Tudor'u Yedirmeyin! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tudor'u Yedirmeyin!

Zamaninda vodafone arenayi besiktasa dar edip chedjounun iki salak hatasiyla bir puan veren riekerinkin 4-2-3-1 sistemi degilmiydi????????????????????????

Yanlis hatirliyorsam biri dogrusunu yazsinda aydinlanalim

Bak canim kardesim söylediklerinin bir cogunda haklisin.
Ancak dün en azindan sahada bir cok macta ezilen bir takim yoktu.
Takim biraz daha mücadele edip, ileriye oynamayi becerseydi daha iyi olacakti.
10 gün önce gelen adam biseyler yapmaya calisiyor, belli ki biseyler becermis en azindan defansiz anlamda.
Ha ben memnunmuyum dünki mactan, hayir asla degilim.
Ama bir Podolski eli belinde geziyorsa, Brumanin tek yaptigi calim atmaktan ibaret ise, yasin macin toplasan 10 dakikasinda görünüyorsa, hakan balta iki oyuncunun daha oldugu alanda gereksiz bir faul yapiyorsa, sneijder sorumluluk almiyorsa, selcuk yine rezilleri oynuyorsa 10 gün önce gelmis hocanin hatalari vardir ama sucu yoktur.
Sen hata aramiyorsun, sen sucu adama yüklemeye calisiyorsun ve bu art niyetlidir.
Basarili olur olmaz, takimin basinda kalir kalmaz, bunu zaman gösterecek ama su an icin teknik direktörümüz tudor ve anca bir kac hafta sonra degerlendirilebilir.
Sen, Emre Saykal, basta taktik ile sistem ile girdiniz, sonra sayilarin sistemin önemi yok, ucan kusu yanlis kanat cirpti diye elestirebilecek emre saykalin yazdigi kadrolar les ötesi, nereye sarilacaginizi daha kendiniz bilmeden biraz sundan biraz bundan katarak elestiri yapiyorsunuz.
Mesela sayilarin önemi yok dedin yine geldin ilk yarida ki macin taktigini yazmissin oradan elestiriyorsun. Ayni taktik ile ilk yarida ki macin ikinci yarisinda bir kere kaleye gidebildik onuda Josue mahvetti, onun disinda besiktas neredeyse tek kale oynadi.
Dünki macta sahada besiktas diye bisey yoktu, adamlar bir sans golü ile mac kazandilar.

Son düzenleme:
Riekerinkin sisteminde sikinti yoktu. Riekerinkte ki sikinti takimin garanti pas oyunu oynamasini istemesinde. Direct play hic oynamadik Riekerink ile. Mentalite suydu. Top bizde kaldigi surece bomba olan savunmamiz cok fazla tehlike yasamaz bizde arada birsekilde sikistiriveririz. Bu sistem baslarda tutar gibi oldu o zaman herkes Riekerink Bey demeye basladi. Ne zaman rakipler presi birakti ve bizi kendi yari alaninda karsilamaya basladi takim ileride varyasyon uretememeye basladi. Cunku surekli yan pas geri pas.

Bunu tudor direct play oyunu ve sag tarafa garryi monte ederek cozebilirdi. Mac bittikten sonra konusmak kolay tabii ancak bence

Muslera
Linnes-Chedjou-Hakan-Carole
Tolga( De Jong)-Josue
Garry-Sneijder-Bruma
Eren

bu maci kazanirdi.

Ikinci yari biraz ustlerine gidince savunmada besiktasin nasil bocaladigini hepimiz gorduk.

Riekerinkin sisteminde sikinti yoktu. Riekerinkte ki sikinti takimin garanti pas oyunu oynamasini istemesinde. Direct play hic oynamadik Riekerink ile. Mentalite suydu. Top bizde kaldigi surece bomba olan savunmamiz cok fazla tehlike yasamaz bizde arada birsekilde sikistiriveririz. Bu sistem baslarda tutar gibi oldu o zaman herkes Riekerink Bey demeye basladi. Ne zaman rakipler presi birakti ve bizi kendi yari alaninda karsilamaya basladi takim ileride varyasyon uretememeye basladi. Cunku surekli yan pas geri pas.

Bunu tudor direct play oyunu ve sag tarafa garryi monte ederek cozebilirdi. Mac bittikten sonra konusmak kolay tabii ancak bence

Muslera
Linnes-Chedjou-Hakan-Carole
Tolga( De Jong)-Josue
Garry-Sneijder-Bruma
Eren

bu maci kazanirdi.

Ikinci yari biraz ustlerine gidince savunmada besiktasin nasil bocaladigini hepimiz gorduk.
evet mac bittikten sonra su kadro maci kazandirirdi demek cok kolay. Ama gel gör ki kadroda yine bir hakan var, yine yaptigi ortalarin bir tanesi haric rakibe giden carole var, sorumluluk almadan oynayan sneijder var, tek bildigi sonsuza dek calim atmak olan bruma var, dün yine iki üc pozisyonu hic eden tolga var ve son zamanlarda sac bas yoldularn eren var.

Sistemde önemlidir, kadroda ama bir o kadarda oyuncularin mücadelesi önemlidir.

Bak canim kardesim söylediklerinin bir cogunda haklisin.
Ancak dün en azindan sahada bir cok macta ezilen bir takim yoktu.
Takim biraz daha mücadele edip, ileriye oynamayi becerseydi daha iyi olacakti.
10 gün önce gelen adam biseyler yapmaya calisiyor, belli ki biseyler becermis en azindan defansiz anlamda.
Ha ben memnunmuyum dünki mactan, hayir asla degilim.
Ama bir Podolski eli belinde geziyorsa, Brumanin tek yaptigi calim atmaktan ibaret ise, yasin macin toplasan 10 dakikasinda görünüyorsa, hakan balta iki oyuncunun daha oldugu alanda gereksiz bir faul yapiyorsa, sneijder sorumluluk almiyorsa, selcuk yine rezilleri oynuyorsa 10 gün önce gelmis hocanin hatalari vardir ama sucu yoktur.
Sen hata aramiyorsun, sen sucu adama yüklemeye calisiyorsun ve bu art niyetlidir.
Basarili olur olmaz, takimin basinda kalir kalmaz, bunu zaman gösterecek ama su an icin teknik direktörümüz tudor ve anca bir kac hafta sonra degerlendirilebilir.
Sen, Emre Saykal, basta taktik ile sistem ile girdiniz, sonra sayilarin sistemin önemi yok, ucan kusu yanlis kanat cirpti diye elestirebilecek emre saykalin yazdigi kadrolar les ötesi, nereye sarilacaginizi daha kendiniz bilmeden biraz sundan biraz bundan katarak elestiri yapiyorsunuz.
Mesela sayilarin önemi yok dedin yine geldin ilk yarida ki macin taktigini yazmissin oradan elestiriyorsun. Ayni taktik ile ilk yarida ki macin ikinci yarisinda bir kere kaleye gidebildik onuda Josue mahvetti, onun disinda besiktas neredeyse tek kale oynadi.
Dünki macta sahada besiktas diye bisey yoktu, adamlar bir sans golü ile mac kazandilar.

Bu dediklerine katilmiyor degilim. Tudorun sevdigim tarz bir hoca oldugunu da belirttim. Ancak beni gorusum sudur. Ligin ortasinda boyle radikal bir degisiklik hele bu oyuncu grubuyla tutmaz. Ben Tudor gelsin diye kicini yirtanlardanim bu forumda. Bizi sampiyonluktan Tudor etmedi sonucta. Ancak geldigi zaman oyle yada boyle hala potada olan bir Galatasaray vardi. Tudor buraya 3.yapsin diye degil sampiyon yapsin diye getirildi

Bu dediklerine katilmiyor degilim. Tudorun sevdigim tarz bir hoca oldugunu da belirttim. Ancak beni gorusum sudur. Ligin ortasinda boyle radikal bir degisiklik hele bu oyuncu grubuyla tutmaz. Ben Tudor gelsin diye kicini yirtanlardanim bu forumda. Bizi sampiyonluktan Tudor etmedi sonucta. Ancak geldigi zaman oyle yada boyle hala potada olan bir Galatasaray vardi. Tudor buraya 3.yapsin diye degil sampiyon yapsin diye getirildi
Daha öncede belirttim sampiyonluk Kayseri maci ile kaybildi ve daha hala ikinci mi yapar ücüncü mü belli degil.
Evet bu oyuncu grubu ile Tudorun yapabilecekleri kisitli ama Riekerink ile artik deniz bitmisti, en azindan bir kan degisikligi ile ikinciligi kazanabilirsin, gelen teknik direktörün potansiyeli var bunu on günde en azindan defansif anlamda gösterdi. Yazin Riekerink ile yollar ayrilsa bu yönetim ancak transfer döneminin sonuna dogru teknik direktör bulurdu, en azindan böyle potansiyeli olan bir hoca ile yeni sezon planlamasi yaparsin.
Dedigim gibi elestirmek icin herseyden biseyler katmaya calisiyorsunuz, öne sürdüklerinizi bir kac mesaj sonra önemsiz olarak lanse ediyorsunuz, teknik direktör deigiskliginin gerekli oldugunu göz ardi edip daha geleli on gün olmus adami elestiriyorsunuz üstelik bu adam türkiyenin barcelonasi diye gecinen besiktasa pozisyon vermemis. Simdi yine pozisyon vermemek kistas degil deme bunu bende biliyorum gol atmadan mac alamiyorsun ama Tudordan önce mac basi kac tane pozisyon veriyorduk.

Neyse olan oldu artık. Gelmesini baştan çok eleştirdim. Çok çok daha kaliteli hocalar alınabilirdi. Eldeki kadroyla yapabilecekleri olabilir miydi? Olabilirdi de, olamaya bilir di de.. Nitekim olmadı.

Bundan sonra artık kendi sistemi, kendi düşüncelerini sahaya yansıtmaya geldi. Sezon sonuna kadar taraftarın pek bişey diyeceğini sanmıyorum. O yüzden gelecek senenin planlamasını önümüzdeki ilk maçtan başlaması lazım.

şuan için pek bişey söylenemez ama çok şey beklemek için de fazla şey yapmamak lazım. sonuç olarak bir başarısı yok şimdiye kadar

Sadece son 5 haftada 3 maglubiyet 1 beraberlik ve 1 galibiyet aldik yani tudor ivme kaybetmis ve hala kaybetmeye devam eden bi takimin basina gecti kendisi suanda puansal anlamda etki edemese de oyunsal olarak birseyler yapabilceginin sinyalleri ni verdi bence en az 1 transfer donemi gecirmesi gerekiyo

ben bize gelen teknik direktörleri eski romada arenada kaplanlara yem edilen garibanlara benzetiyorum !! sezon sonu yeni günah keçimiz tudor olur !! sonra yeni bir teknik direktör nöbeti arkasından yeni sigortsonlar hayroviçler bir kaç taraftara hoş gelecek söz açılış arkasından küfürlerin havada uçması ve kapanış !! yeni vizyonumuz !!

Ilk yari atletico gibi alan daraltan Galatasaray'i görmeyen art niyetlidir

Oyun üstünlügü Mac boyunca bizdeydi

Podolski ve Eren birlikte oyunda oludugunda ancak ileride cogalabildik, ama is isten gecmisdi.

Söyle bir durum var ki, nu saaten sonra tamamen yönetim sorumludur. TD degisiklikleri ters de tepebilir, ancak bu riskin altina imzasini atan bir kere yönetimdir. Riekerink ile Tudor´un yapmak istedikleri, gece ve gündüz gibi ayri oldu, ve böyle bir degisimin sancili gececegi de yüksek bir ihtimaldir, ve öyle de oldu.

Igor Tudor ilaci bulamadi. Tudor´un yapacagi olay, takimda kücük degisiklikler yapip, motive ve agresif oynayan bir takim ile, kisa sürede isi götürmesiydi. Gerisini gelecek sezonun basinda yapacakdi. Takim ile fazla oynamasi, istenilen hizli cikisi getiremedi.

Bir tanesi haric, son gelen yönetimlerin bir tanesi haric, maalesef berbat bir TD politikasi var.

Polat: Feldkamp, Güler, Skibbe, Korkmaz, Rijkaard, Hagi. (4 sene)

Aysal/Dürüst/Öztürk: Fatih Terim (2 sene)

Aysal: Fatih Terim, Mancini, Prandelli. (1 sene)

Dursun: Hamza, Riekerink, Tudor (1.5 sene)

Böyle devam ettigi sürece, hic bir transfer bu takimi kurtaramaz. O yüzden artik bir TD bu dümeni 2-3 sene ele almasi gerekiyor. Bu oyuncular gitsin, onlar gelsin ile olmaz. 7-8 yeniceri gönderip, 7-8 yeniceri getirmek ile olacak is degil bu. Yenicerilik tasfiye edilmelidir. Yoksa Florya´da lay lay lom, hava devam eder.

Tudor´un bunu yapabilmesi icin, en az gelecek sezon basini da vermek lazim.

Bu gidisle fenerin de gerisine düseriz biz
Dua edelim de Antalya da geçmesin bizi.Allah'tan adamlar bu hafta kaybetti yoksa çok çok ciddi şekilde ilk 4 dışında kalma ihtimalimiz olurdu.1 puana razıyım bu haftaki maçta ben yoksa yine tehlike kapıya dayanacak.Bu saatten sonra geçen seneden bir farkı olmayacak bu işin.İlk 4'e girme mücadelesi vereceğiz

millet gördüğünü yorumlayamıyor, gelmiş burda tudor'a ağır eleştiriler yapıyor. bir kere oyuna 3-4-3 dizilişi ile başladı. semih sağ bek falan oynamadı, bildiğiniz 3'lü defans ile başladık. ha ilk yarı çok mu iyi oynadık hayır. ama beşiktaş'tan kötü oynamadık. 1-2 pozisyon ve verilmeyen penaltımız var, beşiktaş'ın ise atağı yok. 2. yarının başında da saçma sapan şanssız bir gol yedik ve o dakikadan sonra farklı şeyler denedi tudor ama malesef olmadı. ona rağmen 2. yarı da kalemizde pozisyon vermedik. açıkça görülüyor ki savunma olarak gözle görülür iyileşme var. nitekim rize maçında da pozisyon vermememize rağmen frikikten gol yiyip beraberlikle yetindik

burda tudor'u acımasızca eleştiren arkadaşlar net skor taraftarıdır. 2 haftada harikalar yaratılmasını beklemesin kimse. zaten bu kadro ile hiç bir yol olmaz bizden. takımın piyasa değeri 100milyon. bjk 125, fb 142. herhalde tarihimizde ilk kez bu 2'sinin de bu kadar gerisine düştük. yani fazla da uzatmanın manası yok. eldeki kadro boktan. bu boktan kadroya rağmen 2 maçtır rakiplere pozisyon vermiyoruz. zamanla ofansif olarak da organize olmaya çalışılınca daha rahat skor üreteceğimizi düşünüyorum. ligi de muhtemelen 2. olarak bitiririz. gelecek seneye de yeni yönetim ve tudor'un istedikleri oyuncularla 10 numara takım olacağız inşallah. ben tudor'dan umutluyum. en azından 2011 yılındaki takımdan sonra ilk defa kaos futbolu dışında sahada bir şeyler yapmaya çalışan bir takım var ve sabredilirse gayet güzel şeyler olacak
Bu takım ligi 2. bitirsin ben eşşekler gibi anırıcam burda.Sen dua et de ilk 4'ün dışında kalmayalım.Antalya seni yendi mi aradaki fark 2.Sen ne 2.liğinden bahsediyosun

Üst Alt