UEFA'dan Galatasaray'a Ceza Kapıda! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Men olmaz ercan haklı, Kısıtlamaya tabii tutulacağız. Men alırız diyen algı operasyonu peşindedir.
Bir anlaşma yapıp uymazsan men yersin mesela maaş bütçesi mesela kar zarar biz bunları görüp ceza yedik
Şuanda bir akit yok uymamiz gereken bize yaptırım yapılan , en fazla zarardan dolayı bunun önüne geçecek bir akit yapılır bu akite uymazsak men gelir

abv juve

Maaş olarak geçen senelere göre çok daha iyi durumdayız özellikle kadrodaki oyuncu sayısı 40 lardan 28 lere indi ve bu sene sonu 8-9 futbolcunun sözleşmesi bitecek gelecek sene de tamamen yeni transferler hariç elimizde kötü futbolcu kalmayacak. Ben öyle abartıldığı kadar para harcadığımızı düşünüyorum özellikle ndiaye gidişiyle beraber gelen / giden dengesine sahibiz maaş konusunda da fazla fark olduğunu düşünmüyorum.

Bundan sonra ki süreçte 7-8 şer transfer yapma ihtiyacımız yok her sene bonservissiz veya genç oyuncu bulabiliriz burada önemli olan bu cezadan bir şekilde kurtulmalıyız hatta savunmayı iyi yapıp ikna etmeliyiz

Maaş olarak geçen senelere göre çok daha iyi durumdayız özellikle kadrodaki oyuncu sayısı 40 lardan 28 lere indi ve bu sene sonu 8-9 futbolcunun sözleşmesi bitecek gelecek sene de tamamen yeni transferler hariç elimizde kötü futbolcu kalmayacak. Ben öyle abartıldığı kadar para harcadığımızı düşünüyorum özellikle ndiaye gidişiyle beraber gelen / giden dengesine sahibiz maaş konusunda da fazla fark olduğunu düşünmüyorum.

Bundan sonra ki süreçte 7-8 şer transfer yapma ihtiyacımız yok her sene bonservissiz veya genç oyuncu bulabiliriz burada önemli olan bu cezadan bir şekilde kurtulmalıyız hatta savunmayı iyi yapıp ikna etmeliyiz

Bak mesela bu mesajinda dogru seylere deginmissin , bunlar gecer akcedir

yaptiklarin ile ilgili konusursun , bir degeri olur ama hayal satamazsin uefa ya

onlar sana ne yapacagini soyler , sen onlara ne yaptigini savunabilirsin sadece

o yuzden ihtimalen gelecek sampiyonluk gelirleri , gunun birinde satilacak x degerdeki oyuncu vaadleri hic bir ise yaramaz .

Orn anlasma yaptigin 2013 sezonunun devaminda sampiyon olabildin mi ? Fb cezasi sayesinde gittin avrupaya direk olarak , peki elindeki degerli kadrodan kimleri satabildin ? Telles sanirim

o yuzden olusmasi muhtemel gelirler degil netlesmis doneler uzerinden konusmak zorundasin

Oyuncularin 40 tan 28 e dusmesi olumludur
Satilan 2-3 adam var , gelen para olumludur
ulkede yayin geliri artti , olumludur

ama takima iyi elemanlar kattik , sampiyonluk cepte tarzi laflarin hic bir anlami yok !

Sen ister guven ister guvenme, o kadar onemi yok. Ben sana fikir degil neyin nasil yapildigini anlattim, sonucta bu is o sekilde yapiliyor.

Yanlis. Ben usule uygun haksizlik yapiyorlar demiyorum, tam tersi ortada bir haksizlik yok. Herkes hakettigini, emeklerinin karsiligini aliyor. Yine aralarinda elit olmayan takimlari istemezlerse o da bir haksizlik degil, ben seninle ayni masada yemek yemek istemiyorum kendi arkadaslarimla yiyecegim, benim masama oturma "hakkin yok", eger oturmak istiyorsan sartlar bu, isine gelirse.

FFP kazanmadigi parayi harcayip surekli borcunu katlayan kuluplerin acilip sacilmasini engelliyor, kazanci olcusunde para harcamasini sagliyor ama duzgun uygulanmiyor, uygulansa Turkiye'den 3 buyuklerin Avrupa'ya hic alinmamalari filan gerekir.

Ayrica fark aciliyorsa aciliyor. Galatasaray'la Rizespor arasindaki maddi fark da giderek aciliyor, ondan rahatsizlik duymuyorsun. Nasil Rizespor Galatasaray'la ayni imkanlara sahip olamazsa sen de Manchester United'la ayni imkanlara sahip olamazsin. Onun bir kere ulke avantaji var, bunu degistirmen mumkun diil. Bunu kabullenerek yasayacaksin.

Dortmund, Monaco, Porto, Valencia, Sevilla bunlar da Manchester United'la ayni imkanlara sahip degil, Bayern bile degil. Akillarini kullanarak pahali 100 milyonluk transferler yerine senin cop diye adlandirdigin 5-10 milyonluk genc transferleri, alt yapilarla yarisiyorlar. Bayern de aklini kullanarak buralara geldi, hala Muller, Alaba gibi genc takimlarindan gelen adamlar var, gidip ikinci ligden Kimmich gibi orta saha oyuncularini bulup sagbek yapiyorlar.

Shakhtar Donetsk Manchester United'la ayni imkanlara mi sahip, onlar gibi yildiz transferleri mi yapiyor?

Sen de oyle bir yatirim yap alt yapindan Cengiz Under gibi adamlar yetistir, genc oyuncular bul. Yildizlara para harcamaya calisacagina o parayla sisteme yatirim yap. UEFA'nin Galatasaray'a ceza verdiginde ve oncesindeki yazili aciklamasinda (ki sitesinde var) gencleri gelistir, oyunculara Turk lirasi uzerinden para ode filan diyor. Adam sana yol gostermis.

Asıl senin inandığın yalanların benim için bir önemi yok. Uefa çalışıyor gibi yazıyorsun da platini nasıl kovuldu bilmiyorsun belli ki. Bu işleri çok temiz sanıyorsunuz. Komplo teorilerine inanmam ama psg ve city nin transferlerini görüp de "evet uefa onları inceliyordur varsa bişey çıkar" demek komik geliyor. Tff Çaykur rize ile ilgilenecek uefa değil, kaldı ki tff nin bile ülkede tarafsız olduğuna inanmak komik. Tinerciler 3 yıl önce batıyordu uefa dışında çok da sallayan yoktu. Ama o adil sandığınız tff Gaziantep e ceza verdi.
Lafın özü uzun yazınca senin doğrun doğru olmuyor, sen inandığını/okudugunu söylüyorsun. Ben de gördüğüm şeyler neticesinde ffp ye inanmadığımı söylüyorum. Yoksa bizim de Başkanımız arap zengini olsa ffp derdimiz olmazdı.

Daha once de bunu baska baslikta aciklamistim , kriterler sadece birisi 220 milyon euro odemis , oteki senelik su kadar maas oduyor seklinde basit veya bize aktarilan sekilde degil

borc kapatma kapasitesi hesaplanirken kistas alinan bir takim ulkesel ve takimsal performanslar var

mesela ingilterede bir yayin ihalesi 5 senelik yapildiginda oradaki hak edilmis ve edilecek gelirler izlemede olan kluplere bir arti olarak geliyor

city ya da psg ye ffp uygulanmiyor gibi basit dogmalarla dusunmeyin , takimlarin degerleri de bir baska oransal kistas

mesela united ile biz 12 kat farkliyiz buyuklukte , sirket degerinde , yani senin 10 milyona aldigin belhanda onun 100 milyona aldigi pogbadan daha cok ffp ihlali manasina gelebiliyor

dedigim seyleri 10 ile carpin , o kadar fazla kistasi var bu isin .. derinlemesine inceleyen hepsini bulabilir

ulkelerin sampiyonlar ligi kontenjanlari , izlemede olan kluplerin yakin donem performanslari , sirket degerleri , uyusmazlik yasadigi dosyalar , ulkenin futbol ekonomisinde urettigi deger ve daha bir cok sey

bunlarin detaylarini bilmeniz mumkun degil . Siz sunu bilin yeter , uefa ya hayal ya da ihtimal satamazsiniz

Aslinda uzun lafin kisasi adamlar bas bas "para harcamayin" diye bagiriyor , imza aliyor , anlasma yapiyor , ceza veriyor

ama biz hala "harcamazsak kazanamayiz" diye itelemeye calisiyoruz

haliyle ceza da kacinilmaz oluyor , harcamayin diyorsa harcamayacaksin , aslinda bu kadar basit

kadrodaki oyunculara yüksek teklifler geleceği bariz gomis,belhanda,feghouli,rodriguese yüksek teklifler gelirse gönderilip yerine bonservissiz adam dolu alıp kara geçebiliriz

Eee soyledik zamaninda .. para harcamazsan kuculursun , kuculerek hic bir sey basaramazsin dendi durdu

uefa ya da mail atalim belki affederler

bize 1+1 ceza verseler bu seyirci 2021 yilinda yine onune bilancolar yerine transfer listesi alir

mustehak bence

Eee soyledik zamaninda .. para harcamazsan kuculursun , kuculerek hic bir sey basaramazsin dendi durdu

uefa ya da mail atalim belki affederler

bize 1+1 ceza verseler bu seyirci 2021 yilinda yine onune bilancolar yerine transfer listesi alir

mustehak bence
Transfer olmalı ve beklenirdi başarı için çünkü senin hedeflerin büyük.

Ama bütçeni açarak bu işi yaparsan ki bunu yapıyoruz yıllardır tabiki gelip hesap sorarlar er yada geç.

Sene başında, bu transferler sayesinde kurulan bu takımın ilk 7-8 hafta topladığı puanlar ve rakiplerine attığı fark sonrası, çoğunluğun aksine ve bu köprünün altından daha çok sular akar demesine rağmen, şampiyonluk garanti, hatta yanlış hatırlamıyor isem rekor puan ile şampiyonluk mümkün diyen, bunu bayağa iddialı yapan sen idin yahu.

Şimdi transferler üzerinden taraftarlara yönelik müstehak demek de neyin nesi? Üstelik daha bir iki saat önce, sana bir üye "sizin gibilere Burak gibi oyuncular müstahak" cümlesini yazdığı için bayağa sert cevaplar verdikten sonra?!

Son düzenleme:
Çok pis kısır döngüye girdik, kulağa ne kadar itici gelse de 3 sene falan feda demekten başka çare yok gibi. Ha bu demek değil ki bu süre zarfında başarısız olunacak, iyi bir yapılanmayla çok iyi işler yapılabilir. 30 üstü adamlara 3.7 milyon euro garanti para verince başarılı olunduğu da yok zaten, bu ''vizyon'' kisvesi altındaki kompleksli köylü kafasından çıkmak lazım.

Son düzenleme:
ben kendi adıma adam gibi yönetilen klüp istiyorum artık 3 sene mi olur 5 sene mi olur adam gibi yapılandırılsın klübümüz biz yine takımımızı bu süre içinde desteklemeye devam ederiz. başarıdan ziyade artık doğru yönetim, planlı mali yapılanma istiyorum. 5 sene başarı gelmeyecekse gelmesin 7 senede 300küsur milyon zarar nedir yahu.

ben kendi adıma adam gibi yönetilen klüp istiyorum artık 3 sene mi olur 5 sene mi olur adam gibi yapılandırılsın klübümüz biz yine takımımızı bu süre içinde desteklemeye devam ederiz. başarıdan ziyade artık doğru yönetim, planlı mali yapılanma istiyorum. 5 sene başarı gelmeyecekse gelmesin 7 senede 300küsur milyon zarar nedir yahu.

Ben zamaninda bir aktuer hesap yapmistim , 10 sene sabir ile butce fazlasi veren ve borcu yonetilebilir bir yapiya kavusmak mumkun

5 sene evvel bu sabir 5 senelikti

2-3 sene daha boyle giderse rakam 15 seneye cikar

Ben zamaninda bir aktuer hesap yapmistim , 10 sene sabir ile butce fazlasi veren ve borcu yonetilebilir bir yapiya kavusmak mumkun

5 sene evvel bu sabir 5 senelikti

2-3 sene daha boyle giderse rakam 15 seneye cikar
Riva ve florya projelerin sonlanmasını beklemekte fayda vardır bu tür hesaplar yapmadan önce.
En kötü şartta bile bankada kalan kredi borçlarını kapata biliyoruz. Bu durum çok büyük avantaj bizim için. Sonrasını iyi yönetmek gerekir tabiki bu arada. Aynı terane ile devam ederse on sene sonra yine aynı borç oluşur. Sonrası da adayı mı satarız artık bilemem

Riva ve florya projelerin sonlanmasını beklemekte fayda vardır bu tür hesaplar yapmadan önce.
En kötü şartta bile bankada kalan kredi borçlarını kapata biliyoruz. Bu durum çok büyük avantaj bizim için. Sonrasını iyi yönetmek gerekir tabiki bu arada. Aynı terane ile devam ederse on sene sonra yine aynı borç oluşur. Sonrası da adayı mı satarız artık bilemem
Ha işte mevzu yönetmek. Bugüne kadar kulüpler genellikle futboldan anlamayan kişiler tarafından yönetildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt