TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray 4 - 1 Denizlispor | Maç Sonu - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray 4 - 1 Denizlispor | Maç Sonu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 2. Hafta | Galatasaray 4 - 1 Denizlispor | Maç Sonu

Dün gece GsMobile'den maç kadrosu gelince herkes gibi bende şaşırmıştım aslında.Yıllardır aynı 11'ler ile sahada görmeye alıştığımız takımımızın son G.antep maçındaki kadrosunun yarısı değişmişti.İlk olarak şunu belirtmek isterimki bence Emre Güngör ve Volkan bu şansı hiç iyi kullanamadılar.Volkanın gönderileceği konuşuluyor ama Emre Güngör'ün çok uzağında değil hemen yakınında olan Emre Abisinden öğrenmesi gereken çok ama çok şeyler var..

Denizlispor'u febe maçında seyretmiş biri olarak bu maçı rahat kazanacağımızı düşünmüştüm.Maç boyu geldikleri ilk ve tek pozisyonda golü bulmaları bile fikrimi değiştirmeme yetmedi.İlk yarıda H.Kewell'in Arda ve Keita'ya ayak uyduramaması bizi biraz etkiledi diye düşünüyorum.Ama 2.yarıda oyun alanını daraltarak,kısa mesafede oynadığımız futbolun gol ve golleri getireceği çok net belliydi.Nazar değmesin Kaptan bu sezona süper başladı.İçinde var olan özgüven onu ilerki yıllarında futbolun en üst seviyesine taşıyacak diye düşünüyorum.Skor avantajını yakaladığımızda maç Keita resitaline dönüşüverdi birden bire...Onu seyretmek gerçekten keyif veriyor.Birde bu takıma Elano'nun katılacağını düşünürsek bu sene hiç akıllara gelmeyen skorları Sami Yen'de görebiliriz.Son 4 maç 17 gol bunun ufak bir göstergesi bence...

Bu arada Sarp Bursa'dan tanıdığım bir oyuncu olduğu için beni hiç şaşırtmıyor.Adam gibi adam Galatasaraylı bir kardeşimiz ve kişiliğine yakışan futbolu her hafta üstüne koyarak oynuyor.Küçük kaptanı sahada görmek ise ayrı bir mutluluk...Kim ne derse desin Uğur Uçar'ın bu gönüllerde ayrı bir yeri var..

Son olarak Emre Aşık için birşeyler yazmak istiyorum..Yıllanmış bir şarap misali futbolunu oynamaya devam ediyor...Her daim oynamaya hazır.Alt yapıdan yetişen tüm kardeşlerimize örnek olarak gösterilmesi gereken,az konuşan ama çok iş yapan paraya değil FORMAYA AŞIK bir cengaver o...Alkışlar senin için toprağım...!

Maçın sonunda Keita'nın içeri çeviremediği bir top vardı,topu adamın üstünden attı,sektire sektire süzüldü içeri.İnanın bana o topu içeri atamadığına kızan,sinirlenen yoktu,bende dahil,bütün kahve o an zevkin doruklarındaydık :D :D 70'lik amcanın suratında bile o gülümsemeyi gördüm,sonra anladım ki bu takım olmuş. :D

Daha yeni başlıyoruz. :)

Maçın sonunda Keita'nın içeri çeviremediği bir top vardı,topu adamın üstünden attı,sektire sektire süzüldü içeri.İnanın bana o topu içeri atamadığına kızan,sinirlenen yoktu,bende dahil,bütün kahve o an zevkin doruklarındaydık :D :D 70'lik amcanın suratında bile o gülümsemeyi gördüm,sonra anladım ki bu takım olmuş. :D

Daha yeni başlıyoruz. :)

bence hemen havalara girmek yanlış olur renkdaş keita bütün sezon böyle oynarsa ztn götürür ama bekleyip o istikrarı yakalamasını görmemiz lazım .. şuan iiyiz ama oynadıgımız takım denizli gibi ligin en zayıf takımlarından biriydi .. eger gelecek haftada kayseriye en az 3 gol atarsak müthiş bi başlangıç yapmış oluruz ama herşey daha çok erken ... ;)

Dün moralim inanılmaz derecede bozuktu.Skoru öğrenmeye başlayınca yüzüm gülmeye başladı.Maçın özetini izleyince yüzüm gülmeye başladı.Perşembe'ye kadar bekleyemem.Şuan bile yüzüm gülüyor.34'te 34 yaparsak rekoru kırıyoruz.:D

bence hemen havalara girmek yanlış olur renkdaş keita bütün sezon böyle oynarsa ztn götürür ama bekleyip o istikrarı yakalamasını görmemiz lazım .. şuan iiyiz ama oynadıgımız takım denizli gibi ligin en zayıf takımlarından biriydi .. eger gelecek haftada kayseriye en az 3 gol atarsak müthiş bi başlangıç yapmış oluruz ama herşey daha çok erken ... ;)

Gollerle veya rakiple ilgilenmiyorum.Maçtada hep oyuna baktım.İlk yarıyı mağlupta kapatabilirdik ama o oyunu görünce bu maçın çevrileceğine emin oluyor insan.Gol dışında futbol adına herşeyi ortaya koyduk ilk yarı,ikinci yarı goller de geldi tam oldu.

Haftaya Kayserispor maçı 1-0 da bitebilir,hatta 1-1 ama ben dünkü oyunu görmek istiyorum.90'da depar atan Arda'yı,Keita'yı. :)

Geçen yıl özellikle Bülent hocanın zamanında çok zor gol atan bir takım vardı.Maçların çoğunu 1-0 kazanıyordu.Hani ilk golü yesek en fazla berabere biter gibi bi durumdaydı takım.Ama bu yıl çok gol atacağımız belli şu 1 sezonda atılan en fazla gol rekorunu bir tazeleyelim :) Takıma müthiş güveniyorum hani akşam Denizli 2-0 öne geçse bu maçı yine alırız derdim.

Zamanla oynadığımız oyunun üstüne koyacağız ve herkes bu takımın önünde diz çökecek. Siz bu takımı asıl ligin 2. yarısında izleyin. Her türlü hücum varyasyonunu yapabilecek bir takım olacağız. Oyuncular 4-3-3ün mantalitesini ezberlemiş olacak. Rijkaard'ın Barcadaki ilk sezon performansına baktığımızda ligin 2. yarısında neredeyse hiç maç kaybetmemişler, galibiyet serileri yakalamışlar.....

Baros hızlı iyi güzel ama Nonda'nın sanki golü kaçırma ihtimali daha düşük yani daha isabetli ve sert şutlar atabilir.Buda onu bu sistemde iş yapan bir isim yapıyor

Fazla sıkmadan bayada rotasyon yapılarak alınmış farklı ve güzel bi galibiyet Denizlispor çok hafif kaldı o yüzden maç üstünde fazlaca yorum gereksiz ve abartı olur.

barosun durumu sadece piskolojik kafası birz bozukmudur nedir.

korkmaya gerek yok baros bi başladımı zaten durdurulamaz.

Sana diyorum ki Keita bu değil daha!

''K ırım K ongo K anamalı A teşi, Horoz'u da götürdü...''

KKKA 4 - 1 Denizlispor,

Kewell 45

Kewell 71

Keita 81

Arda 59

deniz çobanı ve diğer hakemleri çok beğendim. güzel yönettiler maçı.

kewell penaltıları gole çevirmesine rağmen maç içinde biraz tutuk buldum :/

keıta maşallah zımba gibi ,çok hareketli ve istekliydi.

yolumuz açık allah neşemizi bozmasın : )

Levadia sanırım Keita ile yakından tanışcak :))

bu çocuk felaket yaa dün hep Arda ve Keita ya gelsin istedim top..

Arda zaten yıldız ötesi. Keita ise inanılmaz.. bilek hareketleri çalımları acayip yaa bir de rakipleri karşısın alıp çatır çatır gücüyle fizğilye tekniğiyle geçmesi süperdi.

Turkcell Süper Lig'in 2. haftasında Galatasaray, sahasında karşılaştığı Denizlispor'u 4-1 mağlup etti.

Sarı-kırmızılı ekibin ortaya koymuş olduğu performans spor yazarları tarafından beğenildi.

AHMET ÇAKAR: G.Saray ürkütüyor! (SABAH)

Sakın yazının başlığı sizleri ürkütmesin ama Galatasaray 100 yıllık tarihinin en iyi takımlarından birine sahip. Oynamayanlar milli takımda... Çıkana bakıyoruz, müthiş kalite... Girene bakıyoruz, onda da kalite. Bir de yedeklerde oturanlara bakıyoruz; çoğu as takımın oyuncusu. Bu kadronun 2000 yılının kadrosu kadar kaliteli olduğunu söylersek abartmış olmayız.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Dün gece Galatasaray kazandı. Çok mu iyi oynadı? HAYIR... Ama yüzde 50 performansla bile rakibini darmadağın edebildi. Peki çok mu iyi organize oluyorlar? HAYIR... Rakipten dönen topları fazlaca mı alıyorlar? Ona da HAYIR... Ama ne kadar eksikleri olursa olsun İstanbul'da her maçta çok gol atarlar, ya da pozisyon bulurlar.

Denizlispor direneyim dedi, direnemedi. Aslında golü de buldular ama rakipleri yüzde 50 performansla bile onlara topu göstermedi.

Hakem Deniz Çoban da iyi niyetli, fena da maç yönetmedi.Verdiği iki penaltıda da kararı doğru. Ama ilk penaltıyı o görmedi yardımcısı verdirdi. Aslında maçta biri G.Saray, biri Denizli lehine olmak üzere iki penaltı daha vardı.

LEVENT TÜZEMEN: Skoru bulunca... (SABAH)

Rijkaard'ın Denizli maçına çıkardığı kadroya medya tribününde dudak bükenler oldu. Çünkü; milli oyunculardan Sabri, Gökhan Zan, Ayhan ve Hakan Balta kulübede, Servet ise evdeydi.

Rijkaard'ın yaptığı futbol adına tam bir rotasyondu. Rijkaard zaten her basın toplantısında oyuncularına yönelik "Ben peşin hükümlü değilim. Hepinize güveniyorum ve inanıyorum. Her futbolcuya eşit yakınlıktayım" mesajını veriyordu.

Sakin bir kimliği olan Rijkaard maçı kenardan mükemmel analiz etti. Volkan'ın etkili hücuma çıkamadığını görünce ikinci yarı Balta'yı oyuna alıp Arda ve Kewell'in etkili olmasını sağladı. Balta Galatasaray savunması için çok önemli bir oyuncu. Duracağı yeri biliyor, kademeye akıllı giriyor.

Şu gerçek; Galatasaray skor avantajını eline geçirdiği anda çok etkili olur. Arda'nın attığı gol sonrası Denizli katı savunmayı bırakınca Keita patladı. Fildişili yıldız, topu kullanacak boş alanı bulunca Denizli'nin sonunu da hazırladı. Sağdan fuleli çalımlarla ve yaptığı koşularla rakibin sağını çökertirken, bir gole imza attı bir de penaltı yaptırdı.

Kaptan Arda yine sahanın yıldızıydı. Milli maçtaki süper futbolunu Denizli maçına da taşıdı. G.Saray'ın ikinci yarıda iştahlı ve keyif veren futbolunun baş mimarıydı.

BÜLENT TULUN: Keyif zamanı (FOTOMAÇ)

Denizlispor karşısına radikal bir şekilde klasik geri 4'lüsünü değiştirip yedek savunma hattı ve Ayhan'sız çıkan Rijkaard "Ben yediğimden fazlasını atarım" der gibi sıkı bir rotasyona girerek sahaya çıktı. Barcelona gibi maddi sorunu olmayan ve kenarda 15 oyuncuyu oturtabilecek yönetim kudreti içinde olan takımlarda bu yöntem aşina geliyor bize ama büyük fedakârlıklarla alınan önemli oyuncuları kullanmama lüksüne alışık değil seyircimiz. Galatasaray'ı iyi etüt etmiş görünen Denizli, Angelov'u tek forvet bırakarak, kanatları kapatarak önde basarak başladı. Disiplini uzun süre korudu.

Bu derin ve kaliteli kadro çok iş yapacağa benziyor. Bir büyük bravo Emre Aşık'a... Umarım genç oyuncular bu örnek ağabeylerini model olarak alırlar.

YAŞAR YALÇIN: Dört köşe (FOTOMAÇ)

Rijkaard'ın sahaya sürdüğü 11'e baktığımız zaman doğrusu biraz şaşırdık. Öncelikle defans dörtlüsünü tamamen değiştirmiş. Milli takımın da defansını oluşturan Sabri, Servet, Gökhan ve Hakan Balta ilk 11'de yoktu. Hatta Servet'in ismi ilk 18'de bile yer almıyordu. Herhalde bunun iki nedeni olabilir. Birincisi; millilerin yorgun olabileceğini düşünerek onları dinlendirmek. İkincisi de perşembe günü oynayacakları Avrupa Ligi maçı için bazı oyuncuları daha diri tutabilmek. Kadroda rotasyon yapmak için çok erken, daha sezon başındayız. Rijkaard yapmış ne diyelim, herhalde en iyisini o bilir.

Sarı-kırmızılılar bu maçta da gol şovuna devam ederken, bu sezon şampiyonluğun da en büyük adayı olacakları şimdiden belli.

ŞÜKRÜ KANBER: Sonuna kadar saldır (FOTOMAÇ)

Ali Sami Yen'de Galatasaray'ın oyun felsefesi son derece basit: "Sonuna kadar saldır, saldır ve saldır". Rijkaard isimleri değiştirse bile sisteminden asla taviz vermiyor ki bu maçın ilk onbiri herkes için son derece sürpriz oldu. Arda dışında tüm milli oyuncular kenardaydı ve uzun süre forma giyemez denilen isimler çimlerin üstündeydi.. Ama sistem ve sistemin ürettiği niyet takır takır işliyor...

Skor 3-1 olduktan sonra hâlâ gol arayan bir takım ile karşı karşıyayız... Fenerbahçe taraftarının internet ortamında "Galatasaray kombinesi alırım" dediği kadar olacak.. Harika bir sezon bizi bekliyor..

yavaş yavaş geleceğiz:D:D:D korkun bu takımdan

Rijkaard'ın Denizli maçına çıkardığı kadroya medya tribününde dudak bükenler oldu. Çünkü; milli oyunculardan Sabri, Gökhan Zan, Ayhan ve Hakan Balta kulübede, Servet ise evdeydi.

Rıjkaard'ın Sabri'yi oynatmadığı için tepki alacağını hiç sanmam.^^

Rıjkaard'ın Sabri'yi oynatmadığı için tepki alacağını hiç sanmam.^^

bu konuda katılmyorum. Sabri şu formu ile malesef 11 adamıdır.

uğur cidden 65 dk sonra sonra hiç dönemedi ve ciddi hatalar yaptı. Uğur un çok fazla maç eksiği ve güven sorunu var zamanla onu gidermesi bunün içinde Rijkaard Sabri ve Uğur u dönüşümlü oynatırsa iyi olur.

Üst Alt