TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray 4 - 1 Denizlispor | Maç Sonu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray 4 - 1 Denizlispor | Maç Sonu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray - Denizlispor | 15 Ağustos | 21:45

Elano Arda ile beraber orta sahada oynayacak.

Herkes bikmistir bu benzetmelerden ama ne yapalim ;):

------Sarp------

-Elano----Arda-

-----Yaya------

-Xavi-----Iniesta-

bende ısrarla böyle oynamayacağız diyorum...geride oynadığımız herhangi bir maçın son dakikalarında belki...

Herkes karıştırıyor rijkaardın barcelonasını..rijkaard böyle oynatmıyordı..

Marquez----Xavi

-------Deco-----

şeklindeydi diziliş..bizde de öyle olacak...

hadi senin dizilişindeki gibi oldu desek bile antepte ayhanlı sarplı ortasaha bile dirençsiz kalırken arrdalı elanolu ortasaha hayli hayli dökülür..

Sarp,topal,tobias,ayhan ve barıştan ikisi

Arda kewell elano aydın ve keitadan da 3ü oynayacak...

Saygılar..

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray - Denizlispor | 15 Ağustos | 21:45

bende ısrarla böyle oynamayacağız diyorum...geride oynadığımız herhangi bir maçın son dakikalarında belki...

Marquez----Xavi

-------Deco-----

hadi senin dizilişindeki gibi oldu desek bile antepte ayhanlı sarplı ortasaha bile dirençsiz kalırken arrdalı elanolu ortasaha hayli hayli dökülür..

Saygılar..

Olay dirençten çok pasta bitiyor bence.Orta sahanın hücumun defansın çatır çatır pas yapması şart.Pas yapmayan takım her zaman yorulmaya mahkumdur,bunun sonucunda da direnç düşer zaten.

Biz Topal - Elano - Arda çıkalım,ilerde Kewell - Baros - Keita'mız olsun,direncimiz kırılmaz,siz merak etmeyin.

Sol bek'e ihtiyaci oldugu halde transfer gorusmesi yaptigi Caglar'in kadro disi birakilmasi Denizlispor icin buyuk hata.

Ki zaten M.Hacioglu da sol bek oynayacak son adam.

Fenerbahce ninde bu Denizli ye ikinci yarida ilk 20 dakka tamamiyle teslim olmasi sevindirici.

Ayni Denizlispor un karsimiza gelmesi sartiyla,ASY de rahat galibiyet gelir.Is sadece pas yapmaya duser ki eger defans hatti degismemis olursa uzerlerinde cok daha az baski olacagindan sistemde aksama beklemiyorum.

Simdiden basarilar.

Olay dirençten çok pasta bitiyor bence.Orta sahanın hücumun defansın çatır çatır pas yapması şart.Pas yapmayan takım her zaman yorulmaya mahkumdur,bunun sonucunda da direnç düşer zaten.

Biz Topal - Elano - Arda çıkalım,ilerde Kewell - Baros - Keita'mız olsun,direncimiz kırılmaz,siz merak etmeyin.

Farketmez pas trafiğinin yoğun olması...Barcelona hariç genelde kazanan takımlar daha az pas yapan ve daha hızlı rakip yarı alana giden takımlardır..topla oynama yüzdeleri düşüktür..Bundan hareketle bizde %70 oranında kalsa dahi futbol rakiple oynanır ve rakip o %30u çok iyi kullanırsa kazanabilir maçı..işte bu yüzden 50-50 oynansın ama ortasahası dirençli bir Galatasaray topun arkasına en kısa sürede geçsin ve rakibi etkisiz alanda oynamaya mahkum kılsın..

Biz Barcelonayı hem yanlış analiz ediyoruz hem almamız gereken bir örnek olduğunu unutuyoruz..2.sinden başlarsak Xavi Toure İniesta ortasahası kadar pas yapacak ortasaha bırakın bizi realde manuda yok... kaldıki neden yanlış analiz ettiğimize gelirsek bu 3lü aynı zamanda dirençli isimler..en zayıfı iniesta bile ikili mücadelelerde en az ayhan kadar sağlam...xavi ve toure ise zaten çok iyiler...eğer bunları elano ve arda ile sadece pas konusunda benzetirsek yanılırız ve başarısız oluruz..Ben zaten rijkaardın ayhan tobi sarp topal ve barış 5lisinden en az ikisini mutlaka oynatacağını düşünüyorum..bencede doğru olan da budur bence..kewell her ne kadar Hagiden sonra hasta olduğum tek futbolcu olsada geçen seneden daha az süre alır bu sene ama keita ve arda için hem tehdit hem alternatif olarak çok iyi bir koz..keza netanya maçındaki aydında öyle...

saygılarımla..

Evet olay burda bitiyor.Eğer iyi bir pas trafiği yapıp rakibi yorarsan,top onlara geçtiğinde etkili bir hücum&gölge presle defansta aksaklık yaşamayız.Belkide bu pas trafiğini oturtana kadar çift ön libero sonrada tek önlibero oynarız.

İçerde 2 önemli maç var kazanarak lige süper bir başlangıç yapmış oluruz.Denizli ve Kayseri maçlarından kayıp beklemiyorum.Bu sene Mabed'de zor puan kaybederiz gibi geliyor bana.

Denizliyi rahat geçeriz zira dünki fener karşısında yokları oynayan bir takıma biz 5 atmamız gerekir normal şartlarda.Bu maçda ikinci yarı elano deneyebilir reijkard,artık yavaş yavaş ısındırması gerekiyor bu oyuncuyu çünki ardanın sol kulvara geçmesi için elanonun takıma monte edilmesi şart.Güzel bir maç olur,en az 3 atmadan yollamayız biz bu denizliyi.

2-3 farklı bir galibiyet bekliyorum.

Elano 15-20 dakika kalacaktır sahada...

Marquez----Xavi

-------Deco-----

Saygılar..

Sen Elano Ayhan kadar kosmaz, Ayhanin yaptigi katkiyi yapmaz mi diyorsun defansa?

Biz Elano yu Ayhandan 2 kat daha iyi oldugu icin almadik mi?

Hocamiz Arda ve Elano kilit oyuncularimiz diyor, demek ki aldik.

Dünkü yada taa Toboldan beri sahaya cikan ilk 11`e Ayhanin yerine Elano yu koyduk mu, dizilis ortaya cikiyor.

-----------leo-----------

-sabri--zan--cetin--balta-

----------sarp-----------

----elano------arda------

keita--------------aydin-

----------baros----------

Dün Antepdeki ilk 11. Sadece Ayhanin yerine Elanoyu koydum. Elano hazir olsaydi Ayhanin yerine ilk 11 olurdu ve böyle bir dizilis ortaya cikardi. Artik direncsiz kalir mi, kalmaz mi, kalirsa neden kalir, cözümü ne dir bunu Rijkaard halledicek ama hocanin kafasinda ki ilk 11 böyle oldugundan eminim. En azindan simdiye kadar oynattigi futbola ve ilk 11 lere bakrsak.

Bir de Elanonun defansini Ayhaninki den en az 1 kat daha iyiken, onu defansif olarak yetersiz buluyorsunuz ya, anlamiyorum. En iyisi bi onu sahada oynarken görelim, sonra karar veririz. Hem biz hem Hoca ;)

Elano'nun oynayacağını düşünmüyorum açıkçası. Hala takımla antrenmana çıkmış değil. Ve de milli takıma gitti, yani Galatasaray'la o süre içerisinde yine antrenmana çıkamayacak. Belki son 15-20 dakika ama ona bile ihtimal vermiyorum açıkçası ben.

zaten macin 60-70 dk ya kadar cakmis oluruz biz 2-3 tane ondan sonra Elanoyu sürer maca herhalde.

Sen Elano Ayhan kadar kosmaz, Ayhanin yaptigi katkiyi yapmaz mi diyorsun defansa?

Dünkü yada taa Toboldan beri sahaya cikan ilk 11`e Ayhanin yerine Elano yu koyduk mu, dizilis ortaya cikiyor.

Dün Antepdeki ilk 11. Sadece Ayhanin yerine Elanoyu koydum. Elano hazir olsaydi Ayhanin yerine ilk 11 olurdu ve böyle bir dizilis ortaya cikardi. Artik direncsiz kalir mi, kalmaz mi, kalirsa neden kalir, cözümü ne dir bunu Rijkaard halledicek ama hocanin kafasinda ki ilk 11 böyle oldugundan eminim. En azindan simdiye kadar oynattigi futbola ve ilk 11 lere bakrsak.

Bir de Elanonun defansini Ayhaninki den en az 1 kat daha iyiken, onu defansif olarak yetersiz buluyorsunuz ya, anlamiyorum. En iyisi bi onu sahada oynarken görelim, sonra karar veririz. Hem biz hem Hoca ;)

kurduğun şu kadro çok mantıklı, hiç bir yanlış tarafı yok gibi gözüküyor. birtek Baros yerine Nonda'yla başlarım. Adam form tuttu çünkü...

Aydın bir maçlık performansıyla Harry Kewell'ı nasıl kesiyor anlamış değilim :/

Keşke Elano milli takımdan affını isteseydi . Hazır değil oynamayacak nasıl olsa . Burda kondisyon çalışırdı .

Aydın bir maçlık performansıyla Harry Kewell'ı nasıl kesiyor anlamış değilim :/

Ben kesmedim ki onu Rijkaard kesti.

Sanirim sen yorumumu okumadin, sadece kurdugum kadroya göre yorum yaptin. Yukarida ki ilk 11 Antepdeki ilk 11 . Arkadasa Ayhanin yerine Elano hazir olsaydi böyle cikmis olurduk dedim.

Üst Alt