TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Galatasaray 4-1 Kayserispor | 23 Ağustos | Maç Sonu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Galatasaray 4-1 Kayserispor | 23 Ağustos | Maç Sonu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Galatasaray - Kayserispor | 23 Ağustos | 21.00

Bugün maça gelecek olanlar lütfen Sabri'ye karşı homurdanmayı bıraksın...Galatasaray taraftarına hiç yakışmıyor.....

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 3. Hafta | Galatasaray - Kayserispor | 23 Ağustos | 21.00

Bugün maça gelecek olanlar lütfen Sabri'ye karşı homurdanmayı bıraksın...Galatasaray taraftarına hiç yakışmıyor.....

kusura bakma ama o da adam gibi oynasın artık bütün takımda resmen sırıtan tek adam o... ne orta var adam gibi nede bir pas...

kusura bakma ama o da adam gibi oynasın artık bütün takımda resmen sırıtan tek adam o... ne orta var adam gibi nede bir pas...

Rijkaard geldiğinde herkes kafasında eskileri silsin dedik... Alışkanlıklardan vazgeçmek 2-3 ayda kolay olmuyor maalesef. Sürekli küfür ve baskı altında Sabri'den nasıl çok iyi performans bekliyoruz?

Ayrıca işine gelen Rijkaard futbolu benden iyi biliyor demesini biliyor ama Sabri olayına gelince kem küm...Rijkaard Sabri'yi oynatıyor ve Volkan'ı 54 dakika da aksadığı için alan Rijkaard 90 dakika Sabri'ye görev veriyor... Neden acaba? Eksileri var yok demiyorum ama ayağına top geliyor homurtular başlıyor ...

Biraz rahat bırakalalım Sabri'yi o da faydalansın Rijkaard'dan...

Ayrıca Galatasaray Taraftarına da hiç yakışmıyor bu davranışlar...

Eger Sabri oynamazsa Strada desarj olamaya gelen taraftar stadan mutsuz ayrilacak.

okadar para veriyoruz adam akilli salliyamiyoruz diyenler cikacak, o yuzden oynamasi taraftariyim :D

Daha önce dediğim gibi sabrinin tek dezavantajı sağ bekde oynama durumudur.Sabri sağ bek değil sağ kanat yada sağ açık oynayacak bir oyuncudur dolayısı ile sağ bekde defansif özellikleri kötü olan sabri sık sık hatalar yapmakda.Elbette reijkardın burda sabriyi kullanmasının nedeninin idmanlardaki performansı ve maçlardaki mücadeleci özelliği olabilir ancak reijkardda biliyorki sabriden bir sağ bek olmaz.Sağ kanada alsa mustafa sarp yada keitayı kızağa çekmek durumunda olacakki buda mümkün görünmüyor.Reijkard sabriyi sağ bekde çok üstün performans beklemiyor ama ondan defansif anlamda kendini geliştirmesini istediği kesin.Çoğu maçda şans verdi,hatalarıda oldu sabrinin ama reijkard anlayışlı davrandı ancak sol kanadı sağlam olan takımlar sabri üzerinden çok pozisyon yaratacağı kesin işte bu noktadada reijkardın rotasyon anlamında uğuru tercih edecekdir.Dikkat ederseniz bu sezon sakatlık anlamındada ciddi olumlu gelişmeler oldu,linderoth ve serkan çalık harici artık takımda sakat yokken rakip takımlarda şimdiden revire dönemye başladı buda uygulanan idman ve rotasyon çalışmalarının ne denli doğru yapıldığını gösteriyor.

Bence sabri konusunda biraz sabırlı olmalıyız zira reijkardın benim görüşüm sağ bekde uğuru düşündüğü ama zorluk derecesi düşük maçlarda uğuru riske etmeyip sabriyi oynatarak rotasyon yaptığını düşünüyorum böylece her oyuncunun bir şekilde alternatifi hazır bir şekilde kulübede bekler olacak ve sakatlık durumlarıda en aza indirgenecek.

Tabloyu biraz genişden bakarsak tüm takım oyuncularının reijkard için önemli olduğunu ve sezon boyunca her alanda başarılı olması için as ve yedek takımın her türlü hazır olmasının gerektiğini görürüz.

bugün %80 Uğur u oynatır.. Uğur çok ileri çıkmıyor ama Keita Uğur varken daha sık ileri atak yapabiliyor.. Sabri kendi de çıkmak istediği için Keita ile bir sıkışma ve pozisyon sorunu yaşıyor. Sabri ligin hep ilk 3-4 haftası IQ su sanki 90 ın altında gibi oynar sonra ise normale döner iyi oynar.

Ben Sabri yi seviyorum aslında iyi oyuncu hırslı ve istekli. biraz sabretmemiz gerek adı üstünde Sabri - Ya SAbır :))

offf akşam olsada maçı izlesek.. zaten bizim maçlar çok kısa geliyor bana yaa 90 dk değil sanki 30 dk sürüyor gibi insan doyamıyor hiç bitmesin istiyor..

Bizim sabriye söylediklerimizin hepsi sevdiğimizden,sabriyi böyle seviyoruz değişmesini de beklemiyor ve istemiyoruz

bugün %80 Uğur u oynatır.. Uğur çok ileri çıkmıyor ama Keita Uğur varken daha sık ileri atak yapabiliyor.. Sabri kendi de çıkmak istediği için Keita ile bir sıkışma ve pozisyon sorunu yaşıyor. Sabri ligin hep ilk 3-4 haftası IQ su sanki 90 ın altında gibi oynar sonra ise normale döner iyi oynar.

Ben Sabri yi seviyorum aslında iyi oyuncu hırslı ve istekli. biraz sabretmemiz gerek adı üstünde Sabri - Ya SAbır :))

offf akşam olsada maçı izlesek.. zaten bizim maçlar çok kısa geliyor bana yaa 90 dk değil sanki 30 dk sürüyor gibi insan doyamıyor hiç bitmesin istiyor..

lincoln e gösterdiğimiz sabrı ona zırnık göstermedik işte türkiyedeki yabancı farkı:cool:

Rijkaard geldiğinde herkes kafasında eskileri silsin dedik... Alışkanlıklardan vazgeçmek 2-3 ayda kolay olmuyor maalesef. Sürekli küfür ve baskı altında Sabri'den nasıl çok iyi performans bekliyoruz?

Ayrıca işine gelen Rijkaard futbolu benden iyi biliyor demesini biliyor ama Sabri olayına gelince kem küm...Rijkaard Sabri'yi oynatıyor ve Volkan'ı 54 dakika da aksadığı için alan Rijkaard 90 dakika Sabri'ye görev veriyor... Neden acaba? Eksileri var yok demiyorum ama ayağına top geliyor homurtular başlıyor ...

Biraz rahat bırakalalım Sabri'yi o da faydalansın Rijkaard'dan...

Ayrıca Galatasaray Taraftarına da hiç yakışmıyor bu davranışlar...

Sağ bekte Sabri ve Uğurdan başka alternatif yok. Uğur'un çok ağır bir sakatlıktan çıktığını düşünürsek ve Rijkaard'ın da rotasyonda her oyuncuyu kullanmak istediğini düşünürsek Sabri'nin oynaması doğal. Rijkaard'ın çok memnun olduğunu düşünmüyorum Sabriden ama ne yapsın zorunluluktan oynatıyor. Rijkaard'ın elinde Dani Alves var da O mu oynatmıyor? Bir maç Sabri, bir maç Uğur idare etmek zorunda....

Homurdanmalar başlar tabii. Yıllardır aynı Sabri, orta aç desen açamaz, markaj yap desen yapamaz, pas at desen ya soluna verir ya forvete şişirir, şut çek desen dağlara taşlara. Eee Galatasaray taraftarı homurdanmasın da ne yapsın? Eğer yeterince iyi değilseniz taraftarın tepkisini toplarsınız, bundan doğal birşey yok. Takıma baktığımızda en zayıf halka Sabri, daha da kötüsü yıllardır kendini geliştirmemesi....

Bazı renktaşlar demiş Sabri açık oyuncusu ama mecburiyetten sağ bekte oynuyor, yüksek performans bekleyemeyiz diye. Bu görüşe katılmıyorum, bir oyuncu 4-5 sezondur sürekli sağ bekte oynuyorsa, açsın Barça maçını, Real maçını Alvesi, Ramos'u izlesin nasıl pozisyon alınır, nasıl markaj yapılır, nasıl orta açılır, bek oyuncusu nasıl olur izlesin biraz feyz alsın. Kendini hiç geliştirmeyen bir oyuncudan bahsediyoruz. Asıl mevkiisi açık felan değil artık, açıkta oynadığından çok bekte oynadı. Açıkta zaten oynayamaz orta açamayan, pas veremeyen, şut çekemeyen adam. Ona en uygun yer BEK. Ama kendisi bir gram geliştiremedi oyununu, 2003-2004te izlediğim Sabri neyse, 2009-2010 sezonundaki Sabri o....

bakıyorumda herkesin kadrosunde gökhan zan var artikk 11 de :) naaaaabeeeeeeerrrrrr :)

Skoru kestirmekte zorlanıyorum.

Ama yenilmeyeceğiz. Orası kesin. :)

Sahadan mutlaka puanla dönmeliyiz.İlk haftalarda kaybettiğimiz puanları çok arıyoruz.Fark istemiyoruz.

Blogda güzel bir ifade kullandım :)

Günümüzdeysek 5-6 değilsek 3-4 atıp yeneriz :D

Beşiktaş 'ın bir dönemki tezahuratını uyarlayabiliriz dilerseniz.

4-5-6 yetmez 7-8-9 olsun :p

Arda, Baros, Keita koysun,

Cimbombom 'un şampiyon olsun... :)

(BJK 'ın efsanevi futbolcuları Metin-Ali-Feyyaz 'ı da saygıyla anmak istiyorum.)

Beşiktaş 'ın bir dönemki tezahuratını uyarlayabiliriz dilerseniz.

4-5-6 yetmez 7-8-9 olsun :p

Arda, Baros, Keita koysun,

Cimbombom 'un şampiyon olsun... :)

(BJK 'ın efsanevi futbolcuları Metin-Ali-Feyyaz 'ı da saygıyla anmak istiyorum.)

Abi bir dahaki maçta yapalım, keza 4-5 yeter Kayseriye, fazlasında gözümüz yok:D

Az olsun öz olsun.

Kazasız atlatalımda bu haftayı fark önemli değil.

Elano ilk 11de olmayacak yönünde haberler mevcut.Ne düşünüyorsunuz bu konuda renkdaşlar..

Bence doğru bir adım ama bizden başka hangi takım olursa olsun bir futbolcu alsa ertesi gün oynatıyor.Gerçi buda Rıjkaard farkı :cool::cool::cool:

Üst Alt