Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın)

Cevap: Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın)

İçeriği doğru ama zamanlaması yanlış bir açıklama.

Yapılan yazılı açıklamanın artıları da eksileri de olacaktır elbet. Öncelikle değindikleri konu haklı bir konu. Bülent Tulun' un böyle birşeyi yapmış olması gerçekten camiamız için üzüntü verici bir olay. Başkan bile hemen ardından Adnan Polat' ı savunmak zorunda kalmıştı resmi siteden. Bırakın Adnan Polat' ı, Ünal Aysal' ı bile zor duruma düşürecek bir eylemi yapmamalıydı Tulun. UltraAslan' ın açıklamalarının zamanını yanlış bulanlar için söylüyorum, Böylesine kritik bir süreçte, fenerin başkanı bile savunmasında savunma yapmak yerine sadece Galatasaray' ımıza yüklenerek bu sürecin içerisine dahil etmeye çalıştığı bir zamanda, Kendi elleriyle saçma sapan bir mektup yazaıp basının eline geçmesini sağlayarak aziz yıldırımın ve fenerbahçe camiasının amacına yağ sürmesinin zamanı ne kadar doğruydu? Bırakın teşviği, 14 dakika uzatılarak göz göre göre fenerin şampiyon yapıplmaya çalıştığı bir maçta, fenerin beceriksizliği için kaybettiği bir şampiyonluğun faturasının Galatasaray' a kesilmek istenmesi ve bunun Galatasaray' ımızın üst düzey bir yöneticinin saçma sapan beyanatlarıyla olması gerçekten elzem verici bir durum.

Gelelim açıklamadaki yanlışlara. Öncelikle siz taraftarsınız. O yüzden taleplerinizi ve duygularınızı sert ve tehdit edercesine ifade etmemelisiniz. Gereği yapılmazsa tepkimiz artarak büyür gibi anlam içeren cümleler kurmamalısınız. Takım şampiyonluğa doğru koşarken desteğinizi esirgememelisiniz.

Şahsi kanım, yapılan açıklamanın içerik olarak doğru, ancak ifade biçimi olarak yanlış olduğudur.

Bu çok ciddi bir iddia. Gerçekten böyle bir şey varsa ve bu, mevcut yönetim tarafından bilindiği halde gereği yapılmıyorsa biz boşuna Galatasaray kültüründen ve etiğinden bahsetmeyelim. Cidden cok iğrenç bir durum.

Görevden alacağı varsa da bu saatten sonra almaz. Galatasaray başkanı ultraslana uydu yöneticisini görevden aldı gibi haberler daha büyük kaos yaratır ki iç huzurumuzu kaçırmak için büyük bir fırsat olur bu. Ben asıl brütüs'lük yapan bu açıklamayı yayımlayandır.

Tulun'u hiç sevmem, gitmesini de çok istiyorum.

Hatta zamanında forumda ultraslan tribünlerde protesto etsin, istifa ettirtsin diye de çok mesaj yazmıştık.

Ama bu tip bi istifa çağrısını da hiç beklemiyordum açıkçası... Bu iş araya başkan katılmadan halledilmeliydi kesinlikle, artı olarak zamanlaması yanlış diyen arkadaşlara katılmamak elde değil.

@Talha Kullu

Zamanlama konusunda sana hak veriyorum. Fakat uA kimki bu gucu kendisinde goruyor gibi cumle sarfetmen yanlis olmus. uA gerektiginde en iyi organize olabilen taraftar orgutudur1.. Her ulkede her universitede, kisacasi dunyanin heryerinde vardir bizim gibi polarcilar. uA gerektiginde gereken bicimde kendi durusunu belirtir. uA aciklama yapti diye Unal Aysal baskanimizin bu uyariyi dikkate alarak bir yerden emir gelmis gibi Bulenti saf disi birakicak anlamina gelmez. uA nin yazdigi yazi sadece bir gorus ve durustur. Geregini Unal Baskan yapar yada yapmaz ona kalmis.2 'Tulun ya bedava bilet vermedi, ya da 3D Kareografinin masrafını karşılamayı reddetti galiba ki bu açıklama böyle bir zamanda yapıldı.' Suna cevabim ise sadece ;:asd:... 3

Oguz Altay orda elini Fatih Terime sahsi bir kisi altinda atmadi seni beni tum Galatasaraylilarinin arkasinda oldugunu soyledi ve bi nevi o yukun agirligini hissettirdi ki bunu gazetedede dile getirdi ; titriyordu diyerek(ne kadar dogru bilinmez). 4 Uzun lafin kisasi uA'nin yaptigi burdaki tek hata zamanlama hatasiydiki 5 bu konuda sanada katiliyorum fakat bunun yok Tulun bedava bilet vermedi, yok efinim Adnan onceden veriyordu oyuzden sessiz kaldilar'a baglarsaniz yanlis olur.6 Hem gercekte boyle olsa bile bilmediginiz birsey hakkinda yorum yapmaniz bile yanlis... Dogrudur demiyorum dogru olma ihtimali yuksek olsa bile bunu dile getirmeniz yanlis.. Cunku kesin olarak emin degilsiniz... Kulakdan dolmalarla milleti yanlis yonlendirmeyin7

Fakat, olaya senin acindan bakincada (uA'yi sevmiyonuz felanya hani) hak vermiyor degilim bende boyle dusunurdum. 8

Euroleague icinde kocaman index ve kocaman 'Helal Olsun' yazisi var ne alaka ?9

1. uanın gerektiğinde organize olduğu 2 şey var. Tribün gösterisi ve ürün satışları.

2. Bunun böyle olduğunu herkes biliyor. Ama böyle bir görüşleri varsa adam gibi başkanla konuşsun, medyaya yem vermesin.

3. Diyecek başka bişeyin olmamasını normal karşılıyorum. Bence de gülünmesi gereken bir durum.

4. Ya ben ne diyorum sen ne diyorsun? Ben adamın elini Hoca'nın omzuna atmasına bişey mi dedim? Lafı anlamaya çalış biraz. Onu yapabilen adam niye bildiri yayınlıyor da bizzat başkanla görüşemiyor?

5. Neresi tek hata? Zamanlamayı geçtim diyorum sana, adam neden çıkıp bizzat konuşmuyor? Veya neden eleştirmiyor da "bu adamı gönderin" diyor? Haddini bilecek ua.

6. Ulan ben öyle yaptı dedim mi? İhtimal dahilinde bulundurduum için orada "galiba" kelimesini kullandım. Belli ki menfaatleri doğrultusunda böyle bir bildiri yayınladılar. Tulun kesin bunlara bişey yaptı.

7. Senin bildiğin birşey de yok ki. Sen her zaman savunuyorsun uayı. Ben koreografi yaptıklarında, işe yaradıklarında her zaman destekledim. Ama sen yanlışları görmüyorsun aramızdaki fark bu. Sen "ua ne yaparsa doğrudur" mantığındasın tamamen zıt bişey olmadıkça. Kulaktan dolma da değil bildiklerim, bizzat haberim olan şeyler. Sen kulaktan dolma bilgilerle "ua şöyle iyi böyle iyi" diyorsun asıl.

8. Ben uayı ne seviyorum ne sevmiyorum. Adam gibi iş yaptıklarında desteklediğimi söyledim. Ama bunlar çok kısıtlı olduğu için az görünüyor ki bu gayet normal. Ultraslan 3 doğru yapıyorsa 33 yanlış yapıyor.

9. Bu şimdi mi yazılır? En başta yazsaydın cevap vermeye bile tenezzül etmezdim. :Z3: Paint'te daha iyisini yapar koyarız mesele buysa. Biz de GSC olarak canımız istediğini eleştirelim, ya da yerden yere vuralım, kulüp başkanına "şöyle yapmalısın" diyelim haddimiz olmadığı halde, sonra "ama index yaptık aga ne alaka? Hem de kocaman HELAL OLSUN yazıyor." diyelim.

Aynı mantıkla 3D Koreografi yapan ua'ya Florya'nın anahtarlarını da verebiliriz...

acıklama zamanı yanlış yada doğru ama bulent tulun adnan sezgın gıbı adamlar kulupten ıhrac edılmelı... ultraslanda bence en ii taraftrar grubudur...herkes tulunun gıtmesını ısterken neden fıkır değişti anlamadım...basketbol da sorumlu olcaktı herkes tepkılydı ne değişti...

zamanlama'nin yanlis olduguna katiliyorum: cok daha erken olmaliydi! ama bazi seylerde aceleci de davranmamak gerekiyor. nitekim forum'da üyelerin 99%'u sorsan tulun'u sevmez, ne ise yaradigini da bilmez. ama bazi forumdaslar bazi fikirlere zit gidebilmek icin hep tersini söylüyorlar.

ayrica ufkumuz biraz genisletelim. 'ua'nin ne haddine baskan'i elestirmek' veya 'tulun'u indirmesini istemek' diyenler kim: genelde her allahin günü baskana ve yönetime atip tutanlar. herkese acik bir forum burasi. ozaman biz de forumu kapatalim, eyvallah baskan, eyv. tulun, eyv. yönetim diye gezelim. polat döneminde cogunluk adama ana avrat düz gidiyordu, ozaman neden kimsenin sesi cikmamisti?

eger ua en büyük taraftar organizasyonu ise, babalar gibi böyle bir seye hakki var. taraftari arkasina alan güclüdür. taraftar = güc. ua bu gücünün farkinda, farkinda olmali da. eger bir seyler dogru gitmiyor ise, sadece baskana tek'e tekte degil, basin araciligiyla da söylemelidir ki, daha fazla baski kursun ve kamuoyu da iceride dönen pisliklerden aydinlatilsin. ünal aysal da salak degil herhalde, ua ile konusur, tulun ile konusur, isin asli nedir diye sorusturur. böyle bir aciklamya neden gerek duyuldugunu arastirir.

acıklama zamanı yanlış yada doğru ama bulent tulun adnan sezgın gıbı adamlar kulupten ıhrac edılmelı... ultraslanda bence en ii taraftrar grubudur...herkes tulunun gıtmesını ısterken neden fıkır değişti anlamadım...basketbol da sorumlu olcaktı herkes tepkılydı ne değişti...

tulun icin h.üstünberk gibi adam gitmek zorunda kaliyorsa, ozaman tulun'un bu kulüpte kalmasi basli basina hata zaten. ayrica tulun ne anlar basketbol'dan ya?!

zamanlama'nin yanlis olduguna katiliyorum: cok daha erken olmaliydi! ama bazi seylerde aceleci de davranmamak gerekiyor. nitekim forum'da üyelerin 99%'u sorsan tulun'u sevmez, ne ise yaradigini da bilmez. ama bazi forumdaslar bazi fikirlere zit gidebilmek icin hep tersini söylüyorlar.

ayrica ufkumuz biraz genisletelim. 'ua'nin ne haddine baskan'i elestirmek' veya 'tulun'u indirmesini istemek' diyenler kim: genelde her allahin günü baskana ve yönetime atip tutanlar. herkese acik bir forum burasi. ozaman biz de forumu kapatalim, eyvallah baskan, eyv. tulun, eyv. yönetim diye gezelim. polat döneminde cogunluk adama ana avrat düz gidiyordu, ozaman neden kimsenin sesi cikmamisti?

eger ua en büyük taraftar organizasyonu ise, babalar gibi böyle bir seye hakki var. taraftari arkasina alan güclüdür. taraftar = güc. ua bu gücünün farkinda, farkinda olmali da. eger bir seyler dogru gitmiyor ise, sadece baskana tek'e tekte degil, basin araciligiyla da söylemelidir ki, daha fazla baski kursun ve kamuoyu da iceride dönen pisliklerden aydinlatilsin. ünal aysal da salak degil herhalde, ua ile konusur, tulun ile konusur, isin asli nedir diye sorusturur. böyle bir aciklamya neden gerek duyuldugunu arastirir.

Galatasaray başkanı veya yöneticisi eleştirilmiş mi bu bildiride bana onu söyle bi zahmet.

Muhtemelen görevden almanın altyapısı filandır. Organize bir iş olabilir.

O değilde tartışıyorsunuz ama hep UltraAslanı tartışıyorsunuz. Peki Bülent Tulun ile ilgili hiç mi düşünceniz yok? Sizler ne diyorsunuz basının eline geçen mektup ile ilgili? Lafı söyleyende kabahat varda söyletende hiç mi yok?

O değilde tartışıyorsunuz ama hep UltraAslanı tartışıyorsunuz. Peki Bülent Tulun ile ilgili hiç mi düşünceniz yok? Sizler ne diyorsunuz basının eline geçen mektup ile ilgili? Lafı söyleyende kabahat varda söyletende hiç mi yok?

Bülent Tulun zaten çok eleştirildi bu forumda. Ama ultraslanın bunu yapış şekli çok yanlış. Zamanlama zate yanlış. Başkan'la bizzat görüşmemeleri yanlış, veya bizzat başkana en azından mektup yollamamış olmaları yanlış (sonuçta o mektup uadansa ulaşacak başkana).

Hadi diyelim illa bildiri yayınlayacaksın. En yanlış olan şey eleştirmemiş olmaları. Tulun'u yerden yere vurmaları, Brütüslükle itham etmeleri, Ünal Aysal'a da ne yapması gerektiğini söylemeleri eleştirmek değil. Buna hakları yok. İlla ki bildiri yayınlayacaksan eleştireceksin ve Başkan'a "taraftarlar olarak böyle düşünüyoruz" diyeceksin. Ötesini diyemezler. Ötesi çok ileri.

Bülent Tulun zaten çok eleştirildi bu forumda. Ama ultraslanın bunu yapış şekli çok yanlış. Zamanlama zate yanlış. Başkan'la bizzat görüşmemeleri yanlış, veya bizzat başkana en azından mektup yollamamış olmaları yanlış (sonuçta o mektup uadansa ulaşacak başkana).

Hadi diyelim illa bildiri yayınlayacaksın. En yanlış olan şey eleştirmemiş olmaları. Tulun'u yerden yere vurmaları, Brütüslükle itham etmeleri, Ünal Aysal'a da ne yapması gerektiğini söylemeleri eleştirmek değil. Buna hakları yok. İlla ki bildiri yayınlayacaksan eleştireceksin ve Başkan'a "taraftarlar olarak böyle düşünüyoruz" diyeceksin. Ötesini diyemezler. Ötesi çok ileri.

Ben yanlış olan şeyleri biliyorum zaten Talha. Sadece olaya şu taraftan bak. Şayet bu mektup basının eline geçtikten sonra başkanın tutumu, duruşu sağlam olmasaydı ve çamur at izi kalsın kampanyasında iz değilde çamurun kendisi kalsaydı bizim tepkimiz ne olurdu?

Tamam UA nin böyle şeyler söylemeye hakkı yok. Peki bizim UEFA' ya fener düşürülmeli, yoksa şöyle olur böyle olur diye attığımız binlerce mail, sitemizden ve diğer sitelerden yapılan yüzlerce açıklama? Bizim UEFA' ya böyle yapılmalı demeye hakkımızda yok o zaman?

Sende benim kadar biliyorsunki bazı isimler Takıma yarar yerine sürekli zarar veriyor. Sebebini bilmiyorum. Belki menfii çıkarlar için belkki yanlışlıkla yada sürekli kullanılan deyimle talihsiz olarak. Peki buna taraftarın dur demesi için bizimde şike ile mi yargılanmamız ya da şampiyonluğun elden kaçmasını mı beklemek gerekiyor?

Tekrar vurguluyorum UA nın yaptığı yanlışın bende farkındayım. Ama bir şekilde bunun birileri tarafından dile getirilmesi gerekiyordu. Belki senin dediğin şekilde olmalıydı ama bir şekilde olmalıydı.

Ben yanlış olan şeyleri biliyorum zaten Talha. Sadece olaya şu taraftan bak. Şayet bu mektup basının eline geçtikten sonra başkanın tutumu, duruşu sağlam olmasaydı ve çamur at izi kalsın kampanyasında iz değilde çamurun kendisi kalsaydı bizim tepkimiz ne olurdu?

Tamam UA nin böyle şeyler söylemeye hakkı yok. Peki bizim UEFA' ya fener düşürülmeli, yoksa şöyle olur böyle olur diye attığımız binlerce mail, sitemizden ve diğer sitelerden yapılan yüzlerce açıklama? Bizim UEFA' ya böyle yapılmalı demeye hakkımızda yok o zaman?

Sende benim kadar biliyorsunki bazı isimler Takıma yarar yerine sürekli zarar veriyor. Sebebini bilmiyorum. Belki menfii çıkarlar için belkki yanlışlıkla yada sürekli kullanılan deyimle talihsiz olarak. Peki buna taraftarın dur demesi için bizimde şike ile mi yargılanmamız ya da şampiyonluğun elden kaçmasını mı beklemek gerekiyor?

Tekrar vurguluyorum UA nın yaptığı yanlışın bende farkındayım. Ama bir şekilde bunun birileri tarafından dile getirilmesi gerekiyordu. Belki senin dediğin şekilde olmalıydı ama bir şekilde olmalıydı.

UEFA'ya bizim mail yollamamız tamamen farklı bir mevzu. Burda bir kişi veya bir kulüple ilgili değil, koskoca ülke futboluyla ilgili bir yanlış var. Biz futbolu korumak için bu yola başvurduk. ua da Galatasaray'ın ilkelerini koruma amaçlı böyle yapmış ama bunu yapış şekilleri çok yanlış. Biz UEFA'yı destekleyen bir kuruluş falan değiliz. UEFA'nın organizasyonlarına katılan, bir nevi onların yönetiminde olan ligimizin takipçileriyiz. Ve bir yanlış olduğunda doğrunun yapılmasını istemek en doğal hakkımız. Ki bunu yaparken de kimseye "Brütüs" gibi benzetmeler yapmıyoruz olanları bildirip "gereğinin" yapılmasını istiyoruz. Fener'in düşürülmesi UEFA kurallarına göre olması gereken bir şey. Bülent Tulun'un kulüp bünyesinden çıkarılması ise tamamen kulüp yönetimine kalmış bir olay.

Dediğim gibi biz UEFA'nın yönetimi altında olan bir ligin takipçileriyiz, desteklediğimiz bir kuruluş yok. Ama ua Galatasaray Taraftarı'nı temsil eden, Galatasaray'ın destekçisi. Galatasaray olmasa ua olmaz. Bu yüzden ua ne yapılması gerektiğini söyleyemez yönetime. Ki sabit bir kural da yok. Bülent Tulun'un gönderilmesi hak veya hukuk meselesi değil, sadece prestij meselesi, ilke meselesi. Bunlar önemsizdir demiyorum yanlış anlaşılmasın. Hal böyleyken uanın "Sayın Başkan, Bülent Tulun Brütüs'tür, onu görevden al" deme gibi bir hakkı yoktur. Dikkatinizi çekiyorum; ua eleştirebilir Tulun'u. Ama onu ne "Brütüs" olmakla itham edebilir (her ne kadar olsa veya olmasa da) ne de Başkan'a "onu kulüp bünyesinden çıkar" diyebilir. Ua illa Tulun hakkında bir şey demek istiyorsa burada yapması gereken şey "Bülent Tulun'un kulüpteki görevlerini yerine getirdiğini düşünmüyor, aksine onun kulübe zararlı olduğunu düşünüyoruz (+sebepler). Kulübümüze ve Başkan'ımıza güveniyor, Galatasaray ilkelerinin hiçbir takdirde çiğnenmeyeceğine de inanıyoruz" demek. Bunu diyemiyorsa ua falan olmasın.

Önceden de yazdığım gibi, burada Tulun Brütüs olmakla suçlanmış ama ua en az Tulun kadar Brütüs'tür bu mevzuda. İstediğinde kulüp yönetimiyle rahatça irtibata geçen bir adamın bir fiyaskoyla medyaya malzeme vermesi kabul edilemez. Özellikle takım en önemli maçlarına çıkacakken. Ya bunu sezon bitince yaparsın, ya başkanla bizzat irtibata geçersin, ya da en fazla eleştirirsin (ki bence zamanlaması yine yanlış olur).

3D Koreografinin, BJK galibiyetinin, Euroleague mücadelemizin keyfini çıkaracakken böyle bir açıklama yapılması da tamamen gerizekalılık.

sevabıyla günahıyla bu taraftarın kalbi ultraslandır...cok sevdiğimden savunmuyorum ultraslan falanda değilim..ultraslan olmasa aynı fb gibi özürlü tribünlerimiz olur

Tulun'un Fatih hocanın kuyusunu kazmaya çalışmasını geçtim hadi ama mektubu basına servis etmesi kabul edilemezdi. Açıklamanın zamanlaması ve içeriğinde geçen ifadeler tartışılır, benim de beğenmediğim kısımlar var ama Tulunun Galatasaray'dan uzaklaştırılması gerektiği de bir gerçek...

mavi jeans sin sen bizim canımız

maviyele beyaz akar kanımız

seviyoruz seni canı gönülden

bülent tulun sun bizim canımız......

şunu okuyup bana her ay bedava 200 tl lik alışveriş çeki verirmi acaba:D

Üst Alt