Tudor'u Yedirmeyin! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor'u Yedirmeyin!

Kenan ben sana yada bu forumdan birine kufur etmedim. Galatasaray dusmanlarina ettim.

Mac konusuna gelirsek ben Tudorun anlayisini bastan sona sacma buldugumu soyledim artik tekrarlamak istemiyorum. Gecen seneki cok daha iyi olan besiktasa ilk yarida 2 tane yuzde yuzluk pozisyonumuz vardi hatirlarsan. Baski kurmak sadece pozisyona girmek degildir. Topu pozisyon olabilecek yerde oynamaktir. Biz bugun 3. bolgede hic top oynayamadik. Buda tamamen Tudorun oynatmaya calistigi sistem ile alakali. Besiktas kesinlikle yenilmeyecek bir takim degil,

Ben Tudorun basarili olacagani dusunmuyorum. Burada herkes Riekerink bey derken ben onunda basarisiz olacagini yazmistim. Hatta belki bu konudada tartismisizdir senle.

Benim tarzim bu laga luga olmaz bende net dusundugumu soylerim kus demis bortu bocek demis umrumda olmaz. Besiktas maci konusunun ilk sayfasina gir ben zaten besiktasin kazanacagini yazdim. Benim isyanim kendi evinde boyle silik oyuna.

Ayrica Galatasarayi biraz taniyorsan bu sartlarda Tudorun seneye devam etmeyecegini tahmin etmek cok guc degil. Sence 2 snede 5 td degistiren Hamzayi Denizliyi yiyen Dursun basarisiz sezonun ardindan devam eder mi Tudor ile? Hadi Dursunu devirdiler Aysal geldi o Tudor gibi tecrubesiz biriyle calisir mi?

Tudorun omru uzun olmayacaktir
ilk maçta ilk yarı oynadık ikinci yarı neredeyse ezildik.
Vallah alayının bilmem ne bunlar yanlış bu herkese gider.
Tudor için konuşmak henüz erken benimde anlatmak istediğim bu.

ilk maçta ilk yarı oynadık ikinci yarı neredeyse ezildik.
Vallah alayının bilmem ne bunlar yanlış bu herkese gider.
Tudor için konuşmak henüz erken benimde anlatmak istediğim bu.

Futbol netice oyunudur. Barcelonada Luis Enrique tartisiliyor mesela. Barcelona 15 senedir ayni oyunu oynuyor degisen hicbir sey yok. Ancak sonuclar gelmedi mi hocaya kimse tahamul etmez. Bu bir tek ingilterede var. Hocaya sabretmek bu da sanirim anglosaxon kulturu nedeniyle. Italya Ispanya Turkiye Portekiz gibi ulkelerde buyuk takimlar basarisiz oldu mu hoca o takimin basinda kalmaz. Benim icin basarinin bir olcutu vardir. Tudor geldiginde bu takim sampiyonluk potasinda miydi? Suan sampiyonluk potasinda mi? Bundan sonrasinda tartisma bitmistir. Dunyanin en yetenekli hocasi olsa fayda etmez. Sistem boyle kurulmus boyle gidiyor

Futbol netice oyunudur. Barcelonada Luis Enrique tartisiliyor mesela. Barcelona 15 senedir ayni oyunu oynuyor degisen hicbir sey yok. Ancak sonuclar gelmedi mi hocaya kimse tahamul etmez. Bu bir tek ingilterede var. Hocaya sabretmek bu da sanirim anglosaxon kulturu nedeniyle. Italya Ispanya Turkiye Portekiz gibi ulkelerde buyuk takimlar basarisiz oldu mu hoca o takimin basinda kalmaz. Benim icin basarinin bir olcutu vardir. Tudor geldiginde bu takim sampiyonluk potasinda miydi? Suan sampiyonluk potasinda mi? Bundan sonrasinda tartisma bitmistir. Dunyanin en yetenekli hocasi olsa fayda etmez. Sistem boyle kurulmus boyle gidiyor
şampiyonluk potasında olsaydık Tudor dan önceki hoca gönderilmezdi. Bizim için şampiyonluk kayseri maçında gitti sırf skor yüzünden değil ordaki oyun oyuncuların tutumu yüzünden

Ben genel olarak seni anlıyorum ama bu on gün önce gelmiş biri için henüz erken olduğunu değiştirmez.

Yani ne desem bilemedim. Son iki maçta takım savunmamız biraz daha derli toplu gibi gözüktü lakin onun dışında bir şey göremedim. Beklentimin çok altında kaldı. Hani takımlar sezon içinde hoca değiştirince bir ivme kazanır psikolojik olarak bir reaksiyon gösterir agresifleşir ve birkaç maç kazanır ya hah işte ben bunu dahi göremedim. Hanzo'da bile gördük bunu Tudor Bey'de göremedik. Beni asıl endişelendiren de budur.

Kendisine karşı bir ön yargım yok ama gözümüzde fazla mı büyüttük acaba? Şu iki maçta gördüklerimden sonra kendisi benim için soru işaretlidir. Sezon sonuna kadar vakti var. Bir şeyleri ispatlamak ve cesaretini göstermek zorundadır. Hiçbir şey yapamıyorsa bile sarbi, xelçuk, tolga, semih, balta vs... gibi kamburları takımdan temizlesin yerine altyapıdan oyuncular ile oynasın. En azından bu cesareti göstersin. Lig zaten bitti ve bu saatten sonrası kimsenin umurumda değil. Göstersin kendini. Ona göre gelecek sezon kalır veya kalmaz bakarız.

Lakin her şeyden önce mevcut yönetimin bir an önce indirilmesi gerekiyor. Yoksa hoca Tudor olmuş Simeone olmuş Mourinho olmuş hiçbir önemi yok.

şampiyonluk potasında olsaydık Tudor dan önceki hoca gönderilmezdi. Bizim için şampiyonluk kayseri maçında gitti sırf skor yüzünden değil ordaki oyun oyuncuların tutumu yüzünden

Ben genel olarak seni anlıyorum ama bu on gün önce gelmiş biri için henüz erken olduğunu değiştirmez.

Bence Tudorun gelisinin arkasindaki mantik hala sampiyonluk potasindayiz ancak bu is riekerink ile iki ileri bir geri olmuyor. Hocayi degistirip taze bir kan ile sinerjiyi yakalayalim idi. O sinerji yakalanmadi. O sinerji yakalanmadigi gibi tamamen yaristan koptuk. Sende iyi biliyorsunki Galatasarayda artik pozisyon vermiyoruz diye bir hoca takimda kalmaz. Tek olcut somut basaridir. O yoksa mourinho olsun farketmez kovulur( bknz Rijkaard, Mancini Prandelli etc...)

Tudor ileride belkide Real Madridi calistiracak itirazim yok ancak bana gore iki macta galatasaray kariyeri bitti adamcagizin. Bu saaten sonra geride kalan 12 macin en az 5 inde daha puan kaybederiz.

Ayrica bu saatten sonra oyuncu hocayi falan iplemez. Cunku ortada bir kaos var ne oyuncunun gelecegi belli ne hocanin.

Sistem semihi sağ beke koymakla olmaz. Romantikleşmeye gerek yok. Tudor benim için kovulmaya adaydır artık.

Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk
Kardeşim Semih'in sağ bek oynadığına emin misin?
Yoksa üçlü defansın sağında mıydı?

Kanat bekleri Yasin ve Carole'dü maçta Semih'in bek oynadığı falan yoktu bi kere bunu doğru analiz edelim ondan sonra bu şekilde ağır eleştiri yapalım

Tudor'un bugün çıktığı taktik çok iş yapar bu ligde ama doğru oyuncular olmalı elinde şuan bu yok.

Savunma özürlü bu takıma kısa sürede iyi savunma yaptırması ++ ama her ne kadar o taktikte pek işlemese de bu sene 4-2-3-1 ile devam etmeli

Eğer kalırsa seneye kendi sistemine göre oyuncular alması durumunda bence iş yapar Tudor

Ama bu yönetimle yapılmamalı gelecek sezonun planlaması

Hücum olarak iyi oyuncularımız var gibi gözükse de sene başından beri hücumda da bir halt ettiğimiz yok aslında

Yendiğimiz maçlarda da hiç pozisyon zenginliğimiz falan olmadı

Futbolda tabii her mevki önemli ama orta sahan kadar konuşursun, Selçuk,DJong,Tolga,Josue hepsi 1 melo etmez

Haliyle şuanki durumumuz pekte şaşırtıcı değil

Tudor'un bugün çıktığı taktik çok iş yapar bu ligde ama doğru oyuncular olmalı elinde şuan bu yok.

Savunma özürlü bu takıma kısa sürede iyi savunma yaptırması ++ ama her ne kadar o taktikte pek işlemese de bu sene 4-2-3-1 ile devam etmeli

Eğer kalırsa seneye kendi sistemine göre oyuncular alması durumunda bence iş yapar Tudor

Ama bu yönetimle yapılmamalı gelecek sezonun planlaması

Hücum olarak iyi oyuncularımız var gibi gözükse de sene başından beri hücumda da bir halt ettiğimiz yok aslında

Yendiğimiz maçlarda da hiç pozisyon zenginliğimiz falan olmadı

Futbolda tabii her mevki önemli ama orta sahan kadar konuşursun, Selçuk,DJong,Tolga,Josue hepsi 1 melo etmez

Haliyle şuanki durumumuz pekte şaşırtıcı değil
Mesela bu sistemde linnes iş yapardı ama hiç düşünmedi. Sebebini çok merak ediyorum

hayır sanmıyorum tam aksine bak ne yazmışım merkez orta sahan iyi olacak ve bu malesef bizde yok.

Bugün ilk senesinde oynadığı oyun ile bir melo lazım yanına da josueden iki gömlek üstün bir sekiz numara lazım

Tudoru defansif oynamakla suçluyorsun ama adam bugün 3-5-2 ile çıktı sahaya

4-7-0 ile çıktı bence.

Anlamadığın nokta bu. Santrafor yoktu en ileri ucumuz yoktu bugün ve nice geçmiş haftalarda.

Her hafta arka değişiyor. 3-7-0 oluyor 5-5-0 oluyor 4-6-0 oluyor ama o sıfır hep sıfır kalıyor.

tudor ne yapsin malzeme bu, bu kadorya ragmen bjk karsi üstün oynadik pozisyona girdik, yine penaltimiz calindi.
bjknin pozisyonu bile yoktu macta.
demek ki 2 3 daha iyi oyuncu olsa rahat yenecegiz ama bu kadroyla ancak bukadar.
stoper yok forvet yok önde ölmüs bir podolski.
yanliz selcugu oynatmasi hata ve de jongda bir halt yedigi yok.
de jongun yerine tolga oynasa yine en azinda top caliyor ara sira, selcugun yerinede
josue oynasa cok daha iyi olurdu.
ama tudor da ne yapsin daha 7 gün olmus geleli bütün oyunculari kesemez, yine sabriyi cekti kenara
ve semih iyi kapatti o bölgeyi. dedigim gibi bizde zaten forvet ve stoper yok e ozamanda sampiyon olamasin.
gerci su son haftalarki hatalar olmasa yine sampiyonluga oynuyorduk, bugün bile penaltimizi yediler.

Sana salatalık ve yoğurt veriyorlarsa sen irmik helvası yapmayı denemeyeceksin. Cacık yapacaksın.

Bugün Sabri'ye bile muhtaçtık.
Muslera
(linnes)Sabri-Balta-Ched-Carole
Jong-Tolga
Bruma-Sneijder-Podolski
Eren

veya

Muslera
(linnes)Sabri-Balta-Ched-Carole
Jong
Bruma-Sneijder-Rodri
Eren-Podolski

Bu kadroyu çıkarmak için zeki olmaya gerek yok.

Way amk yerinde be sen neymissin boyle seni getirseydik keske takimin basina

millet gördüğünü yorumlayamıyor, gelmiş burda tudor'a ağır eleştiriler yapıyor. bir kere oyuna 3-4-3 dizilişi ile başladı. semih sağ bek falan oynamadı, bildiğiniz 3'lü defans ile başladık. ha ilk yarı çok mu iyi oynadık hayır. ama beşiktaş'tan kötü oynamadık. 1-2 pozisyon ve verilmeyen penaltımız var, beşiktaş'ın ise atağı yok. 2. yarının başında da saçma sapan şanssız bir gol yedik ve o dakikadan sonra farklı şeyler denedi tudor ama malesef olmadı. ona rağmen 2. yarı da kalemizde pozisyon vermedik. açıkça görülüyor ki savunma olarak gözle görülür iyileşme var. nitekim rize maçında da pozisyon vermememize rağmen frikikten gol yiyip beraberlikle yetindik

burda tudor'u acımasızca eleştiren arkadaşlar net skor taraftarıdır. 2 haftada harikalar yaratılmasını beklemesin kimse. zaten bu kadro ile hiç bir yol olmaz bizden. takımın piyasa değeri 100milyon. bjk 125, fb 142. herhalde tarihimizde ilk kez bu 2'sinin de bu kadar gerisine düştük. yani fazla da uzatmanın manası yok. eldeki kadro boktan. bu boktan kadroya rağmen 2 maçtır rakiplere pozisyon vermiyoruz. zamanla ofansif olarak da organize olmaya çalışılınca daha rahat skor üreteceğimizi düşünüyorum. ligi de muhtemelen 2. olarak bitiririz. gelecek seneye de yeni yönetim ve tudor'un istedikleri oyuncularla 10 numara takım olacağız inşallah. ben tudor'dan umutluyum. en azından 2011 yılındaki takımdan sonra ilk defa kaos futbolu dışında sahada bir şeyler yapmaya çalışan bir takım var ve sabredilirse gayet güzel şeyler olacak

Son düzenleme:
Mesela bu sistemde linnes iş yapardı ama hiç düşünmedi. Sebebini çok merak ediyorum
Galiba idmanlarda falan Linnes'in savunduğu adamlar içinden falan geçiyor herhalde aklıma başka bişey gelmiyor
Ben olsam yine de onu oynatırdım
Hücum anlamında eldeki en iyi bek oyuncusu linnes bu sene sonuna kadar faydalanmak lazım

Tudor inş bu yanlışından döner

Riekerink zamanındaki diziliş ve anlayışla maça çıksak Bjkyi yeneceğimizi sanan, pozisyonlar yakalayacağımızı düşünen vatandaşlar var. Ne kadar da yanlış. Biraz takım olabilmiş her takıma karşı sahamızdan çıkmakta bile zorlanıyoruz, örneğin lig ve kupadaki Bşehir maçları, deplasmandaki konya maçı, içerdeki Kayseri maçı. Ya da trabzon gibi kaleye 40 metrede al gülüm ver gülüm yapıp komik defansif hata yüzünden yenildiğimiz maçlar. Hal böyle olunca da takımın eksiklerini de yanlış yorumladı halk. Tutturdular stoper stoper diye, sanki çok acil ihtiyaçmış gibi. Halbuki şu takımı izleyen herkes bilir ki birincil öncelik orta sahadır sonra da fizikli teknik kenar oyuncusu (bek özellikli de olur) ve forvettir. Hoca unutulan Chedjouyu bile 11 oyuncusu yaptı ama hala kadroya almadığı ya da oymatmadığı isimler üzerinden eleştiriliyor sanki önyargılıymış gibi. İşin özü şudur, bu takımın oynayabileceği top üzerinden değerlendirmemek lazım. Hamza döneminde de takviyeler bunun üzerinden yapıldı ne olduğunu gördük. Bize lazım olan ülkemizi tanıyan, yaşlı olmayan, oyuncularla iletişimi iyi, iyi antreman yaptıran, disiplinli ve çalışkan bir takım oluşturduğu kanıtlanmış, etkili hücum ettiren (karabüğün o kadroyla ligin geri kalanına oranla rakibi karşılama mesafelerini ve ceza sahasına oynama istatistiklerini kontrol edebilirsiniz), oyuna dizilişe ve oyun stiline zamanında müdahele edebilen (GS geri çekilmez sahte pehlivanlığını bırakırsak 2 maçında da yapılan gereksiz fauller sonucu baraj hataları ile yenen gollere kadar net oyun planı olan ve iki maçtan da 3 puan alabilecek konumda olan bir takım görüyoruz) ve modern oyun anlayışlarını (Avrupa için önemli) takıma empoze edebilen bir TD idi. Yapılması gereken, bu adamın işine karışmadan yazın makul ölçüde gereken transferlerin yapılmasından sonra (tabi halen SD yok ayrı konu) en azından 1 devre şans tanımak. Ondan sonra olursa hatalarını etc hep beraber eleştiririz.

Riekerink zamanındaki diziliş ve anlayışla maça çıksak Bjkyi yeneceğimizi sanan, pozisyonlar yakalayacağımızı düşünen vatandaşlar var. Ne kadar da yanlış. Biraz takım olabilmiş her takıma karşı sahamızdan çıkmakta bile zorlanıyoruz, örneğin lig ve kupadaki Bşehir maçları, deplasmandaki konya maçı, içerdeki Kayseri maçı. Ya da trabzon gibi kaleye 40 metrede al gülüm ver gülüm yapıp komik defansif hata yüzünden yenildiğimiz maçlar. Hal böyle olunca da takımın eksiklerini de yanlış yorumladı halk. Tutturdular stoper stoper diye, sanki çok acil ihtiyaçmış gibi. Halbuki şu takımı izleyen herkes bilir ki birincil öncelik orta sahadır sonra da fizikli teknik kenar oyuncusu (bek özellikli de olur) ve forvettir. Hoca unutulan Chedjouyu bile 11 oyuncusu yaptı ama hala kadroya almadığı ya da oymatmadığı isimler üzerinden eleştiriliyor sanki önyargılıymış gibi. İşin özü şudur, bu takımın oynayabileceği top üzerinden değerlendirmemek lazım. Hamza döneminde de takviyeler bunun üzerinden yapıldı ne olduğunu gördük. Bize lazım olan ülkemizi tanıyan, yaşlı olmayan, oyuncularla iletişimi iyi, iyi antreman yaptıran, disiplinli ve çalışkan bir takım oluşturduğu kanıtlanmış, etkili hücum ettiren (karabüğün o kadroyla ligin geri kalanına oranla rakibi karşılama mesafelerini ve ceza sahasına oynama istatistiklerini kontrol edebilirsiniz), oyuna dizilişe ve oyun stiline zamanında müdahele edebilen (GS geri çekilmez sahte pehlivanlığını bırakırsak 2 maçında da yapılan gereksiz fauller sonucu baraj hataları ile yenen gollere kadar net oyun planı olan ve iki maçtan da 3 puan alabilecek konumda olan bir takım görüyoruz) ve modern oyun anlayışlarını (Avrupa için önemli) takıma empoze edebilen bir TD idi. Yapılması gereken, bu adamın işine karışmadan yazın makul ölçüde gereken transferlerin yapılmasından sonra (tabi halen SD yok ayrı konu) en azından 1 devre şans tanımak. Ondan sonra olursa hatalarını etc hep beraber eleştiririz.
İmzamı attığım 1 post
Hocanın aklında ki taktik ve mentalite doğru ama bu leş oyuncu grubuyla olmaz
Kendi kadrosunu oluşturma şansı vermek lazım.
Keşke yollarımız devre arası (eğer kendi DA gelseydi kesin orta saha isterdi. 6 m€ çöpe atmayıp iyi orta saha alsak böyle olmazdık.Her şey tamamen iyi olmasa bile ezik top oynamazdık) ya da sene sonu kesişseydi

Sanki bu enkazın sorumlusu Tudor'muş gibi 2 haftada hoca kovacak kıvama geldik ve esas problemi göremeyenler çokça mevcut

Aynı durum Advocaat içinde geçerli ama gerçi o takımı aşağılayıcı ve iğneleyici konuşmalar yapıyor yoksa o da kendi kadrosunu kurduktan sonra eleştirilmeli

Hocaya dediğin gibi kendi transferleriyle en azından 1 devre şans tanınmalı ondna sonra hep beraber eleştirelim performansı hala kötüyse o zaman kovulabilirde hatta.
Adaletli olmaz ağır eleştiri yapmak. Riek eleştirilebilir ama çünkü bazı şeyleri değiştirebilmek için 2 transfer dönemi vardı elinde ama resmen transferleri nazif denyosuyla muslukçu mehmet yaptı ses etmedi.O zaman da başına bunlar gelir işte ezik karakter olursan.

Yoksa Tudor babamızın oğlu değil bi menfaatimizde yok ama esas sorunu(1.Yönetim 2.Oyuncu grubu) gözden kaçırmamak en doğrusu, yoksa bu taraftar 3-5 maçta gelecek diğer hocayı da idam eder bu kafayla şuraya baksana 2 maçta adam darağacına çekildi :)
Klopp'ta Türk yöneticileri eleştirirken bundan bahsetmişti galiba adam haklı.

Ama Tudor kalacaksa bile (bence kalmalı)gelecek sezonun planlamasını asla bu yönetim yapmamalı yoksa değişen hiçbişey olmaz
Nazifle Mehmet Özbek'in yapacağı planlamaya sokim zaten bi cacık olmaz :D

Fatih Altaylı haklı cidden bu salaklar gelecek sezon küme düşebilecek bir kadro oluşturabilirler
İnşallah defolup giderler bir an önce.

Son düzenleme:
Igor Tudor baslikina yazdimin aynisini burayada kopyalayim

Bence adam gayet mantikli bir taktik denedi, defansa 3 stoper koyarak orayi kapatti, defans yaptimiz andada yasin ve carole geriye düserek defans hattini destekleyip birden 5. defansa döndük bunuda elimizde kadroya göre ilk yarida gayet iyi uyguladik, tek sikinti hücüma hizli cikamadik sonucta bruma agir olan besiktas defansin arkasina sizacakti ama dün podolski resmen yürüyerek oynayinca etkili olmadik. ikinci yari hamlesi garryi oyna sokarak risk alip hücüm etmek olacakti ki hakan gereksiz yerde macin icine etti. tek sikinti neden geriye düsünce selcuk yerine tolgayi tercih etmesi oldu, orda jouse daha verimli olabilirdi ve neden garry bukadar gec oyuna dahil edildi onu anlamadim.

adam juvede gördüklerini uyguluyor conte de bu sekilde oynatiyor takimi yanlis hatirlamiyorsam, tabi onun elindeki kadro bu yapiya uygun, bizim kadro ile suan bunu yapamiyacak bu ortada ama adam hakan baltanin kurbani oldu, ben hala kendisinden ümitliyim yeterki sistemine göre adam transfer edilsin​

Hani Ayhan Akmani istemiyordu?

Hani diyorsunuz ya kendi takimi degil diye, ozaman JOR un ne sucu vardi? O da bu takimi kurmadi, Yönetim kafasina göre paralari Türklere döktü. Iki Hafta erken dir, ama burda bunu Göklere cikaranlar vardi, neyine güvendiler anlamiyorum, eski takimi ile de güzel futbol oynamiyordu Tudor Bey.

4-7-0 ile çıktı bence.

Anlamadığın nokta bu. Santrafor yoktu en ileri ucumuz yoktu bugün ve nice geçmiş haftalarda.

Her hafta arka değişiyor. 3-7-0 oluyor 5-5-0 oluyor 4-6-0 oluyor ama o sıfır hep sıfır kalıyor.
lan başta adama 4-2-4 çıktı diye saydırıyorsun şimdi de Ssntroforsuz çıktı diyorsun.

Adamın elinde bir tek eren var oda oyuna girdikten sonra sahada varmıydı yokmuydu belli değil

eleştirmek için neye sarılacağını şaşırıyorsun, kendi yazdığın kadrolar gülünç üstüne birde geri vites.

Üst Alt