fesh edilecekmiş sanırım.Babası cemiyette olan bir arkadaşımla konuşmuştum,ona öyle demiş:)

-miş,-mış oldu ama idare ediverin işte:)

@Serhat;

Bizim yönetim Saidou tam Türk pasaportu alacakken yollamasalardı,çok güzel bir alternatif olurdu:)

Kafadan sıkmış gibi olmayım,en kötü ihtimalle karşılıklı fesh edilecekmiş sanırım.Babası cemiyette olan bir arkadaşımla konuşmuştum,ona öyle demiş:)

-miş,-mış oldu ama idare ediverin işte:)

@Serhat;

Bizim yönetim Saidou tam Türk pasaportu alacakken yollamasalardı,çok güzel bir alternatif olurdu:)

Kanske Tobias Linderoth till Elfsborg! - sr.se

Bosse Johansson'un ağzından Tobias Linderoth transferi. :) İsveçce bilen varsa tercümesini yapsın. Elfsborg yolcusu bence Linderoth.

------------------------------------

Saidou falan geçtim. Ceyhun Gülselam nasıl adam. :) Mehmet Topal'ın yedeği rahatlıkla olabilir bence.

Formasını sırıl sıklam yapmak ne zaman iyi oynamanın göstergesi oldu ki,ya da ortasahanın heryerinde olmak.O zaman yayıncı kuruluş maç sonrası herkesin formalarını bir çırpıda toparlayıp ter testi yapsın,en ağır gelen formayı giren oyuncu maçın adamı değil mi?

Yapmayın etmeyin,bu adam koşuyor diye beğenmeyin bir adamı.

Bir futbolcu hızlı ve teknikse takdir et,

Bir futbolcu hızlı fakat teknik değise ikaz et;

Bir futbolcu ağır ve teknik değilse imha et derim.

Ayhan bana göre son sınıfta yer alıyor,tabiki sınıfları geliştirmek mümkün.Ayhan Türkiye'nin iyi oyuncularından olsa bile bizi Avrupa'da taşıyacak düzeyde kesinlikle değil.Hücuma çıkarken kaptırdığı toplar,boşa attığı paslar,prese kesinlikle gelememesi kötü özelliklerden bazıları.

sırıl sıklamdan kastım formasının hakkını veriyor cebten yemiyor demek istedigim o ayhan gbi adamlar her takıma lazım joker adam sol tarafa koy oynar forvet arkası koy oynar defansif ortasaha oynar ofansif oynar hem futbolunun olgun cagını yasıyor bn ayhanı yazarım sonra 10 kişi etrafına koyarım.

sırıl sıklamdan kastım formasının hakkını veriyor cebten yemiyor demek istedigim o ayhan gbi adamlar her takıma lazım joker adam sol tarafa koy oynar forvet arkası koy oynar defansif ortasaha oynar ofansif oynar hem futbolunun olgun cagını yasıyor bn ayhanı yazarım sonra 10 kişi etrafına koyarım.

Sonra başarısız sonuçları görüp habire teknik direktör değiştirirsin.

Üst Alt