Tüm Zamanların En İyi Filmi: Esaretin Bedeli - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tüm Zamanların En İyi Filmi: Esaretin Bedeli

Cevap: Tüm Zamanların En İyi Filmi: Esaretin Bedeli

imdb'nin filmere oy veren kitlesinin %60'ının hit-puberty tayfası oldugunu dusunursek - cerceve obvious.

in reality ;

tum zamanların en iyi filmi TERMINATOR 2'dir.

tum zamanların en iyi 2. filmi JAWS'dır.

tum zamanların en iyi 3. filmi ise TERMINATOR 1'dir.

{for a fact}

imdb'nin filmere oy veren kitlesinin %60'ının hit-puberty tayfası oldugunu dusunursek - cerceve obvious.

in reality ;

tum zamanların en iyi filmi TERMINATOR 2'dir.

tum zamanların en iyi 2. filmi COMMANDO'dur.

tum zamanların en iyi 3. filmi ise TERMINATOR 1'dir.

{for a fact}

edited phewis

Yüzüklerin Efendisi : Kralın Dönüşü en iyisidir 1.dir diğerleri ondan sonra gelir.

Cevap: Tüm Zamanların En İyi Filmi : Esaretin Bedeli

Farklı kategorilerde olsa da, farklı yönlerine çarpılsam da, bana "vay be" dedirten filmler;

Forest Gump,

Troya (Truva)

The others (Diğerleri),

The green mile (Yeşil yol),

The matrix,

Titanik,

Chances are (Şanslar)

olmuşlardır. Animasyon koyacaksam The Ice Age III 'yi de buna ekleyebilirim.

Listedeki filmlerin en fazla %40 'ını izlemişim. Çoğunu da beğenmişim. Ama vay be dediklerimin bendeki yeri ayrıdır.

Sıralamaya devam etsem; the prestige, inception, the dark night, esaretin bedeli, american beauty vs olur herhalde.

Esaretin Bedeli tabiki güzel film ancak benim için ilk 3 Yüzüklerin Efendisi Serisidir

1. Yüzük Kardeşliği

2. Kralın Dönüşü

3. İki Kule ...

Abartısız her filmi 15 kere izlemişimdir :)

1. Troy

2. Pirates of the Caribbean serileri

3. Sweet November

4. City of Angels

5. A Beatiful Mind

6. Sixth Sense

7. Shutter Island

8. The Lake House

9. How To Lose a Guy in Ten Days

10. The Holiday

11. Wanted

12. Dark Knight

13. Green Mile

14. Esaretin Bedeli

15. Charlie' nin Melekleri

Top 10 yapacaktım da bazılarına kıyamayıp Top 15 yaptım.

benim suan aklima gelenlerden listem:

1.The Shawshank Redemption

2.Iyi,Kötü ve Cirkin

3.Forrest Gump

4.Fight Club

5.Intouchables

6.Green Mile

7.3 Idiots

8.Avatar

9.4 Brothers

10.Law Abiding Citizen

Gotfather ile Yüziklerin efendisi serilerisini izlemeye firsat bulamadim ,ilk firsatta izliyecem

Lord of the Rings serisi en beğendiğim filmlerdir.

Marvel kahramanlarına olan düşkünlüğümden dolayı The Avengers'da bana müthiş geldi.

Transformers 3,İnception,Mission İmposible,Last Samurai bunlarda güzel filmler.

Benim en sevdiğim filmler One flew over the cuckoo's nest ve Papillon :ayatollah:

tabi kitaplarının tadı bi başkadır.

en iyi film demek doğru olmaz müthiş filmler var haksızlık olur ama harika film gerçekten

Tüm zamanların en iyi filmi Papillondur .Tartışmam bile.

Bu tip listelerin saçma olduğunu düşünüyorum. Son on yılın en iyi filmi, şarkısı, kitabı gibi listeler kapsadıkları zaman ve ele aldıkları konu dikkate alınmaksızın vaadettiklerini gerçekleştiremezler. Kişisel beğenilerin tüme vurgu yapması olanaksız. Sinemanın ekonomik bir sektör oluşundan dolayı niteliğinin çarpıtılarak ekonomiye daha uygun hale getirilmesi ve bu şekilde pazarlanıyor olması bu listelerdeki saçmalığı daha da üst sıralara taşıyor. ABD yozlaşmış yapısı ve Hollywood'u hem propaganda aracı hem de en büyük ekonomik getirilerinden biri olarak kullanmasıyla sinema değerlendirmelerinde ayrılması gereken bir yerde. ABD'nin pazarladığı sinema anlayışı, seyirci ne kadar şaşırırsa ve ne kadar duygusallaşırsa film çok iyidir fikrini aşılıyor. Dakikada 10-15 plan gösterip, içerik olarak düşük, tempo olarak yüksek teknik yapıya sahip filmleri de alışkınlık yarattığından, pazarlama başarısı ve siyasi etkenlerle bu filmlere alışanlarda sinemanın böyle birşey olduğunu düşündürtmeye yetiyor. Mesela forumda kişilerin izlediği filmleri belirttikleri konu incelenirse ya da favori filmlerini beyan ettikleri listeler incelenirse binlerce mesajın %99'unu ABD yapımı filmler oluşturuyor. Hal böyle olunca sinemanın niteliksel gerçekliliklerini ortaya koyan sinema filmleri "çöp ve leş" olarak adlandırılıyor.

Üst Alt