UEFA'dan Galatasaray'a Ceza Kapıda! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Heba etmek yerine hibe kelimesi kullanmasi ve yuz kere satis gibi bir seyin hukuken mumkun olmadigini soylememize ragmen zikretmesi disinda diger tum soyledikleri dogru ercan in

ozellikle transfer ve maliyetlerle ilgili

bu seneki dogru denen transferler dahi inanilmaz bir yuk olusturdu , ve artik "o para vermezsen adamlar gelmiyor"dan kurtularak "verebilecegimiz bu, ister gelirler ister gelmezler" soylemine basvurmamiz gerekiyor

Linklerden biri açılmıyor ancak kaynağa sen güveniyorsun da ben güvenmiyorum.

Sen ister guven ister guvenme, o kadar onemi yok. Ben sana fikir degil neyin nasil yapildigini anlattim, sonucta bu is o sekilde yapiliyor.

Kısacası sen usule uygun haksızlık yapıyorlar diyorsun, ben sonucun usulsüz olduğunu söylüyorum. ffp iki uç arasındaki farkı açıyor.

Yanlis. Ben usule uygun haksizlik yapiyorlar demiyorum, tam tersi ortada bir haksizlik yok. Herkes hakettigini, emeklerinin karsiligini aliyor. Yine aralarinda elit olmayan takimlari istemezlerse o da bir haksizlik degil, ben seninle ayni masada yemek yemek istemiyorum kendi arkadaslarimla yiyecegim, benim masama oturma "hakkin yok", eger oturmak istiyorsan sartlar bu, isine gelirse.

FFP kazanmadigi parayi harcayip surekli borcunu katlayan kuluplerin acilip sacilmasini engelliyor, kazanci olcusunde para harcamasini sagliyor ama duzgun uygulanmiyor, uygulansa Turkiye'den 3 buyuklerin Avrupa'ya hic alinmamalari filan gerekir.

Ayrica fark aciliyorsa aciliyor. Galatasaray'la Rizespor arasindaki maddi fark da giderek aciliyor, ondan rahatsizlik duymuyorsun. Nasil Rizespor Galatasaray'la ayni imkanlara sahip olamazsa sen de Manchester United'la ayni imkanlara sahip olamazsin. Onun bir kere ulke avantaji var, bunu degistirmen mumkun diil. Bunu kabullenerek yasayacaksin.

Dortmund, Monaco, Porto, Valencia, Sevilla bunlar da Manchester United'la ayni imkanlara sahip degil, Bayern bile degil. Akillarini kullanarak pahali 100 milyonluk transferler yerine senin cop diye adlandirdigin 5-10 milyonluk genc transferleri, alt yapilarla yarisiyorlar. Bayern de aklini kullanarak buralara geldi, hala Muller, Alaba gibi genc takimlarindan gelen adamlar var, gidip ikinci ligden Kimmich gibi orta saha oyuncularini bulup sagbek yapiyorlar.

Shakhtar Donetsk Manchester United'la ayni imkanlara mi sahip, onlar gibi yildiz transferleri mi yapiyor?

Sen de oyle bir yatirim yap alt yapindan Cengiz Under gibi adamlar yetistir, genc oyuncular bul. Yildizlara para harcamaya calisacagina o parayla sisteme yatirim yap. UEFA'nin Galatasaray'a ceza verdiginde ve oncesindeki yazili aciklamasinda (ki sitesinde var) gencleri gelistir, oyunculara Turk lirasi uzerinden para ode filan diyor. Adam sana yol gostermis.

Son düzenleme:
Kime birakiyoruz kulubu anlamis degilim, babamin maliymis davraniyor, zaten hic bir baskan veya yonetici sahsen olarak bagli degil kulube, ye ye bitir. Ya gercekten isini bilmeyen becereksiz olan insanlar, egitimi gormemis yonetiyor bu kulubu yoksa gercekten iplemeyen kendi cikarini dusunen kisilerden yonetiliyor. Ne olursa olsun sirket satilsa boyle olmazdi, en azindan yoneticiler bu kadar nonchalat davranmazdi. Kulub satilsin adim kadar eminim daha iyi olacak hersey.

Maaş kısıtlaması kulübü kurtarır. Mevcut kadroya 15-20 milyon euro fazladan maaş ödeniyor, getirsinler kuralı bak sonra sözleşmesi bitikten sonra nedenini anlayamadığımız şekilde tekrar sözleşme uzatılan vasıfsız yerliler kalıyor mu.

Men cezasi gelebilir . Fakat 1+1 seklinde bir ceza

Ikinci seneki ceza gelecek sene kaldirilabilir ve 1 senelik ceza ile kurtulabiliriz

En temizi maaş kısıtlaması getirilsin

Dursun bol keseden dağıttı maaşları kapıdan geçip selam verene 3.5 mil. € maaş bağladı herif

Selçuk-Muslera 'nın şu form durumlarıyla 4 mil. € 'ya yakın para kazanmaları da tamamen saçmalık

Eren-Tolga gibi yedek topçularımız 2.5 mil. € maaş alıyor tamamen saçmalık

Tarık bu klüpten yıllık 1.5 mil. € para alıyor beyler ...

Böylece kadro planlaması yapmayı maaşları belli seviyelerde tutmayı öğreniriz

Maaş kısıtlaması gelir yapılan akit yok ne sınırlama ne al sat free durumdaydık
Senaryo üretmeyin
Bundan sonra anlaşma olacak

abv juve

UEFA 1 kez men verdi bir daha vereceğini düşünmüyorum maaş sınırlaması, sattığın kadar al gibi değişik kurallar getirirler. Adamlar men verdikten sonra daha çok zarar ettik asıl UEFA bu sistemi sorgulamalı hem kulüplerin kurtulmasını istiyor hem de üstüne ceza veriyor ve daha da batırıyor...

UEFA 1 kez men verdi bir daha vereceğini düşünmüyorum maaş sınırlaması, sattığın kadar al gibi değişik kurallar getirirler. Adamlar men verdikten sonra daha çok zarar ettik asıl UEFA bu sistemi sorgulamalı hem kulüplerin kurtulmasını istiyor hem de üstüne ceza veriyor ve daha da batırıyor...

Anlasma yapip imza atip goz gore gore uymadigin icin, bu davranisi tekrarlamayacagin olcude sert bir yaptirim uyguluyorlar ama bizde "nasilsa bir yolu bulunur" tarzindaki dogulu anlayis nedeniyle bu agir ceza bile ders olmuyor

aysal donemindeki anlasmaya uyulmamasi nedeniyle bir kez men cezasi aldik , ve bunu bire bir yasayip bundan zarar goren dursun yonetimi de bir sonraki yonetime ayni cezayi birakmak uzere

uefa tum kluplerin patronu . Elli kere yuz elli kere soyledik , bu bonservisleri , senelik ucretleri odemeyin, yoksa hem borc daha da buyuyecek hem de ffp den problem yasayacagiz diye

ama sezon basi millet transfer furyasindan oyle memnundu ki , bu gozler o gune kadar tukaka edilen dursun un bile ovuldugunu okudu burada ... fakat esas sapladigi hancer oydu , eger men cezasi alirsak bunun asil sebebi hepinizin cok sevindigi o sezon basi alinan 7 oyuncunun senelik ucretleri ve bonservisleri olacak

aslinda belki daha hayirli olur , bir sene bir sene daha bir sene daha men versinler de su bilincsiz ,transfer fetisi taraftar belki akillanir

daha yeni kurtulduk bu gene nerden cıktı ya bence ceza yemeyiz yersek de kapatalım dükkanı gitsin maaş kısıtlaması gelir inş sadece

Anlasma yapip imza atip goz gore gore uymadigin icin, bu davranisi tekrarlamayacagin olcude sert bir yaptirim uyguluyorlar ama bizde "nasilsa bir yolu bulunur" tarzindaki dogulu anlayis nedeniyle bu agir ceza bile ders olmuyor

aysal donemindeki anlasmaya uyulmamasi nedeniyle bir kez men cezasi aldik , ve bunu bire bir yasayip bundan zarar goren dursun yonetimi de bir sonraki yonetime ayni cezayi birakmak uzere

uefa tum kluplerin patronu . Elli kere yuz elli kere soyledik , bu bonservisleri , senelik ucretleri odemeyin, yoksa hem borc daha da buyuyecek hem de ffp den problem yasayacagiz diye

ama sezon basi millet transfer furyasindan oyle memnundu ki , bu gozler o gune kadar tukaka edilen dursun un bile ovuldugunu okudu burada ... fakat esas sapladigi hancer oydu , eger men cezasi alirsak bunun asil sebebi hepinizin cok sevindigi o sezon basi alinan 7 oyuncunun senelik ucretleri ve bonservisleri olacak

aslinda belki daha hayirli olur , bir sene bir sene daha bir sene daha men versinler de su bilincsiz ,transfer fetisi taraftar belki akillanir

Sene başındaki 7 oyuncu zorunluluktan alındı geçen sene ki kadrodan podolski, sneijder, bruma gibi adamları yollayınca zaten kadro da ilk 11 oynayacak kaliteli futbolcu kalmamıştı. Ndiaye 7.5'a alındı 16'ya satıldı bazı konularda doğru hamleler geldi şu an kimse Ndiaye'nin aldığı maaşı konuşmuyor çünkü fazlasını kulübe katıp gitti. Bu sene aldığımız neredeyse tüm futbolcular için bu geçerli bi mariano, fernando konusunda yüksek bonvervis gelmeyebilir ama geri kalan belhanda, feghouli, maicon, gomis, garry gibi futbolculardan kat ve kat fazlasını bir şekilde kazanırız. Geçtiğimiz senelerde şampiyon olamadığımız süre boyunca FFP sıkıntısını net bir şekilde yaşayacağımız bari belliydi önümüzde bu sene için tek bir seçenek vardı.

-Artan gelirler, Artan CL gelirleri vs neredeyse 3-4 sene öncesiyle bugün arasında gelirler de 2-3 kat artış var artık modern futbol dönemindeyiz finansal olarak bir şeyleri başarmak istiyorsak özellikle Riva ve Florya gelirlerinin de bir işe yaraması için bu sene böylesi bir riske girildi bence doğru bir riskti hala da şampiyonluk şansımız var şampiyon olduğumuz taktir de çok büyük bir parayı kasaya koyacağız en önemlisi ekstra gelirlerimiz olacak ve böylece artan borç karşısında Riva ve Florya değerli hale gelecek. Kötü senaryo da şampiyon olamazsak hem rakiplerle fark açılmaya devam edecek hem de riva ve florya ciddi değer kaybecek çünkü o gelirler olmayınca tüm yük Riva ve Floryaya binecek. Bu yüzden bu sene ne yapıp ne edip şampiyon olmalıyız çünkü başka bir geçici kurtuluş reçetemiz yok artık şampiyonluk olmasa da olur değil zorunluluk haline geldi

Maaş kısıtlaması gelirse sözleşmesi biten tüm oyuncularla vedalaşmalı.Ayrıca Selçuk gibi 1 yılı kalmış oyuncularla anlaşışıp yollanmalı.Belhanda için 4-5-6 bakılmaksızın yollanmalı.Talibi varsa Linnes-Koray-Ahmet yollanmalı.

Yine temelde dogrulari yazmissin ama yanildigin bir nokta var.
Sorun bu sezon basi yapilan transferler degil, ondan önceki sezon yapilan transferler.
Az para harcanmayip, ise yaramaz oyunculara, begendigin Eren dahil olmak üzere, degerlerinden fazla maas verildi.

Bilincsiz taraftara gelince.
Ondan önce bahsettigim sezon kurulan ve degerinden fazla maas verilen oyuncular ile hic bir basari elde edemedik, dolayisi ile gelirler cakildi.
Bu sezon bahsettigin transferler sayesinde sampiyonluk yarisinin icindeyiz ve gelirlerin yükseldigini hep beraber takip ettik.
Ve yine halen o sezon alinan ve degerinden fazla maas verilen oyuncular esas sorun olmaya devam ediyor, cünkü verdikleri katki yok denecek kadar az.
Halbuk son iki, üc sezon kadro dogru yapilandirilsa idi, bu sezon basi ne 7 tane oyuncu gerekirdi, ne de degerinden fazla maas verilen o oyuncular hala kadroda yük olurdu.

Kurdugun nispetten ucuz kadronun bile masrafini karsilayamazsin, cünkü yarisin icinde olmayan takimin gelirleri cakiliyor.
Örnek, daha ucuz kadrolar ile ligde yarisip borc icinde yüzen kulüpler.
Bilincli olmaktan bahsediyor isek Sinan, bunlari da dikkate almak gerekiyor.

Son düzenleme:
Bizim için en hayırlısı transfer cezası olur.
Zaten vu saatten sonra CL'ye gitme şansımız yok onun için oyuncu almasakta olur.
Hem terimin paraları saçmasinada engel olur.
Belki bu sayede altyapı oyuncularina yoneliriz.
5 sene sonra da bir ihtimal toparlaniriz.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Sene başındaki 7 oyuncu zorunluluktan alındı geçen sene ki kadrodan podolski, sneijder, bruma gibi adamları yollayınca zaten kadro da ilk 11 oynayacak kaliteli futbolcu kalmamıştı. Ndiaye 7.5'a alındı 16'ya satıldı bazı konularda doğru hamleler geldi şu an kimse Ndiaye'nin aldığı maaşı konuşmuyor çünkü fazlasını kulübe katıp gitti. Bu sene aldığımız neredeyse tüm futbolcular için bu geçerli bi mariano, fernando konusunda yüksek bonvervis gelmeyebilir ama geri kalan belhanda, feghouli, maicon, gomis, garry gibi futbolculardan kat ve kat fazlasını bir şekilde kazanırız. Geçtiğimiz senelerde şampiyon olamadığımız süre boyunca FFP sıkıntısını net bir şekilde yaşayacağımız bari belliydi önümüzde bu sene için tek bir seçenek vardı.

-Artan gelirler, Artan CL gelirleri vs neredeyse 3-4 sene öncesiyle bugün arasında gelirler de 2-3 kat artış var artık modern futbol dönemindeyiz finansal olarak bir şeyleri başarmak istiyorsak özellikle Riva ve Florya gelirlerinin de bir işe yaraması için bu sene böylesi bir riske girildi bence doğru bir riskti hala da şampiyonluk şansımız var şampiyon olduğumuz taktir de çok büyük bir parayı kasaya koyacağız en önemlisi ekstra gelirlerimiz olacak ve böylece artan borç karşısında Riva ve Florya değerli hale gelecek. Kötü senaryo da şampiyon olamazsak hem rakiplerle fark açılmaya devam edecek hem de riva ve florya ciddi değer kaybecek çünkü o gelirler olmayınca tüm yük Riva ve Floryaya binecek. Bu yüzden bu sene ne yapıp ne edip şampiyon olmalıyız çünkü başka bir geçici kurtuluş reçetemiz yok artık şampiyonluk olmasa da olur değil zorunluluk haline geldi

Abicim bakin bunu kac kez kac yuz kez daha yazmam lazim bilmiyorum ama "sunu su kadara satariz" , "sampiyon olunca su kadar gelecek" ile uefa nin karsisina CIKILMAZ !

bunlar ihtimale bagli gelirlerdir , hic bir oyuncunu satamaya da bilirsin , sampiyon da olamayabilirsin

uefa sana "sevgili Gs , siz gecmis savruk harcamalariniz ve devaminda basari saglayip gelir elde edememeniz karsiliginda 1 sene ceza almistiniz ve bakiyorum ki daha fazlasini 7-8 transfere yeniden harcamis ve anlasmamizi ihlal etmeyi surduruyorsunuz" dediginde cevaben soyleyecegin

"ama napalim lazimdi , cer cope donmustu kadro , gecmis yonetimler bosa harcamis, o yuzden ben de 50-60 milyon euro daha harcadim ama merak etmeyin bu sene sampiyonuz , gelecek paralar endiselenmeyin" diyerek cezadan kurtulabilecegini mi dusunuyorsun ?

uefa "peki ya o ismini soyleyemedigimiz fenerbahse sampiyon olursa ne yapacaksiniz , aldiginiz onca oyuncuya, gelirler beklendigi gibi olmadigi icin maaslari odemiyoruz diyebilecek misiniz" diye sorarsa yine ihtimallerden mi bahsedeceksiniz ?

adam seninle bir anlasma yapmis , 30 milyon (farazi soyluyorum) acilabilirsin demis , sen 60 milyon acilirsan , ne dersen de hukmu yoktur !!

seneye o gelirleri elde edersin , garantiye alirsin , o zaman bir sene sonraki degerlendirmede "evet 60 harcadim ama 20 oyuncu satisindan , 17 sampiyonlar liginden , 4 sponsorumdan ..." diye cikarsin karsilarina , o zaman olur

bu yuzden , bu sene bruma, ndiaye ve bir kac satilan ya da gonderilen oyuncunun parasi olumlu degerlendirilirse anca kurtarir bizi , yoksa oyle "ne yapalim takim kotuydu , lazimdi aldik" ile veya sampiyonlar ligi geliri olasiliklari ile uefa yi kandiramazsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt