Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın) - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın)

Cevap: Ultraslan'dan Kamuoyuna Duyuru (Bülent Tulun'u Görevden Alın)

UEFA'ya bizim mail yollamamız tamamen farklı bir mevzu. Burda bir kişi veya bir kulüple ilgili değil, koskoca ülke futboluyla ilgili bir yanlış var. Biz futbolu korumak için bu yola başvurduk. ua da Galatasaray'ın ilkelerini koruma amaçlı böyle yapmış ama bunu yapış şekilleri çok yanlış. Biz UEFA'yı destekleyen bir kuruluş falan değiliz. UEFA'nın organizasyonlarına katılan, bir nevi onların yönetiminde olan ligimizin takipçileriyiz. Ve bir yanlış olduğunda doğrunun yapılmasını istemek en doğal hakkımız. Ki bunu yaparken de kimseye "Brütüs" gibi benzetmeler yapmıyoruz olanları bildirip "gereğinin" yapılmasını istiyoruz. Fener'in düşürülmesi UEFA kurallarına göre olması gereken bir şey. Bülent Tulun'un kulüp bünyesinden çıkarılması ise tamamen kulüp yönetimine kalmış bir olay.

Dediğim gibi biz UEFA'nın yönetimi altında olan bir ligin takipçileriyiz, desteklediğimiz bir kuruluş yok. Ama ua Galatasaray Taraftarı'nı temsil eden, Galatasaray'ın destekçisi. Galatasaray olmasa ua olmaz. Bu yüzden ua ne yapılması gerektiğini söyleyemez yönetime. Ki sabit bir kural da yok. Bülent Tulun'un gönderilmesi hak veya hukuk meselesi değil, sadece prestij meselesi, ilke meselesi. Bunlar önemsizdir demiyorum yanlış anlaşılmasın. Hal böyleyken uanın "Sayın Başkan, Bülent Tulun Brütüs'tür, onu görevden al" deme gibi bir hakkı yoktur. Dikkatinizi çekiyorum; ua eleştirebilir Tulun'u. Ama onu ne "Brütüs" olmakla itham edebilir (her ne kadar olsa veya olmasa da) ne de Başkan'a "onu kulüp bünyesinden çıkar" diyebilir. Ua illa Tulun hakkında bir şey demek istiyorsa burada yapması gereken şey "Bülent Tulun'un kulüpteki görevlerini yerine getirdiğini düşünmüyor, aksine onun kulübe zararlı olduğunu düşünüyoruz (+sebepler). Kulübümüze ve Başkan'ımıza güveniyor, Galatasaray ilkelerinin hiçbir takdirde çiğnenmeyeceğine de inanıyoruz" demek. Bunu diyemiyorsa ua falan olmasın.

Önceden de yazdığım gibi, burada Tulun Brütüs olmakla suçlanmış ama ua en az Tulun kadar Brütüs'tür bu mevzuda. İstediğinde kulüp yönetimiyle rahatça irtibata geçen bir adamın bir fiyaskoyla medyaya malzeme vermesi kabul edilemez. Özellikle takım en önemli maçlarına çıkacakken. Ya bunu sezon bitince yaparsın, ya başkanla bizzat irtibata geçersin, ya da en fazla eleştirirsin (ki bence zamanlaması yine yanlış olur).

3D Koreografinin, BJK galibiyetinin, Euroleague mücadelemizin keyfini çıkaracakken böyle bir açıklama yapılması da tamamen gerizekalılık.

Talha zamanlama, uslup, kullanılan kelimeler konusunda hemfikiriz zaten. İlk yazdığım yazıda belirttim tekrar etmeye gerek yok. Ama taraftarın bir yöneticiyi istememe hakkı herzaman vardır. Koyu kelimemi burada tekrarlayacağım. Çünkü sende tekrarlayacaksın. Zamanında Adnan Sezgin' e nasıl küfrettiysem ki saklamam çok ettim, Adnan Polat' ın görevi bırakması için bir sürü şey yazdım. Şimdi onlarında Bülent Tulun' un istifa etmesini istemesinin sebebini anlayabiliyorum. Yine tekrarlıyorum koyu cümleyi :)

Neyse olan olmuş zaten. Bundan sonrasına bakmak lazım.

Talha zamanlama, uslup, kullanılan kelimeler konusunda hemfikiriz zaten. İlk yazdığım yazıda belirttim tekrar etmeye gerek yok. Ama taraftarın bir yöneticiyi istememe hakkı herzaman vardır. Koyu kelimemi burada tekrarlayacağım. Çünkü sende tekrarlayacaksın. Zamanında Adnan Sezgin' e nasıl küfrettiysem ki saklamam çok ettim, Adnan Polat' ın görevi bırakması için bir sürü şey yazdım. Şimdi onlarında Bülent Tulun' un istifa etmesini istemesinin sebebini anlayabiliyorum. Yine tekrarlıyorum koyu cümleyi :)

Neyse olan olmuş zaten. Bundan sonrasına bakmak lazım.

Anladım abi :ka19:

adnan polat ile ultraslan olayına fazla takılmayın...adnan polat ve ultraslanın ultraslan olmadan cok önce başlamıştı diyalogları..sebo reis,yılmaz abi,rahmetli alpaslan...90 lı senelerde başladı adnan polat ile diayalogları...aralarında gönül bağı var..ondan dolayı adnan polat a ayrıcaklı davranmaları normal

Yeniçeriler "Kelle isterük" diye kazan kaldırmışlar. :D

@ Talha Kullu

2 ; Bunun boyle oldugunu herkez biliyordan yola cikarsak... Besiktaslilarin bize karsi kullandigi 8-0'i herkez biliyor ya... sozde... ozaman oda sike olmali...

Ne alakasi var deme iste genelde tum Besiktaslilar ve fenerlilerde destekler der... ama ellerinde kanit olmaz tescilli degildir ama der senin dediginde buna variyor emin olmadan konusma bence yada konusucaksan onume tatmin edici birsey sun ki sana hak vereyim. Ha bu dediginde dogru direk Baskanla irtibatada gecebilirlerdi medyaya malzeme vermek kotu oldu evet katiliyorum. Oyuzden zamanlama ve sunus sekli yanlis diyoruz ya zaten.

4; Senin ole demedigini biliyordum'da ben yinede konuya aciklik getiriyim dedim sonucta uAnin her hareketi baska bir yere cekiliyor yanlis anlasiliyor yada oyle anlamak istedikleri icin anlasiliyor... Genel olarak dedim yani aciklayici bi sekilde.. He sende digebilirsin lan olm ordamiydin nerden bilcen adamin hissiyatini ondada sen haklisin bilemem Allah bilir. :D

5; E adamin yaptiklarida ortada artik... Fatih hocada heralde bundan rahatsiz... uAda son gunlerde yaptiklari icraatlardan gaz bularak soz bulma hakkini kendinde gormus gazami gelmis bilmiyorum ama yapti... Haddini bilecek uA ama Bulent Tulun'a karsi 'Haddini bilecek uA' soz konusu bile degil. Bulet Tulun kim ya?

7; Ya aga birak ne yani kareografilerini begenmeyipde napican... Herkezin taktir ettigi birseye cikip antipatik konusursan gozden dusersin tabi... Illaki ister istemez yaptiklarina saygi duymakla kalmayip helal olsun diyeceksin. Buda bana gore objektif olmak degil cunku sen zorunlulukla yapiyorsun bunu hissediyorum ve goruyorum... Adam kareografinin resmini paylasiyor bakiyorum hep ayni elemanlar likeliyor, seni baskasini goremiyorum likeliyan, her ne kadar 'icten begenseniz'de...(?!)' Anlatmaya calistigim uA ne yapsa yaranamaz ha yazili olarak eyvallah diye dile getirirsin istemiye istemiye ama bu oyle kalir. uA ne yapsa dogrudur mantiginda degilim ben senin anlatmaya calistigin seyide anliyorum ; tamam lan madem savunuyorsun yaptiklari yanlislarida gor biraz objektif ol diyorsun ki ben bu konuda kendimden suphe etmem uAnin yaptigi bir yanlis varsa dile getiririm ama bu istemiye istemiye olmaz :). Aramizdaki fark bu zaten.:eek:ks:

8; Dedigim gibi adam gibi is yaptiklarinda zaten destegi herkez veriyor sen vermezsen antipatik gozukursun oyuzden istemiye olsada vericeksin... Ulan be adam icimi nerden biliyorsun niye onyargili konusuyorsun belkide harbi begeniyorum seslerini duyar gibiyim senden ama rahat ol ben anlarim kimin neyi sevip sevmedigini...

9; Burada ne demek istedigini tam olarak anlamadim sen ilk yazinda sanki uA hic takimin mucadelesini kutlamamis gibi olayi yansitinca oyle birsey deme geregi duydum kendimde. Bana geri yazdigin olay ne alaka onu anliyamadim. Herneyse... Ki zaten sadece yazi ve indexlede kalmadi bu olay adamlar havalimanlarinda sabahliyor... neyse

@ Talha Kullu

2 ; Bunun boyle oldugunu herkez biliyordan yola cikarsak... Besiktaslilarin bize karsi kullandigi 8-0'i herkez biliyor ya... sozde... ozaman oda sike olmali...

Ne alakasi var deme iste genelde tum Besiktaslilar ve fenerlilerde destekler der... ama ellerinde kanit olmaz tescilli degildir ama der senin dediginde buna variyor emin olmadan konusma bence yada konusucaksan onume tatmin edici birsey sun ki sana hak vereyim. Ha bu dediginde dogru direk Baskanla irtibatada gecebilirlerdi medyaya malzeme vermek kotu oldu evet katiliyorum. Oyuzden zamanlama ve sunus sekli yanlis diyoruz ya zaten.

4; Senin ole demedigini biliyordum'da ben yinede konuya aciklik getiriyim dedim sonucta uAnin her hareketi baska bir yere cekiliyor yanlis anlasiliyor yada oyle anlamak istedikleri icin anlasiliyor... Genel olarak dedim yani aciklayici bi sekilde.. He sende digebilirsin lan olm ordamiydin nerden bilcen adamin hissiyatini ondada sen haklisin bilemem Allah bilir. :D

5; E adamin yaptiklarida ortada artik... Fatih hocada heralde bundan rahatsiz... uAda son gunlerde yaptiklari icraatlardan gaz bularak soz bulma hakkini kendinde gormus gazami gelmis bilmiyorum ama yapti... Haddini bilecek uA ama Bulent Tulun'a karsi 'Haddini bilecek uA' soz konusu bile degil. Bulet Tulun kim ya?

7; Ya aga birak ne yani kareografilerini begenmeyipde napican... Herkezin taktir ettigi birseye cikip antipatik konusursan gozden dusersin tabi... Illaki ister istemez yaptiklarina saygi duymakla kalmayip helal olsun diyeceksin. Buda bana gore objektif olmak degil cunku sen zorunlulukla yapiyorsun bunu hissediyorum ve goruyorum... Adam kareografinin resmini paylasiyor bakiyorum hep ayni elemanlar likeliyor, seni baskasini goremiyorum likeliyan, her ne kadar 'icten begenseniz'de...(?!)' Anlatmaya calistigim uA ne yapsa yaranamaz ha yazili olarak eyvallah diye dile getirirsin istemiye istemiye ama bu oyle kalir. uA ne yapsa dogrudur mantiginda degilim ben senin anlatmaya calistigin seyide anliyorum ; tamam lan madem savunuyorsun yaptiklari yanlislarida gor biraz objektif ol diyorsun ki ben bu konuda kendimden suphe etmem uAnin yaptigi bir yanlis varsa dile getiririm ama bu istemiye istemiye olmaz :). Aramizdaki fark bu zaten.:eek:ks:

8; Dedigim gibi adam gibi is yaptiklarinda zaten destegi herkez veriyor sen vermezsen antipatik gozukursun oyuzden istemiye olsada vericeksin... Ulan be adam icimi nerden biliyorsun niye onyargili konusuyorsun belkide harbi begeniyorum seslerini duyar gibiyim senden ama rahat ol ben anlarim kimin neyi sevip sevmedigini...

9; Burada ne demek istedigini tam olarak anlamadim sen ilk yazinda sanki uA hic takimin mucadelesini kutlamamis gibi olayi yansitinca oyle birsey deme geregi duydum kendimde. Bana geri yazdigin olay ne alaka onu anliyamadim. Herneyse... Ki zaten sadece yazi ve indexlede kalmadi bu olay adamlar havalimanlarinda sabahliyor... neyse

İnsan okuycak bunu insan :mad:

@ Talha Kullu

benim bildigim 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 diye gider

Demirhan vallahi yoruldum ben diyorum "Bizzat başkanla görüşsün" sen "Beşiktaş 8-0'ı kullanıyor bize karşı" diyorsun. Aradaki bağlantıyı kurabilmek için çok uğraştım ama sonunda öyle bir bağlantının olmadığına kanaat getirdim.

4. Ona niye bişey diyim ki olm? Oğuz Altay da söyledi, biz de gördük yüz ifadesini, az çok öyle olduğunu anladık. Burda asıl söylemeye çalıştığım onu yapabilen kişinin başkanla neden görüşmediği.

5. Bülent Tulun Galatasaray'da bir yönetici. Berbat bi yönetici olsun ama ua ona Brütüs deme hakkını kendinde bulamaz. Eleştirebilir bak, ama onu yerden yere vuramaz.

7. Ben neyi like'layım hacı? Sorun resim like'lamak mıymış? Zilyon defa gördüğüm resmi niye like'layım mal mıyım ben? Zorunluluk anlayışın bu mu? Maçtan sonra 6am'di burada saat. Ben sayfa sayfa gezip resim mi like'layacaktım? Eğer gerçekten beğenmeseydim 10-15 dakikamı harcayıp Portal'daki haberin içeriğini bizzat yazmazdım. Benden başka kişiler de vardı yazabilecek. Okumak istiyorsan tıkla... Aramızdaki fark da söylediklerimizi savunma şeklimiz. Ben uayı eleştirdiğimde sebebimi gösteriyorum, sen destek verdiğinde "şöyle olmuştur" diyorsun. Ben sana eleştir falan demiyorum, ama haklı eleştirilere muhalefet etme.

8. Yahu ben antipatik olma korkusuyla neden görüşlerimi söylememezlik edeyim ki? Bunu senin yaptığın gün gibi ortada ki, sen de beni kendin gibi sanıyorsun. ultraslan sorunsalı konusunda ne kadar sempatik ya da ne kadar antipatik olduğuma bakabilirsin.

9. Ben öyle bir olay yansıtmadım ki. Önemli bir dönemden geçerken gereksiz bir açıklama yapılmış dedim. Burada maç sonrası destekle alakalı herhangi bişey yok. Sana geri yazdığım olay ise kocaman index hazırlamanın kimseye hadsizce kulüp bünyesindekileri yerden yere vurma hakkı, veya onlara emir verme hakkı tanımayacağı.

__

Neyse bu konu hakkındaki görüşlerim bu kadar. Devam etmeye falan gerek yok. ua koreografi yaparak tüm dikkatleri üzerine topladı, 2 gün sonra da böyle bir açıklama yaparak içine etti. O kadar.

alllahım ya gecen sene ses cıkarmadılar diye laf atıyordunuz bugün ise ne hakları var vs vs .. bülent tulun bu klübe zarar ise böyle bir acıklama yapmaya hakları hakkımız vardır.. bu sene iyi giden takımımıza kim comak sokmaya calısırsa bunun cevabını boyle taraftardan alır işte .. yeter artık ne ya bu brütüslerden cektiğimiz özlenen Galatasaray tüm branslarda geri geliyor sesimizi cıkarmak en büyük hakkımız . uA hala tü kaka diyorsunuz marca en iyi taraftar seciyor ve bide adamlar tam 17 gün calısıyorlar arenada o showlar icin yazık günahtır adamların hakkını verin artık uA olmasın tribünde bırak show yapmayı tezahürat yapmayı cekirdek cıtlayıpda mac izlemek bile sıkıcı gelir.. uA cok iyi bi taraftar grubu daha iyi olcaklar eksikliklerini de düzeltiyorlar artık .. hangimiz böbürlenmedi en cılgın taraftar secilince herkese nasıldık iste taraftar uA vs diye arkadaslarımıza hava yapmıyomuyduk simdi ne oldu he uA kötülemeye yer arıyoruz ama iyilere daima bk atılır herzaman :)

ne malzemesi beyler bırakın bu işleri bülen tulun kimin şeyinde ?? camiada ünal aysal dışında

efendime söyliyim şimdi birebirde konuşmadıklarını nerden biliyorsunuz?

terimin oğuz altaya talimat verip basın medyayı kullanın demediğini nerden biliyorsunuz??

terimde elli kere söylemiştir tulunu kov diye başkana ama demekki dinlemiyor onu

ee terimi dinlemeyen oğuz altayımı dinlicek

ama bu bildiri tüm tarafatarları yansıtan ve basınıda kullanarak önümüzdeki maçlarda tulunun kellesini stadyumda istemeye kadar gidicek bi bildiri bilmem farkındamısınız???

AA FARKINDA DEGILDIK SAGOL YAFS

bu isi algoritmayla cozumleyelim

bulent tulunun kime zarari var, cevap: kimseye

unal aysal baskan mi, cevap: evet

peki danismani olarak bu arkadasi atamis mi, cevap: evet

bize ne o zaman, cevap: haklisin renkdas

bitti gitti

bitti gitti

Bülent Tulunun kimseye zarari yokmu? O'nun yüzünden bugün gazetelerde Galatasaray Denizleye tesvik verdi haberleri cikiyor. Eziklerin agzina sakiz olduk.

hala olayin tulunun iyi kotu olmasaiyla bir ilgisi olmadigini cozemeyen arkadaslar var

tulun gitse nolur? baskan dinlemeyi birakacakmi arkadasini? danismicakmi?

ua nin yaptigi terimle baskanin arasini acmaktan baska bi caciga yaramaz

ama dedigim gibi 2 adim ilerisini dusuneneyen adamlar iste.

ben olayi cozdum

oguz altayla terim sohbet ederken terim tulun hakkinda negatif bi yorum yapmistir

bu isguzarlarda akillari sira biz terimin arkasindayiz tulunu kov diyerek komik bir show denemesi yapmislardir

adim gibi eminim olayin en az bu kadar cinggene isi olduguna

{use at your own risk}

Demirhan vallahi yoruldum ben diyorum "Bizzat başkanla görüşsün" sen "Beşiktaş 8-0'ı kullanıyor bize karşı" diyorsun. Aradaki bağlantıyı kurabilmek için çok uğraştım ama sonunda öyle bir bağlantının olmadığına kanaat getirdim.

4. Ona niye bişey diyim ki olm? Oğuz Altay da söyledi, biz de gördük yüz ifadesini, az çok öyle olduğunu anladık. Burda asıl söylemeye çalıştığım onu yapabilen kişinin başkanla neden görüşmediği.

5. Bülent Tulun Galatasaray'da bir yönetici. Berbat bi yönetici olsun ama ua ona Brütüs deme hakkını kendinde bulamaz. Eleştirebilir bak, ama onu yerden yere vuramaz.

7. Ben neyi like'layım hacı? Sorun resim like'lamak mıymış? Zilyon defa gördüğüm resmi niye like'layım mal mıyım ben? Zorunluluk anlayışın bu mu? Maçtan sonra 6am'di burada saat. Ben sayfa sayfa gezip resim mi like'layacaktım? Eğer gerçekten beğenmeseydim 10-15 dakikamı harcayıp Portal'daki haberin içeriğini bizzat yazmazdım. Benden başka kişiler de vardı yazabilecek. Okumak istiyorsan tıkla... Aramızdaki fark da söylediklerimizi savunma şeklimiz. Ben uayı eleştirdiğimde sebebimi gösteriyorum, sen destek verdiğinde "şöyle olmuştur" diyorsun. Ben sana eleştir falan demiyorum, ama haklı eleştirilere muhalefet etme.

8. Yahu ben antipatik olma korkusuyla neden görüşlerimi söylememezlik edeyim ki? Bunu senin yaptığın gün gibi ortada ki, sen de beni kendin gibi sanıyorsun. ultraslan sorunsalı konusunda ne kadar sempatik ya da ne kadar antipatik olduğuma bakabilirsin.

9. Ben öyle bir olay yansıtmadım ki. Önemli bir dönemden geçerken gereksiz bir açıklama yapılmış dedim. Burada maç sonrası destekle alakalı herhangi bişey yok. Sana geri yazdığım olay ise kocaman index hazırlamanın kimseye hadsizce kulüp bünyesindekileri yerden yere vurma hakkı, veya onlara emir verme hakkı tanımayacağı.

__

Neyse bu konu hakkındaki görüşlerim bu kadar. Devam etmeye falan gerek yok. ua koreografi yaparak tüm dikkatleri üzerine topladı, 2 gün sonra da böyle bir açıklama yaparak içine etti. O kadar.

2 gercekten tam bi fail olmus ben yanlis gormusum 2yi sorry panpa. Ben sandim sen bunu herkes biliyor lafini Bulent Tulun bilet dagitmadi diye uA atar yapti dedin sanmisim. Fakat o baska cumle icinmis.

'Neyse bu konu hakkındaki görüşlerim bu kadar. Devam etmeye falan gerek yok. ua koreografi yaparak tüm dikkatleri üzerine topladı, 2 gün sonra da böyle bir açıklama yaparak içine etti. O kadar. ' Buna katiliyom... Soyle uzatmadan direk cat diye soylesen uzamaz zati :D. Icerigi hakkinda fikrim hala degismedi ama. Sunus bicimi ve zamani yanlisti.

bitti gitti

Fatih Terim killanmiyormu bu elemandan... Taraftarda zaten sevmez boyle antipatik tipleri.

Şimdi adamı görevden alacaklarsada bu duyurudan sonra hiç almazlar..Taraftarmı yönetiyor takımı yoksa başkanmı yorumlarıyla gazeteler çalkalanır..

ultrAslan yanlış yaptı bence..Keşke kamuoyuna duyuru şeklinde değilde özel olarak iletselerdi daha yerinde olurdu..

Üst Alt