TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim

2-0'a kadar normaldi,aslında golleri ben beğenmesem de en azından oynadığımız futbol güzeldi ve net pozisyon vermiyorduk.

Ama yine bir Ayhan klasiği,herif sanki Maradona.Lan çıkarsana topu ayağından,üstüne üstüne gidiyo birde herifin.Sonra kaptırdığı gibi yedik güzelim kontraları.Ayhan'ın yaptığı faul üzerine verilen frikik ve gol 1,Ayhan'ın hücuma çıkarken kaptırdığı top ve gol 2.Yine ileriye atılan bir topta Sabri'nin ofsayt taktiğinden bi haber olması ve gol 3.Colman onu kaçırsa,heralde akıllı.tv de falan komik şeylerde izlerdik onu.

Yani yediğimiz 3 golde bireysel hata aslında,takım savunması olarak berbat da değildik.Sadece yapmamız gereken,herkesin limitlerini bilerek oynaması.Yoksa böyle şeyler olabiliyor.

Eleştirilerin ferdi değil takımın geneline yapılması gerekmektedir.Dün dahil kazandığımız maçların çoğunda takımımız eleştirilmiştir.Zira çok pozisyon verilmektedir.Bu da alınan galibiyete rağmen insanların huzursuz olmalarına sebep olmaktadır.Çünkü orta sahada oynayan Ayhan ve Sarp,solbek Hakan kanat oyuncularından yeteri kadar destak alamamaktadırlar.Hem ile hem geri koşmak zorunda kalan bu ikili, takım savunmasındaki bu zaafiyet yüzünden zorlanmaktadırlar.Dolayısıyla kalemizde gol pozisyonu görülmesi kaçınılmaz olmaktadır.Yardım yapıyo gibi görülselerde aslında gölge takibi yapmaktadırlar.Oysa asıl yapmaları gereken bire bir mücadeleye girmeleridir.Dünkü maçta 2-2den sonra Arda bunu yapmaya başladı. Ama o ana kadar hiç yardım etmedi.Birde enteresan olan skor avantajını yakaladığımız zaman oyunu rolentiye alamıyoruz o kadar kaliteli ayaklarımız olmasına rağmen.Bunu anlayamılorum bir türlü.Bir de skor aliyhimize döndüğünde acayip panik yapıyoruz ve oyun disiplini diye bir şey kalmıyor.Böyle devam ederse yüreğimiz hoplamaya devam edecektir.Her zaman yediğinizin bir fazlasını atamayabilirsiniz.

İlk yarı atak oynadık Trabzona net pozisyon vermedik ama ikinci yarı tersine döndü çok açık verdik.Umarım haftaya güzel oyun + iyi skorla maçı alırız.

2-0'a kadar normaldi,aslında golleri ben beğenmesem de en azından oynadığımız futbol güzeldi ve net pozisyon vermiyorduk.

Ama yine bir Ayhan klasiği,herif sanki Maradona.Lan çıkarsana topu ayağından,üstüne üstüne gidiyo birde herifin.Sonra kaptırdığı gibi yedik güzelim kontraları.Ayhan'ın yaptığı faul üzerine verilen frikik ve gol 1,Ayhan'ın hücuma çıkarken kaptırdığı top ve gol 2.Yine ileriye atılan bir topta Sabri'nin ofsayt taktiğinden bi haber olması ve gol 3.Colman onu kaçırsa,heralde akıllı.tv de falan komik şeylerde izlerdik onu.

Yani yediğimiz 3 golde bireysel hata aslında,takım savunması olarak berbat da değildik.Sadece yapmamız gereken,herkesin limitlerini bilerek oynaması.Yoksa böyle şeyler olabiliyor.

Birinci gol güzeldi bence.

nu savunmayla olmaz yaaa kaç haftadır böleler bunu rejkard görmüyormu Allahaşkına ya.

beni bu skor ve galibiyet hiç ama hiç sevindirmedi. karşımızdaki takım şampiyonluğa oynayan çok güçlü bir takım değildi. ve bizim laubalice saçma sapan yediğimiz goller ve verdiğimiz pozisyonlar vardı. hücum anlamında özellikle ilk yarım saat takım gerçekten iyiydi. ama anlayamadığım şey 2-0 öne geçmişsin aynı ciddiyetle devam etsene, ne diye 2-2 ye getiriyosun zora sokuyosun maçı. 4-2 ye getiriyosun tekrar 3. golü yiyiyosun hatta 4. cüye de az kalsın yiyiyoduk iyi yırttık korner pozisyonunda. inanıyorum ki eğer bikaç dakka daha olsa 4-4 e de gelecek paniklen maç. biz hiç rahat rahat oturup maçı izleyemiyecekmiyiz hiçbir maçı hele ki 2-0 da öne geçmişken. bu bana özellikle önümüzdeki fb maçı için ciddi sıkıntı vermeye başladı. çünkü bizim kadıköyde zaten bu adamlara karşı çok gol atacağımızı düşünmüyorum. evet pozisyonumuz bol olur ama noluyosa orda pek atamıyoruz zaten. ama bu takım savunması ve bu ciddiyetsizliğimizle 4 ten 5 ten aşağıda yemeyiz büyük bir süpriz olmassa. inşallah bi pana maçı tekrarı olur bu sefer şans bize çalışır kadıköyde yoksa malesef bizim düzelceğimiz yok.

Serkan'a yapilan penalti ve kirmizi mi? Bence madalya vermek gerek, ustaca omzunu koydu Mustafa.

Ben Mustafa 'nın topu kontrol mesafesinde tuttuğunu ve rakibe ekstra bir darbede bulunmadığı için penaltı olarak değerlendirmezdim.

Galatasaray 'lılığımın bununla bir ilgisi yok. Yani bize yapılsa da değil derdim.

İki maçta 6 gol yemek gelecek adına umut vermiyor. Her zaman 3 yiyip 4 atamazsın.Ankara maçındaki gibi olur.Defans kendini düzelteceğine aksine daha kötüye gidiyor.Mustafa Sarp bu maçta hayal kırıklığına uğrattı beni.Hakan Balta'da kendine çeki düzen vermeli..Arda'da yorgun sanki..Keitaysa çok laubali hareketleri yapıyor.

Servet dafansın hatası olmadığını söyledi maç sonu. Sadece bir golde ofsaytı bozduklarını söyledi. Yanlış. Colman'ın golünde de hata vardı. Adam biliyorsun ki güzel şut çekiyor. Benim ekran başında bağırmaktan boğazım yırtıldı "üstüne gidin, geriye çekilmeyin, şut çektirmeyin" demekten ki korktuğum da başıma geldi. Diğer golde ise (biraz Ermanvari bir yorum olacak ki kendisinide pek sevmem) adama çarptıysa senin yapacak birşeyin yok gibi birşeyi kabul etmek çok yanlış. O dört adam biim kalemize herkesten daha yakındı. Ayrıca Leo Franco onu bari çıkarsaydı dişimi kıracaktım. Neyse bu kadar eleştiri yeter. Netice itibarıyla kötü oynadığımızı düşünmüyorum. Güzel oynadık güzel bir sonuç aldık. Sevindirenler sağolsun. Daha güzel oynamak ve daha rahat maçlar izlemek dileğiyle. Umarım Başlangıç Fener maçı olur.

Edit: Ayrıca Sarp'ın Serkan'ı düşürdüğü pozisyon bence de penaltı değildi.

Dün maçın adamı Keita ve Sabriydi..Sağ kanatı çok iyi işlettiler aynı şey ne yazik ki sol kanat için pek geçerli değil. Ayhan pas hatası yapıyor diye eleştiriliyor ancak Ayhan'dan top istemeye gelen kimse yok ve Ayhan'da bu durumda dribling yaparak topu rakip ceza sahasına götürmeye çalışıyor.Bu durumdada pas hataları oluyor. Ayhan'a yardım eden kimse yok maalesef.takımın 4 kişilik savunmasından daha cok takım savunmasında sorun var.hücümcularımız malasef orta sahaya ve defansa yardım etmiyorlar.Oyunu hızlandırıp ,baskı yaptığımız zaman golleri buluyoruz inşallah bu baskı ve tempoyu 90 dakika yayarız.. Ayrıca bu maça oyuncularımız cok iyi konsantrasyon olmamış gibi cogunun kafası tribünler gibi gelecek pazarda oynanacak maçtaydı.

yedek kulubesindeki adamlar butun bunların üstesinden gelir eminim :)

Galatasaray'ın top ile oynamayı seven adamlardan kurtulması lazım. Ayhan ve Servet'ten özellikle. Arda ile Keita da çok seviyor ama Arda bunu düzeltebilecek bir futbolcu, Keita da nazar boncuğumuz olsun :)

Ayhan topu sola doğru çıkar dedim ancak Ayhan etrafında 360 derece dönüp topu ayağından çıkarana kadar golü yedik.

Leo Franco ise ismi ile anıldığımızda istememiştim hiç. Top defansı geçtiği zaman o top gol oluyor. Kalecinin kurtarma diye bir huyu yok sanırım. 5 kere top defansın arkasına geçti. Sonuç Trabzon 3 gol attı. 2 tanesi direğin dibinden geçti gitti. Pana maçı da buna bir örnektir.

Maçın kader anı ise Trabzon'un verilmeyen penaltısıdır bence. Durum 2-2 iken Mustafa'nın Serkan'a yaptığı harekete hakem penaltı çalmalıydı, çalamadı. O pozisyon bizim Denizli maçında kazandığımız pozisyona biraz benziyor. İkisi de kontrolsüz giriş.

Dün ilk 30 dk. falan iyiydi sonradan saçmaladı Ayhan.Hele o malum pozisyon ve sonrası rezaletti cidden.Hakan Balta tüm maç boyunca bir acayipti.Sabri bu kadar iyi oynarken onun defansif açıdan dahi çok kötü oynaması gerçekten düşündürücü.Gollerde kalecinin bi hatası olduğunu söyleyemem.Takım olarak bunu yıllardır çözemedik.Çok saçma goller yiyoruz.1017. kere stoper şart diyeceğim sanırım;ama onun yeterli olacağından da pek emin değilim.Orta sahadaki gereksiz top kayıplarına son verirsek bir kademe ilerleyeceğimiz kesin.

Birinci gol güzeldi bence.

Valla hocam,gol olarak güzeldi güzel olmasına ama,orda net iki kişinin çok da zor olmayan bir kafa vuruşu yapmasını ve arkada Kewell'ı tamamen boş bırakmalarına bağlıyorum.Goller tabiki defans hatalarından atılır ama,burada iki kişinin bu hatayı yapması bence ekstrem bir durum.

Kewell'ın o 44. saniyedeki şutu gol olsaydı,gerçekten güzel bir gol olurdu.Ama bence biraz zorlama oldu.Demek istediğim böyle değil,daha net pozisyonlar bulmamız gerektiği.Kewell'ın karşı karşıya atamadığı gibi,böyle pozisyonlar bulup değerlendirmemiz lazım.Sonuçta her takım bu hataları yapmaz,Trabzon'un da defansif zaafiyetinin bizden daha fazla olduğu bir gerçek.

Dün ilk 30 dk. falan iyiydi sonradan saçmaladı Ayhan.Hele o malum pozisyon ve sonrası rezaletti cidden.Hakan Balta tüm maç boyunca bir acayipti.Sabri bu kadar iyi oynarken onun defansif açıdan dahi çok kötü oynaması gerçekten düşündürücü.Gollerde kalecinin bi hatası olduğunu söyleyemem.Takım olarak bunu yıllardır çözemedik.Çok saçma goller yiyoruz.1017. kere stoper şart diyeceğim sanırım;ama onun yeterli olacağından da pek emin değilim.Orta sahadaki gereksiz top kayıplarına son verirsek bir kademe ilerleyeceğimiz kesin.

devre arası transfer yapacaklar

Cevap: TSL 09/10 9.Hafta | Galatasaray 4-3 Trabzonspor | 18 Ekim | Maç Sonucu

bence bu galibiyetten öte ilgimi çeken bir durumda diğer maçların yüzlerce sayfa konuşulmuş olması ve bu maça hiçbir ilgi gösterilmemesi.Bizim taraftarlarımız bu kadarmı umutsuzluğa düştü.Anlamıyorum

bence bu galibiyetten öte ilgimi çeken bir durumda diğer maçların yüzlerce sayfa konuşulmuş olması ve bu maça hiçbir ilgi gösterilmemesi.Bizim taraftarlarımız bu kadarmı umutsuzluğa düştü.Anlamıyorum

Dün sitemiz kapalıydı. Bu yüzden çok yorum olmadı. 100 sayfayı geçmemizin başlıca sebeplerinden biri de maç esnasında forumda bulunan arkadaşların anlık yorumlarıydı.

Bu maçın fazla konuşulmaması, en çok konuşulacağı 24 saatte forumun teknik bir problemden ötürü kapalı kalmasından dolayıdır.

Edit: Tamer açıklamış zaten.

Üst Alt