TSL 2009/10 Sezonu 9. Hafta | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 18 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

TSL 2009/10 Sezonu 9. Hafta | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 18 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 9. Hafta | Gaziantepspor - Fenerbahçe | 18 Ekim | 16.00

Volkan>>>Leo Franco

Gökhan Gönül>>>Sarbi

Roberto Carlos>>>Balta

Lugano>>>Servet

Bilica>>>G.Zan

Cristian>>>Topal

Emre>>>Ayhan

Andre Santos>>>Kewell

Kazım>>>Keita

Alex>>>Arda

Guiza>>>Baros

Bunu yazan bir taraftarı var ne diyelimki.Kıskanclık diz boyu :D

Baros, Balta, Servet, Keita,Arda dışında doğru.

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 9. Hafta | Gaziantepspor - Fenerbahçe | 18 Ekim | 16.00

Bence Hakan, Ayhan, Kewell, Keita, Baros disinda dogru.

Julio Cesar'in son dakikada caktigi frikik, alfabeden plan ismi arayanlara, Rijkaard'i Milan'a gonderenlere, masabasi haber uretenlere gelsin.

Zenciler gene işbaşında,nası koydular fener'e ama zuhaha..ilk hafta deplasmanda aldıgımız Antep galibiyetinin önemi bu maçla ortaya çıktı.

Maçla ilgili antu'daki mesajım.

* * *

Rahatça kazanabileceğimiz maçı‚ hatalar silsilesi ile rakibimize verdik. Sağlık olsun.

Daum´un bu maç için kadro ve oyuncu değişiklikleri konusunda eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 8 yabancı oyuncunun 4´ü İstanbul´da bırakılmışken‚ buna rağmen Özer gibi bir oyuncunun ilk 11´de tercih edilmeyişi veya beraberlik golünden sonra oyuna alınmasını anlamak mümkün değildir.

Özellikle 2. yarıda Gaziantepspor‚ defansımızın arkasına attığı uzun toplarla etkili olur ve gol bağıra bağıra "geliyorum" derken‚ buna çare bulmak yerine klasik "oyuncu 75. dakikada değiştirilir" zihniyetini devam ettirmesi‚ Daum´un bugünkü yanlışlarından biriydi yine.

Yazdığım gibi‚ oyuncu değişiklikleri yerinde olsa da‚ bunların geç yapılması eksi puandı Daum adına. Gerçi bir tek Gökhan Gönül-Bekir değişikliği eleştirilebilir. Gökhan´ın‚ milli maç yorgunu olması ve haftaya oynanacak olan Galatasaray maçı düşünülerek oyundan alınması doğru ama yerine tercih edilen isim Bekir mi olmalıydı? Hadi Bekir oldu‚ onu daha önce o alanda yapamadığını gördüğümüz sağ bekte ısrarla kullanmak mağlubiyeti getiren nedenlerden biriydi. Burada Bekir göbeğe çekilebilir‚ Önder sağa geçebilirdi. Ya da Bekir yerine Ali Bilgin düşünülebilirdi. (Bekir bu takımın oyuncusu olabilir mi‚ açıkçası o konuda ciddi şüphelerim var ancak gerçek olan şu ki‚ Bekir sağ bek OY-NA-YA-MAZ! 1-1´den sonraki o pozisyondaki beceriksizce ortası ve yaptığı gereksiz faul sonrası yediğimiz mağlubiyet golü ipimizi çektiği için oyuncularımıza eleştirilerin en büyüğü Bekir´e. Kusura bakmasın.)

Oyunun geneline baktığımızda çok kötü bir Fenerbahçe görmedim ama şu "skoru koruma hastalığı"na acil bir çare bulmak gerekiyor. Twente maçının bir kopyasıydı adeta ve gariptir ki Daum‚ Twente maçı sonrasında yaptığı açıklamanın aynısını yapmış: "Bu maçtan ders alacağız." Hoca Nasreddin´in "bu kediyse et nerede‚ yok eğer bu etse kedi nerede?" dediği gibi sormak lazım bizim "hoca"mıza: "Twente maçı ders olduysa bu ne‚ bu ders olduysa Twente maçı sonrası açıklamalar ne?" İnşallah bundan sonra başka dersler almayız.

Yine de enseyi karartmaya gerek yok. Galatasaray´ın da az önce Trabzonspor maçını kazanmasıyla bu hafta ibreler Galatasaray lehine dönecek‚ ki bu da bizim işimize gelen bir durum olagelmiştir yıllardan beri.

Son olarak Gaziantepspor´u da tebrik etmek gerekiyor. Kapasitelerince oynadılar‚ ağırlıklı olarak bizim hatalarımız sonucu 2 harika gol buldular ve bize‚ önümüzdeki senelerde kendi rekorumuzu yine kendimizin kırması için fırsat yaratmış oldular. ;)

Haftaya Kadıköy´de şölende görüşmek üzere.

Sevgiler...

Volkan>>>Leo Franco

Gökhan Gönül>>>Sarbi

Roberto Carlos>>>Balta

Lugano>>>Servet

Bilica>>>G.Zan

Cristian>>>Topal

Emre>>>Ayhan

Andre Santos>>>Kewell

Kazım>>>Keita

Alex>>>Arda

Guiza>>>Baros

Bunu yazan bir taraftarı var ne diyelimki.Kıskanclık diz boyu :D

Bana "kim, daha iyi" gibi bir kıyaslamadan ziyade, mevkii kıyaslaması gibi geldi.

Sevgiler...

Cevap: TSL 2009/10 Sezonu 9. Hafta | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 18 Ekim

Valla bana da dingilin teki once fener takiminin oyuncularini yazmis, araya >>> koymus sonra bizim takimdakileri yazmis gibi geldi dogrusu.

Bana "kim, daha iyi" gibi bir kıyaslamadan ziyade, mevkii kıyaslaması gibi geldi.

Sevgiler...

Yapma hocam biz bizi biliriz;)

Bu arada ben Fener 'in dünkü oyun anlayışını yine beğendim.

Savunmamıza baktıkça, derbinin favorisi yine F.Bahçe dir diyorum.

fenerin oyun anlayisi ayni gecen senenin sivasi gibi

korkak futbol bitane atip üstüne yatiyorlar ve cok adamla hucüm etmiyorlar ayni anadolu takimi gibi

kardesim sen büyük takim degilmisin neden korkak korkak oynuyorsun

kaybetmekden korkuyorlar resmen ya

bize karsida böyle oynarlarsa dünki oynadimiz oyunla onlari duman ederiz

Yapma hocam biz bizi biliriz;)

Bu arada ben Fener 'in dünkü oyun anlayışını yine beğendim.

Savunmamıza baktıkça, derbinin favorisi yine F.Bahçe dir diyorum.

Valla Abdullah, o tür arkadaşlar böyle şeyler yaparlar, doğrudur. Daha önce benzer değerlendirmeler de gördüm. Ama hiç değilse 10 nümeroya gelince iş;

Alex>>>>>>>>>>>>Arda

falan yazarlar. :D Ben ondan öyle dedim. Tabii bir de bu yorum tam olarak nerede, ne şekilde yapılmış? Ona da bakmak lazım.

"Durum dediğim gibidir" diye iddiam yok, siz de haklı olabilirsiniz. Sadece bana öyle geldi.

Valla derbinin adı Fenerbahçe-Galatasaray'sa favorisi olmaz, favori olanın favorisini keserler. Yıllardır bu böyledir. ;) Güzel ve temiz maç olsun da kaç atarsak atalım! :D :p

Şaka bir yana, Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının tadı her zaman bambaşka yahu!

Sevgiler...

Tühhh berabere biteydi yaa :( fener siftahı yapıp rahatladı.

G.Antep resmen ezdi. Fener 1-2 pozisyon dışında varlık gösteremedi. Gerçekten hak ettiler.

Son olarak bana Kapak takan G.Antep Kubülünü tebrik ederim.

wederson mac bitiminde dauma su sisesi firlatti :D

ama nedense kimse gündeme getirmiyor medyada bunlari

antebi tebrik ediyoruz canı gönülden. evet fb gerçekten haketmeden nerdeyse yine maç alıodu ama çekirge sıçrayamadı dün. ama bizim maçta bu şekilde oynayacaklarını hiç sanmıyorum. hatta fb nin bu maç dökülmesinin sebebi bizim maçı fazlaca düşünmesinden kaynaklanıyor. lugano alex bu ikisi fb için çok önemli biri defansta diğeri ofansta takımı ayakta tutan futbolcular bence ki eğer bizim maçta özellikle alex yetişirde oynarsa bizim savunmanın arasına bol bol ara pası atar. bi tarihi hüsrandaha yaşarız gibime geliyor. çünkü ben kendi takımımın hücum gücü ne kadar yüksekse takım savunmasının o derece rezil olduğunu çok net görebiliyorum. savunması sağlam dirençli takımlar inanın bizim takımı hallaç pamuğu gibi atar. tmm hücum futbolu seyri güzel heyecanlı oluyor ama kardeşim biraz da sağlam dirennçli ayağa pası basit ama etkili oynayan pozisyon vermeden ne zaman maç bitiricez hakikaten merak içinde bekliyorum.

antepi kınıyorum önce tadına biz bakacaktık ama :asd:

Fenerbahçe temposuz oynayan bir takım.Fakat 90 dakika aynı yani kontrollü oynuyorlar.Skora göre yorum yapmıyorum.

Biz ise 90 dakika boyunca inişli çıkışlı dengesiz oynuyoruz.İlk yarı fırtına gibiydik belirli dakikalar arası dedim ki;"İşte Galatasaray bu darmaduman eder Feneri" diye..

Yine skora göre yorum yapmıyorum..

Maç sonu fikrimin tamamiyle değişmesi oynanan oyundaki dengesizliği gösteriyor..

Son 20 dakikaya misal 3-0 önde girsek bile,takıma güvenemiyorsun.O defans yada orta saha ille bir hata yapacak.Dün defansın en iyisi o dalga geçtiğimiz Sabriydi..O bile kötünün iyisi..

Hakan Balta olsun Servet olsun Gökhan olsun güvenemiyorum hiç birine.Liberoda dahil. Sen iki maçta 6 yol yemişsin.Ayıp. Samiyende fark atacağın maçta 3 gol yemişsin. geçen seneki Uefadan elendiğimiz "o maçı" hatırladınız mı? Bana onu anımsattı..

Geçen yıl çok umutluydum Fenerbahçe maçı için. 4 tane yedik,kötü bir futbol oynamadan. yıllardırda böyle.Batıla inanmam ama o stadta birşeyler var. O birşeyler var dediğimiz stada dengesiz bir biçimde gidiyorsun.Allah'a emanet..Favori Fenerbahçe malesef.

Genel de Fenerbahçe yendiği için mi :p :)

Hayır, skor bazlı konuşmuyorum. 1-2 haftadan önce moda girmiyor muyuz, siz de biz de? Bizim için, ülke için çok önemli bir maç değil mi bu maçlar? O nedenle ben bu maçları her zaman bir şölen olarak nitelendiriyorum. Bir futbol şöleni. Ha, sahada şölenin ş'sinden eser olmayan maçlar da çok oldu ama genel olarak durum benim için bu.

Sevgiler...

NOT: O "de" bitişik be Tamer'im! ;)

Üst Alt