UEFA Takım ve Ülke Puanlarımız - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
buldum https://www.transfermarkt.com.tr/statistik/klubrangliste

finale çıkan roma 20 bin puan ama 16 ya kalan bjk ise 19 bin puan almış ne komik bir hesaplama :red:

1313.jpg

Bjk 4 galibiyet 2 beraberlik 2 yenilgiyle 10 puan almış, 9 da bonus gelmiş 19 toplam

Roma'da 6 galibiyet 2 beraberlik 4 yenilgiyle 14 puan almış, 11 de bonusdan gelmiş toplam 25

Ortada çok anormal 1 durum yok.

Puanlama sistemi beni pek tatmin etmedi. :red:

UEFA Champions League points system
First qualifying round elimination – 0.5 points
Second qualifying round elimination – 1 point
Group stage bonus participation – 4 points
Group stage win – 2 points
Group stage draw – 1 point
Round of 16 bonus participation – 4 points
Clubs are also awarded an additional point if they reach the round of 16, quarter-finals, semi-finals or final.

How the club coefficients are calculated

Buradan bakinca gruplara kalma 4, ust tura cikmak 4 ve ust tur icin ekstra bir puan daha veriliyor, toplam 9 bonus puan yapiyor. Yani, son 16'ya kalmak cok onemli ekstra 4+1 puan acisindan, ilerisinde her tur icin bir puan veriliyor. Besiktas gruplarda Roma'dan bir galibiyet fazla aliyor, o iki puan da ceyrek ve yari final bonuslarini kompanse etmis oluyor.

UEFA Champions League points system
First qualifying round elimination – 0.5 points
Second qualifying round elimination – 1 point
Group stage bonus participation – 4 points
Group stage win – 2 points
Group stage draw – 1 point
Round of 16 bonus participation – 4 points
Clubs are also awarded an additional point if they reach the round of 16, quarter-finals, semi-finals or final.

How the club coefficients are calculated

Buradan bakinca gruplara kalma 4, ust tura cikmak 4 ve ust tur icin ekstra bir puan daha veriliyor, toplam 9 bonus puan yapiyor. Yani, son 16'ya kalmak cok onemli ekstra 4+1 puan acisindan, ilerisinde her tur icin bir puan veriliyor.

Şimdi ikna oldum teşekkürler Bora

10 puan alip gruptan 2.tura yukselirsek

4.000+7.000+4.000=15.000 puan alacagiz

Su grupta her takimdan aslinda 4 puan alinabilir.

Rakipler yenilince dalga geçiyoruz da bu gerzekler biraz puan toplayıp bir kaç tur gitseler hem lig için konsantrasyonalrı eksilir hem de ülke puanı baya yükselir. Bu sene 3 takımın Avrupa'da baharı görmesi iyi olur.

Gruptan lider çıkamayacaksak 3. olmak daha mantıklı diye ondan diyorum zaten.

9-10 puan ile 2. olarak çıkarsak

Galibiyet: 6.000-7.000
Üst Tur: 4.000

14.000-15.000 puan bu seneyi kurtarmaz. En az 20.000 puan görmeliyiz.

O yüzden minumum 13 puan toplayıp, Çeyrek Final görebileceğimiz bir kura şansı yaratmak şart.

Bu durumda 17.000-18.000 mertebesinde bir puan ile gruptan çıkıp, alacağımız tek galibiyetli bir çeyrek finalde dahi bunu 22.000 seviyesine çıkartma şansımız var.

8-9 civarı bir puan ile UEFA yolunu tutarsak, orada biraz iyi kuralar ile yarı finale kadar yürüyebiliriz.

Gruptan lider çıkamayacaksak 3. olmak daha mantıklı diye ondan diyorum zaten.

9-10 puan ile 2. olarak çıkarsak

Galibiyet: 6.000-7.000
Üst Tur: 4.000

14.000-15.000 puan bu seneyi kurtarmaz. En az 20.000 puan görmeliyiz.

O yüzden minumum 13 puan toplayıp, Çeyrek Final görebileceğimiz bir kura şansı yaratmak şart.

Bu durumda 17.000-18.000 mertebesinde bir puan ile gruptan çıkıp, alacağımız tek galibiyetli bir çeyrek finalde dahi bunu 22.000 seviyesine çıkartma şansımız var.

8-9 civarı bir puan ile UEFA yolunu tutarsak, orada biraz iyi kuralar ile yarı finale kadar yürüyebiliriz.
gruptan çıkınca uefa direk 5 puan bonus veriyor. kura şansı olursa daha karlı tabi ama her türlü CLden çıkmayı ALye tercih ederim. ayrıca gruptan çıkma parasıda iyi baya CLnin

gruptan çıkınca uefa direk 5 puan bonus veriyor. kura şansı olursa daha karlı tabi ama her türlü CLden çıkmayı ALye tercih ederim. ayrıca gruptan çıkma parasıda iyi baya CLnin

4 diye biliyordum ben, 5 iyiymiş doğru ise. Yine de ikinci olup hemen elenmek istemem. 1. olmaya çalışmalıyız hazır kurayı bulmuşken.

Üst Alt