transferlerden sonra forumun dursuncu olması - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

transferlerden sonra forumun dursuncu olması

Kulübün imkanlari varsa Drogba, imkanlari yoksa Burdisso gelir... Transferlerin sebebi FFP denetiminden cikmamiz, Riva projesinin dogurdugu yeni imkanlar, ve yayin gelirinin yükselmesi ile dogan bir potansiyal. Galatasaray 2014/2015 yilindan beri finansal denetim altinda, ve bu sürec icerisinde baskan ayirt etmeksizin, yapilan transferler ortada... Isime cok fazla ve gereksiz yere fokuse olunuyor.

Not:

Iki elim dursunun yakasindadir... Bol bol atmaya baslamis yine divan kurulunda.

Son düzenleme:
biz ekmeğimizin peşindeyiz üstad, ,sterse sauron başkan olsun başarılıysa ork olur peşinden koşarız. ben atak troll bile olurum

Yok duruş muruş bunlar hikaye.

Egoist olmaya gerek yok iyi yaptıysa iyi denir bu kadar kasmaya gerek yok.

Dursun özbek basarılı bir transfer operasyonuyla takımı yenilemiştir.Onun haricinde bize yakışan bir başkan değildir.

Sorunun bir kısmı burda saklı. Çok doğru demişin Şevki kardeş. Divanda bile adamlar kendini haklı çıkarmak adına yalan yanlış bilgiler paylaşıp duruyor, sonra biz Galatasaraylıyız diyorlar. Bu egoist kimya yapısı çok zarar verici.

Hamlelerin doğruluğu yanlışlığı tartışılır saçma salak oyunculara bu para yatırılmasındansa bu şekilde harcanması daha kabul edilesi ancak bunu transfer başarısı olarak lanse etmelerini de kabul etmek mümkün değil. Bu paraları harcayarak bu oyuncuları alırsın zaten başarı bundan çok daha az maliyetle bu kadroyu kurabilmektir. Bjk, Fb nin başında FFP olmasa onlarda alabilir. Ha bundan çok daha kötü yönetilen süreçleri gördük ama bundan çok daha iyi yürütülenleri de gördük alınan oyuncu olarak söylemiyorum. 2011-12 mesela bundan çok daha iyidi tranfer süreci olarak çok daha az bir maliyetle çok iyi kadro kurulmuştu o zamanda. Süreç hakikaten iyi yürütülmüştü. Minimum harcanacak para ile, satılacak oyunculardan maksimum kazanç elde ederek transferler yapılmıştı.

Neyin hakkını veriyorsunuz? Son 2 sezonda yapılan yanlışlar atılan yalanlar ortada. 2 transfer Dursun Özbek'in başarısız bir başkanlık yaptığı gerçeğini değiştirmedi. Önce borç ödüyoruz diye uyuttu şimdi transferle kandırıyor.

Ne dönek taraftar ya. Lise hegemonyasını bitirip kulübü taraftara açalım muhabbeti de gülünç geliyor artık. Bu taraftar mı kulübü yukarıya taşıyacak.

2000 sonrası iyi kadro kurabildik mi?

lincoln lü baroslu kadroda bile bam üclüsüne muhtack kaldık

ilk defa takım komple revize edildi ve daş gibi olduk

desteklemeyelim de bjk yi izleyip vay be adamlar ne top oynuyor mu diyelim

lan ömür dediğin zaten50-60 sene gencliğim heba oldu Galatasarayın iyi oynamasını beklemekle

dursun baskan bi 50 m euroluk kredi daha cek 10 topcu daha al kralsın reissin al dursun baskan allll

kwadwoooo

Anlaşamadığımız konu şu. 65 milyon € bandında gelebilecek en iyi oyuncular olmasa da iyi bir kadro kuruldu. Kimseye Messi getirin ekonomisinden banane demedik ki. UEFA nın koyduğu 65 milyonu aşmadan takım kurabildiysen ve gelirlerin belliyken giderlerini ekstra şeylerle arttırıp(komisyon veya başka harcamalar vs) ceza yersen kusura bakma da eleştiririm. Sana birşey sorayım. Gelirimiz yıllık kaç milyon € civarında? Olması gereken maaş limitimiz(prim vergi stopaj dahil, bonservis hariç) kaç olmalı, mevcutta kaçtır?

Bunu anlatmistim . Hem sneijder bruma poldi gibi maliyetlileri selcuk vb lerini gondermek tasarruf etmek

hem de sinanlar yasinler ahmet caliklarla sampiyon olup sampiyonlar ligine girmek gerekiyordu

neden ? Cok basit . Cunku bahsettigin 65 milyon euroluk odemelerin oldugu son 2 sene bahsedilen gelirlerin hic birini elde edemedik

bunu dengelemenin tek yolu bu kez de para harcamadan basarili olmak

cunku cok para harcayip basarili olmadigin senelerin acigini yine cok para harcayip basarili olarak kapatamazsin

ve goreceksiniz , bu harcamalarin hepsi fitil fitil
cikacak

Bir insan niye başkancı olur ki? Aysalcı, dursuncu filan nedir abi. Hele bizim kongrede hepsi piyon herifler.

Taraftar dediğin Hagici olur Sneijderci olur.

Bu arada lisenin kendilerini aşağılamasından memnun ve bunu kabullenmiş taraftar tabiki kulübü yukarı çıkaramaz.

Ozan benim hayat felsefemde huzursuzluk kaos kavga dovus vs yok

azap cekmek su bu hic yok

gidip de senelerce bana rakip olmus kuslara sempati duymam ama basaksehir oyle bir mecra degil

Gs kombinem duruyor gittim maca yine giderim keyif de alirim

ama artik oyle divan kurullarina gitmek efor sarfetmek ilgilenmek yok

cok mantiksiz cunku .. sizlerle konusmak keyifli diye buradayim hepsi o

yapılan transferler için hakkını verdiğimizi anlamak zor olmamalı bence. Kimse son 2 sezonu unutmadı, ve hala istifa etmesi gerekiyor,
ama bu şuanki yapılan transferlerin iyi olması gerçeği değiştirmiyor.

2014den beri en fazla 2-3 seviyemize uygun topçu alındı diğer transferler Hajrovic Endoğan Gündoğan Ontivero Salih Tarık Donk JPK gibi çöpler idi.

Şimdi ise 6 tane direkt katkı sağlayan topçular kadromuza kattık. Buna da mı b.k atacağız anlamadım

Bunu anlatmistim . Hem sneijder bruma poldi gibi maliyetlileri selcuk vb lerini gondermek tasarruf etmek

hem de sinanlar yasinler ahmet caliklarla sampiyon olup sampiyonlar ligine girmek gerekiyordu

neden ? Cok basit . Cunku bahsettigin 65 milyon euroluk odemelerin oldugu son 2 sene bahsedilen gelirlerin hic birini elde edemedik

bunu dengelemenin tek yolu bu kez de para harcamadan basarili olmak

cunku cok para harcayip basarili olmadigin senelerin acigini yine cok para harcayip basarili olarak kapatamazsin

ve goreceksiniz , bu harcamalarin hepsi fitil fitil
cikacak

2 yıldır doğru düzgün oyuncu alınmadı. Başarı geldi mi? Bu yıl iyi transferler yapıldı. 65 milyon € içerisinde de kalacak. Bu riske değerdi. Diğer türlü zaten başarılı olamayacaktık yine boş beleş adamlarla. Kar falan da edemezdik. Gelirlerin azalmasının sebebi senin kafandaki düşünceyle paralel düşünüp 2 sezon adam gibi transfer yapmayan yöentimin basiretsizliğiydi.

#yuvanadönselçuk

Üst Alt